رفتن به مطلب

دستکاری ژنتیکی توسط شما.....(خرس)

شــاروک

ارسال های توصیه شده

:ws48: بشتابید :ws48::ws48: بشتابید:ws48:

اینم یه مسابقه واسه علاقه مندان به دستکاری های ژنتیکی......اول یه توضیح کوتاه راجع به مهندسی ژنتیک مینویسم.....لطفا بخونیدش:a030:

مهندسی ژنتیک: به مجموعه روش‌هایی گفته می‌شود که به منظور جداسازی، خالص سازی، وارد کردن و بیان یک

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
خاص در یک میزبان بکار می‌روند و نهایتا منجر به بروز یک صفت خاص و یا تولید محصول مورد نظر در جاندار میزبان می‌شود. کاربردهای مهندسی ژنتیک تقریبا نامحدود به نظر می‌رسد. این علم کاربردهای زیادی در
، تولیدات صنعتی،
و
دارد. در زمینه علوم پایه، بررسی‌هایی مانند مکانیزمهای
DNA و بیان ژنها در
،
و
و همچنین چگونگی ساخته شدن و تغییرات پروتئینهای داخلی سلول و همچنین مکانیزم ایجاد
از جمله کاربردهای مهندسی ژنتیک است. در زمینه کشاورزی که بستر بسیاری از کاربردهای مهندسی ژنتیک است، تولید گیاهان مقاوم به آفات گیاهی و خشکی، تولید گیاهان پرمحصول و تولید گاوهای دارای شیر و گوشت بیشتر، را می‌توان نام برد. و در زمینه کاربردهای پزشکی، تشخیص بیماریهای ارثی، تولید انسولین انسانی، تولید هورمون رشد انسان و... را می‌توان نام برد. در سال‌های اخیر گسترش و توسعهٔ تکنیک‌های
انقلابی را در درمان بسیاری از بیماری‌های انسانی از جمله انواع
، اغلب بیماری‌های
نظیر
و همچنین تشخیص، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌های مادر زادی فراهم آورده‌است.

دوستای گلم.... :a030:روال مسابقه به این صورته که:

من هر سری یه جانور رو انتخاب میکنم با یه سری از توضیحات از رفتار و نحوه شکار کردنش و.... این وظیفه شماست که این دوستان رو به نحوی که دوس دارین تغییر بدین.....از هر نظری که فکر میکنید لازمه.......

1)تقلب ممنوع....

:whistle:

2)متن دستکاریه ژنتیکی تونو توی یک یا دو پاراگراف بنویسید و برای من پ.خ کنین هر کسی فقط یه پیغام بفرسته......که توی همون پیغام راجع به تغییرات مد نظرش تو ضیح میده....دلیل یادتون نره.....هر تغییری باید دلیلی داشته باشه......:w16:

3)ظاهر جانور هم میتونین تغییر بدین....اما با دلیل......:ws37:

4) میتونید یه تصویر هم کنارش بزارید که قطعا تأثیر بهتری تو رسوندن منظورتون خواهد داشت:shad:

در ضمن فقط 5 روز وقت دارید واسه ارسال پاراگرافاتون....

امتیازاتم به صورت زیر است....

نفر اول: 100 امتیاز

نفر دوم: 80 امتیاز

نفر سوم:60 امتیاز

بعدشم متن های قشنگتونو توی یه نظرسنجی با هم مقایسه میکنیم و این دوستاتون هستن که برنده رو مشخص میکنن

ژنتیسین های عزیز دست به کار بشید

:ws49:

توی پست های بعدی هم میتونین نظراتتون و مهمتر از همه پیشنهاداتون رو بگین :girl_yes2:

****به پست های بعدی توجه بنمایید مرسی مرسی:icon_gol::icon_gol:

****چون سری اول هست جانور مورد نظر توافقی بین بچه های شرکت کننده میباشد .:w02:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خرس قهوه‌ای نوعی

بزرگ است که در بسیاری از مناطق
و شمال
پراکنده است. وزن این
از ۷۰ تا ۷۸۰ کیلوگرم متغیر است و بزرگ‌ترین زیرگونهٔ آن
در قامتی هم‌اندازهٔ
با وی بر سر عنوان بزرگ‌ترین گونهٔ خرس و بزرگ‌ترین حیوان شکارچی روی زمین رقابت می‌کند.

