رفتن به مطلب

خبرنامه شهرنما ( پايگاه اطلاع رساني و اينرنت شهرداري شيراز


ارسال های توصیه شده

در اين تاپيك مطالب ارايه شده در خبرنامه نامه اينترنتي شهرنما شهرداري شيراز رو در اختيارتون قرار ميدم.

در صفحه اولي اين خبرنامه چنين نوشته شده است.

 

 

بازديدکننده گرامی:

 

با ياری خداوند متعال و راهنمايی مخاطبين بزرگوار توانسته ايم از آبان ماه 1380 تا کنون هشتاد و پنج شماره خبرنامه "شهرنما" را منتشر کنيم.

 

در ده پيش شماره خبرنامه توضيح مختصری از 37 وب سايت مرتبط با خدمات شهری ارائه شده است. این دوره از خبرنامه روز پنج شنبه هر هفته از 3 آبان تا 20 دی 1380 منتشر شد.

 

شماره های 1 تا 25 خبرنامه به معرفی 74 وب سايت مرتبط با شهر، مديريت آن و آداب مدنی پرداخته است و در هر خبرنامه که پنج شنبه ها از 9 خرداد تا 23 آبان 1381 منتشر می شد يک مطلب خواندنی با عنوان «آيا می دانيد» و يک عکس از شهر شيراز و پروژه های عمرانی شهرداری ارائه گرديد.

 

شماره های 26 تا 50 خبرنامه، مخاطب را با 25 وب سايت خدمات شهری و نحوه فعاليت سازمان های خدماتی خصوصاً در شهرهای پيشرفته جهان آشنا می سازد و در هر خبرنامه که یکم و پانزدهم هر ماه از 1 آذر 1381 تا 1 آذر 1382 منتشر می شد غزلی از ديوان خواجه شمس الدين محمد حافظ شيرازی و يک عکس از شهر شيراز به مخاطبين عزيز تقديم شده است.

 

در شماره های 51 تا 75 به منظور ارج نهادن به پیشنهادهای خوانندگان محترم خبرنامه، ساختار آن را به شکلی تغییر دادیم تا مطالب با تنوع و جذابیت بیشتری در اختیار ایشان قرار گیرد. این دوره از خبرنامه یکم و پانزدهم هر ماه از اسفند 1382 تا اردیبهشت 1384منتشر و در هر شماره چند مطلب با موضوع خدمات شهری در کشورهای مختلف جهان، چند مطلب آموزشی، اخبار معماری جهان، اخبار جالب جهان و یک سرگرمی ارائه شده است.

 

اکنون شما خواننده گرامی می توانید ضمن مطالعه مجدد و بررسی شماره های منتشر شده، با ارائه پیشنهادهای ارزشمند خود، ما را در ادامه راه ياری و در جهت هرچه پربارتر نمودن خبرنامه "شهرنما" راهنمايی فرمایید.

 

منتظر دريافت نظرها و پیشنهاد های شما هستيم.

info@shirazcity.org

لینک به دیدگاه

پيش شماره اول

پنج شنبه، 3 آبان 1380

 

صفحه ای که پيش روی شما گشوده شده است حاوی تعدادی پيوند به چند پايگاه وب است که در ارتباط با محتوای هر پايگاه توضيح مختصری برگرفته از صفحات اوليه همان پايگاه ها ارائه گرديده است.

 

از اين پس می کوشيم تا هر پنج شنبه نسخه تازه اين نشريه الکترونيک را که به مسائل مختلف مرتبط با زندگی شهری و آداب مدنی می پردازد، به صفحات پايگاه شهرداری شيراز اضافه کنيم. به زودی اين نشريه به صورت پيام الکترونيک به نشانی مشترکان پايگاه ازسال خواهد شد.

 

 

ASCA

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انجمن شهرهاي خواهرخوانده استراليا

newsle6.jpg

هدف از برنامه شهرهاي خواهرخوانده، بهبود و ارتقاي سطح تفاهم بين المللي و صلح جهاني از طريق توسعه ارتباطات فراملي و گذر از مرتبه ارتباطات فرد به فرد به مرتبه شهر به شهر است. يکي از جالبترين امتيازات چنين روابطي، امکانات و منافع گسترده اجتماعي است که به تقريباً تمام اعضاي آن جمع اجازه مشارکت مي دهد.

 

 

 

CCRE-CEMR

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شوراي مناطق و شهرداري هاي اروپا

newsle7.jpg

شوراي مناطق و شهرداري هاي اروپا که در سال 1951 تأسيس شد، به منظور تحقق بخشيدن به رؤياي اتحاديه اروپا با استفاده از نقش محوري و اساسي حکومت هاي منطقه اي و محلي، شروع به کار کرد. به اين ترتيب توسط مقامات محلي که منتخبان مردم بودند و با آنها رابطه نزديکي داشتند، پشتيباني مردمي براي انديشه اروپاي واحد حاصل شد. امروزه CEMR در 29 کشور و از طريق 42 انجمن ملي، باعث ارتباط بيش از صدهزار مقام محلي با يکديگر شده است. از طريق اين سايت مي توان اطلاعاتي در مورد اين سازمان و وظايف مقامات و حکومت هاي محلي و منطقه اي بدست آورد و با ابتکارات اين سازمان در جهت برقراري خواسته هاي شهروندان اروپايي آشنا شد.

 

 

 

Metropolis

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انجمن متروپليس

newsle8.jpg

متروپوليس، يک انجمن بين المللي است که 71 شهر از سراسر جهان در آن عضويت دارند. هدف از تأسيس اين انجمن، ارائه راه حل برای مسائلی است که کلان شهرها درگير آنهايند، مواردی نظير برنامه ريزي و توسعه شهري، اقتصاد، محيط زيست، حمل و نقل، امور زيربنايي، ارتباطات و ...

 

 

 

OWHC

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سازمان شهرهاي ميراث جهاني

newsle9.jpg

اين شهرها هستند که با توجه به پذيرش انبوه جمعيت يک کشور، ويژگي هاي فرهنگي اقوام و ملل را نمايش مي دهند. سازمان شهرهاي ميراث جهاني شامل 179 شهر است که در آنها اماکني وجود دارد که در فهرست ميراث جهاني يونسکو (World Heritage List) از آنها به عنوان امکان فرهنگي – باستاني، نام برده شده است. مأموريت و هدف OWHC تسهيل در اجراي پيمان نامه ميراث جهاني از طريق کمک به مقامات شهري جهت دستيابي به اطلاعات مورد نيازشان است. به اين منظور، OWHC همايش هايي را در زمينه مديريت و راهکارهاي مؤثر جهت حفظ و نگهداري اماکن تاريخي برگزار کرده است.

 

اين سازمان شامل 3 دبيرخانه محلي است: برگن در نروژ که امور مربوط به اروپاي شمال غربي را بر عهده دارد، بوداپست در مجارستان که مسؤول امور اروپاي مرکزي و شرقي است و گواناخواتو در مکزيک که نماينده سازمان در آمريکاي لاتين است.

 

 

 

Sister Cities International (SCI)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شبکه بين المللي شهرهاي خواهرخوانده

newsle10.jpg

شبکه بين المللي شهرهاي خواهرخوانده (SCI) يک شبکه غيرانتفاعي است که به منظور ايجاد و تقويت رابطه ميان جمعيت و گروه هاي آمريکايي و بين المللي در جهت افزايش مشارکت جهاني در سطح شهرها و ارتقای سطح تفاهم فرهنگي و توسعه اقتصادي ميان آنها، شروع بکار کرده است. در حال حاضر SCI رهبري و هدايت تلاشهايي در جهت توسعه جوامع محلي و فعاليت هاي داوطلبانه را بر عهده دارد و اين کار را بوسيله تقويت و تشويق شهروندان، مقامات شهري و صاحبان سرمايه پيش مي برد که حاصل آن برنامه هاي بلندمدتي است که منافع متقابلي را به دنبال خواهند داشت.

لینک به دیدگاه

پيش شماره دوم

پنج شنبه، 24 آبان 1380

 

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهرداري کلان شهر استانبول

 

تشکيلات اداري کلان شهر استانبول بر اساس قانوني که در سالهاي 1930 و 1984 تصويب شد، آغاز به کار کرد. اما مدل کلان شهري بر اساس قوانين فعلي بنا نهاده شده است. بالاترين مقام شهر شوراي شهر است، جايي که در آن تصميمات مهمي مانند برنامه ريزي، تصويب بودجه، تخصيص هزينه ها و هماهنگي هاي لازم گرفته مي شود.

ساختار اداري کلان شهر از واحدهاي خدماتي اصلي و واحدهاي پشتيباني تشکيل شده است که اين واحدها تحت امر شهردار هستند. اداره امور واحدها بر عهده دبيرکل ها مي باشد و از رؤساي واحد، مديران و ديگر مقامات رسمي تشکيل مي شوند. اين واحدها، مراکز اصلي خدمات شهري هستند.

همچنين يک کميسيون پشتيباني به منظور حصول از بهينه بودن خدمات در سطح کلان شهر وجود دارد. اين کميسيون از مرکز هماهنگي هاي اصولي، مرکز هماهنگي حمل و نقل و کميته مشورتي تشکيل شده است.

 

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهرداري دبي

New_Pa1.gif

سايت شهرداري دبي به منظور تبديل مديريت شهري به يک مديريت اينترنتي راه اندازي شده، تا از اين طريق در زمان و هزينه، به نفع شهروندان صرفه جويي شود. اين کار بوسيله برقراري راههاي ارتباطي و همکاري ميان شهروندان و مديريت شهر صورت مي گيرد.

سرويسهايي که قصد ارائه آنها وجود دارد و موانعي که در اين راه پيش مي آيند بسيار عظيم و گسترده هستند، اما پيشرفتهاي فن آوري هم به همان نسبت سريع هستند. هر چند که فن آوري به تنهايي نمي تواند عامل موفقيت باشد. بلکه تکيه بر ارزشهاي اسلامي و حقوق بشر است که مي تواند در کنار استفاده از فن آوري، باعث يک توسعه همه جانبه و پايدار شود. اين راه دشوار و طولاني، تنها با حمايت و همکاري شهروندان قابل پيمودن خواهد شد.

 

 

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهرداري نياگارا

New_Pa2.jpg

اين سايت، راهنمايي است به تمام برنامه ها و خدماتي که در شهر نياگارا ارائه مي شود و مي توان اطلاعاتي در مورد واحدهاي اداري مختلف، کسب کرد. همچنين اطلاعاتي در مورد اعضاء شوراي شهر و آدرس پست الکترونيکي آنها نيز وجود دارد.

 

 

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهرداري اوستنبرگ

Newsle11.jpg

شهرداري اوستنبرگ، پس از اصلاحات سيستم حکومت محلي در سال 1996 تأسيس شد و به عنوان قسمتي از منطقه کلان شهر کيپ، شروع به کار کرد. اوستنبرگ، يکي از شش حکومت محلي کلان شهر کيپ است و ترکيبي است از سه شهرداري و دو کميته مديريتي سابق. همچنين شهرداري اوستنبرگ شامل دو منطقه مسکوني غيررسمي و چند منطقه روستايي است.

