رفتن به مطلب

نظرسنجی دستکاری ژنتیکی....(خرس)

شــاروک

ژنیتیسین برتر.....  

80 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ژنیتیسین برتر.....

ارسال های توصیه شده

با عرض خسته نباشید خدمت دوستای گلم که شرکت کردن و مهمتر از اونا کسایی که فقط تشکر کردن و در رفتن.................:girl_yes2:

:flowerysmile:

حالا میریم سراغ خلاقیت ژنیتیسین های بزرگ....این شما و این هم خرس های آینده ه ه ه ه ..........:shad:

اول چند تا نکته.....انتخاب چندگانه هستش.....لطفا کامل متن ها رو بخونین.....مهمتر از همه......تبلیغ نکنیییییید:ws35:

ژنیتیسین شماره 1

وزن اون را به حدود 100 تا 200 کیلو گرم نگه میداریم تا بتواند با سرعت بیشتری داشته باشد مدت زمان خواب آن را کاهش میدهیم تا بتواند تعداد دفعات بیشتری غذا بخورد ولی حجم آن کمتر باشد با این تغییر باید میزان چربی در بدن را به 30 تا 50 کیلو گرم کاهش داد تا در زمستان فعالیت بیشتری کند

رنگ بدن اون را سیاه میکنیم تا در شب بتواند بهتر شکار کند تولید صدا را در هنگام عصبانیت کم میکنیم تا حیوانات فراری نشوند و شکار بیشتری بکند

تغییر دیگر اینکه آنها را از همدیگر خوردن باز داریم تا نسل انها پا برجا بماند به آنها اهیچه های پای قوی میدهیم تا بتوانند به ارتفاعات بروند تا در هنگام زمستان توسط ببر ها شکار نشوند

قد آنها را افزایش میدهیم تا بتوانند در برابر حملات حیوانات دیگر از خود دفاع کنند حذف دندان ساییدن در موقع عصبانیت با عث میشود دندانهای انها آسیب نبیند تا بتوتنند بهتر شکار کنند

ژنیتیسین شماره 2

اول یه تغییر توی بدنشون یا طعم گوشتشون میدادم، که لاشخورا بعد خوردنشون ،حالشون به هم بخوره، و کم کم یاد بگیرن که اینارو نباید بخورن...اینجوری دیگه این خرسا نمیرن به سمت شمال و پانداهای بیچاره رو نمیکشن...

میتونیم واسه مامانه مثل کانگرو یه کیسه درست کنیم که بچه توش قایم شه و کمتر توسط لاشخورا خورده بشه...

تغییر دیگه توی دستگاه گوارششون میدادم، که مثل انسانها همه چیز خوار بشن، تا وقتی از خواب زمستونی بلند شدن، به حیوونا حمله نکنن و بتونن با خوردن گیاها هم خودشونو سیر کنن. مقدار انرژی ذخیره شده تو بدنشونو بیشتر میکنم تا ذخیره بیشتری واسه زمستون داشته باشن و با گشنگی کمتری از خواب بیدار بشن...

یه سری هارو هم فقط گیاهخوار میساختم که بتونیم تو خونه هم ازشون نگهداری کنیم(البته یه کار میکردم این گیاهخوارا کوچیکتر بشن و بتونن از درخت بالا برن)

تغییر دیگه اینکه کاری میکردم که سالی1-2 بار پوست بندازن که ما بتونیم از پوستشون استفاده کنیم واسه قشنگتر شدن پوستشونم روی پوستشون کاری میکردم طرح ابر و باد و اینا درست بشه!!!

بعد هم اینکه این موهایی که رو تنشونه بلندتر بشه، که هم قشنگتره ، هم اگه خواستن برن قطب شمال سردشون نشه زیاد....

ژنیتیسین شماره 3

تغییر رنگ پوست از قهوه ای به سفید برای جلوگیری از خوردن به وسیله لاشخور ها و منقرض نشدن با توجه به حرکت به سمت قطب.

