رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چجور اکسلیه که با نرم افزار اکسل بازش نمیکنه؟:banel_smiley_4:

آره دیگه خب باید رفعش کنید بگین چه خطایی میده تا حلش کنیم اگه شد:ws38:

من هنوز رو خروجی ها کار نکردم ولی شما میتونید خلاصه ای از خروجی های ک لازم دارین رو توی جدول و در قالب html از این نرم افزار بگیرید مثلا بار گرمایش و سرمایش کل پیک مصرف گرمایش و سرمایش و... من فعلا این نوع خروجی کارم رو راه میندازه

اکسل 2010 هستش...

آره خروجی html رو گرفتم...ولی برای من نمودارهای ترسیمی با اکسل خیلی مهمه...خطا خوانیش رو بلد نیستم....یعنی مثال اول راهنمای خودش رو حل کردم...واسه چی خطا میده؟اصلا مثل اینکه خطا دادن تو ذاتشه:4564:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اکسل 2010 هستش...

آره خروجی html رو گرفتم...ولی برای من نمودارهای ترسیمی با اکسل خیلی مهمه...خطا خوانیش رو بلد نیستم....یعنی مثال اول راهنمای خودش رو حل کردم...واسه چی خطا میده؟اصلا مثل اینکه خطا دادن تو ذاتشه:4564:

خب خطا داره که خطا میده دیگه واسه چی نداره :ws3:

اگه میتونین فایل ارور رو پیوست کنین تا ببینیم مشکل کجاست :ws37:

لینک به دیدگاه

اینن فایل خطا..

دقت کرده باشید از همان ابتدا در اجرای شبیه سازی خطا میده...واسم جای سوال داره.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
اینن فایل خطا..

دقت کرده باشید از همان ابتدا در اجرای شبیه سازی خطا میده...واسم جای سوال داره.

این خطا مربوط به جئومتری که براش تعریف کردین میشه یک جایشو اشتباه کردین شاید اگه فایل IDF‌رو برام بفرستین بتونم اشکالشو دقیق بهتون بگم :ws37:

البته اینم بگم که این ارور از نوع سور هستش برای همون بهتون خروجی داده اگه فاتال میبود اصلا خروجی نمیداد:ws37:

لینک به دیدگاه
بله...

مختصات ورتکس پنجره رو که وارد میکنید باید ترتیبش جوری باشه که اگه از قانون دست راست استفاده کنید جهت محور عمود بر سطح هر دو پنجره به بیرون باشد

ولی ترتیب ورتکسی که شما برای پنجره تعریف کردین یکیش رو به بیرون و یکی رو به داخل

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم:ws37:

لینک به دیدگاه

اصلاحش کردم...ولی باز خطا میده؟

راه حلی که خود برنامه هم رفته و در بخش مثال ها در دسترسی هم هست خطا میده...راستی چرا من فقط 4 تا ماه رو دارم؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
اصلاحش کردم...ولی باز خطا میده؟

راه حلی که خود برنامه هم رفته و در بخش مثال ها در دسترسی هم هست خطا میده...راستی چرا من فقط 4 تا ماه رو دارم؟

من که اجراش کردم درست شد با همون مختصات درست

این فایل هم ک هیچ خطایی نمیده

منظورتون تو قسمت خروجی اکسل اگه باشه باید بگم باید قسمت run period‌رو اینجوری اصلاح کنید 12 ماه رو بهتون میده:

7 RunPeriod,

, !- Name

1, !- Begin Month

1, !- Begin Day of Month

12, !- End Month

31, !- End Day of Month

لینک به دیدگاه
ارتباط انرژی پلاس با Open studio چگونه است؟شما تونستید دانلود کنید؟من که موفق نمیشم؟:hanghead:

open studio برای تعریف جئومتری ساختمون و یک سری از داده ها برای مثال برای زون بندی و بارهای داخلی و... استفاده میشه فقط کار رو راحت تر میکنه یکم ولی بیسش همون کار با انرژی پلاس هستش

لینک به دیدگاه
در مورد گزینه Energy plus Example file Generator اطلاعاتی دارید؟باهاش کار کردید؟

این قابلیت همون جور که خودشون گفتن برای خروجی گرفتن سریع یا چک کردن درستی محاسباتتون هست اطلاعاتی که از ساختمون دارین میدین و اونا براتون فایلشو میسازن و براتون ایمیل میکنن به همین راحتی:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من دیروز بعد از تلاش بسیار زیاد تونستم با نرم افزار revit architecture تحلیل انرژی کنم....عالی جواب می ده...ما باید لایسنسش رو داشته باشید :ws37:

یه نرم افزار دیگه هم هست اکوتِک...اونم حیلی خوبه.:w16:

لینک به دیدگاه
من دیروز بعد از تلاش بسیار زیاد تونستم با نرم افزار revit architecture تحلیل انرژی کنم....عالی جواب می ده...ما باید لایسنسش رو داشته باشید :ws37:

یه نرم افزار دیگه هم هست اکوتِک...اونم حیلی خوبه.:w16:

اسمشو نشنیدم تاحالا ولی فک نمیکنم به کاملیه این نرم افزار باشه چه خروجی هایی میده؟:ws37:

لینک به دیدگاه
اسمشو نشنیدم تاحالا ولی فک نمیکنم به کاملیه این نرم افزار باشه چه خروجی هایی میده؟

:ws37:

خیلی کامله...البته نمی دونم این نرم افزار شما در چه سطحی خروجی می ده.

Revit اینا رو می ده:

Building Performance Factors

Energy Use Intensity

Life Cycle Energy Use/Cost

Renewable Energy Potential

Annual Carbon Emissions

Annual Energy Use/Cost

Energy Use: Fuel

Energy Use: Electricity

Monthly Heating Load

Monthly Cooling Load

Monthly Fuel Consumption

Annual Wind Rose (Speed Distribution)

Monthly Wind Roses

Monthly Design Data

Annual Temperature Bins

Diurnal Weather Averages

Humidity

cx69k1b7wrbv859ub6z.jpg

کامل تر از این؟ :w02:

لینک به دیدگاه
خیلی کامله...البته نمی دونم این نرم افزار شما در چه سطحی خروجی می ده.

Revit اینا رو می ده:

Building Performance Factors

Energy Use Intensity

Life Cycle Energy Use/Cost

Renewable Energy Potential

Annual Carbon Emissions

Annual Energy Use/Cost

Energy Use: Fuel

Energy Use: Electricity

Monthly Heating Load

Monthly Cooling Load

Monthly Fuel Consumption

Annual Wind Rose (Speed Distribution)

Monthly Wind Roses

Monthly Design Data

Annual Temperature Bins

Diurnal Weather Averages

Humidity

cx69k1b7wrbv859ub6z.jpg

کامل تر از این؟ :w02:

خیلی خیلی کامل تر از اینه :hapydancsmil: این فقط تحلیل انرژی رو انجام میده ولی انرژی پلاس یکی از انواع خروجیش مربوط به این خروجی هایی میشه ک گفتی:vahidrk: :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز:vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

می‌خواستم بپرسم میشه با این نرم افزارهای شبیه سازی فیزیکی ساختمان مثل انرژی پلاس، کریر یا غیره بدون توجه به اینکه دستگاه گرمایش/سرمایش یا تهویه مطبوع ما چی باشه فقط نیاز به انرژی ساختمان رو برای تامین یک دمای مشخص در داخل و با درنظر گرفتن تاثیر تبادل جدار ساختمان، حضور انسان، لوازم منزل، تابش خورشید و غیره محاسبه کرد؟ یعنی بگه آقا مثلا در ساعات مختلف روز برای اینکه دمای داخل حفظ بشه به این میزان گرمایش یا سرمایش نیاز داریم، یعنی اصلا برای برنامه نوع دستگاه های مکانیکیمونو تعریف نکنیم؟

پیشاپیش بابت پاسختون سپاسگزارم:w36:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز:vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

می‌خواستم بپرسم میشه با این نرم افزارهای شبیه سازی فیزیکی ساختمان مثل انرژی پلاس، کریر یا غیره بدون توجه به اینکه دستگاه گرمایش/سرمایش یا تهویه مطبوع ما چی باشه فقط نیاز به انرژی ساختمان رو برای تامین یک دمای مشخص در داخل و با درنظر گرفتن تاثیر تبادل جدار ساختمان، حضور انسان، لوازم منزل، تابش خورشید و غیره محاسبه کرد؟ یعنی بگه آقا مثلا در ساعات مختلف روز برای اینکه دمای داخل حفظ بشه به این میزان گرمایش یا سرمایش نیاز داریم، یعنی اصلا برای برنامه نوع دستگاه های مکانیکیمونو تعریف نکنیم؟

پیشاپیش بابت پاسختون سپاسگزارم:w36:

بله.در این نرم افزارها ما بارهای گرمایشی و سرمایشی رو برای ساعات، شرایط، روشنایی، ماهها ، تعداد افراد مختلف میتونیم محاسبه کنیم، حتی نمودار آن رو هم میتونیم رسم و تحلیل کنیم....قسمت انتخاب دسنگاه یک گزینه دیگر است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...