 

 

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهرداري مانيل

Newsle21.jpg

شهر مانيل توسط يک شهردار، يک معاون شهردار و سي و شش عضو شوراي شهر که براي مدت سه سال انتخاب مي شوند، اداره مي شود. اعضاي شوراي شهر در انتخابات منطقه اي برگزيده مي شوند (براي هر يک از شش منطقه شهري، شش عضو انتخاب مي شود) اما شهردار، معاون شهردار و نمايندگان شهر، در يک انتخابات سراسري از سطح شهر انتخاب مي شوند.

 

هر يک از مناطق مانيل، خود به چند محله تقسيم مي شوند که رياست هر محله بر عهده يک رئيس است که براي مدت پنچ سال انتخاب مي شود. شهر مانيل به 899 محله تقسيم شده است.

 

خدمات شهري توسط دپارتمانهاي مختلف شهري انجام مي گيرد. هر يک از اين دپارتمانها را يک مدير اجرايي اداره مي کند که از طرف شهردار منصوب مي شود.

لینک به دیدگاه

پيش شماره سوم

پنج شنبه، 1 آذر 1380

 

اين شماره به معرفي پايگاه هاي اينترنتي زيربا موضوع مشترک شوراي شهر می پردازد. شوراي شهر بلفاست ، شوراي شهر گلاسکو ، شوراي شهر منچستر ، شوراي شهر نيويورک ، شوراي شهر وينچستر .

 

 

 

Belfast City Coucil

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

News_L5.gif

شوراي شهر بلفاست

اين شورا در بين تمامي 26 شوراي منطقه اي در ايرلند شمالي، چه از نظر سازماني و چه از نظر اهميت و مقام، بزرگترين شوراي منطقه اي است. اين شورا مسئوليت ارائه خدماتي مانند جمع آوري و بازيافت زباله ها، پاکسازي معابر، خدمات بهداشتي و محيطي، توسعه اجتماعي، رفاه شهروندان و کارکنان شورا و تجهيزات تفريحي را بر عهده دارد. همچنين در سالهاي اخير، شوراي شهر بلفاست نقش مهمي را در توسعه هنر، اقتصاد و صنعت جهانگردي ايفا کرده است.

 

 

 

Glasgow City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شوراي شهر گلاسکو

گلاسکو با جمعيتي در حدود 612000 نفر، بزرگترين شهر اسکاتلند است. گلاسکو بهترين مرکز خريد بريتانياست. و داراي بهترين اماکن تجاري، فرهنگي، ورزشي و جهانگردي مي باشد و به همين دلائل بود که در سال 1995 به عنوان پايتخت فرهنگي اروپا و در سال 1999 به عنوان بهترين شهر بريتانيا از نظر طراحي و معماري برگزيده شد. در اين سايت اطلاعاتي در مورد شوراي شهر گلاسکو و خدمات اين شورا وجود دارد و امکان دستيابي به دوربين هاي ديجيتالي شهري، تاريخچه شهر و راهنماي شهر مهياست.

 

 

 

Manchester City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

mcclogo.gif

شوراي شهر منچستر

منچستر را مي توان پايتخت شمال غربي انگلستان، بزرگترين منطقه اقتصادي خارج از لندن ناميد. شهري که زادگاه انقلاب صنعتي بود و امروزه به عنوان يکي از با نشاط ترين شهرهاي بريتانيا شناخته مي شود.

اين سايت حاوي تقريباً 4000 صفحه است و اطلاعاتي در مورد امکانات شهر براي شهروندان، بازديدکنندگان و بازرگانان را در بر دارد. در اين سايت ضمن آگاهي از جزئيات کاري شوراي شهر، مي توان نظرات، انتقادات و پيشنهادات را هم مطرح کرد.

 

 

 

New York City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

News_L6.jpg

شوراي شهر نيويورک

اين شورا به عنوان بازوي قانونگذاري حکومت شهر، انجام وظيفه مي کند. اعضاء شوراي شهر هر چهار سال يکبار انتخاب مي شوند و هر کدام نمايندگي منطقه اي با جمعيت تقريبي 139000 نفر را بر عهده دارند. به دنبال تغيير خطوط مرزي مناطق در سال 1991 تعداد اعضاء شوراي شهر، از 35 به 51 نفر افزايش يافت.

 

اين شورا در موقعيتي برابر با شهردار قرار دارد و بر عملکرد آژانس هاي شهري نظارت مي کند. شوراي شهر مسئوليت تجزيه و تحليل و تصويب بودجه و همچنين تصميم گيري و تعيين اولويت ها در مورد کاربري اراضي را بر عهده دارد.

 

 

 

 

Winchester City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

News_L3.jpg

شوراي شهر وينچستر

اين شورا منطقه اي به وسعت 660 کيلومتر مربع با جمعيت 110000 نفر را پوشش مي دهد و گستره وسيعي از خدمات را توسط دفتر خود در شهر وينجستر، به شهروندان ارائه مي کند. خدماتي قانوني مانند حفظ محيط زيست (شامل مقابله با آلودگي ها، کنترل مواد غذايي، جمع آوري زباله و بازيافت آن)، کنترل برنامه ريزي شهري، خانه سازي و مسکن، انتخابات و .... را برعهده دارد.

از ديگر مسئوليت ها و وظايف اين شورا، مي توان به موارد زير اشاره کرد: اجراي قوانين ساخت و ساز، اداره پارکينگ هاي سطح شهر، مديريت کنترل ترافيک، جمع آوري ماليات ها و عوارض، توزيع درآمدها ميان واحدهاي مختلف، اداره موزه ها و بناهاي تاريخي، اشاعه جهانگردي و خدمات ورزشي، تفريحي و هنري.

 

لینک به دیدگاه

پيش شماره چهارم

پنج شنبه، 8 آذر 1380

 

 

اين شماره چندپايگاه اينترنتي که در آنها به مقوله مديريت شهری پرداخته شده است را معرفی می نمايد. مديريت کلان شهر بانکوک ، شهر تايپه ، شهر ويندهوک ، شهر کيوتو ، شهر نيکوزيا .

 

 

 

news041.gif

Bangkok

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مديريت کلان شهر بانکوک

شهر بانکوک (يا کرونگ تپ ماهاناخون) در سال 1782 به عنوان پايتخت تايلند برگزيده شد. در خلال سالهاي 1894-1906 تقسيم بندي جغرافيايي کشور تغيير کرد و تايلند به تعدادي ايالت تقسيم شد. در اين ميان، بانکوک در ايالت کرونگ تپ قرار گرفت و توسط وزارتخانه امور شهري اداره مي شد. در سال 1922 وزارت امور شهري در وزارت امور داخلي ادغام شد. سيستم مديريت شهر بانکوک تا کودتاي سال 1932 که حکومت سلطنت مطلقه را با سيستم قانون اساسي جايگزين کرد، به همين ترتيب ادامه داشت. در سال 1933 دو قانون تصويب شد که تأثير زيادي بر سيستم مديريت شهر بانکوک داشت:

 

قانون اداري تايلند و قانون حکومت شهري.

مطابق اين قوانين، ايالت کرونگ تپ، مانند بقيه ايالات، به استان تحت امر دولت مرکزي مبدل شد و سرانجام در سال 1937 شهرداري تايلند، مطابق قانون حکومت شهري، تأسيس شد.

 

 

 

 

news042.gif

Taipei

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر تايپه

در سال هاي اخير، پيشرفتهاي سريعي در تکنولوژي اطلاع رساني (IT) صورت پذيرفته است. با ورود به عصر اطلاعات، حکومت ها براي افزايش کارآيي اداري و بهبود کيفي خدمات خود، ناچار به استفاده از تجهيزات نوين رايانه اي و تکنولوژي اطلاع رساني شده اند. با افزايش محبوبيت اينترنت، سراسر دنيا به يک (دهکده جهاني) که داراي پيوندهاي دروني است، مبدل شده است. امروزه مردم مي توانند درون شبکه، با يکديگر تبادل اطلاعات کنند، پيام هاي خود را رد و بدل نمايند و در تجارت الکترونيکي شرکت جويند.

 

براي افزايش سطح کيفي زندگي مردم تايپه به يک شهر بين المللي درجه اول، بايد بر تفکر سنتي استفاده از فضاي جغرافيايي براي توسعه فائق آمد و آن را به تفکر استفاده از فضاي شبکه اي تبديل نمود. اينگونه است که مي توان شهر را داراي يک هويت اينترنتي کرد و به يک پايتخت بين المللي درجه اول تبديل گرديد.

 

براي تحقيق اين هدف و بنا کردن يک شهر اينترنتي قرن بيستمي، پروژه اي با عنوان (برنامه حکومت تايپه براي ترويج شهر اينترنتي) طراحي شد، که خلاصه ايست از يک پروژه جامع تر. مفاد اين پروژه به اختصار، عبارتند از: اهداف برنامه، شاخص هاي تخميني، استراتژي ترويج برنامه، تقسيم و جدول زمان بندي کار، منافع مورد انتظار، منابع مرجع برنامه و تبعات پروژه. مقامات و اعضاء مسؤول انجام اين پروژه، موظف به اجراي دقيق برنامه، تخصيص بودجه لازم و تکميل کار در موعد مقرر هستند.

 

 

 

 

news043.jpg

Windhoek

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر ويندهوک

ويندهوک، پايتخت نامبيا، در قلب مناطق مرتفع اين کشور قرار گرفته و توسط کوهستان ها احاطه شده است. اما آب و هواي اين شهر تناسب چنداني با مناطق کوهستاني ندارد. ويندهوک يک کلان شهر مدرن است که تنوع فرهنگي زيادي دارد.

 

مرکز شهر، محل تجمع و تقابل فعاليتهاي گوناگون است، ترکيبي از برجهاي مدرن و معماري زمان استعمار که به ابتداي قرن بيستم تعلق دارد. زيبايي و جذابيت اين شهر به خاطر هماهنگي و ترکيب فرهنگ هاي آفريقايي و اروپايي و صميميت ساکنان آن است.

 

 

 

 

news044.jpg

Kyoto

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر کيوتو

شهر کيوتو در سال 794 با نام هيان کيو، تأسيس شد. فرهنگ مترقي، که ريشه در تاريخ باستاني شهر دارد، با هويت و شخصيت شهر و ساکنان آن عجين شده است. کيوتو، با 46/1 ميليون نفر جمعيت، يکي از معدود شهرهاي عمده ژاپن است که در آن تعادل ميان زندگي شهري و طبيعت، حفظ شده است. امروزه با شروع تمرکز زدايي در حکومت مرکزي، کيوتو به يک دوره حساس اجتماعي _ اقتصادي نزديک مي شود، دوره اي که از مشخصات بارز آن مي توان به رقابت روزافزون ميان شهرها، تصميمات بين المللي زيست محيطي، کاهش نرخ زاد و ولد و افزايش سن متوسط جامعه و توسعه تکنولوژي اطلاع رساني در جوامع اشاره کرد. همگام با گسترش روابط ژاپن با ديگر کشورها و البته با حفظ آداب و سنن قديمي، شهر کيوتو هم در حال تجربه زيستن در محيطي سرشار از چالش و خلاقيت است. اين رمز توسعه و پيشرفت شهر کيوتو است. کيوتو به عنوان سرزمين مادري تمامي ژاپني ها، مورد احترام قرار مي گيرد و تمام تلاش مديريت شهر در اين جهت است که تمامي کساني که در کيوتو زندگي مي کنند، کار کنند، به تحصيل مشغول باشند و ..... احساس شادماني و رضايت داشته باشند. و تمام بازديد کنندگان از شهر، براي بازديد دوباره از آن تمايل و اشتياق داشته باشند. حفظ و اشاعه معنويت سنتي، گنجاندن استراحت و فراغت در زندگي شهري و ساخت يک شهر متناسب با قرن بيست و يکم از مهم ترين گام ها براي رسيدن به اين اهداف است. البته اين اهداف بدون اعتماد متقابل و همکاري ميان شهروندان و حکومت شهري هرگز محقق نخواهد شد. براي دستيابي به تکنولوژي اطلاع رساني، استفاده صحيح از اينترنت و ديگر رسانه ها در شهر ترويج مي شود و از پيشنهادات و نظرات استقبال مي گردد. در عين حال و بطور همزمان اطلاعات گسترده اي مربوط به جاذبه هاي شهر و سيستم اداري آن، در اختيار عموم قرار مي گيرد.

