رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نرم افزار Deform یک روش المان محدود است که برای شبیه سازی و آنالیز فرآیندهای گوناگون شکل دهی و عملیات حرارتی طراحی گردیده است. شبیه سازی کامپیوتری فرآیندهای ساخت و تولید این امکان را برای مهندسین و طراحین فراهم می نماید که :

1. نیاز به آزمایش کارگاهی هزینه بر و طراحی دوباره ابزار و فرآیند را کاهش می دهد

2. بهبود طراحی قالب و بازار به منظور کاهش هزینه های تولید مواد خام

3. کاهش زمان تدارک برای معرفی محصولی جدید به بازار

برخلاف کد های المان محدود همه منظوره ، Deform برای مدل کردن تغییر شکل مناسب می باشد و محیط گرافیکی کاربر پسند و سهولت در آماده سازی اطلاعات و آنالیز آن به مهندسین کمک می کند که بیشتر بر روی مساله شکل دهی متمرکز شوند و خود را درگیر سیستم طاقت فرسای کامپیوتری نکنند.

یکی از ویژگی هایی که این نرم افزار را برای تحلیل تغییر شکل های بزرگ در خور استفاده کرده است سیستم مش بندی مجدد اتوماتیک است

Deform-HT قابلیت مدل سازی فرایندهای عملیات حرارتی از قبیل : نرماله کردن ، انیل کردن ، کونچ کردن ، باز پخت ، پیر سازی و کربن دهی را به نرم افزار اضافه کرده است. به علاوه قابلیت پیش بینی سختی ، تنش های پسماند ، تغییر شکل ناشی از کونچ نمودن و ویژگی های دیگر مکانیکی مربوط به عملیات حرارتی را دارد.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام دوستان

اگه کسی در مورد این نرم افزار سئوالی داره می تونم کمکش کنم.

سلام مهندس:icon_gol: اگه میشه معرفی بیشتری از نرم افزار بکنید

از کاربرد ها و ارتباط با نرم افزار های دیگه و از کجا میشه تهیه اش کرد

حجمش چه قدره و نصبش چجوره ؟

زیاد شد ببخشید:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام مهندس:icon_gol: اگه میشه معرفی بیشتری از نرم افزار بکنید

از کاربرد ها و ارتباط با نرم افزار های دیگه و از کجا میشه تهیه اش کرد

حجمش چه قدره و نصبش چجوره ؟

زیاد شد ببخشید:icon_redface:

نرم افزاری مخصوص شبیه سازی فرآیندهای شکل دهی فلزات از قبیل فرآیندهای شکل دهی حجمی فلزات از قبیل :نورد،اکستروژن،فورج و...... و یک سری از فرایندهایی از قبیل ماشینکاری و عملیات حرارتی و ......می باشد.در این نرم افزار با وارد کردن قالب و قطعه فرایند شبیه سازی شروع می شود که این قطعه و قالب می تونید در خود نرم افزار یا در نرم افزارهایی مثل کتیا و سالید طراحی و با فرمت stl ذخیره و وارد نرم افزار deform کنید.با این نرم افزار می تونید تا حدودی شبیه به حالت واقعی فرایندها را شبیه سازی کنید.بطور مثال ابتدا روی قطعه عملیات حرارتی را شبیه سازی کنید سپس فایل عملیات حرارتی را برای انجام فرایند بعدی استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

برای تهیه نرم افزار یه سری به انجمن مکانیک بخش سایر نرم افزارهای مکانیک بزنید.خودم از deform 3d ورژن 5 استفاده کردم و ازش راضی بودم و بهتون پیشنهاد می کنم از همین ورژن استفاده کنید.حجمشم در حدود 600 مگابایت بود.

لینک به دیدگاه
اگه کسی نرم افزارو می خواد یه سایت واسه آپلود معرفی کنه تا واسش آپلود کنم.

سلام ممنون

من میخوام ولی اصلا منطقی نیست 600 مگ رو آپلود کنید

بهتره اول از دوستام و انقلاب و .. سرچ کنم اگه نشد تو نت لینکشو پیدا کنم

لطف دارید شما :icon_gol::icon_gol: :w02:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام دوستان

سلام دوست عزیز، من سوالی دارم. اول اگه ممکنه می خواستم بدونم شما با Deform 3D تا حالا فرآیند اکستروژن رو تحلیل کردین یا نکردین؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام دوست عزیز، من سوالی دارم. اول اگه ممکنه می خواستم بدونم شما با Deform 3D تا حالا فرآیند اکستروژن رو تحلیل کردین یا نکردین؟

اره تحلیل کردم......ساده ترین نوع تحلیله. حالا سئوالتونو بپرسین.

البته اگه سئوالی دارین به جیمیلم بفرستید:(چون دیر به دیر به باشگاه سر میزنم)

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
سلام دوستان

سلام مهندس

من می خواهم فرآیند چکش کاری رو مدل کنم. بهمن نرم افزار deform رو پیشنهاد کردن. کار کردن با این نرم افزار چقدر سخته؟ من یه آشنایی نسبتاً خوبی با آباکوس دارم ولی حتی محیط نرم افزار deform رو ندیدم. برای مدل کردن فرآیند چشک کاری شما چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

مهندس سلام. اگر میتونی deform v5 برای دانلود بزارید. v6 کتابخانه موادش المینیوم 1100 با 2024 مشخصاتش فرقی نمیکنه فقط اسما فرق میکنه مثلا ضریب الاستیسیته و ... یکی هست. به نظرم v6 ایراد داره و جواباش درست نباشه مضافا مقالات isi با v5 کار کردن.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
سلام دوستان

با سلام

من این نرم افزار رو نصب کردم، ولی نرم افزار فقط 4 پروسسور رو میشناسه، در صورتی که من امکان استفاده از پروسسورهای بیشتری رو میخوام؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

من این نرم افزار رو نصب کردم ولی تنها امکان استفاده از چهار هسته از cpu رو میده

چطور از تمام پردازنده ها میشتونم استفاده کنم ؟

Deform manual>Running simulations>Multiple processor simulation

این من دیدم تو نت/ گفتم شاید مفید باشه.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

دو ویدو اموزشی

البته قند شکن می خواد

منبع

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 5 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...