رفتن به مطلب

مسابقه بهترین تصاویر مهندسی پزشکی . راند 7

کدوم یکی بهتره ؟ :دی  

20 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم یکی بهتره ؟ :دی

• 4
    • 13
    • 1
    • 2

ارسال های توصیه شده

با نام یاد خدا :ws3:

بنده مسعود هستم و با هفتمین دوره مسابقات بهتریــــــــــن تصاویر مهندسی پزشکی در خدمت شما هستم :w02:

در این دوره از مسابقات 5 مهندس شرکت کردن که بعدا به معرفی اونها میپردازیم :w16:

حالا قصد داریم عکسها رو به نمایش بگذاریم و با رای شما بینندگان عزیز برنده این دوره معرفی بشه :a030:

پیشاپیش از مساعدت تمام همکارات تقدیر میکنم :whistle:

میریم داخل مستطیل سبز و به گزارش مسابقه میپردازیم : hapydancsmil.gif

عکس شماره 1 :

capsule_1_.jpgSide_view_3D_1_.jpg

دوربين‌هاي قرصي در چند سال گذشته خود را به عنوان يک ابزار تشخيصي اوليه براي روده‌ي کوچک معرفي کرده‌اند. با اين وجود اين سيستم‌ها محدوديت‌هاي زيادي دارند که «آزمايشگاه طراحی پزشکی و الکترومکانیکی» با ساخت کپسول رباتيک اندوسکوپي در اندازه‌ي يک قرص به آن‌ها پرداخته‌اند. يکي از محدوديت‌ها ناتواني در کنترل فعال مکان اين ربات‌ها است (مثلاً هدايت دوربين در جهت مورد نظر). محدوديت ديگر اندازه‌ي آن‌ها است که موجب لغزش و حرکت آن‌ها به اطراف در روده‌ي بزرگ مي‌شود و در نتيجه تصاويري بازگردانده شده کاربرد کلينيکي کمي دارند. علاوه بر اين‌ها، اين ربات‌ها تاکنون قابليت انجام مستقيم اعمال درمانی يا گرفتن نمونه‌هاي بايوپسي (biopsy) را نداشته‌اند.

عکس شماره 2 :

10-12-2011mobiusultrasound.jpg

اینم یه دستگاه سونوگرافیه جیبی هست که یه قول خودمون پرتابله :ws3:

یعنی میتونی تو جیبت بذاری همش بچتُ نگاه کنی :whistle:

همون طور که میدونید با امواج مافوق صوت یا التراسونیک کار میکنه :w16:

عکس مشاره 3 :

4gcvpu5kgqxs41clkmd.jpg

اینم که الکترو شوک هست که به نقل از صاحب اثر نیازی به توضیح نداره :banel_smiley_4:

بهش دیفیبریلاتور هم میگن که کاربردش در زمان ایست قلبیه . همون که وقتی دکمش رو میزنی بیمار 50 متر میره رو هوا بعد پزشک میگه بیشتر شارژش کن :ws3:

اگه بخوام یه ذره بیشتر بگم : میدونید که انقباض عضلانی قلب به فرمان ایمپالسهای الکتریکی انجام میشه . حالا وقتی قلب وامیسته فکر کنم دلیلش این باشه که عضلات قلب درسته حسابی به این سیگنالها جواب نمیدن یا اینکه نامنظم منقبض میشن . این میشه که این دستگاه در زمان شکل موج t یه پالس قوی به قلب میده تا 2باره حساب کار دستش بیاد :w02: یعنی توضیح دادم در حد لالیگا :ws28:

عکس شماره 4 :

w8p6mcd473e1qi3m29sa.jpg

در اين دستگاه با سنسورهاي گوناگون سيگنال‌هاي مختلفي اندازه‌گيري مي‌شود. از جملـه هـدايـت الكتـريكـي پـوسـت، ضربان قلب، ميزان تحرك فرد، تنفس و پتانسيل الكتـريكـي پـوست. اين سنسورها در اندازه‌هاي كوچك طراحي شده‌اند و با بخش مركزي دستگاه، ارتباط بدون سيم از طريق موج‌هاي بلوتوث برقرار مي‌كنند. به علت حذف سيم‌هاي رابط، كاربر آزادي حركت بيشتري دارد و راحت ‌تر است.

در نرم افزار اين دستگاه بخش هاي متنوعي براي آموزش كاهش استرس به فرد طراحي شده است و به شيوه‌هاي مختلفي به فرد فيدبك داده مي‌شود. در يك نمونه كه براي كودكان مناسب است، يك جورچين براي فرد به نمايش در‌مي‌آيد و او بايد با رفتن به شرايط مطلوب رواني، جورچين را كامل كند.

در يك حالت ديگر، فرد با كنترل دروني خود به بيرون آمدن يك كرم از پيله و تبديل شده آن به پروانه كمك مي‌كند.

