رفتن به مطلب

روزنامه دیواری تالار برق...

ارسال های توصیه شده

با سلام

ازاین هفته رسما روزنامه دیواری تالار برق به منتشر میشود ...برنامه هایی که برای تهیه و تنظیم این روزنامه دیواری دارم رو اینجا با شما درمیان میگذارم و از نظرات ارزشمند شما عزیزان در پیشبرد هرچه بهتر این طرح استفاده خواهم کرد مطمئن هستم این طرح در آینده ای نه چندان دور تالار برق را یکی از قوی ترین تالارهای ایرانی خواهد کرد:ws50:

در ابتدا باید نام مناسبی برای این روزنامه دیواری انتخاب کرد ...

در نظرداشتم در هر شماره از هر رشته چیزی بذارم اما دیدم گنجایش نداره تصمیم گرفتم هر هفته مربوط به یه تخصص باشه

ویراستاری و شکل روزنامه هم هر هفته سعی میکنم فرق کنه با هفته گذشته که تنوع داشته باشه و کسل کننده نباشه..

اگه صحبتی در شروع هست منتظر شنیدنش هستم:a030:

ازاین پس هر پیشنهاد یا انتقادی داشتید از روزنامه دیواری اینجا مطرح کنید

پس از انتشار اولین نسخه ، چنین تاپیکی در بخش عمومی هم زده میشه:a030:

به امید تالاری پویا تر از گذشته:ws50:

لینک به دیدگاه

خوب نسخه اولیه و خام روزنامه دیواری آماده شده است :w02:

چندتا ریزه کاری دیگه هست که انجام بشه قول میدم روزنامه دیواری ما تک بشه:ws50:

1. نامی مناسب برای آن انتخاب کنیم پیشنهاد خودم اسم روزنه است
  2. هرماه چهار هفته است یعنی ما به صورت روتین چهارتا شماره باید در ماه روزنامه دیواری متشر کنیم که هرشماره مختص یه موضوع خاص باشه مخاطبین اون شماره بدونن که روزنامه تخصصی اونا چه تاریخی میاد بیرون...واسه چهارتا شماره پیشنهاد شما چیه ؟کدوم چهارتا مبحث باشه؟
  3. پیشنهاد من اینه که بخشهایی که مدیرداره مدیربخش مسئولیت پرکردن مطالب روزنامه رو داشته باشه و به نحوی اون شماره وظیفه مدیربخش مربوطه هست که مطلب واسه اش جور کنه حالا میتونه با درارتباط بودن با کاربران اون رشته باشه یا خودش بفرسته..این کار چندتا حسن داره یکی اینکه بخشی که مطلب به روزنامه دیواری میده فعال میمونه چون دائم باید برای روزنامه به روزرسانی بشه و اینکه هر بخش کاربران تخصصی خودش رو جمع میکنه و تمرکز کلی از تالار برداشته میشه ببینید هر بخش مثلا بتونه در روز 5 تا کاربرآنلاین داشته باشه چی میشه:ws3:

فعلا همینها بود

نسخه اولیه به همین پست پیوست میشه لطفا دانلود کنید و نظرتون رو بگید:a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

نسخه نهایی روزنامه دیواری آماده شده که به لینک دانلودش رو میگذارم

:icon_gol:

طبق صحبتهای گذشته ام ما هر ماه باید چهارتا روزنامه دیواری بدیم بیرون

پس باید کل مباحث و تخصصهای تالار رو تو چهار دسته بگنجونیم

پیشنهاد من :

1. اخبارو معرفی کتاب ورباتیک و هوش مصنوعی
  2. الکترونیک و قدرت
  3. مخابرات و کنترل
  4. مباحث متفرقه

شما پیشنهادتون چیه؟دسته بندی دیگه ای بهتر میشه کرد؟:ws38:

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من :

2. الکترونیک و قدرت
  3. مخابرات و کنترل
  4. مباحث متفرقه

خسته نباشی واقعا

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من :

2. الکترونیک و قدرت
  3. مخابرات و کنترل
  4. مباحث متفرقه

مرسی پیمان . خسته نباشی.

من با این دسته بندی موافقم .

خوب حالا چه جوری این روزنامه دیواری باید اطلاع زسانی بشه ؟

لینکش رو بذارم تو پروف بچه ها؟:ws38:

لوگو خاصی مد نظر هست ؟

لینک به دیدگاه
مرسی پیمان . خسته نباشی.

من با این دسته بندی موافقم .

خوب حالا چه جوری این روزنامه دیواری باید اطلاع زسانی بشه ؟

لینکش رو بذارم تو پروف بچه ها؟:ws38:

لوگو خاصی مد نظر هست ؟

لوگو؟:ws38:

بهش فکر نکرده بودم...میشه یه لوگو هم واسه اش طراحی کرد hanghead.gif

درمورد خود روزنامه دیواری نظری ،انتقادی،پیشنهادی نیست؟درمورد قالبش متنش و طرحش؟

:ws52:

اطلاع رسانی متن عمومی در روزنامه دیواری(روزنـــــه)زده خواهدشد و به عموم معرفی میشه که تاپیک عمومی اولیه و معارفه رو میدم محمد چند وقتی بزنه بالاسر انجمن :w16:

شما هم میتونی با عنوان روابط عمومی به کاربران تخصصی برق اطلاع رسانی کنی:a030:

اگه موردی نیست تا فردا عصر هم لوگو رو طراحی میکنم هم رسما روزنه منتشر میشه:ws50:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

بچه ها خواستون به کاربر رقص آتش باشه

فعالیت خودش رو با ارسال مطلب واسه روزنه شروع کرده:w16:

اینم مطلبش

یه کم دوروبرش باشید:a030:

لینک به دیدگاه

خوب مطالبی که فعلا برا روزنه ارسال شده توسط مهدی پاور

تاریخچه سیستم های قدرت:

در سال 1878 توماس ادیسون کار در زمینه روشنایی الکتریکی را آغاز نموده و اصول یک سیستم الکتریکی با یک نیروگاه متمرکز و بار توزیع شده را که به صورت بار روشنایی بود پایه نهاد.افتتاح نیروگاه تاریخی pearl street شهر نیویورک در چهارم سپتامبر 1882 شروع صنعت برق دنیا بود.