کمتر کردن جثه خرس به دلیل مصرف زیاد منابع غذایی

کمتر کردن خواب و بیشتر کردن انرژی بدن خرس برای جلوگیری از حمله ببرها و مقاومت در برابر آنها و جلوگیری از انقراض

ژنیتیسین شماره 4

من با تغییرات ژن هایی که در بروز حالت تهاجمی خرس نقش دارند کاری میکردم که خرس کمی رامتر باشد.

با تغییرات ژنتیکی در حالات دندان ها دندانهایی جهت له کردن سبزیجات قرار میدام یعنی ژنی مشابه ژن اسب رو در اون قرار میدادم که دندانهاشو به صورت گیاه خواری رشد بده.

همراه با ترکیبی از گوشتخواری ! تغییرات ژنتیکی که ایجاد میکردم ایجاد تنوع رنگی در خرس ها بود که با تغییر رندانه ها رنگهای جالب مثل آبی رو هم به اون اضافه میکردم.

با دستکاری ژنتیکی کمی جثه اون رو کوچیک میکردم. کاری میکردم که دیگه از درخت نتونه بره بالا

• Like 36
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ژنیتیسین شماره 5

به جثه كاري ندارم

همين طور قوي باشن بهتر اما در مورد رفتار، خرسا يه مدت طولاني ميخوابن و بعد كه بيدار بشن به طرز وحشتناكي غذا ميخورن من پيشنهاد ميكنم كمتر بخوابن ، روزانه غذا بخورن مخصوصا اونايي كه ماهي ميخورن تا اون ماهي هاي بيچاره هم يه دفه قتل عام نشن ...

كمتر خوابيدن باعث ميشه از كشته شدن احتمالي به وسيله ببرها در امان بمانند ....خرس ها گوشه گير هستند و تقريبا از مواجه شدن با انسان خودداری می‌کنند پس اگه ما كاري به كارشون نداشته باشيم اسيبي نميبينيم

ژنیتیسین شماره 6

1-دو پا راه رفتن -> سرعت بیشتر -> هم برای بقا هم برای شکار...دسترسی به منابع غذایی بیشتر (مثل محصولات درخت ها و حشراتی که روی قسمت های بالایی درخت هستند)

همچنین در حالت ایستاده میتوان نیروی بیشتری وارد کرد هنگام در گیری با حیوانات دیگر.

بار ها مشاهده شده خرس ها روی دو پا ایستادند حتما نیاز داشتند.

2-تغییر رنگ سازگار تر با محیط-> امنیت بیشتر در منطقه در نتیجه کمتر شدن مهاجرت -> وقتی در یک مکان خاص باشند انسان ها میتونن راحت تر روی اون منطقه کنترل داشته باشند -> جلوگیری از شکار غیر قانونی و حفاظت بهتر

3-کوچکتر شدن اندام و اعضای بدن -> نیاز کمتر به منابع غذایی....سرعت بیشتر.

4-تغییرات ژنتیکی که منجر به افزایش بینایی شود....مخصوصا اینکه بخشی از منابع غذایی خرس حشرات کوچک است این عمل کمک میکنه به پیدا کردن بهتر غذا.

5- تغییراتی در جنس پوست و پشم هاشون برای اینکه وقتی شنا میکنند زیاد آب جدب پشم هاشون نشه و راحت تر حرکت کنند.

ژنیتیسین شماره 7

اول ایبنکه خرس چون شوکه میشه و خیلی میترسه برای همین از خودش دفاع می کنه و حمله می کنه برای اینکه کمتر دچلار استرس و ترس بشه یه مقدار باید هورمون دوپامین خرس کمتر ترشح بشه تو بدن انسان این غده در مغز هست ولی در خرس نمی دونم که هورمونش چیه چون از فیزیولوژیش اطلاعی ندارم

در شب خرس دید خوبی نداره واسه همین در ژن بیناییش تغییر میدیم که تا سلول های بینایی بیشتری در چشمش داشته باشه و به واسطش دیدش خوب بشه