 

 

 

 

news045.jpg

Nicosia

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر نيکوزيا

نيکوزيا، که از قرن دهم پايتخت قبرس بوده است، شهري است که با بناي يادبود، کليساها و ديگر آثار باستاني احاطه شده است و اين قدمت در زندگي شهري ساکنين ديده مي شود. اما امروزه، نيکوزيا تمام خصوصيات و تجهيزات يک شهر مدرن اروپايي را داراست، هرچند تقسيم شهر به دو قسمت توسط مرزي با عنوان خط سبز، ضايعات زيادي را به شهر وارد ساخته و مردم را بالاجبار از هم جدا کرده است. نيکوزيا پس از هجوم ترکيه در سال 1974 و اشغال بيش از 37% از خاک جزيره، همچنان در حال تلاش براي بازيابي، ايستادن بر پاي خود و تبديل دوباره به يک شهر شاد است. شهري که مردم در آن بتوانند زندگي کنند و به يکديگر اجازه زندگي کردن بدهند.

لینک به دیدگاه

پيش شماره پنجم

پنج شنبه، 15 آذر 1380

 

اين شماره به معرفي چند پايگاه اينترنتي با موضوع مشترک نهادها و سازمان هاي محلي در حوزه مديريت امور توسعه شهری پرداخته است. شبکه شهري فيليپين ، مؤسسه مطالعات مسكن و توسعه شهري ، سيستم ارزيابي برنامه ريزي و توسعه نيوساوت ولز ، اسکان عمومی مردم آسيا.

 

 

 

sphsect.jpg

CDSEA.ORG

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شبکه شهري فيليپين

 

اين شبکه، شبکه ويژه ای است که به منظور جلب مشارکت واحدهاي حکومت هاي محلي (LGUها) در فرصت هاي تجاري منطقه اي و شهری تأسيس شده است. اين شبکه سه هدف عمده را دنبال مي کند:

- ايجاد يک شبکه و بانک اطلاعاتي CDS از شهرداران، مقامات محلي و .....

- ايجاد ابزارهايي براي يک ارتباط فعال و روزانه ميان شهرداران، مقامات محلي و کاربران اينترنت.

- ايجاد يک بازار سرمايه گذاري براي LGUها، آژانس هاي توسعه و بخش خصوصي.

 

 

 

newsle1.jpg

IHS

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مؤسسه مطالعات مسكن و توسعه شهري

 

مؤسسه مطالعات مسكن و توسعه شهري(IHS)، يک مؤسسه آموزش بين المللي است که به منظور تقويت توانايي هاي منطقه اي در خانه سازي، مديريت شهري و مديريت محيط زيست شهري فعاليت مي کند و محل آن در روتردام هلند قرار دارد.

 

هر ساله بيش از 150 کارشناس از سراسر جهان به منظور شرکت در دوره هاي اخذ مدارک تخصصی به روتردام مي آيند. IHS به غير از توسعه برنامه هاي آموزشي در هلند، به عنوان مشاور فني نهادهاي ديگر در سراسر جهان مانند بانک جهاني، بانک توسعه آسيايي، سازمان ملل متحد و اتحاديه اروپا نيز فعاليت مي کند.

 

newsle5.jpg

Planning NSW

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سيستم ارزيابي برنامه ريزي و توسعه نيوساوت ولز

 

سيستم ارزيابي برنامه ريزي و توسعه نيوساوت ولز راهکاری است براي مديريت منابع طبيعي و حفظ محيط زيست منطقه. در اين سيستم مي توان با طراحي شيوه های مناسبي برای فرايند توسعه، توقعات عمومي را در مورد توسعه اقتصادي، مشارکت اجتماعي و حفظ محيط زيست برآورده کرد.

 

 

 

habitat2.gif

Human Settlements in Asia

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اسکان عمومی مردم آسيا

 

اين سايت يک منبع اطلاعاتي قدرتمند درباره اسکان جمعيت، برنامه ريزي و مديريت آن در آسيا مي باشد. اطلاعات اين سايت حوزه های زير را دربرمی گيرد: معرفي کلان شهرهاي آسيايي، جدول زماني رويدادهاي مربوط به برنامه ريزي شهري و زيست محيطي و ديگر مسائل شهري، مدارک و اسناد منتخب و ابتکارات دانشجويان و فارغ التحصيلان AIT در زمينه برنامه ريزي شهري. همچنين اين سايت يک مرجع مناسب برای طرح HABITAT می باشد.

لینک به دیدگاه

پيش شماره ششم

پنج شنبه، 22 آذر 1380

 

اين شماره اختصاص دارد به معرفي پايگاه هاي اينترنتي زير با موضوع ارائه خدمات بازيافت زباله وتبديل مواد . شرکت بازيافت کورواليس ، شرکت بازيافت LLC ، شرکت بازيافت ايلينويز ، شرکت CRA ، شرکت بازيافت بلوواتر .

 

 

 

Corvallis Disposal CO.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرکت بازيافت کورواليس

news061.jpg

امروز بايد به مقوله دفع ضايعات، فراتر از جمع آوري زباله نگريست. اين کار بايد به گونه اي انجام گيرد که نه تنها تک تک شهروندان از آن راضي باشند، بلکه کل جامعه شهري و محيط زيست هم از منافع آن بهره مند شوند. شرکت کورواليس که در همين راستا تشکيل شده است، وظيفه جمع آوري زباله، بازيافت آن، ساخت محصولات مختلف و خدمات جانبي مربوطه را انجام مي دهد. براي اين منظور سعي مي شود از جديدترين تجهيزات براي يک فرآيند بازيافت ايمن و کارآمد استفاده شود. در يک سيستم بازيافت کامل، هيچ يک از اجزا زباله به دور ريخته نشده و تمامي اجزا قابل استفاده هستند، درست مانند طبيعت. هدف نهايي اين شرکت هم، دستيابي به اين سطح از کارآيي و بهره وري است.

 

 

 

Resource Recycling, L.L.C.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرکت بازيافت LLC

news062.gif

شرکت خصوصي LLC خدمات طراحي، ساخت، نصب و راه اندازي سيستم هاي فرآوري زباله و بازيافت فلزات را به ويژه براي صنايع تبديل زباله به انرژي، ارائه مي کند. اين شرکت تنها توليد کننده محصولات فلزي بازيافتي از زباله هاي WTE و فروش آنها است. خدمات اين شرکت گستره وسيعي از بازاريابي و فروش محصولات فلزي بازيافتي گرفته تا نصب و راه اندازي سيستم هاي بازيافت را در بر مي گيرد. سيستم ها و برنامه هاي تجاري LLC مي تواند تمام نيازمنديهاي عملياتي و قراردادي پروژه هاي مرتبط را برآورده کنند.

 

 

 

Illinois Recycling Association

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرکت بازيافت ايلينويز

news062.gif

اين شرکت تنها مسؤول بازيافت مواد زائد و مديريت مربوط به آن در ايالت است. براي آگاهي بيشتر در مورد عملکرد اين شرکت مي توان به صفحه مأموريت و اهداف اين سايت مراجعه کرد. IRA عضو اتحاديه امور بازيافت ملي (NRC) هم هست و تنها نماينده اين اتحاديه در ايلينويز مي باشد. در اين سايت امکان عضويت وجود دارد و مي توان از اين طريق از خدمات ويژه اعضا بهره مند شد. از آنجا که اين شرکت شامل کارشناسان امور بازيافت در دولت و بخش خصوصي، مؤسسات آموزشي و سازمان هاي غيرانتفاعي مي باشد، با عضويت در اين سايت مي توان به راحتي با اين مراکز در ارتباط بود.

 

 

 

CRA

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرکت CRA

news064.jpg

اين شرکت در زمينه بازيافت ظروف شيشه اي بي رنگ، قهوه اي و سبز فعاليت مي کند و داراي تجهيزات خودکار جستجوي مواد غير شيشه اي، طبقه بندي رنگ ها، شيشه پودر کن و شيشه سازي مي باشد.

 

محصولات اين شرکت عبارتند از خرده شيشه مخصوص شيشه سازي و خرده شيشه ضد عفوني شده مخصوص ساخت ظروف شيشه اي بازيافتي.

 

 

 

Bluewater Recycling Association

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرکت بازيافت بلوواتر

newsl065.jpg

اين شرکت کانادايي خدمات و توليدات بازيافتي ارائه مي کند و بزرگترين سازمان مديريت بازيافت در کاناداست که تمام امور بازيافت شامل جمع آوري زباله، فرآوري آن و فروش محصولات مرتبط را بر عهده دارد. اين شرکت با 60 نفر پرسنل، سالانه 31000 تن مواد، يعني بخش اعظمي از زباله موجود در منطقه تحت پوشش خود را فرآوري مي کند. اين زباله ها توسط ناوگان شرکت حمل مي شوند و اين امکان که مواد ارسالي از محل ديگري بصورت سفارشي و با دريافت هزينه فرآوري شود، نيز وجود دارد.

لینک به دیدگاه

پيش شماره هفتم

پنج شنبه، 29 آذر 1380[/b]

 

 

موضوع اين شماره معرفي پايگاه اينترنتي شرکت "سيستم هاي داده هاي الکترونيک" می با شد.

 

 

news071.gif

Electronic Data Systems Corporate (EDS)

شرکت "سيستم هاي داده هاي الکترونيک"

اين شرکت با گستره خدمات رساني جهاني در سال 1962 تأسيس شد که دفتر مرکزي آن در تگزاس قرار دارد و در 58 کشور ديگر و با 128000 کارمند فعاليت مي کند.

 

EDS مشتريان خود را در چگونگي مديريت دشواري هاي تجاري و فن آورانه اقتصاد ديجيتالي امروز ياري مي دهد. به عنوان مثال اين شرکت مديريت بيش از 2/2 ميليون کامپيوتر مستقل و 46400 سرويس دهنده شبکه را در سراسر جهان بر عهده دارد و ميزبان پايگاه وب 750 مشتري است.

 

خدمات اين شرکت به طور خلاصه، در پنج حوزه ارائه مي شود:

 

1 _ مديريت فرآيند بازرگاني: اطلاع رساني به روش Outsourcing شامل مديريت روابط با مشتريان، مديريت امور مالي و مديريت امور اداري.

 

2 _ راهکارهاي الکترونيکي (E-Solutions): مشاوره و ارائه راه حل هايي به منظور بهبود عملکرد تجارت الکترونيک که با ادغام راه حل هاي مناسب با يکديگر، يک نظام يکپارچه را بوجود آورده و از اين طريق يک پل ارتباطي ميان مشاوره مديريتي EDS، اطلاع رساني به وسيله Outsourcing و مديريت فرآيند بازرگاني ايجاد کرده است.

