رفتن به مطلب

بحث و گفتگوی صمیمانه و در عین حال تبادل علمانه بچهای شیمی

ارسال های توصیه شده

اهم اهم

خیلی ممنون که این فرصتو در اختیار من قرار دادید تا بتونم اطلاع رسانی کنم :ws3:

و اما شیمی با گرایش IT ----> یه مختصر توضیحی میدم.

من دانشجوی شیمی ورودی 88 دانشگاه سراسری یزد هستم. رشته شیمی گرایش آی تی از سال 87 برای اولین بار در ایران توسط آقای دکتر علی رضا گرجی در دانشگاه سراسری یزد بنیان نهاده شد و در سال 89 برای اولین بار دانشگاه تهران هم دانشجو پذیرفته است و دانشگاه دیگری در حال حاظر این رشته رو ندارد.

رشته شیمی آی تی در حال حاظر فقط در مقطع کارشناسی فعالیت می کند و کارشناسی ارشد ندارد. ایشا.. قراره ما استاد ارشد بشیم :ws3:

تفاوت این گرایش با گرایش کاربردی و محض در 34 واحد درسی است که این 34 واحد مربوط به رشته های آی تی میشه. از قرار زیر :

مبانی کامپیوتر و برنامه سازی----> 4واحد

ساختمان داده-------> 3واحد

مبانی فناوری اطلاعات -----> 3 واحد

اصول طراحی پایگاه داده ----> 3 واحد

ساختمان داده ----> 3 واحد

مفاهیم شبکه های کامپیوتری ----> 3 واحد

آشنایی با نرم افزارهای شیمی---> 3 واحد

محیط های چند رسانه ای----> 3 واحد

تجارت الکترونیک ---> 3 واحد

طراحی وب ---> 3 واحد

اصول طراحی نرم افزار----> 3 واحد

و اما بازار کار --->

1- بعضی از کارخانه ها هم احتایج به نیروی مهندس آی تی دارن هم شیمی که ما هردو اطلاعاتو داریم.

2- طراحی نرم افزارهای شیمی

3- مدیر کنترل کیفیت کارخانجات

4- با ادامه تحصیل --> استاد دانشگاه

5- با تغییر گرایش---> دارو سازی

6- دبیر شیمی

7- ...

فک می کنم تا همین حد بس باشه :a030:

سلام منم مهندسی کامپیوتر خوندم درسم تموم شده و الانم که رشته شیمی میخونم

پس یعنی برای ما کار بهتر جور میشه چون اشنا با نرم افزار و طراحی وب و ... هستیم درسته؟

لینک به دیدگاه

برو بچچچچچچچچچچ تبریکککککککککککک انجمن جدا شددددددددد بالاخرهههههههههههههههههههههههههههههه :w330::w31::dancegirl2:

مرسی از همتون :w72::w71::dancegirl2:

لینک به دیدگاه
سلام منم مهندسی کامپیوتر خوندم درسم تموم شده و الانم که رشته شیمی میخونم

پس یعنی برای ما کار بهتر جور میشه چون اشنا با نرم افزار و طراحی وب و ... هستیم درسته؟

بله اینجوری خیلی راحتره. یه پیشنهاد بهت میدم. بیا دانشگاه یزد به استادم معرفیت میکنم شاید موفق شدی استاد دانشگاه یزد بشی.. اخه فک می کنم اینجور کسایی رو واسه ارشد احتیاج دارن.

برنامه نویسی به زبان c یا ++c یا چیزایه دیگه رو بلدی؟

میتونی مثلا یه برنامه واسه پیدا کردن نقطه هم ارزی بنویسی ؟؟؟

لینک به دیدگاه
بله اینجوری خیلی راحتره. یه پیشنهاد بهت میدم. بیا دانشگاه یزد به استادم معرفیت میکنم شاید موفق شدی استاد دانشگاه یزد بشی.. اخه فک می کنم اینجور کسایی رو واسه ارشد احتیاج دارن.

برنامه نویسی به زبان c یا ++c یا چیزایه دیگه رو بلدی؟

میتونی مثلا یه برنامه واسه پیدا کردن نقطه هم ارزی بنویسی ؟؟؟

سلام ممنون ازپیشنهادت بله بلدم اما نمیتونم بیام شهرستان من خیلی وابسته به خانواده هستم اصلا نمیتونم بدون اونها شهر دیگه برم امیدوارم در تک تک مراحل زندگیتون موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلامممممممممم مرسی میم شیمی :hapydancsmil: بالاخره موفق شدیم ها :hanghead:

چرگر نقطه هم ارزی مبحثی در شیمی تجزیه هست مربوط به تیتراسیون که وقتی ماده اولیه و فراورده ها از نظر استوکیومتری به یک مقدار هم ارز میرسند که از نظر عملی قابل اندازه گیری نیستش و ما نقطه پایانی رو اندازه میگیریم که منطبق بر نقطه هم ارزی نیستش :w02:

لینک به دیدگاه

چقدر این تالار شیمی بی انضباط شده :w000: همش دارم مطالب رو منتقل میکنم ادغام میکنم ایششششششششششششششش :w000: دوستان عزیز مطالب رو از این به بعد متناسب با بخش ها بگذارید هر کدوم رو داخل بحخش مربوط به خودش بگذارید مرسیییییییییییی :w02::hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...