رفتن به مطلب

پرده هوا (Air Curtain)

ارسال های توصیه شده

كاركرد اصلی پرده هوا Air Curtain در ایجادپرده ای نامرئی از هوای فشرده در بالای دربهای ورودی ساختمانها ، مجتمع ها ، تاسیسات ، كارخانجات، سردخانه ها ، بیمارستانها و ... می باشد تا ضمن ممانعت از ورود حشرات و گرد وغبار ، عاملی در جهت جلوگیری از به هدر رفتن انرﮊی ( به صورت حرارت یا برودت ) گردد. به طور كلی پرده هوا برای چهار منظور طراحی و اجرا می گردد.

about.jpg

100.gif1- جلوگیری از ورود گرد وغبار و خاك ، حشرات موذی، دود ، بوهای نامطبوع ، گاز و بخار هر نوع آلودگی محیطی از محل درب ها كه به شكلی در روند تولید و حفظ شرایط كنترل شده آن ایجاد مزاحمت نماید. این موضوع بوی‍ﮊه برای درب هایی كه در طول زمان كاری ، مجبور به باز بودن می باشند اهمیت بیشتری پیدا می كند و به این ترتیب با نصب پرده هوا قادر خواهیم بود كه عملا در موارد غیر ضروری درب های فیزیكی را حذف كنیم وتردد پرسنل و جابجایی كالا با سهولت بیشتری انجام شود.

100.gif2- ایجاد یك پرده نامریی و جلوگیری كننده از تبادل حرارت بین دو محیط : نقش جداكننده پرده هوا مابین دو محیط سرد و گرم مزیت بسیار ارزشمندی در حفظ و كنترل اتلاف انرﮊی می باشد. بوی‍ﮊه آنكه امروزه خنك و مطبوع نگاه داشتن هوای یك ساختمان ( كارخانه و اداره و ... ) در فصل گرم و همچنین گرم نگاه داشتن آن در فصل سرد با صرف هزینه بسیار گزافی صورت می گیرد و پرده هوا قادر است با راندمان بسیار مطلوبی مانع این اتلاف گردد.

100.gif3- جلوگیری از ورود بادهای غالب فصلی به داخل سالن ها با وجود باز بودن درب ها،این مزیت بخصوص در فصلهای سرد سال كه با توجه سیستم تخلیه هوای ساختمان فشار منفی وجود دارد امكان ممانعت از ورود باد قالب را به وجود می آورد .

100.gif4- كنترل انتشار بو و گرد و غبار و هر نوع آلودگی دیگر در كل فضای باز سالن تولید از طریق ایزوله كردن قسمت آلوده كننده با پرده هوا .

about2.gif

95.gifدستگاه پرده هوا با نصب بر روی سر در لایه فشرده ای از جنس هوا به وجود می آورد كه مانند پرده ای نامریی محیط داخل و خارج را از هم جدا می سازد .

95.gifدر جهان امروز پرده هوا با توجه به كاركردهای متنوع خود در صنعت به عنوان آخرین راه حل برای كنترل موارد اشاره شده پیشنهاد می گردد.

air_curtain.jpg

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

من یه تحلیل با airpak در مورد پرده هوا انجام دادم ولی با انچه تو مقاله ها دیدم متفاوت در امده البته نه خیلی زیاد.میشه لطف کنین یه نگاهی بندازی ببینی مشکل کجاست1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه
من یه تحلیل با airpak در مورد پرده هوا انجام دادم ولی با انچه تو مقاله ها دیدم متفاوت در امده البته نه خیلی زیاد.میشه لطف کنین یه نگاهی بندازی ببینی مشکل کجاست[ATTACH=CONFIG]12033[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]12034[/ATTACH]

اقلاً يه توضيحي ميدادي :ws3:

كدوم مقاله اصليه؟ كدوم مال خودت؟

نتايج رو بذار اينجا تا مقايسه كنيم

لینک به دیدگاه
اقلاً يه توضيحي ميدادي :ws3:

كدوم مقاله اصليه؟ كدوم مال خودت؟

نتايج رو بذار اينجا تا مقايسه كنيم

خوب اخه تو کدوم مقاله عکس رنگی میزارن و با اون وضع:icon_pf (34):

اولی مال منه دومی ماله یه مقاله

من به دیوارای سمت راست و چپم رو دما دادم.سمت راستی 40 درجه و سمت چپی هم 0 درجه.به بقیه دیوارا دما ندادم.اونجوری که نتایج نشون میده انگار سمت چپ جابجایی نداره.نمودم چرا:ws52:

لینک به دیدگاه
خوب اخه تو کدوم مقاله عکس رنگی میزارن و با اون وضع:icon_pf (34):

اولی مال منه دومی ماله یه مقاله

من به دیوارای سمت راست و چپم رو دما دادم.سمت راستی 40 درجه و سمت چپی هم 0 درجه.به بقیه دیوارا دما ندادم.اونجوری که نتایج نشون میده انگار سمت چپ جابجایی نداره.نمودم چرا:ws52:

نرم افزار كه صد در صد اشتباه نميكنه.

خوب جابجايي به اختلاف دما هم بستگي داره.

دماي هوا و دماي سطح.

اگه اينا نزديك به هم باشه كه عملا ما انتقال حرارت جابجايي نخواهيم داشت.