 

3 _ راهکارهاي اطلاعاتي: انجام عمليات شبکه، خدمات رسانی در حوزه مديريت کاربردي و ميزباني وب مشتريان اين رده از برنامه های شرکت را شامل می شود.

 

4 _ مشاوره مديريتي: مشاوره و کمک به مديران ارشد در حوزه هاي راهبردی، سازماندهی، عمليات، فن آوری اطلاعات و خدمات بازرسي اجرايي باب ديگری در عرصه خدمات شرکت EDS گشوده است.

 

5 _ راه حل هاي PLM (مديريت چرخه حيات يک محصول): ارائه مشخصاتي جامع در مورد چرخه حيات محصولات شامل توليد و توسعه محصول، برنامه ريزي توليد، مديريت داده ها و اطلاعات مربوط به محصولات و پيشنهاد شراکت تجاري منجر به حمايت و پشتيبانی گستره وسيعي از امور خدماتی وابسته به توليد مي گردد.

 

 

 

گروه هاي صنعتي EDS با چندين سال تجربه از اين خدمات پشتيباني مي کنند و در اين راه صنايع مختلفي شامل ارتباطات، صنايع مصرفي، انرژي، خدمات مالي، صنايع دولتي، بهداشت، ساخت و توليد و حمل و نقل را تحت پوشش قرار می دهند.

 

 

 

قسمت هاي مختلف سايت EDS شامل موارد زير است:

 

1 _ درباره EDS : خلاصه اي از تاريخچه، معرفي، نکات برجسته مالي و ... را دربردارد،

 

2 _ عملکرد: تصميمات تجاري اتخاذ شده، ملزومات اقتصاد ديجيتالي،

 

3 _ مطالعات موردي: خلاصه اي از مطالعات موردي انجام شده در زمينه هاي بسيار متنوع، اعم از امور خدماتي، توليدي و ...،

 

4 _ دوره هاي آموزشي: چگونگي ورود به سيستم آموزشي EDS و استفاده از خدمات مرتبط،

 

5 _ اطلاعات مربوط به سرمايه گذاري: راهنمايی لازم به افرادي که مايل به سرمايه گذاري در اين شرکت هستند،

 

6 _ اتاق اخبار: اخبار مربوط به شرکت و اخبار مهم اقتصادي جهان،

 

7 _ تبليغات: راهنمايي و مشاوره در امر تبليغات،

 

8 _ صنايع: عرضه اطلاعات مختلف مانند اخبار مربوط به انواع صنايع و خدماتي که EDS در رابطه با آنها انجام مي دهد،

 

9 _ امور اجتماعي: روابط عمومي EDS، خدمات رسانی در مناسبت هاي ويژه،

 

10 _ مناطق جغرافيايي: معرفي دفاتر و نمايندگي هاي شرکت در مناطق مختلف جهان،

 

11 _ شرکت هاي وابسته: فهرستي از شرکت هاي زير مجموعه EDS.

لینک به دیدگاه

پيش شماره هشتم

پنج شنبه، 6 دی 1380

 

اين شماره به معرفي پايگاه اينترنتي نهاد غيردولتی سيگما پرداخته است .

 

SIGMA

سيگما

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news081.gif[/b

]

عبارت SIGMA متشکل از حروف سرنام Support for Improvement in Governance & Management in Central & Eastern European Countries مي باشد که يک سازمان يا نهاد غير دولتي و بين المللي است با انگيزه گسترش تعاون و توسعه يافته گي در شهرهاي نواحي مرکزي و شرقي اروپا. اين نهاد اهدافي در راستاي عملکرد و ديدگاه هاي اتحاديه اروپايي (European Union) دنبال مي کند.

 

آن دسته از فعاليت هاي SIGMA که به توسعه خدمات عمراني مربوط مي شوند، شامل فعاليت هاي متنوعي با يک هدف مشترک مي شوند: حمايت از تشکيل گروههاي نظارتي حرفه اي و بي طرف در کشورهاي اروپاي شرقي و مرکزي. همچنين اين سازمان سعي مي کند از روند آماده سازي و تصويب قوانين مربوط به خدمات عمراني مطلع گردد که اين کار به سه روش انجام مي شود:

 

 

 

- بررسي داده هاي تطبيقي که توسط دبيرخانه SUGMA و يا کارشناسان کشورهاي عضو اتحاديه اروپا ارائه شده اند.

 

- برگزاري جلسات کاري با گروه هاي مسؤول تهيه قوانين و تجزيه و تحليل و ارائه پيشنهاد در مورد قوانين مقدماتي، آئين نامه ها و .....

 

- ارائه چک ليست ها و ساير ابزارهاي مشابه به تهيه کنندگان قوانين و انتشار يا ارسال الکترونيکي مقالات فني مربوط به توسعه خدمات عمراني.

 

 

 

از ديگر فعاليت هاي اين سازمان مي توان به موارد حمايت از کشورها در جهت تشکيل مؤسسات مديريت خدمات عمراني، توسعه و اجراي سيستم هاي مديريت خدمات عمراني و تبادل تجارب کشورها از طريق شبکه اينترنت و يا اجتماعات اشاره کرد.

لینک به دیدگاه

پيش شماره نهم

 

موضوع اين شماره معرفي پايگاه اينترنتي مرکز مديريت تجهيزات حمل و نقل است.

 

TEMC

مرکز مديريت تجهيزات حمل و نقل

 

فعاليت هاي مرکز مديريت تجهيزات حمل و نقل به شرح ذيل می باشد:

 

1 _ خدمات پشتيباني: ارائه خدمات تخصصي در حوزه مديريت ناوگان حمل و نقل به مشتريان عمده به منظور بهره برداري از تجهيزات پشتيباني مهندسي عمراني (CESE). اين خدمات عبارتند از تفسير سياست ها و قوانين عمومي مربوطه، مديريت ناوگان حمل و نقل، برنامه ريزي CESE، برنامه ريزي و تهيه بودجه، مشارکت IG و خدمات on-call (آماده به خدمت) در صورت نياز.

 

2 _ پشتيباني عملياتي: تيم کارشناسان حمل و نقل اين مرکز به منظور ارتقاي سطح کيفي خدمات ارائه شده، ارتباط مستمري با کارکنان عملياتي دارند. اين خدمات عبارتند از: بررسي کم و کيف استخدام نيروي اداري و عملياتي، شناسايي و تلفيق موجودي ها و تجهيزات، مطالعات ملزومات سطح صفر (Zero Base)، تهيه برنامه هاي پنج ساله خريد تجهيزات، محاسبه نرخ اجاره ها، مطالعه و انتخاب ميان مالکيت يا خريد CESE، بررسي عملکرد اتوبوس هاي مدارس، بررسي وضعيت اتوبوس هاي شهري و خدمات تاکسيراني، تهيه و بازبيني قراردادها و ويژگي هاي آنها، خدمات پشتيباني در مورد تجهيزات آتش نشاني و سرانجام بازبيني ISA و کمک هاي پيشنهادي به BASEREP.

 

3 _ سرکشي و ملاقات هاي دوره اي به منظور ارائه نقطه نظرات پيشنهادي در مورد مديريت حمل و نقل: اين برنامه به منظور پيشرفت مستمر برنامه حمل و نقل نيروي دريايي، ارتباطات مؤثر با کارکنان عملياتي، کمک هاي مديريتي و فني و حمايت از ايده هاي خلاقانه صورت مي گيرد.

 

4 _ اجاره وسائط نقليه و قراردادهاي اجاره _ خريد.

 

5 _ برنامه افزايش طول عمر مفيد خدمات (SLEP).

 

6 _ برنامه هاي ويژه: شامل کنفرانس ساليانه حمل و نقل، قرارداد تعمير واگن ها و تجهيزات راه آهني، برنامه وسائط نقليه زرهي، برنامه مربوط به تجهيزات امداد و آتش نشاني، برنامه مربوط به آمبولانس ها و خبرنامه TEMC.

 

7 _ مديريت TEMC ADP (سيستم گزارش دهي مرکز).

 

8 _ به روز کردن P-301 و NAVFAC P-300 (مديريت تجهيزات پشتيباني مهندسي عمراني و کتاب راهنماي عملياتي شبکه راه آهن متعلق به نيروي دريايي).

لینک به دیدگاه

پيش شماره دهم

پنج شنبه، 20 دي 1380

 

اين شماره به معرفي پايگاه هاي اينترنتي زير مي پردازد که موضوع مشترک آن ها امور تحقيقاتي و پژوهشي در عرصه حمل و نقل شهري است. شرکت حمل و نقلATRA ، مرکز مطالعات حمل و نقل منطقه شيکاگو ، مرکز پژوهش حمل و نقل شهري ، برنامه معين حمل و نقل روستايي در ماساچوست ، مرکز حمل و نقل شهري دانشگاه ايلي نويز .

 

Advanced Transit Association (ATRA)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news0101.jpg

شرکت حمل و نقل ATRA

 

اين شرکت در سال 1976 و به منظور تمرکز بر نيازهاي حمل و نقل شهري و چگونگي کمک به اين سيستم از جنبه هاي مختلف يک نظام آمد و شدی پيشرفته، تأسيس شد. به اين منظور فن آوری های موجود حمل و نقل توسعه داده شدند و اميد است که از اين طريق سطح بالايي از خدمات حمل و نقل و مشارکت برای توسعه اقتصادي در اين عرصه تحصيل شود.

 

 

 

 

Chicago Area Transportation Study (CATS)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news0102.gif

مرکز مطالعات حمل و نقل منطقه شيکاگو

 

از سال 1955 کميته سياستگذاري CATS وظيفه برنامه ريزي و اجراي طرح هاي مربوط به حمل و نقل در منطقه شمال شرقي ايلي نويز را بر عهده داشته است. در همان سال و به منظور ارتقاي اولين برنامه جامع حمل و نقل، يک مرکز مطالعاتی تأسيس شد. با تکميل اين برنامه در سال 1962 ، مسائل حمل و نقل تا سال 1980 مد نظر قرارگرفته شد و بسياري از بزرگراه ها و شبکه هاي آمد وشد فعلي، محصول آن برنامه است. موفقيت آن برنامه باعث شد تا CATS به عنوان يک نمايندگی دائمي پذيرفته شود.

 

 

 

 

Center for Urban Transportation Research (CUTR)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news0103.jpg

 

مرکز پژوهش حمل و نقل شهري

 

اين مرکز که در سال 1988 تأسيس شد به عنوان يک منبع اطلاعاتي براي سياستگذاران، کارشناسان حمل و نقل، سيستم آموزشي و عموم مردم ايفاي نقش مي کند. CUTR با تأکيد بر روي خلاقيت هاي پويا و راه حل هاي عملي براي مشکلات حمل و نقل، خدمات با کيفيت و بي طرفانه اي را در قالب هاي پشتيباني فني، تجزيه و تحليل سياست ها و پشتيباني هاي پژوهشي ارائه مي کند.

 

 

 

 

Massachusetts Rural Transit Assistance Program (MARTAP)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news0104.jpg

برنامه معين حمل و نقل روستايي در ماساچوست

 

برنامه ای که هدف آموزش افراد دخيل در سيستم حمل ونقل عمومي را در ماساچوست دنبال می کند. اين برنامه به منظور ارائه مناسب خدمات حمل و نقل در روستاها و شهرک هاي ماساچوست تهيه شده است. نمونه اي از فعاليت هاي انجام شده عبارت هستند از:

 

- آموزش رايگان به رانندگان اتوبوس و ديگر وسائل حمل و نقل عمومي.