ولی چون خرس توی جنگل هست به نظر من همین ژنتیکی که الان داره بهترین ژنتیکه حالا شما اصرار دارین که تغییر بدیم منم تغییرش میدم

خرس پنجه های قوی داره ولی به علت سنگینی وزنش نمیتونه از درخت بالا بره به نظر من باید توی هورمون رشدش تغییر ایجاد کنیم تا سبک تر بشه و چون فعالیتش هم بیشتر میشه به واسطه کم شدن وزنش چربی کمتری هم ذخیره می کنه در بدنش

کم شدن چربی باعث میشه که زخم هایی که بر میداره دیر تر خوب بشه بنابراین باعت تعداد پلاکتش رو در خونش زیاد کنیم ولی نمیدونم چطوری باید این کار و کرد.

در اثر کم شدن وزن و بیشتر شدن فعالیتش این سستی بدنش هم کمتر میشه و این خواب زمستانی کمتر میاد سراغ آقا خرسه قصه ما....

مزیت های دیگه ای هم خواهد داشت مثل کمتر شدن غذای خرس

یکی دیگه هم این حساسیت خرس به بوی خون هست که باعث وحشی شدن و حمله خرس میشه که وقتی سلول های بیناییشو حساسیتش رو نسبت به بوی خون کمتر کنیم درست میشه

ژنیتیسین شماره 8

خوابشو کم میکنم؛

به دو دلیل،

بیدار میشه خیلی نخوره

تو این مدت شکار نشه

جثه شو کوچیک میکنم به 2 دلیل؛

1- غذاش کم بشه

1_ واسه لونه مشکل نداشته باشه

با آرزوی موفقیت واسه همه دوستای گلم:a030:

• Like 32
لینک به دیدگاه

سلام سلام

اول از همه یه خسته نباشید به همه دوستانی که شرکت کردن و فاطیمای عزیز برای برگزاری این مسابقه عرض کنم :icon_gol::icon_gol:

متنهای دوستان رو خوندم با اینکه برایه باره اول بودخیلی خوب بود و تونستن مفهوم تراریختگی حیوانات رو به خوبی درک کنند :icon_gol::icon_gol:

.........

اما خب تراریختگی و دستکاری ژنتیکی به همین سادگی که اینجا نوشتیم انجام نمیشه و مطالعات زیادی رو خواهانه اعم از فیزیولوژی اکولوژی اون جاندار و ...

همچنین ما باید جانداری رو انتخاب کنیم که مقرون به صرفه باشه ... بتونیم راحت ازمایش کنیم و نتیایج ازمایش رو هم به خوبی درک و مشاهده کنیم

مثلا همین خرس گرامی ،وقتی بخواییم تغییراتی درونش بدیم باید صبر کنیم فرزند گرامیش به دنیا بیاد بزرگ بشه بنابریان زمان زیادی رو میخواد که بتونیم نتیجه ی ازمایش رو ببینیم...یا حتی ممکنه ما این تغییرات رو بعد از چندین نسل مشاهده کنیم ...اما خب اینجا داستانش فرق میکنه:ws3:

حالا قضیه اصلی:

به همه دوستان تبریک میگم اما متنهای شماره 6 7 خیلی خوب بودن وهمچنین متنی که درباره دستگاه گوارششون بود ... من خودم به این چیزا تا حالا فکر نکرده بودم5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

....