با آن که قلمرو زیست خرس قهوه‌ای کاهش یافته و در بسیاری از مناطق

شده‌است ولی همچنان در فهرست کمترین نگرانی
باقی مانده
و با جمعیت تقریبی ۲۰۰ هزار رأس خطر انقراض وی را تهدید نمی‌کند. بیشترین شمار خرس قهوه‌ای به ترتیب در
،
(بیشتر در
)،
، منطقهٔ
(به‌ویژه
) و
، جائی‌که
این کشور نامیده می‌شود، سکونت دارند.

آنها ممکن است به مدت بیش از هفت ماه در لانه یا غار، بدون غذا خوابیده باشند. در این حالت کاملا بی حس و سست می‌شوند. بعد از بیدار شدن به طور وحشتناکی غذا می‌خورند تاانرژی از دست رفته را بازیابند. روزی 40 کیلوگرم!

خرس قهوه‌ای در حالت عادی در شب فعالیت می‌کند. در تابستان بیش از 180 کیلوگرم چربی ذخیره می‌کند که او را قادر می سازد در طول زمستان که خیلی سست می‌شود مقاومت کند. با این حال آنها زمستان‌خواب نیستند و به آسانی بیدار می‌شوند. هم نر و هم ماده این حیوان در زمستان در غار یا لانه به سر می‌برند. خرس قهوه‌ای بسیار گوشه‌گیر است، با این حال ممکن است آنها در تعداد زیادی به دور منبع غذایی بزرگ، در کنار هم جمع شوند و یک سلسله‌مراتب اجتماعی را بر پایه سن و اندازه‌شان تشکیل دهند.

وقتی خرس قهوه‌ای مصدوم شد با صدای بسیار بلندی می غرّد ولی در حالت عادی با ترساندن و عصبانیت و تولید صدای زیر به وسیله به هم ساییدن دندان به دیگران هشدار می‌دهد. آنها تقریبا همیشه از مواجه شدن با انسان خودداری می‌کنند.

خرس‌های بالغ تقریبا از هر حمله‌ای مصون اند به جز حمله خرس‌های دیگر. بعضی از خرس هایی که از خواب زمستانی بیدار می‌شوند به دنبال ببر می‌گردند تا آنها را شکار کنند.

بعضا ببر هم خرس‌ها را شکار می‌کند. در شرق دور روسیه خرس قهوه‌ای و خرس سیاه آسیایی روی هم رفته ۵ تا ۸ درصد از رژیم غذایی
را تشکیل می‌دهند و خرس قهوه‌ای به تنهایی ۱ تا ۱٫۵ درصد از آن را تشکیل می‌دهد.
وقتی جای پای خرس‌ها در منطقه‌ای کم شد ببرها به آنها حمله می‌کنند. معمولاً خرس‌های بالغ بزرگ از حمله ببرها در زمستان در امانند ولی گاه در زمستان وقتی در لانه خود هستند کشته می‌شوند.
[
] البته مواردی هم به ثبت رسیده است که خرس‌ها ببر را کشته‌اند یا برای دفاع از خود در برابر کشته شدن توسط آنها و یا برای مصرف.

دیده شده است که خرس‌های قهوه‌ای به سمت شمال و به سمت قلمرو خرس‌های قطبی حرکت کرده‌اند. خرس‌های قهوه‌ای تمایل دارند قلمرو آنان را اشغال کنند تا از لاشخورها در امان باشند

و توله‌های مرده خرس قطبی در لانه خرس قهوه‌ای یافت شده است
و توله خرس‌های پاندا نیز توسط خرس‌های قهوه‌ای خورده شده است.

largegrizz.jpg

لینک به دیدگاه
نمیشد فونت متن را بزرگ تر کنی دارم کم کم بیناییم را از دست میدم:banel_smiley_4::w58:

:icon_pf (34):

ببخشید....چون کپی پیست کردم اینجوری شده:hanghead:

شما به بزرگواریه خودتون ببخشید:5c6ipag2mnshmsf5ju3

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگه میشه یه خورده بیشتر توضیح بده...

من دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم...

توی مهندسی ژنتیک شما میتونین با دستکاری ژن های مشخصی یه سری تغییرات روی جانور مورد آزمایش ایجاد کنی حالا این تغییرات میتونه روی ظاهر باشه یا رفتار.....

حالا شما تصور کنین که یه مهندس ژنتیک هستین......روی خرس های قهوه ای چه تغییراتی ایجاد میکنی؟

و دلیلت واسه این تغییرات چیه؟!!!