 

- کمک هزينه هاي آموزشي براي حضور در کنفرانس هاي مهم و کارگاههاي آموزشي در سراسر کشور.

 

- انتشار خبرنامه ماهانه که در نشانی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
قابل مشاهده است.

 

 

 

 

University of Illinois Urban Transportation Center (UTC)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مرکز حمل و نقل شهري دانشگاه ايلي نويز

 

اين مرکز با سيستم هاي حمل و نقل عمده محلي، منطقه اي، ملي و بين المللي در ارتباط است و با پژوهش هاي راهبردي خود سيستم هاي حمل و نقل و در نتيجه استاندارد زندگي، نه تنها ساکنين ايلي نويز بلکه ديگر مناطق را نيز ارتقا مي دهد. با تأکيد بر روي پژوهش هاي مؤثر، عملي و کارآمد، مي توان يک فضاي مساعد براي بروز انديشه هاي خلاق جهت حل مشکلات سيستم حمل و نقل ايجاد کرد. براي دستيابي به اين هدف، UTC انجام وظيفه پژوهش، برگزاري دوره هاي تحصيلي و تربيت کارشناسان را بر عهده گرفته است.

لینک به دیدگاه

شماره اول

9 خرداد 1381

 

اين شماره به بررسی پايگاههای اينترنتی زير می پردازد.نماينده استانی شهرداری های Saskatchewan، شهر Brisbane، انجمن شهرداري Ontario، فدراسيون شهرداری های نيوفاندلند و لابرادور .

 

Brisbane City

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-1-1.jpg

 

شهر Brisbane

شهر Brisbane سومين شهر بزرگ استراليا و مرکز ايالت Queensland است. مطالب زير بخشی از مقدمه ای است که در پايگاه Brisbane می خوانيم.

 

Brisbane يک شهر پوياست که با تاريخش, آب و هوايش, مکانهای وسيع و گسترده اش و با همه گوناگونی اش شکل گرفته است. ساکنين و بازديدکنندگان بطور يکسان از شيوه زندگی ما در بيرون از منزل و در محيطی آرام و دوستانه لذت می برند.

 

در اين بخش شما مقدمه ای بر تمام چيزهائی که پايگاه Brisbane ارائه می کند خواهيد يافت. حقايق و تصاويری در مورد تاريخ Brisbane فرا می گيريد و نکات برجسته آن را در خواهيد يافت. در اين پايگاه همچنين پيوندهايی به شهرهای برزگ استراليا و شهرهای خواهرخوانده Brisbane می يابيد.

 

شورای شهر Brisbane اهالی را به مشارکت در فرايند تصميم گيری ترغيب می کند. شما خواهيد آموخت که شورا چگونه شهر ما را اداره می کند.

 

عناوين ديگری که در اين پايگاه به آن پرداخته شده است عبارتند از:

 

مقدمة آقای شهردار, درباره Brisbane, شهر شما- سخن شما, ديدار از Brisbane, بهبود شهر و نواحی حومه, پيوندهايی به شهرهای بزرگ (استراليا), مديريت شهری, شهرهای خواهر خوانده, آب راه های Brisbane

 

خوب است بدانيد شهر Brisbane خواهری دارد به همين نام در ايالت کاليفرنيای آمريکا که در آينده به آن خواهيم پرداخت.

 

 

 

The Association of Municipalities of Ontario (AMO)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-1-2.jpg

 

انجمن شهرداري Ontario

 

AMO يا انجمن شهرداری های Ontario يک سازمان غير انتفاعی با عضويت شهرداری هايي می باشد که 95% جمعيت Ontario را در بر گرفته است. اين انجمن خدمات و فراورده های گوناگونی برای ارائه به اعضا و سايرين فراهم نموده است. تعهدات اين سازمان, پيشرفت, پشتيبانی, بالابردن توان و مؤثر نمودن مديريت شهری در Ontario است.

 

 

 

 

The Newfoundland and Labrador Federation of Municipalities web site

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-1-3.jpg

 

فدراسيون شهرداری های نيوفاندلند و لابرادور

 

فدراسيون شهرداری های نيوفاندلند و لابرادور در سال 1951 شکل گرفت. سازمانی که مانند سايبانی سرپرستی و مديريت شهری را متعهد شده است و مانند رسانه ای در خدمت مديران شهرداری برای به اشتراک گذاشتن منابع و اطلاعات می باشد. اهداف کلی اين فدراسيون عبارتند از :

 

- ارائه برنامه ها و خدمات به همه اعضا

 

- فراهم نمودن اتفاق نظر در موضوعات تأثيرگذار بر روی حکومت های محلی

 

- ارتقاء اهداف و خواسته های اعضای انجمن با ايجاد نگرش مشترک به آينده

 

- خدمات موثر بعنوان سخنگوی حکومت محلی و ...

 

- کمک به ايجاد احساس مسؤوليت حکومتی در محدوده انجمن شهری

 

 

 

The Saskatchewan Urban Municipalities Association

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-1-4.jpg

 

نماينده استانی شهرداری های Saskatchewan

 

SUMA نماينده استانی شهرداری های Saskatchewan می باشد و به نمايندگی تمامی اعضايش از سياست گذاری ها دفاع می کند. خط مشی ها را گسترش می دهد. برنامه ريزی می کند و به اعضا (شهرداريها) خدماتی را ارائه می دهد.

 

موضوعات زير نمونه ای از مطالبی است که در پايگاه وب اين انجمن ديده می شود :

 

تاريخچه, قوانين, اعضا (شهرداري های وابسته), مديران و کارمندان, گزارشات ساليانه, جلسات

 

ساليانه, اهداف و خط مشی ها, خدمات به اعضا, برنامه های بيمه و ...

لینک به دیدگاه

شماره دوم

16 خرداد 1381

 

اين شماره به بررسی پايگاههای اينترنتی زير می پردازد. شهر Bristol ، انجمن League و انجمن Eudel.

 

 

Bristol City

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-2-1.gif

شهر Bristol

 

Bristol بزرگترين شهر در جنوب غربی انگلستان است که نقش مهم و منحصر به فردی در تاريخ اين کشور داشته است. روزگاری دومين شهر انگلستان بوده و اکنون نيز اعتبار و منزلت اين شهر به معماری باشکوه, ميراث غنی تجارت از راه دريا, وفور جاذبه ها, مکانهای زيبا و گردشگاه هايش می باشد. در اين بخش نگاهی داريم به پايگاه وب Bristol .

 

عناوين موضوعاتی که در صفحه آغازين پايگاه می خوانيم عبارتند از:

 

- موضوعات مهم Bristol( شامل معرفی اهداف و محورهای اساسی فعاليتهای انجمن شهر Bristol)

 

- خدمات انجمن شهر ( شامل خدمات انجمن به ترتيب حروف الفبا_ آموزش_خدمات اجتماعی)

 

- هنر و اوقات فراغت ( شامل خدمات فرهنگی_گردشگاه ها_ فهرست کتابخانه ها و .... )

 

- اطلاعات گردشگری ( شامل نقشه هاوعکسها_گردشگاه ها_ نقشه های مسافرتی_مراکز خريد_تسهيلات ورزشی و...)

 

- Bristolدرباره ( شامل تاريخچه_مشاهير_تصاويرونقشه ها_خواهرخوانده ها– مکان ياب پارک اتومبيل_ پايگاه های وابسته )

 

 

League of Wisconsin Municipalities

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-2-2.jpg

انجمن LEAGUE

 

LEAGUE اتحاديه شهرداری های Wisconsin(يکی ازايالات آمريکا) , يک انجمن غير انتفاعی است که در سال 1989 تأسيس شد. اعضايش شامل 378 روستا و تمام 190 شهر ايالت Wisconsin می باشد. در صفحه آغازين پايگاه فهرستی از انتشارات مرتبط با مسائل شهری و شهرداری (به صورت پيوند) آورده شده است، مانند: اعلاميه ها و لوايح قانون گذاری- دستور کارهای ماهانه- ماهنامه شهرداری- خبرنامه و .... . همچنين عناوينی چون منابع قانون گذاری – منابع حقوقی- کنفرانس ها و مذاکرات و مطالب گوناگون ديگر در اين پايگاه يافت می شود.

 

 

 

Euskadiko Udalen Elkartea

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-2-3.gif

انجمن EUDEL

اين انجمن در سال 1982 تأسيس شد و تقريبا تمام شهرداري های ايالت "باسک" اسپانيا را اعم از مستقل و غير مستقل, گرد هم آورده است. هدف اصلی آن دفاع از استقلال شهرداری و ارائه خواستهای منطقه ای به ساير نهادها می باشد. فعاليت های متداول اين انجمن عبارتند از : مشاوره فنی و حقوقی, مشارکت در تهيه آيين نامه های مورد نظر شهرداری ها, اقامه دعوی از طرف شهرداری های عضو به سطوح بالاتر (شورای شهر و دولت) و ...

 

در پايگاه EUDEL موضوعات زير را می توانيد مطالعه کنيد :

 

اطلاعات عمومی در مورد EUDEL (فعاليت ها, سازمان, موقعيت)- ليست شهرداری های تابع_ مجله UDALA - گزيده

 

جلسات, سمينارها و کنفرانسها و مطالب بسيار ديگر.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

شماره سوم

23 خرداد 1381

news-3-1.gif

 

Northwest Territories Association of Municipalities

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انجمن NWT

انجمن شهرداری های NWT فدراسيون شهرداری های کانادا می باشد که در اين شماره قصد داريم سايت اين انجمن را معرفی کنيم.

در اين پايگاه وب در مورد چگونگی شکل گيری انجمن شهرداری های NWT می خوانيم:

در سپتامبر 1967 مديران شهرداری از چهار انجمن گرد آمدند تا در مورد تشکيل يک انجمن با هدف ترويج تبادل اطلاعات ميان انجمن های دولتی اراضی شمال شرق و نيز فراهم کردن بستر مناسبی برای تحقق اهداف بحث وگفتگو نمايند. دراولين گردهمايی شهرداری های Yellowknife, Fort Smith, Hay River و Inuvik انجمن شهرداری های NWT را تشکيل دادند. از همان آغاز اين انجمن رو به تحول بود. در اين راستا مديران انجمن به دفعات مکرر گرد هم آمدند تا صدای نيرومندی برای دولتهای محلی بسازند و وسيله ای فراهم نمايند تا نگرانی های انجمن به گوش مسؤولين برسد. آنها می گويند:" اکنون که ما وارد قرن بيست و يکم شده ايم بايد به افقهای روبرو چشم بيندازيم و با وفق دادن خود و افزايش خدمات براي هماهنگی بيشتر ميان وظايف مختلف انجمن تلاش کنيم ."

مهمترين موضوعات جلسات عمومی ساليانه که با موضوعات گوناگونی تشکيل می شود عبارتند از :

قانونگذاری, ارائه خدمات, مسکن و خانه سازی, رتق و فتق امور داخلی, توسعه نواحی شمالی, طراحی و برنامه ريزی, امور حمل و نقل, صنايع همگانی ( نيروی برق_تلفن_ ارتباطات ), محيط زيست .