اما دوستانی که در نظر سنجی شرکت میکنن خواهش میکنم دلیلشون رو هم بگن:icon_gol: TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

• Like 13
لینک به دیدگاه

برا اینکه نظر سنجیمون هم از این حالت خشک و خیلی علمی بیاد بیرون ... این عکس رو میزارم:ws3:

این عکس خرس قطبی خیلی در نشنال جئو گرافیک اینا خیلی پرفروش بوده و اینا:w02:

w8e531siho7kkoev1o3l.jpg

• Like 12
لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

کجاش نصفه است؟

عکساش کو؟ :icon_razz:

یکی 2 تا خطش بدون عکس مفهومو نمیرسونه

4) میتونید یه تصویر هم کنارش بزارید که قطعا تأثیر بهتری تو رسوندن منظورتون خواهد داشتTAEL_SmileyCenter_Misc%20%28147%29.gif

:icon_razz:

• Like 6
لینک به دیدگاه
عکساش کو؟ :icon_razz:

یکی 2 تا خطش بدون عکس مفهومو نمیرسونه

:icon_razz:

من معذرت میخوام.....حق با شماست:icon_gol:

من باید ذکر میکردم که منظورم از عکس یه نقاشی از جاندار دستکاری شدتونه که توسط خودتون باید کشیده بشه......نه کپی پیست باشه:girl_yes2:

• Like 8
لینک به دیدگاه
زيست نخونديم از ژنتيك هم سر در نميارم اينا چي بود نوشتيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

:a030:

ممنونم که اومدید

یه مسابقه است....اگه بچه ها جای مهندسین ژنتیک بودن روی خرس قهوه ای چه تغییراتی ایجاد میکردن.....البته تغییرات باید با دلایل منطقی باشه:w16:

اون 8 تا نوشته دوستای ماست که زحمت کشیدن و فرستادن.......میتونین از بین اونا.....یکی و یا حتی همه رو انتخاب کنین:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

من معذرت میخوام.....حق با شماست:icon_gol:

من باید ذکر میکردم که منظورم از عکس یه نقاشی از جاندار دستکاری شدتونه که توسط خودتون باید کشیده بشه......نه کپی پیست باشه:girl_yes2:

یعنی انتظار داشتین خرس نقاشی کنم؟ من؟:ws3:

من تنها خرسی که میتونم بکشم اینه ::whistle:

a2a74tab00yjj11lxof.jpg

خرسه پشت درخته :ws3:

بعد هم قیافه خرس رو عوض نکردیم که احتیاج باشه با نقاشی از خودمون نشونش بدین :banel_smiley_4:

اون عکسا که گذاشتم مشکلات خرس فعلی بود کپی کردم..خودم نمیتونستم برم جنگل عکس بندازم که :girl_yes2:

حالا اشکال نداره:icon_gol::w02:

• Like 8
لینک به دیدگاه

شاری و دلنوازی

الان بیاید دونه دونه درباره این چیزا که بچه ها نوشتند صحبت کنید برامون....مثلا واقعا اون که نوشتیم مشکله یا امکان پذیر هست همچین تغییری یا تاثیر داره اصلا یا نه و اینا :ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

خوب حالا ما اینا رو نوشتیم

ولی من خودم که خوشم نمیاد اینجوری

به نظر من یه کم علمی ترش کنیم بهتره اینجوری فقط میایم رویاهامونو در مورد خرس مورد علاقمون مینویسیم و میریم

حالا یه سوال مثلا نباید ما نقشه ژنوم اینا رو داشته باشیم و اینا؟

بعدش اگر ایرادات ایده ها گفته بشه و تحلیلی روش انجام بشه فکر کنم بهتر باشه.....

دفعه بعدی من یکی که علمی تر بررسیش می کنم حداقل به دل خودم بچسبه

ولی چون دفعه اول بود این مسابقه هنوز شیر خواره نمیدونستم چیکار باید و بکنم و روی چی چی مانور بدم ولی حالا تا حدودی دستم اومده.....