لینک به دیدگاه
اره کار سختیه !!:ws52::w58: یعنی باید یه جانور دیگه بشه :hanghead:

:ws37:

نباید یه جانور دیگه بشه.....همین باشه با یه کمی تغییرات

مثلا من اگه بودم.....جثه خرس رو تغییر میدادم.....چون هیکل درشتش به نظرم خیلی وحشتناکه.......

یه کاری میکردم که یه مدت طولانی نخوابن که یه دفعه بیوفتن به جون حیوونای بیچاره و........

:a030:

لینک به دیدگاه
:ws37:

نباید یه جانور دیگه بشه.....همین باشه با یه کمی تغییرات

مثلا من اگه بودم.....جثه خرس رو تغییر میدادم.....چون هیکل درشتش به نظرم خیلی وحشتناکه.......

یه کاری میکردم که یه مدت طولانی نخوابن که یه دفعه بیوفتن به جون حیوونای بیچاره و........

:a030:

با این تغییراتی که شما میگید یه حیونه دیگه میشه که...

وقتی هیکلش تغییر کنه یا کاری کنیم که انقد نخوابه دیگه بهش خرس نمیگن که...

لینک به دیدگاه
اره کار سختیه !!:ws52::w58: یعنی باید یه جانور دیگه بشه :hanghead:

سلام سلام

ممنونم از فاطیمای عزیز برا برگزاری مسابقه:icon_gol:

اتفاقا کار سختی نیست فقط یه کم خلاقیت میخواد :icon_redface:... باید شرایط جانور با محیطش رو در نظر بگیری و هدفتو از تغییر دادن برخی ژنهای جانور یا حتی تغییر در محیطی که رویه جانور میتونه تاثیر بزاره....

یه نمونه شو مثال میزنم:

مثلا من تغییری در ژنهای گاو شیر ده میدم که زمان تولید شیر مثلا پروتئینی که خیلی از بیماران نمیتونن در بدنشون بسازن .. توسط بدن گاو از طریق تغییر ژنهاش بدم که ،پروتئین مد نظرم درونم درون شیرش وجود داشته باشه...

که امروزه این تغییر در گاوم خیلی ملموس شده و در اکثر کشورها اینکارو انجام میدن

..................

حالا یه مقدار باید خلاقیت به خرج بدیم تا بدونیم برای این خرس فلک زده چیکار میشه کرد... ما انسانها چه جوری میتونیم ازش بهره ببریم... تنها رو خوده خرس زوم نکنید

مثلا ممکنه ما یه تغییری در رفتار خرس بدیم که روی یک جانور دیگه اثر خوبی داشته باشه و در مجموع برای انسان مفید باشه...

..........

به نظرم چون برایه بار اوله و تا متوجه قضایا بشیم میتونید حیوون یا گیاهیرو انتخاب کنید که راحتتر میتونید باهاش سروکله بزنیم:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام سلام

ممنونم از فاطیمای عزیز برا برگزاری مسابقه:icon_gol:

اتفاقا کار سختی نیست فقط یه کم خلاقیت میخواد :icon_redface:... باید شرایط جانور با محیطش رو در نظر بگیری و هدفتو از تغییر دادن برخی ژنهای جانور یا حتی تغییر در محیطی که رویه جانور میتونه تاثیر بزاره....

یه نمونه شو مثال میزنم:

مثلا من تغییری در ژنهای گاو شیر ده میدم که زمان تولید شیر مثلا پروتئینی که خیلی از بیماران نمیتونن در بدنشون بسازن .. توسط بدن گاو از طریق تغییر ژنهاش بدم که ،پروتئین مد نظرم درونم درون شیرش وجود داشته باشه...

که امروزه این تغییر در گاوم خیلی ملموس شده و در اکثر کشورها اینکارو انجام میدن

..................

حالا یه مقدار باید خلاقیت به خرج بدیم تا بدونیم برای این خرس فلک زده چیکار میشه کرد... ما انسانها چه جوری میتونیم ازش بهره ببریم... تنها رو خوده خرس زوم نکنید

مثلا ممکنه ما یه تغییری در رفتار خرس بدیم که روی یک جانور دیگه اثر خوبی داشته باشه و در مجموع برای انسان مفید باشه...

..........