در همين رابطه NWTAM علاقمند به پيگيری موضوعات زير است و يا به صورت مستقيم در آنها دخالت دارد :

توسعه و وضع قوانين جديد انجمن, دفاع از انجمن دولتی NWT ( بعنوان مثال ارائه موضوع به کميسيون حمل و نقل در خصوص ماليات پيشنهادی بر باربری هوائی ), مذاکره در مورد موافقت با يکسان سازی امتياز صنايع همگانی چون برق, گاز, تلفن از طرف اعضا, گسترش و توسعه مطابق قانون اساسی (سال 1999), مرور و بازنگری قانونگذاری, بازنگری امور مالی شهرداری .

علاوه بر موارد فوق انجمن مذکور فعاليتها و طرح های متنوع ديگری را دنبال می کند. تعدادی از اين فعاليتها عبارتند از:

حمايت و پشتيبانی اعضا (شهرداری ها و سازمانها), برگزاری جلسات ساليانه, خدمات رفاهی کارمندان (پرداخت حقوق, بيمه و....), به اشتراک گذاشتن پژوهشها ازطريق ارتباط مديران بوسيله شبکه رايانه ای و اينترنت, طرح بيمه عمومی با عنوان NWTAM/NAM .

 

 

 

news-3-2.gif

 

Ontario

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر Ontario

Ontario در مرکز کانادا و بين ايالت های Manitoba و Quebec قرار گرفته است . پايگاه وب Ontario اينگونه خود را معرفی می نمايد:

"اين وب سايت سفری مجازی است به Ontario, که با فراهم ساختن پيوندهايي به ساير پايگاه ها می تواند اطلاعات مفصلی که حيات و پويايی Ontario را نشان می دهد, در مورد مردم, مکان ها و رويدادها به شما ارائه کند. "

عناوينی که در اين پايگاه به آنها پرداخته شده است عبارتند از :

جغرافيای Ontario, منابع طبيعی, تاريخچه, مردم و فرهنگ, اقتصاد, دولت, علائم و سمبلها, شهرها و شهرک ها, مناظر و چشم اندازها, بودجه 2001, گزارش پرداخت ماليات, اخبار و ....

سايت های زير نيز حاوی مطالب متنوعی در مورد Ontario و مديريت شهری آن می باشند که در صورت تمايل می توانيد به آنها مراجعه نماييد.

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

شماره چهارم

30 خرداد 1381

news-4-1.gif

Association of Manitoba Municipalities

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انجمن AMM

AMM ، انجمن شهرداری های ايالتManitoba (کانادا) در ژانويه سال 1999در پی ادغام اتحاديه شهرداری های(UMM) و انجمن شهری شهرداری های (MAUM) بوجود آمد. 201 شهرداری در Manitoba وجود دارد که همگی عضو اين انجمن هستند و هرعضو (شهرداری) به هفت ناحيه به نام های باغ شهرها_ميان درياچه ها_منطقه بومی نشين(Mid Western)_شمالی_مرکزی_غربی_شرقی تقسيم می شود.

حمايت مالی و سرمايه گذاری در انجمن AMM منحصرأ از طريق اعضای انجمن و شرکت تجاری آن انجام می شود. وظيفه اصلی انجمن AMM تشکيل جلسات, سخنرانی و بحث روی موضوعاتی است که مديريت شهری و شهرداری را تحت تأثير قرار می دهند. محور اين جلسات, از نتايجی که در همايش ساليانه AMM به دست می آيد, تعيين و تصويب می شود. انجمن AMM شرکت تجاری MTCML (شرکت تجاری شهرداری های Manitoba) را نيز اداره می کند. همچنين انجمن مذکورخدماتی چون پيگيری موارد خاص, انتشار مجله بصورت فصلنامه و خبرنامه بصورت دو هفته نامه, پايگاه وب و اطلاع رسانی عمومی و پشتيانی های لازم را به اعضا ارائه می کند.

در اين پايگاه اطلاعات مفصلی راجع به نحوه انتخاب رئيس انجمن و معاونين, شهرداران و ساير مسؤولين و نيز اطلاعاتی در مورد کارمندان ارائه شده است. همچنين در مورد اعضای انجمن (شهرداری ها) توضيحات مشروحی همراه با نقشه آورده شده است. در اين پايگاه آمده است که :"اين انجمن , برای دستيابی به يک مديريت شهری قوی و مؤثر, نياز و دغدغه های اعضايش را بررسی کرده و آنها را انعکاس می دهد".

پايگاهاين انجمن دارای بخشهای زير می باشد:

- Profile ، شامل يک سری مطالب کلی و مفيد در مورد انجمنAMM ،

- Members Services ،حاوی مطالبی در مورد جلسات و برنامه ها،

- Trading Company ، معرفی مفصل شرکت تجاری MTCML ،

- Resources ،شامل منابع اطلاعاتی پايگاه و امکان دسترسی به آنها ،

- Lobbying & Policies ، مشروح سياست و خط مشی انجمن و ساير اعضا ،

- Links ، امکان ارتباط با تعدادی پايگاه وب دولتی.

 

 

news-4-2.gif

Brisbane, California USA , The City of Stars

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انجمن شهرBrisbane ، کاليفرنيا

اين انجمن متشکل از 5 عضو می باشد که هر چهار سال يک بار بوسيله آراء مردم انتخاب می شوند. جلسات انجمن شهر به طور منظم در دومين و چهارمين دوشنبه هر ماه رأس ساعت 7:30 بعد از ظهر در محل انجمن شهر برگزار می گردد . وظايف اين انجمن عبارتند از :

- انتصاب شهردار, مشاور حقوقی شهر و همچنين اعضای کميسيون ها،

- تعيين مقررات و مصوبات لازم برای عملکرد مؤثر دولت و تصويب بودجه،

- تصميم گيری نهائی در مورد مشکلات عمده شهر به عنوان يک بخش قانون گذار دولتی.

در اين پايگاه وب مطالب زيادی ديده می شود که در اين بخش به عناوين مربوط به مديريت شهری اکتفا نموده و بررسی بيشتر را به عهده بازديدکنندگان می گذاريم . اين عناوين عبارتند از: دستور کار انجمن شهر_آگهی ها_کميسيون برنامه ريزی وبودجه_کميسيون فضای سبز, سواحل و بازيافت_کميته مشورتی جوانان_شورای ترافيک_کميته محيط زيست و فضاهای باز_کارمندان عالی رتبه انجمن_سازمان آتش نشانی_اطلاعات ايمنی و اضطراری_آدرس و شماره تلفنهای سازمان های شهری .

 

 

 

 

 

Wyoming Association of Municipalities

 

news-4-3.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انجمن WAM

WAM ، انجمن شهرداری های ايالت Wyoming آمريکا در سال 1928 راه اندازی و به صورت پايدار در سال 1955 تأسيس شد. در آن زمان دانشگاه Wyoming, انجمن را_که به طور جدی توسعه اش را آغاز کرده بود_ياری نمود. در سال 1965 ، WAM به صورت يک سازمان مستقل که توسط شهرداری های Wyoming اداره می شد درآمد و در سال 1967 بعنوان يک شرکت غيرانتفاعی ثبت گرديد.WAM برای ارائه خدماتی راه اندازی و سازمان دهی شد که هر شهرداری به تنهايی زمان, پول و نيروی انسانی کافی برای انجام آنها نداشت.WAM مانند اداره مرکزی عمل می کند به صورتی که شهرداری ها برای منافع دو جانبه با هم همکاری می کنند. اعضای اين انجمن از طريق رأی گيری از نمايندگان شهرداری های عضو در همايش ساليانه تعيين می شود.

به صورت خلاصه اهداف سه گانه WAM عبارتند از:

- توسعه حکومت خودگردان محلی

- پيگيری تصويب قوانين مفيد برای شهرداری ها

- توسعه حکومت محلی به سوی بالاترين سطح استاندارد

اين اهداف در بخش کلان با سخت کوشی و تلاش اعضای مختلف WAM بدست می آيد.

در پايگاه وب اين انجمن می توانيد مطالب متنوعی در مورد موضوعات زير بيابيد :

- همه چيز در مورد WAM(شامل تاريخچه، شهرها و شهرک های عضو, اهداف و تدابير, هيأت اجرائی و ادارات,

کميسيون ها, کارکنان و کارمندان)

-هيأت قانونگذاری Wyoming(شامل گزارشات مالی,گزارشات مهم روزانه از پارلمان ايالتی, دسترسی به اطلاعات)

- ارائه خدمات به اعضا

- رويدادها ( شامل همايش ها, گردهمائی بهاره مديران)

- انتشارات (شامل گزارش روزانه پارلمان ايالتی, هفته نامه, اخبار ماهيانه, گزارشات سه ماهه, کتابهای راهنما و

مميزی ها و ...)

- سازمان های وابسته

و مطالب گوناگون ديگر در مورد پيوند به ساير انجمن های ايالتی ، زبان های محلی و ... .

لینک به دیدگاه

شماره پنجم

6 تير 1381

 

news-5-1.gif

 

Active Citizenship

h

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پايگاه Active Citizenship

اين پايگاه حاوی مطالب و آموزشهايی در مورد شهروندان و مسؤوليت پذيری آنان می باشد. در بخشی از صفحه آغازين اين پايگاه می خوانيم:

"شواهد زيادی وجود دارد که دانش آموزان و دانشجويان به مدرسه و دانشگاه می روند بدون آنکه دانش, مهارت و ارزش هايی را بياموزند که پايه و اساس مسؤوليت پذيری و زيبنده هر شهروندی است . از آنجاييکه که دولت ما غير متمرکزتر می شود, برای حل مشکلات بغرنج اجتماعی مانند خشونت, تبهکاری, فقر و آلودگی ، نياز به مشارکت فعال و همکاری شهروندان آگاه می باشد. "

بامراجعه به اين پايگاه وب می توان مطالبی در خصوص برنامه های آموزشی, ارزشهای اجتماعی, خدمات آموزشی و ... يافت .

 

 

 

news-5-2.jpg

The Corporate Citizenship Company

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرکت همياری شهروندان

اين شرکت در سال 1997 با همياری دو متخصص باسابقه ومجرب در حوزه همکاری مسؤوليت های اجتماعی, شکل گرفت. اين شرکت هم اکنون در لندن يک گروه قوی ده نفره به صورت تمام وقت شامل مشاوران, پژوهشگران و گروه پشتيبانی، و نيز شبکه ای از اجتماعات متخصصين در سراسر دنيا دارد. پايگاه وب اين مؤسسه حاوی مطالب متنوعی در مورد مشارکت های اجتماعی و شهروندان می باشد. در صفحه آغازين اين پايگاه ضمن معرفی انواع خدمات شرکت مذکور, آمده است :

"اين پايگاه وب نه تنها خدماتی که ما ارائه می دهيم را شرح می دهد بلکه منابع بسياری را فراهم می سازد تا دگرگونی طبيعت همياری شهروندان در دنيای امروزی را درک کنيم ".

موضوعات زير در اين پايگاه وب ارائه شده است.

گزارش اجتماعی, پيچيدگی مشاغل, ارتباطات اجتماعی, انتشارات, منابع, اخبار.

 

 

 

 

news-5-3.jpg

Institute For Citizenship

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مؤ سسه ای برای شهروندان

يک مؤسسه خيريه مستقل می باشد که در سال 1992 به منظور افزايش فعاليت آگاهانه شهروندان و مشارکت بيشتر در دموکراسی و نظام اجتماعی تأسيس شد. اين مؤسسه منابع آموزشی شهروندان و نوآوری در آن را گسترش داده و هدايت می نمايد. همچنين تحقيق و پژوهش در مورد انگيزه های بحث و تبادل نظر در مورد آئين شهروندی را به عهده می گيرد. پايگاه وب اين مؤسسه بخش های گوناگونی دارد ازجمله : آموزش شهروندی, اروپا و شهروندانش, بحث و تبادل نظر و ... .