:ws38:

لینک به دیدگاه
نرم افزار كه صد در صد اشتباه نميكنه.

خوب جابجايي به اختلاف دما هم بستگي داره.

دماي هوا و دماي سطح.

اگه اينا نزديك به هم باشه كه عملا ما انتقال حرارت جابجايي نخواهيم داشت.

:ws38:

من اندازه ها رو دقیقا شبیه مقاله گرفتم.دماهای اطراف رو هم با اختلاف بیشتری در نظر گرفتم.شاید اگه فقط کف رو دما بدم بهتر باشه؟؟؟:ws38:

راستی کسی رو نمی شناسی با airpak کار کرده باشه؟

لینک به دیدگاه
من اندازه ها رو دقیقا شبیه مقاله گرفتم.دماهای اطراف رو هم با اختلاف بیشتری در نظر گرفتم.شاید اگه فقط کف رو دما بدم بهتر باشه؟؟؟:ws38:

راستی کسی رو نمی شناسی با airpak کار کرده باشه؟

حالا تست كن و اينجا نتيجه رو اعلام كن

نه والا :ws52:

لینک به دیدگاه
airpak خراب شد:4564:

می دونین این خطا ماله چیه؟؟؟تو فلوئنت می ده.در جریان هستید دیگه airpak حلش با فلوئنته

[ATTACH=CONFIG]12042[/ATTACH]

آره میدونم

دوستم با airpak مقاله هم داده

والا من در جریان این نیستم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
هوراااااااااااااااااااااااا

یکی با airpak کار میکنه.:hapydancsmil:

خوب معرفیش کن باهاش اشنا بشیم

یا اینا رو بهش نشون بده بین چی می گه

بهش اطلاع دادم

هر موقع از تعطیلات برگشت میاد جواب میده.

منتظر میمانیم :w16:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به صورت تجربي براي تخمين مقدار هوا در پرده هاي هوا مي توان 2000 تا 5000 متر مكعب در ساعت به ازاي هر متر مربع از در يا ورودي تخمين زد.

لینک به دیدگاه
به صورت تجربي براي تخمين مقدار هوا در پرده هاي هوا مي توان 2000 تا 5000 متر مكعب در ساعت به ازاي هر متر مربع از در يا ورودي تخمين زد.

میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین.این مقدار همون مقدار هوایی که پرده ی هوا میده؟؟؟؟؟؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین.این مقدار همون مقدار هوایی که پرده ی هوا میده؟؟؟؟؟؟؟؟:ws38:

بله ، ممكنه در پروژه اي شرايط به گونه اي رغم بخوره كه بيايم ميزان عددي كه گفته شد رو افزايش بديم و به عدد 10000 متر مكعب بر ساعت برسيم ، همه چيز براساس شرايط پروژه رقم ميخوره

اين چيزي كه اغلب شركت ها مياند ميگند راندمان دستگاه 99 درصد چيزه كاملا غلطيه

چون وقتي شدت باد ورودي به داخل بيشتر بشه ديگه به اين راندمان نخواهيد رسيد

لینک به دیدگاه
من یه تحلیل با airpak در مورد پرده هوا انجام دادم ولی با انچه تو مقاله ها دیدم متفاوت در امده البته نه خیلی زیاد.میشه لطف کنین یه نگاهی بندازی ببینی مشکل کجاست[ATTACH=CONFIG]12033[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]12034[/ATTACH]

امروز دوستم باهام تماس گزفت و جوابم رو داد

دو حالت رو گفت:

1. بخاطر قفل شكسته بودن نرم افزار شما كه خودشم همچين تجربه اي داشت.

2. بد تعريف كردن شرايط پرده هوا. گفت شايد يه ديوار با شرايط پرده هوا تعريف كرده باشي

لینک به دیدگاه
امروز دوستم باهام تماس گزفت و جوابم رو داد

دو حالت رو گفت:

1. بخاطر قفل شكسته بودن نرم افزار شما كه خودشم همچين تجربه اي داشت.

2. بد تعريف كردن شرايط پرده هوا. گفت شايد يه ديوار با شرايط پرده هوا تعريف كرده باشي

ممنون

نه من واسه تعریفش یه opening گذاشتم.این دوستت اینجا عضو نیست؟؟؟؟بتونم مستقیما با خودش صحبت کنم یا با ایمیل باهاش در ارتباط باشم

لینک به دیدگاه
ممنون

نه من واسه تعریفش یه opening گذاشتم.این دوستت اینجا عضو نیست؟؟؟؟بتونم مستقیما با خودش صحبت کنم یا با ایمیل باهاش در ارتباط باشم

اينجا عضو نيست

قبلاً بود ولي الان نيست ديگه

بعداً بهت ميدم

الان گيرم :a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

پرده هوا در سیستم های کوره های پخت نیز کاربرد داره به زبان ساده تشکیل شده از یک التروموتور که سر شفتش یه پروانه (بلوور) وصله و قسمت بالای کوره دو جداره هستش که بلوور از بین این دولایه وصل میشه به درب ورودی و خروجی کوره ها که حرارت داخل کوره به بیرون نره

این سیستم رو یه بار طراحی و اجرا کردم تو کارخونه

ممنون دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...