رفتن به مطلب

طراحی سیستم گلخانه ای

ارسال های توصیه شده

فایلی که بتونم براتون ایمیل کنم

نه!

ولی پیشنهاد میکنم از اینترنت بیشتر کمک بگیرید

یکی از اساتید دانشگاه ما هم کم و بیش رو این زمینه کار کرده((عالم رجبی صنعتی اصفهان))اگه براتون مقدوره میتونید از کمک ایشون استفاده کنید

خودمم همه جوره در خدمتم

متاسفانه پروژه خودم بجایی نرسیده

لینک به دیدگاه

درود

ديدم بحث به سمت خورشيدي پيش رفته باز هم مزاحم شدم

براي واحد هاي گلخانه اي شما مي توانيد از مزاياي مختلف خورشيد استفاده كنيد.

1-سيستم هاي توليد برق خورشيدي:

الف:نصب سلول هاي برقي بر روي بام گلخانه و تامين نيوري لازم براي روشنايي گلخانه

ب-ايجاد يك واحد كوچك خورشيدي و تامين انرژي مورد نياز براي گرمايش يا سرمايش

اگرچه اين كار ها در ابتداي امر يك هزينه ي قابل توجه اي را به شما تحميل مي كند اما در ميان مدت و دراز مدت موجب سود آوري قابل توجهي از محل كم كردن هزينه هاي روز افزون انرژي مي شود

2-استفاده از سيستم هاي جذب گرماي خورشيدي:

شما با ايجاد يك سيستم بسته ي آب در ديواره هاي گلخانه و گرم كردم آب درون سيستم توسط خورشيد مي توانيد بخش قابل ملاحظه اي از نياز خود به گرمايش را مرتفع سازيد.

(سيستمي مانند پكيج تقريبا)

سيستم هاي موجود آب گرم كن هاي خورشيدي در طول سال دماي متوسط 40 درجه را براي شما تامين مي كند و براي رسيدن به دماي مطلوب سيستم هاي پكيج كه حدود 60 مي باشد به مراتب نياز به مصرف ميزان كمتري سوخت است

3-سيستم هاي تبريد خورشيدي:

با استفاده از سيستم هاي تبريدي خورشيدي و طراحي بخچال هاي خورشيدي شما مي توانيد در طول فصل گرما توسط خورشيد دماي گلخانه را كاهش دهيد.

-------------------

در كل سيستم هاي خورشيدي هزينه ي اوليه ي به نسبت بالايي دارد اما ارزش افزوده و كم كردن هزينه هاي انرژي در كوتاه مدت خود را نشان مي دهد و موجب سودآوري بالا مي شود.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

حرفا کاملا درست که انرژی خورشیدی خوبه کسی با خوب بودنش مشکلی نداره مشکل اینه که زمانی از این روش استفاده میکنیم این روش به تنهایی نمیتونه روی پروژه اجرا بشه ، باتوجه به شرایط مکان پروژه امکان دارهافتاب کمی داشته باشیم یا چندروز هوای بارانی باشه هرچقدرم برقو ذخیره کنیم بازم نمیشه به عنوان بیس کار قرار بگیره ی روش کمکیه

تو سیستم های گلخانه ای اول باید از موتورخانه استفاده بشه - بیس کار موتورخانه که بیشتر وقتا باید سوئیچ کنه کاری به بارانی بودنو برفی بودن هوا نداره و کار میکنه

ولی در کل سیستم انرژی خورشیدی با توجه به اقلیم منطقه مورد نظر و هزینه ای که کارفرما میخواد بکنه تعیین میشه

چون همیشه حرف اولو اخرو کارفرما میزنه ما ازاون پول میگیریم کار نداریم چیزی که میخواد درست باشه یا غلط بهش مشاوره میدیم قبول نکردو مرغش ی پا داشت ماهم پولمونو میگیریم کاری نداریم بشه یا نشه

لینک به دیدگاه

بله استفاده از سیستم های خورشیدی به تنهایی پاسخگو نیست (در حال حاضر)

چون به محض اینکه با مشکلی روبرو بشه یا مثلا هوا برای چند روزی ابری باشه

خسارت سنگینی به تولید کننده وارد میشه

همیشه گلخونه دار باید ابزار یدک داشته باشه

تا در موقعی که مشکلی واسه قسمتی یا ابزاری یا سیستمی پیش اومد بلافاصله جایگزین کنه ...

لینک به دیدگاه
  • 8 سال بعد...

وقت بخیر در ادامه بحث گلخونه های خورشیدی معروضم خدمت عزیزان در یکی از سردترین مناطق ایران در حال تکمیل طرح اجرایی گلخانه خورشیدی هستم و به امید خدا تا چند روز اینده استارت ان خواهد خورد.نتیجه اینکه میشه گلخانه انرژی صفر در منطقه حتی سردسیر تاسیس کرد به شرط عمل عالمانه و اراده پولادی .

و هیچ امیدی به کمک سایر سازمانها نداشته باشید کاملا خود اتکا لطفا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...