رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

این مطلب کار شخصی بنده است که البته هنوز به طور کامل همه مطالب درج نشده

عکس ها از سایتی برداشت نشده اند.

مرسی از این مقاله مفیدتون :icon_gol:

حسابی خسته نباشید

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
توجه : برداشت از مطالب این تاپیک تنها با ذکر منبع آن مجاز می باشد. (http://www.noandishaan.com)

مقدمه

خوردگی ناشی از اتمسفرهای مختلف به تنهایی از نظر هزینه و تناژ بیش از هر محیط خورنده دیگر، باعث انهدام و تخریب سازه های صنعتی می شود. در چنین شرایطی، اهمیت شناخت شرایط مخرب و کنترل خوردگی بر کسی پوشیده نخواهد بود. در اتمسفرهای دریایی ، عامل خورندگی عمدتاً رطوبت و اکسیژن است که وجود ناخالصی هایی همچون ترکیبات گوگردی و نمک طعام ، شرایط را بحرانی تر خواهد کرد. میزان خوردگی در سواحل دریایی تحت تاثیر عوامل متنوعی از جمله فاصله از دریا، درصد نمک، نوع فلز یا آلیاژ و .... قرار دارد که در ادامه این موارد به تفصیل تحت بررسی قرار خواهند گرفت.

به طور کلی اتمسفرهای دریایی به عنوان یک محیط خورنده مطرح هستند. از آنجایی که هر قسمت از سازه های دریایی در معرض یک نوع شرایط جوی یا محیطی قرار می گیرد، بنابراین میزان خوردگی در قسمت های مختلف یک سازه متفاوت و متناسب با میزان خورندگی محیط اطراف آن است. بدین تریب می توان پنج نوع شرایط خاص از نقطه نظر خورندگی را برای سازهای دریایی متصور شد که به شرح زیر می باشند:

1. اتمسفر دریایی

2. منطقه پاشش

3. منطقه بین جذر و مد

4. ناحیه مستغرق

5. منطقه زیر بستر دریا

نتایج نشان می دهد بیشترین مقدار خوردگی در منطقه پاشش روی می دهد که علت آن هم تر و خشک شدن مکرر و همچنین تماس با هوا در این ناحیه می باشد. شکل زیر میزان خوردگی فولاد را در یک سازه دریایی، در نقاط مختلف نشان می دهد.

v10rhol4k85ly4ukmkkq.jpg

با سلام خواهش می کنم عکسا رو از دوباره بگذاریدممون

لینک به دیدگاه
  • 6 سال بعد...
در در 10 اسفند 1389 در 21:30، Peyman گفته است :

این مطلب کار شخصی بنده است که البته هنوز به طور کامل همه مطالب درج نشده

عکس ها از سایتی برداشت نشده اند.

سلام وقتتون بخیر،میشه بگین چطوری به عکس ها دسترسی پیدا کنم من میخوام با عکس هایی که برای پروژه خودم گرفتم تطبیق بدم که ببینم تا چ اندازه شبیه هم هستن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...