رفتن به مطلب

آموزش:چگونگی خلق یک پرتره آبرنگ در 3 مرحله ساده

moein.s

ارسال های توصیه شده

1339499749_how-to-create-a-watercolor-portrait-in-3-simple-steps.jpg

چگونگی خلق یک پرتره آبرنگ در 3 مرحله ساده

اخیراً من شروع به تجربه با تکنیک هایی سریع برای یک پرتره استایل آبرنگ با چند براش کرده ام. پس از انجام کمی آزمایش و خطا من در یک روش 3 مرحله ای این افکت را کامل کرده تا در رابطه با هر پرتره ای کار کند.

در اینجا به تصویری که ایجاد خواهیم کرد نگاهی بیاندازید.

1339498889_wc-img11.jpg

من از دسته ای از براش های آبرنگ که می توانید دانلود کنید استفاده می کنم.

Free Watercolor Brushes

Insane Watercolor Brush Set

مرحله 1 - ایجاد بافت

برای پرتره، من از یک تصویر استوک استفاده می کنم.

تصویر را در فتوشاپ باز کنید. در اینجا ما باید یک نسخه از تصویر با کنتراست بالا ایجاد کنیم. ابتدا باید تصویر را desaturate کنیم (Cmd+Shift+U) یا (Image | Adjust | Desaturate). با استفاده از levels کنتراست را بالا می بریم (Image | Adjust | Levels).

1339499006_wc-img2.jpg

برای ایجاد بافت، از یک براش custom از یک متن استفاده می کنیم. می توانید از هر فونتی که دوست دارید استفاده کنید، اما من از فونت Mutlu به خاطر حلقه ها و پیچ و تاب هایش استفاده کردم.

یک سند جدید خالی 700×700 پیکسل ایجاد کرده و آن را با متن سیاه رنگ پر کنید.

1339499070_wc-img3.jpg

حالا (Edit | Define Brush Preset) را کلیک کنید تا براش custom ایجاد شود. به تصویر پرتره برگشته، یک layer mask برای لایه دختر ایجاد کنید.

1339499100_wc-img4.jpg

layer mask را با رنگ تخت سیاه رنگ آمیزی کرده، در حالی که دختر را پنهان می کند. با استفاده از براش custom که به تازگی ایجاد کرده اید، سفید را برای رنگ foreground انتخاب کرده و بر روی ماسک کلیک کنید تا بخش هایی از صورت دختر دیده شود. با تنظیمات opacity متفاوت برای براشتان تجربه کنید.

1339499165_wc-img5.jpg

لینک به دیدگاه

مرحله 2 - اضافه کردن آبرنگ

حالا در یک لایه جدید در بالای پرتره، آبرنگ را با کلیک های تکی اضافه کنید، از براش سیاه رنگ استفاده کنید. در اینجا روش خاصی وجود ندارد. تنها باید این کار را انجام دهید تا درست به نظر بیاید. این کار را زیادی انجام ندهید.

1339499213_wc-img6.jpg

مرحله 3 - اضافه کردن کمی رنگ

برای اضافه کردن رنگ، باید یک لایه تنظیم Gradient Fill ایجاد کنیم، و blending mode آن را به Overlay تنظیم کنید. می توانید از هر رنگی استفاده کنید. در زیر گرادینتی را که من از انتخاب های پیش فرض استفاده کردم را می بینید.

1339499264_wc-img71.jpg

همانطور که قبلاً گفتم، این افکت را می توانید برای هر عکسی استفاده کنید. در زیر یک نمونه دیگر را نیز می بینید.

1339499310_wc-img8.jpg

امیدوارم که این تکنیک به نظرتان ساده اعمال شده باشد، و همچنین امیدوارم که برای برخی از تجربیات شما الهام بخش باشد!

download.gif دانلود حجم 15.4 مگابایت-
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

key.gif

رمز فایل:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...