به نظرم چون برایه بار اوله و تا متوجه قضایا بشیم میتونید حیوون یا گیاهیرو انتخاب کنید که راحتتر میتونید باهاش سروکله بزنیم:ws3:

آخه برا شما که رشته تخصصیتون اینه اسونه:banel_smiley_4: اخه واسه من که مکانیک میخونم :w58:نمیدونم باید چه بلایی سر این جانور بد بخت بیارم:ws28:

لینک به دیدگاه
آخه برا شما که رشته تخصصیتون اینه اسونه:banel_smiley_4: اخه واسه من که مکانیک میخونم :w58:نمیدونم باید چه بلایی سر این جانور بد بخت بیارم:ws28:

یه مقدار اندیشه فکر تفکر خلاقیت .. بوخودا چیزه خوبیه:ws3: قرار نیست همه اطلاعات فیزیولوژی یا رفتارشناسی حیوونه فلک زده رو دربیارین که... همین اطلاعاتی که داده بهتون میدیم میشه ازش استفاده کرد:a030:

....

انرژی منفی ندیم مطمئن باشین میشه مسائل رو حل کرد حتی شما دوست عزیز(مکانیکی:ws3:)

چشام درد میکرد نخوندم سر فرصت حتما میخونم اگر شد میشرکتم:w02:

مرسی بدری جون ... شرکت کن ... من از اون اول فکر میکردم تو مهندس ژنتیکی:w02:

گفتم اگر دوستان با خرس نمیتونن کنار بیان با ییه حیوونی که راحتتره به نظرشون، کار کنن:ws37:

لینک به دیدگاه
یه مقدار اندیشه فکر تفکر خلاقیت .. بوخودا چیزه خوبیه:ws3: قرار نیست همه اطلاعات فیزیولوژی یا رفتارشناسی حیوونه فلک زده رو دربیارین که... همین اطلاعاتی که داده بهتون میدیم میشه ازش استفاده کرد:a030:

....

انرژی منفی ندیم مطمئن باشین میشه مسائل رو حل کرد حتی شما دوست عزیز(مکانیکی:ws3:)

مرسی بدری جون ... شرکت کن ... من از اون اول فکر میکردم تو مهندس ژنتیکی:w02:

گفتم اگر دوستان با خرس نمیتونن کنار بیان با ییه حیوونی که راحتتره به نظرشون، کار کنن:ws37:

خواهش میشه متین جون ن ن....آبجیمون که مارو دعوت نکرد :hanghead:ولی من میشرکتم حتما:ws3:

کی من ؟ مهندس ژنتیک :ws28:

بریم رو سوسک کار کنیم:gnugghender:

لینک به دیدگاه
خواهش میشه متین جون ن ن....آبجیمون که مارو دعوت نکرد :hanghead:ولی من میشرکتم حتما:ws3:

کی من ؟ مهندس ژنتیک :ws28:

بریم رو سوسک کار کنیم:gnugghender:

اره عزیزمم خوده تو:w02:

برای جانوره روش بحث میکنیم و به شرکت کننده ها خبر میدیم که رویه همون کار کنن:w02:

لینک به دیدگاه

چه کار و ایده جالبیه. :w16:

البته فکر کنم باید یه دور صبر کنم، یه کمی یاد بگیرم، بعد. :ws3: ولی حالا سعیمو میکنم یه کمی فسفر بسوزونم البته اگه جواب بده :ws3:

تا کی وقت هست؟

لینک به دیدگاه

ببخشید زیاد سوال میپرسما...

مثلا هر ایده ای بخوایم میتونیم بدیم...

مثلا درباره ی یه سوسک من بگم یه کاری کنم که اندازه ی یه گوسفند شه،بهدش مثل یه گاو شیر بده...:w58:اینجور چیزام قبوله...:ws3:

لینک به دیدگاه

مثلا درباره ی یه سوسک من بگم یه کاری کنم که اندازه ی یه گوسفند شه،بهدش مثل یه گاو شیر بده...:w58:اینجور چیزام قبوله...:ws3:

:ws28:کوتاه بیا اخوی:w02:

لینک به دیدگاه

البته فکر کنم باید یه دور صبر کنم، یه کمی یاد بگیرم، بعد. :ws3: ولی حالا سعیمو میکنم یه کمی فسفر بسوزونم البته اگه جواب بده :ws3:

تا کی وقت هست؟

صفحه اولو مگه نخوندید:whistle:

فقط 5 روز وقت دارید واسه ارسال پاراگرافاتون....

:w02:

لینک به دیدگاه

تا کی وقت هست؟

نهخیر... باید شرکت کنی... فسفراتو برا چی نگه داشتی:w000:

تا 5 روز وقت میباشد:w02:

خواهش میکنم

مگه مسابقه تخیلاته... برایه هر کاری که میخوایین انجام بدین باید هدف منطقی و معقولی داشته باشین:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...