زمانش هم کم بود تازه من نتونستم درست و حسابی تحقیق کنم

• Like 6
لینک به دیدگاه
شاری و دلنوازی

الان بیاید دونه دونه درباره این چیزا که بچه ها نوشتند صحبت کنید برامون....مثلا واقعا اون که نوشتیم مشکله یا امکان پذیر هست همچین تغییری یا تاثیر داره اصلا یا نه و اینا :ws3:

هیچ چیز غیر ممکن نیست:w02:

همه تغییراتی که ذکر شده عملی نیست.....یعنی نباید توقع داشته باشیم که مثلا بعد از یه دوره زاد ولد نتیجه مورد نظرمون رو بدست بیاریم:w16:

گاهی چندین نسل باید مورد بررسی قرار بگیره.....خلاصه به این راحتی ها نیست......:5c6ipag2mnshmsf5ju3

این کار به پشت کار و سماجت زیادی احتیاج داره....نباید زود خسته شد و دست از کار کشید چون تو مهندسی ژنتیک دقیقا زمانی که فکرشو نمیکنی نتیجه کارتو میبینی:w16:

به نظر من یه کم علمی ترش کنیم بهتره اینجوری فقط میایم رویاهامونو در مورد خرس مورد علاقمون مینویسیم و میریم

ولی چون دفعه اول بود این مسابقه هنوز شیر خواره نمیدونستم چیکار باید و بکنم و روی چی چی مانور بدم ولی حالا تا حدودی دستم اومده.....

هادی جان.....این چیزایی که شما و دوستاتون نوشتین منوط به کار کردن روی همون ژنوم هاست.....ولی از اونجایی که رشته تخصصی شما نیست نیازی نیست که خیلی تخصصی بحث کنین

منظور من از غیر عقلانی نبودن دلایل و تغییرات همین بود.....مثلا همین تغییر وعده غذایی به نظر خوب و منطقی میاد ....حتی میشه روش کار کرد.....به قول دلنواز مقرون به صرفه هم هست:w16:

فعلا این مراحل اول مسابقه هست......به مرور و بعد از آشنا شدن بیشتر بچه ها با موضوع و تاپیک مطمئن باشید که مباحث علمی تر و پیشرفته تر میشه:a030:

ولی در کل کارتون عالی بود دوستان:hapydancsmil:

راجع به تحلیل ایده ها هم باید با ارباب بزرگ (دلنواز) صحبت کنم....نتیجه رو بهتون اعلام میکنم:w02:

• Like 6
لینک به دیدگاه
شاری و دلنوازی

یعنی میلاد خرس ِنقاشیت حرف نداشت:ws17:

بزارین نظرسنجی تموم بشه بعد تغییرات مشابه رو که اکثر بچه ها نوشتن و غیر مشابه ها رو بحث میکنیم که خوده نویسنده شم بیاد بیشتر تغییراتشو توضیح بده:w02:

اینجوری به نظرم بهتره...:icon_redface: بعد میگیم بهتره یا نه:w02:

خب نقشه ی ژنی که در اختیار ما نیست و همینطور به این راحتیا به دست نمیاد.. کاره بسیار پیچیده ی هس که در خور جماعت دانشجویی نیست

اصولا ما ایده نزدیک به واقعیت میدیم روش کار میکنیم و بعد عملیش میکنیم که عملی کردنش واقعا دسته مهندسان ژنتیک و در ازمایشگاه هست.

اگر بخواییم واقعا علمی روش بحث بشه احتیاج به اطلاعات بسیاز خوب و زیادی هست که باید همه جوانب جاندار رو در نظر بگیریم

و اینکه وقتی اطلاعات ما محدوده میایم رویه جانداری مثله باکتری ها که ژنوم راحتتر و شناخته تری دارن کار میکنیم .. کلا مباحث خیلی گسترده هست

حالا بعد از کنکاش رویه خرس های فرضی .. جاندار بعدی رو با احتیاط بیشتر انتخاب میکنیم که هم مبحث علمی تر و قشنگتر باشه:ws37::icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
عليرغم اينكه سر در نمي آرم

همشونو خوندم

وراي دادم

دستتون درد نكنه:icon_gol:

عالي بود

مخلص:icon_gol:

سهيل

ممنون اقا سهیل .. خیلی لطف کردین:icon_gol:

حتما کوتاهی از ما بوده که مطلب رو نتونستیم خوب ادا کنیم:icon_redface:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...