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

شماره ششم

 

13 تير 1381

Australian Citizenship website

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پايگاه وب شهروندان استراليايی

اين پايگاهدر آگوست سال 1998 بعنوان يک پيکره مستقل در مورد موضوعات روز مرتبط با شهروندان استراليا, مهاجرت و امور فرهنگی که توسط دولتبه عهده اين نهاد گذاشته شده است به منظور رايزنی با وزير تأسيس شد.

در پايگاه وب شهروندی استراليا موضوعات گوناگونی می توان يافت که در صفحه آغازين پايگاه پيوندهايی برای دسترسی به آنها وجود دارد. و ما در اينجا خلاصه ای از هرکدام را می آوريم .

چرا شهروندی ؟

در اين بخش موارد زير مورد بررسی قرار گرفته است :

اهميت روابط شهروندی, مزايای شهروندی, معنای روابط شهروندی,تعهد استراليا در قبال شهروندانش, برای هرکدام از موضوعات فوق توضيح مختصری ارائه شده است. بعنوان مثال در مورد عنوان :

" اهميت روابط شهروندی " مطالب زير آورده شده است :

روابط شهروندی راهی است که با همبستگی و اتحاد, مردم استراليا را يک پارچه می سازد و آن هم از طريق اهداف مشترکی است که استراليا را بر مبنای ميراث گوناگون آنها مکانی بهتر می سازد .

چگونه می توان شهروند استراليا شد؟ در اين بخش مراحل مورد نياز برای شهروند استراليا شدن ارائه شده است.

آداب و رسوم شهروندی: در مورد فرهنگ و مراسم شهروندان استراليائی مطالبی ارائه می کند.

روز شهروند : مطالبی پيرامون مراسم و روز شهروند استراليا در سال 2001 ارائه شده است.

ساير خدمات شهروندی: در مورد مقررات شهروندی و مدارک مورد نياز شهروندان استراليائی برای ورود و خروج از کشور مطالبی ارائه می کند.

پيوندهای مفيد ديگری نيز در صفحه آغازين اين پايگاه وب ديده می شود. مانند:

اطلاعات کلی : مطالبی در مورد آمار شهروندان, مروری بر قوانين شهروندی و پيشينه تاريخی استراليا ارائه می نمايد.

 

Center for Environmental Citizenship

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مرکز شهروندان مدافع محيط زيست (CEC)

مرکز شهروندان مدافع محيط زيست (CEC) يک سازمان ملی بی طرف می باشد که در سال 1992 توسط جوانان حامی محيط زيست تأسيس گرديد تا دانشجويان را تشويق نمايد که يک شهروند دوستدار محيط زيست باشند. CEC برای آموزش, پرورش و سازماندهی شبکه متنوعی از پيشگامان جوان اختصاص يافته است تا محيط زيست را حمايت کنند.

اين پايگاه وب حاوی موضوعات گوناگونی در مورد اين سازمان و فعاليتهايش می باشد.

لینک به دیدگاه

شماره هفتم

 

20 تير 1381

Aberdeen City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-7-1.gif

شوراي شهر Aberdeen

بندر Aberdeen با جمعيتی بالغ بر 211250 نفر بندری پررونق و بين المللی در شمال شرقی اسکاتلند می باشد که در دهانه دو رودخانه مهم اسکاتلند (Dee و Don) قرار دارد و مساحتی در حدود 47/184 کيلومتر مربع را در بر گرفته است. شهر گرانيت، شهرت خود را مديون تمايزاتش است : معادن سنگ منطقه و صادرات گسترده مصالح ساختمانی . صنايع سنتی همچون ماهيگيری و کشاورزی هنوز در داخل و اطراف شهر نمايان است اما اقتصاد نوين شهر «ابردين» - که بر نرخ رشد بيکاری تأثيرگذار بوده و آن را زير %2 ثابت نگاه داشته است- با صنعت نفت تغذيه شده و عنوانی جديد برای اين شهر به ارمغان آورده است : پايتخت نفتی اروپا !

و اما، شورای شهر «ابردين» که در سال 1996 تشکيل شده است، 43 عضو دارد که به طور منظم در همايش ها و کميسيون های مربوطه شرکت می کنند تا در مورد چگونگی ارائه خدمات محلی و وضعيت گوناگون زندگی شهری تصميم گيری نمايند. شورا در انجام فعاليت های خود، برای طراحی و بهبود کيفی خدمات به گونه ای که در خور نيازهای محلي باشد، مشارکت گسترده ای با بخش های عمومی، خصوصی و داوطلبان سازمان ها و نهاد ها ی داخل شهری و خارج از آن دارد.

پايگاه وب شهر «ابردين» دارای بخش های گوناگونی است که بخش های مهم آن را به طور مختصر در زير معرفی می نماييم :

- صفحه آغازين پايگاه ( شامل خبرهای جديد، عناوين اضافه شده جديد به پايگاه، آب و هوا، رأی گيری ! )

-شورای شما ( شامل معرفی شورای شهر «ابردين» به صورت خلاصه، سازمان ها، اعضای شورا، مشاغل، اطلاعات مالی،

امتيازات، پيش بينی های هفته آينده مرتبط با امور شهری، نسخه الکترونيکی روزنامه محلی و پيوندی به صفحه «آينده

ابردين» که در صفحه مذکور هم مطالب متنوعی در مورد مدرن کردن خدمات شورا، طرح ها و برنامه های اجتماعی و ...

يافت می شود که مطالعه آن ها خالی از لطف نخواهد بود. )

-شهر شما ( شامل معرفی اجمالی «شهر ابردين»، تقاضاهای طراحی، ارتباطات اجتماعی، نمايشگاه عکس، روزهای

تعطيل، آب و هوا و پيوند هايي به موضوعات آماری و مرتبط با شهر مذکور )

- خدمات ( شامل عناوين خدماتی که به مردم و شهر ارائه می شود، نقص ها و کاستی ها و ... )

-رايزنی ها ( دعوت از شهروندان برای مشارکت و همفکری با شورا )

City of Norwich

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-7-2.gif

شورای شهر Norwich

تاريخ اين شهر به زمان «ساکسون ها» باز می گردد. در سال 1066، Norwich يکی از بزرگترين شهرهای انگلستان بود. در سال 1096 عمليات ساخت کليسای جامع اين شهر آغاز شد و قلعه ای که هنوز بر مرکز شهر مسلط است در زمان کوتاهی بعد از آن ساخته شد. افزايش موفقيت ها و رشد جمعيت, باعث شد تا Norwich در اوايل قرن شانزدهم دومين شهر انگلستان شود و تا دوران انقلاب صنعتی, اين وضعيت عالی را در ميان شهرهای ايالات اين کشور حفظ نمايد. توسعه Norwich در دراز مدت, اين شهر را به محيطی بسيار دلپذير مبدل ساخته است. ساختمان های مدرن و امروزی به گونه ای طراحی شده اند که با عمارتهای قديمی متناسب باشند.

اعضای محلی شورای شهر Norwich توسط شهروندان انتخاب می شوند و اين اعضا در مورد راه کارها و عملکردهای شورا تصميم گيری می نمايند.

در اين قسمت بخش های گوناگون پايگاه وب Norwich را به اختصار معرفی می کنيم :

-

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
( شامل موضوعات عمومی از قبيل اخبار، نتايج انتخابات، شهروندانNorwich ،شورای شهر چگونه کار می کند؟، توسعه بازار Norwich ، برنامه ريزی اجتماعی و توسعه، راه کارهای مسکن سازی، طرح پياده سازی مديريت الکترونيکی شورای شهر، طرح برابری طبقات اجتماعی شورای شهر، گزارشات مشاوره ای، راه کارهای امنيت اجتماعی Norwich ، خدمات شورای شهر از قبيل : خدمات قابل ارائه، اداره انتخابات، خلاصه طرح های اجرايی 2002/2003، طرح های اجرايی محلی 2002/2003 ، شاخص های اجرايی 2000/2001 ، بازيافت و تهيه کود کمپوست و بهينه سازی و جمع آوری زباله های تعطيلات، املاک استيجاری، اعضای شورای شهر بر اساس نام، کميسيون مربوط، تخصص و ... ، مديران اجرايی، مديريت خدمات محيطی و فنی، مديريت مالی، خدمات عمومی و حمايتی، فرهنگ و ارتباطات، گسترش سازمانی، آموزش، مديريت مواد زائد، کتابخانه ها، استانداردهای تجاری، ابتکارات محلی از قبيل : تدابير محيطی، اصلاح بودجه و ....)

-

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
(شامل کليه خدمات محلی به ترتيب حروف الفبا)

و بخش های گوناگون ديگر با موضوعات اخبار، تجارت، جهانگردی، حمل و نقل، امور رفاهی و .... که با مراجعه به اين پايگاه وب خواهيد يافت.

 

 

 

North Shore City

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-7-3.gif

شورای شهر North Shore

شهرNorth Shore چهارمين شهر بزرگ نيوزلند (استراليا) محسوب می شود و مکان مناسبی است برای همه, از جمله خانم های خانه دار, مشتاقان تفريح و سرگرمی و کسانی که در پی تجارت هستند. مزايای طبيعی آب و هوای گرم, سواحل زيبا و مناظر ديدنی اين شهر, باعث رشد سريع و جلب بازديد کنندگان بسياری شده است. اين ناحيه 184820 نفر ساکن دارد که در ناحيه ای به مساحت 12979 هکتار زمين زندگی می کنند.North Shore جزيره ای است که دور تا دور آن توسط دريا احاطه شده است. خط ساحلی آن 148 کيلو متر امتداد دارد که بلند ترين خط ساحلی در نيوزلند است. اين شهر مکانی است که رشد و گسترش آن با مديريت دقيق و حفاظت از طبيعت زيبا و پاکيزگی محيط زيست از اهداف اوليه مسؤولان آن به شمار می رود .

شورای شهر North Shore از شش کميته تشيکل شده است که ارتباط مستقيمی را بين جامعه شهری و شورا ايجاد می کنند. اين کميته ها تعدادی جلسات ماهيانه دارند که معد ودی از اين جلسات در هنگام نياز تشکيل می گردد و شورای شهر را در جريان مشکلات و نيازهای جامعه قرار می دهد . اين کميته ها تاريخ دقيق جلسات و مضامين مطروحه در جلسات خود را در اختيار جرايد قرار می دهند به صورتی که در روزنامه North Shore Times پنج شنبه ها و News.North Harbour جمعه ها درج می شود . از ديگر برنامه های شورای شهر, تامين پشتوانه مالی برای سازمان های خدمات شهری است تا امکانات و خدمات مورد نياز را به شهروندانی که احتياج دارند, ارائه دهد. برنامه های ساليانه شورای شهر بر مبنای بودجه, بازده, توليد , انجام پروژها و خدمات وموضوعات ديگر، از اول ژوئيه تا سي ام ژوئن تنظيم می گردد.

در پايگاه وب North Shore عناوين کلی زير ديده می شود که هر کدام حاوی زير مجموعه های گوناگونی هستند : برنامه های ثابت, پروژه ها, نظر خواهی, ارتباط با ما, تازه چه خبر و جستجو.