رنج فرکانس کاری در دنیا:

سیستم های اولیه ac در فرکانس های مختلف 25،50،60و133 هرتز به کار گرفته می شدند. در سال 1891 فرکانس 60 هرتز به عنوان فرکانس استاندارد ایالت متحده پیشنهاد شد. امروزه در دنیا دو فرکانس استاندارد در تولید،انتقال و توزیع وجود دارد،فرکانس 60 هرتز در ایالت متحده ،کانادا،ژاپن و برزیل و فرکانس 50 هرتز در آسیا ،اروپا،روسیه،آمریکای جنوبی و قسمتی از ژاپن به کار گرفته می شود.

فرکانس 60 هرتز باعث می گردد که در توان نامی،ابعاد ژنراتورها،موتورها و ترانسفورماتورها کمتر از نوع مشابه در فرکانس 50 هرتز باشد.مزیت فرکانس 50 هرتز نیز در این است که راکتانس خطوط انتقال و ترانسفورماتورها در این فرکانس کمتر از راکتانس آنها در فرکانس 60 هرتز است.

هسته ترانسفورماتور:

هسته ترانسفورماتور از ورقه های مغناطیسی دیناموبلش یا فریت ساخته می شوند.

هسته های ورقه ای خود در شکل های مخختلف ساخته می شوند.از جمله می توان هسته های شکافدار،نواری و نواری برش خورده را نام برد.ورقه ورقه کردن هسته ها و یا استفاده از فریت به عنوان هسته،برای کاهش تلفات فوکو است.

هسته ترانسفورماتورها باید تا حد ممکن دارای قابلیت نفوذ پذیری مغناطیسی خوب و قابلیت هدایت الکتریکی بد باشد.به همین دلیل هسته های فریتی فقط در صنعت مخابرات به کار می روند،زیرا در این صنعت به دلیل وجود فرکانس های بالا،تلفات فوکو در هسته زیاد می شود.

در ترانسفورماتورهای قدرت از هسته های مغناطیسی ورقه ورقه استفاده می شود.

برای جلوگیری از لرزش صفحات و ایجاد صدا،ورقه ها باید کاملا به یکدیگر فشرده شوند.

بستن ورقه ها به یکدیگر به وسیله پیچ یا خار و یا قابی که روی آنها پرس می شود،انجام می گیرد.این وسایل توسط مواد عایق الکتریکی و غیر مغناطیسی از ورقه ها جدا نگه داشته می شوند.

ترانسفورماتورهای قدرت:

ترانسفورماتورهای قدرت یکی از مهمترین اجزای سیستم های انتقال انرژی الکتریکی می باشند که انتقال توان بصورت اقتصادی و با افت ولتاژ سری کم را فراهم می نمایند.با توجه به اینکه توان الکتریکی متناسب با حاصلضرب جریان و ولتاژمی باشد،در یک توان مشخص برای پایین نگه داشتن سطح جریان می توان سطح ولتاژ را افزایش داد.ترانسفورماتور قدرت،ولتاژ و جریان ac را به سطحی بهینه برای تولید،توزیع و مصرف انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

تکمیل ترانسفورماتور تجاری توسط william stanley در سال 1885 دلیل اصلی ایجاد تمایل بیشتر به سیستم های ac بود و سیستم dc با وجود ترانسفورماتور توانست به مشکل تبدیل ولتاژ غلبه کند.ترانسفورماتورهای قدرت مدرن امروز ی دارای راندمان نزدیک به 100% هستند و تا ظرفیت 1300 MVA ساخته شده اند.

در ضمن میخوام واسه اینکه کاربران تشویق به فعالیت بشنود از این به بعد اگه از مطالب پستهایی که تو تالار زده اند هم استفاده کردم و خودشون ارسال نکردند بهشون امتیاز بدم ،همون 10 امتیاز رو ..نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه
خوب مطالبی که فعلا برا روزنه ارسال شده توسط مهدی پاور

در ضمن میخوام واسه اینکه کاربران تشویق به فعالیت بشنود از این به بعد اگه از مطالب پستهایی که تو تالار زده اند هم استفاده کردم و خودشون ارسال نکردند بهشون امتیاز بدم ،همون 10 امتیاز رو ..نظر شما چیه؟

موافقم......

فکر خوبیه. دیگه 10 امتیاز چیه که ما بخوایم در موردش فکر هم بکنی.همین 10 امتیاز میتونه برای تشویق کاربر به فعالیت خیلی مفید باشه.....:w16:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
چند وقتی هست که از روزنامه دیواری خبری نیستا!اتفاقی افتاده؟کهربا نیستش؟
سلام ...علاوه براینکهکهربانیست.خودم هم وقت نکردم درستش کنم بیشتروقتم معطوف به مجله شده ایشالابعداتمام مجله دوباره اوضاع روبراهمیشه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...