لینک به دیدگاه

شماره هشتم

 

27 تير 1381

Auckland City

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-8-1.gif

شورای شهر آکلند

Auckland (آکلند) ، بزرگترين شهر زلاندنو می باشد با جمعيتی حدود 18/1 ميليون نفر (يعنی يک سوم جمعيت کل کشور) که 382000 نفر آنها در محدوده شهر زندگی می کنند. اين شهر با حومه هايش مساحتی برابر 60 کيلومتر مربع را فرا گرفته است. انگليسی زبان اصلی گفتاری و نوشتاری در اين شهر است، گروههايی نيز به زبانهای مائوری، پلی نزی و تعدادی زبانهای آسيايی صحبت می کنند. شهر در تنگه ای ميان دو بندرگاه ساخته شده است . آکلند همچنين دروازه جهانگردی زلاند نو می باشد. اين شهر مرکز تجاری زلاند نو و دارای دو دانشگاه و مؤسسه فنی است. در اين شهر خدمات و امکانات رفاهی زيادی برای شهروندان وجود دارد از جمله فضاهای باز و پارکهای عمومی، حمل و نقل عمومی خوب، کتابخانه های عمومی و ... .

در صفحه آغازين پايگاه وب آکلند پيوندهای زير را می يابيم :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
، ،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و بسياری مطالب و موضوعات ديگر که با مراجعه به اين پايگاه وب خواهيد يافت.

 

 

Cambridge City Concile

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-8-2.gif

شورای شهر کمبريج

" کمبريج (Cambridge) شهری است در ميان گلهای زعفران و نرگسهای زرد, فضاهای باز و سرسبز و گله هاي در حال چرا، که تنها 500 يارد از بازارچه ها فاصله دارند. کمبريجِ "بروک"، "بايرون"، "نيوتن" و "رادرفورد" و شهر مناظر دل انگيز زورقها در تابستان، جاده های پر از دست انداز و سايه سار درختان بيد . کمبريج مدتها قبل از اينکه دانشگاهی وجود داشته باشد، مهم بود ... . "

با اين آغاز شاعرانه وارد پايگاه وب شورای شهر کمبريج می شويم و در همان آغاز در می يابيم که کمبريج علاوه بر اينکه يک شهر دانشگاهی و شهر شاعران و دانشمندانی نام آور است، جذابيتهای ديگری نيز دارد که جهانگردان را به خود جلب می نمايد. عناوين مربوط به مسائل شهری موجود در اين پايگاه وب عبارتند از:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
که شورای شهر ارائه می دهد، سازمان و تشکيلات مربوط به
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
از جمله اعضا و کارمندان و کميسيونها،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
، ا
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و موضوعات متنوع ديگر که با مراجعه به اين پايگاه خواهيد يافت.

 

 

Wellington City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

news-8-3.gif

شورای شهر ولينگتون (WCC)

Wellingtonبا مساحت 29,000 هکتار و جمعيتی بالغ بر 163,824 نفرپايتخت زلاند نو می باشد. در پايگاه وب WCC می خوانيم: "شورای منتخب, مدير اجرائی را برای سرپرستی اجزای يکپارچه شورای شهر Wellington منصوب می نمايد . مدير اجرائی اعضای شورا را در سياست گزاری ها و تصميمات لازم بر اساس آراء اتخاذ شده, هدايت می نمايد " . پايگاه وب WCC به طور مفصل به موضوعات زير پرداخته است:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
(شورای شهر Wellington),
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.

لینک به دیدگاه

شماره نهم

 

3 مرداد 1381

Kansas City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر کانزاس

شهر کانزاس) آمريکا) با جمعيتی بيش از 6/1 ميليون نفر متشکل از هفت ناحيه کوچک شهری است که به وسيله دو رودخانه Missouri و Kansas به دو قسمت تقسيم می شود.آب و هوا در ناحيه مرکزی کانزاس غير قابل پيش بينی است و اهالی کانزاس در اين مورد, اين گفته را به کار می برند " که اگر آب و هوای کانزاس را دوست نداريد تنها 20 دقيقه در کانزاس توقف کنيد." اين مثال را به دليل معتدل و دلچسب بودن آب و هوای کانزاس به کار می برند.

شهروندان کانزاس در سال 1997 بيش از770 ميليون دلار به سازمان های دولتی اين شهر کمک مالی کردند . بر طبق گزارش منتشر شده در سال1998 ، امور خيريه اين پول را به سبب کمک به شهر کانزاس اهدا کرده است. با اين وجود هزاران نفر از داوطلبان و افراد با تجربه جامعه شهری15000 نفری کانزاس افرادی هستند که نه برای سود سازمان ها بلکه برا ی خدمات شهری مشغول به کارند . و شورای شهر بزرگ کانزاس پشتوانه بزرگی برای اين مردم سخاوتمند به حساب می آيد. اين شورا به داوطلبان و افراد با تجربه که در پی کسب سود نيستند کمک می کند که تغييراتی را در سازمان دهی و روش های انجام امور و ساختار خود بدهند. اعضای شورای شهر اين فرصت ها را در اختيار افرادی که در پی کسب سود نيستند قرار می دهد تا مديران و افزايش دهندگان کمکهای مالی، به فکر کمک بيشتر به امور شهری باشند و به سود اين افراد، به مراکز کاری آنها در برابرمخالفان کمک کنند. فراهم آوردن امکان ملاقات با مراکز کاری آنها و تبليغات گسترده به سود ايشان وگسترش مهارتهای رهبری اين سازمانهانيز از خدمات شورای شهر کانزاس می باشد. اين شورا نزديک به 1300 عضو دارد و تلاش دارد تا اعضای خود را در بين داوطلبان و اقليت مردم افزايش دهد. درشورای شهر کانزاس شما شاهد بخش های گسترش مهارتها،مسؤولان اجرايی ، داوطلبان و مشارکت آنان، متخصصين روابط اجتماعی، امور خيرين، سامان دهی امور دستفروشان و مشاوره خواهيد بود .

در اين پايگاه اين مطالب موجود می باشد :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
، ت
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.

******************

Hamilton City Council

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

 

شورای شهر هميلتون

شهر Hamiltonدر شمال جزيره ودر حاشيه رود Waikato قرار دارد. اين سرزمين به علت همجوار بودن با رودخانه و داشتن زمين های حاصلخيز جهت کشت، مرکز اصلی کشاورزی می با شد. اين ناحيه 19 درصد از درآمد صادرات نيوزلند را به خود اختصاص می دهد و مرکز محصولات لبنی نيوزلند است که بر پايه تکنولوژی، تحقيقات و گسترتش فن آوری بنا نهاده شده است .امکان تحقيقات آسان در داخل و خارج از شهر ، شامل حفاظت از زمين های حاصلخيز، موسسه تحقيقات لبنيات سازی و تحقيقات در مورد سالم سازی محصولات لبنی باعث پيشرفت اين شهردر صنعت لبنيات سازی و امکانات کشاورزی شده است . همچنين دانشگاه Waikato و مرکز پلی تکنيک Waikato نيز در اين شهر قرار دارد و بدين سبب يک مرکز علمی نيز به حساب می آ يد.

شهر هميلتون از دو شورا برخوردار است . شورای نخست، شورايی است که پشتيبان يک گروه 17 نفره ازکميته های آن شوراست و برای به وجود آوردن مشاغل در هميلتون و شهرهای اطراف فعاليت می نمايد. برنامه های اصلی و مهم شورا پيشنهاد فعاليت های اختصاص بودجه برای سال جاری و محاسبه هزينه های موجود می باشد. شورای ديگر شهر هميلتون شورای جوانان است که در آگوست سال 2001 شکل گرفته است افراد اين شورا را جوانان بين سنين 15 تا 25 از مناطق مختلف شهر هميلتون تشکيل می دهند و به منظور رسانيدن صدای جوانان زير 25 سال شهر به گوش مسؤولان ، تنظيم مصوبات در ارتباط با جوانان و تنظيم برنامه هاوپروژه هايی برای جوانان در زمينه های سرگرمی ،هنر و فرهنگ، ارتباط با ديگر گروه های محلی و شوراهای ملی جوانان به فعاليت مشغول است .

در اين پايگاه مطالب زير موجود می باشد:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،تسهيلات که خود شامل
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
، ک
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
می باشد.
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.

 

******************

Derry City

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شهر دری

Derry «دری» شهری است که در نوع خود منحصر به فرد و دروازه ای به سمت شمال غربی ايرلند است. شهری با جنب و جوش و تکاپوی زندگی که بر پايه ميراث غنی فرهنگی صدها ساله استوار است . اين فرهنگ و آثار، همچنان اقيانوس اطلس پابرجا و ماندگار باقی مانده است. يک شهر شاد مملو از مراسم و جشن ها که ريشه در گذشته دارد. شهر برج و بارودار «دری» به بازديدکنندگان خود ساختار و ترکيب بی نظيری از تاريخ و مراکز باستانی و شکوفايی فرهنگی مملو از موزه ها , جشن های مذهبی و مراکز عمومی مختلفی ارائه می دهد. شورای اين شهرخدمات بسياری از قبيل نظارت بر ساخت و ساز ساختمانها , روند بودجه, مراکز خريد, امور گورستانها , اراضی , امور پارکها , اوقات فراغت و تفريح گاهها , امور حقوقی ، مديريت کميته ها,حوزه مديريت اجرايی , حوزه بهداشت محيطی , سرپرستی تئاتر شهر «دری» , خدمات مهندسی و امور مربوط به موزه ها را به شهروندان و ديگر نهاد های دولتی ارائه می دهد.بخش گسترش اقتصادی شهر «دری» سعی درسرعت بخشيدن به پيشرفت قوانين شورای اين شهر دارد که د ر زمينه گسترش اقتصادی بسيار موثر است اين بخش مسئول حفظ سياست پيشرفت اقتصاد شورا و انجام برنامه های بلند مدت همراه با ديگر برنامه ها برای پيشبرد اقتصاد محلی است. اينان شورای شهر را همانند سرويس اطلاعات اقتصادی و مشورتی که بر پايه سياست اقتصاد گذاری و توسعه محلی بنا نهاده شده است و مسئول ارائه خدمات رفاهی به شهروندان است ، معرفی می کنند. شورای شهر«دری» مشاغل زير را تحت حمايت همه جانبه خود قرار می دهد: کشاورزی, شکار و خدمات وابسته ,ماهيگيری , استخراج معدن و استخراج سنگ , توليد محصولات صنعتی ,خدمات شهری و ساخت و ساز , هتلها و رستورانها , حمل و نقل ,انبارداری , ارتباطات ( راديو , تلويزيون و رسانه های گروهی) , واسطه گری مالی ,دارايي های واقعی , املاک اجاره ای و فعاليت های شغلی , تعليم و تربيت , بهداشت و خدمات اجتماعی , خدمات اجتماعی و شخصی ,اموال خصوصی باافراد شاغل ,سازمان ها و گروه های محلی .

در اين پايگاه مطالب زير ارائه شده است :

درباره ما , دموکرا سی محلی , مرغوبترين ها , هم پايگی شغلی , مشاوره عمومی, ارتش , چه خبر , اطلاعات محلی , اوقات فراغت و فرهنگ, آزادی مطبوعات, رخدادها , خدمات مربوط به بازديدکنندگان , پيوند ها , بازتاب , بازرگانی و بانکداری.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...