همچنين در يك بخش ديگر، براي آموزش فرد جهت مقابله با ترس يا اضطراب در مواجهه با پديده‌هاي روزمره، مانند برخورد با حشـره‌هـا، تـرس از ارتفاع، ترس از هواپيما ... بخشي طراحي شده است كه سيگنال GSR) Galvanic Skin Response )را بــر روي يــك تـصــويـر پيش‌زمينه ترس آور نشان مي‌دهد.

در بخش ديگري از اين نرم افزار، امكان ارايه يك دنباله تصوير وجود به گونه اي كه متحرك به نظر برسند. به عنوان مثال با استفاده از سنسور دمايي، تصويري يك منظره طبيعي به نمايش در‌مي‌آيد. فرد بايد با افزايش دماي پوست دست خود، به طلوع خورشيد كمك كند، در صورت عدم موفقيت خورشيد غروب خواهد كرد.

.

.

.

.

.

.

.

خب ، این شما و این عکسها :a030:

توضیحات کاملتر در مورد هر وسیله با مدیریت اوری و فری اضافه خواهد شد :w16:

و دیگر هیچ :icon_gol:

• Like 21
لینک به دیدگاه
#zina#[/url]896621]هووووووووووووووووووووووووووووووووم:ws38:

اینجا 4 تا عکس هست ولی 5 تا مهندس شرکت کردن؟:ws52:

شفاف سازی کن مسعوود:vahidrk:

اون یه نفر از عوامل پشت صحنه بوده حتما:whistle:

• Like 8
لینک به دیدگاه
#zina#[/url]896621]هووووووووووووووووووووووووووووووووم:ws38:

اینجا 4 تا عکس هست ولی 5 تا مهندس شرکت کردن؟:ws52:

شفاف سازی کن مسعوود:vahidrk:

خب راستش من اول قصد داشتم بگردم و یه عکس پیدا کنم ،

بعد یهو یه کاری پیش اومد و این شد که من جزء شرکت کننده ها نیستم :icon_redface:

من از عوامل پشت صحنم واسه همین حساب شدم :ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه

درود

با تشكر از شركت‌كننده‌ها و دست اندر كاران :w02:

تصاوير خيلي جالبي بودن. :icon_gol:

پ.ن: اينجا يه قابليت دعوت كاربران داره. اگه درست استفاده بشه انقد خوبــــــــــه. همينجوري گفتم كه يه چيزي گفته باشم innocentsmily.gif

• Like 7
لینک به دیدگاه

درود...

در دوره قبل هم رای داده بودم...

اون موقع هم عرض کردم مسابقه ی جالبی هست...

همین که من هر بار میام... با یک سری ابزارها آشنا می شم...بسیار مفید هست...

به شرکت کننده ها و ترتیب دهنده های مسابقه خسته نباشید می گم . آرزوی موفقیت دارم براشون.:icon_redface::icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

درود به دوستان عزيز :icon_gol:

خب فك ميكنم اين مسابقه هم به نتيجه‌اي كه ميبايست رسيده.

از فرانه و مسعود عزيز خواهش ميكنم برنده ها رو مشخص كنن.

البته مثل هميشه هدف اين بوده كه از هم ياد بگيريم و همه‌ي شما برنده‌ايد :icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

درود

مثل اينكه مسعود عزيز كه مسئول مسابقه هست چند روزيه كه نيومده. :banel_smiley_4:

از دوستان شركت كننده خواهش ميكنم خودشون بگن كه هر عكسي مال كي هست 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

• Like 3
لینک به دیدگاه

مصعود یه چند روزی سفر بود با اجازتون :ws3:

از اونجایی که شرکت کننده ها هم سفر بودن این شد که اینجوری شد :whistle:

خب تا جایی که من یادمه ( دسترسی به اسناد با این سرعت نت کار مشکلی میباشد :ws3:) عکس شماره 1 از شهدخت بود که دوم شد hapydancsmil.gif

عکس شماره 2 متعلق به زهرا( پانیسا ) بود که با اکثریت ارا صندق تونست بر فراز قله مسابقه با اقتدار بایسته :a030: :ws3:

حالا بین سوم و چهارم شک هست بین علما :ws28: فکر کنم شماره 3 از فری خودمونه و شماره 4 از زینا ی عزیز hapydancsmil.gif

فقط من دوست داشتم بیشتر در مورد تجهیزات بحث و تبادل نظر بشه و هرکسی هرچی میدونه در اختیار بقیه قرار بده که نشد whistle.gif :ws3:

شاد و پیروز و شاد و سربلند و شاد باشید :icon_gol:

-----------------------------------------------------------------

1....2.......3 امتحان ميشه :دي

اوريون صحبت ميكنه :دي

من با اجازه پست مسعود رو ويرايش ميكنم چون يه اشتباه صورت گرفته.

مثل اينكه تصوير دوم مال زيناي عزيز بوده.

از zina و panisa عزيز عذر ميخوامsorrysmiley.gif و مسعود هم به جزاي عملش خواهد رسيد evilsmile.gif

• Like 5
لینک به دیدگاه

درود

به همه‌ي دوستان عزيز تبريك ميگم همگي شما برنده هستين. onesmiley2.gif

ممنون از شركت توي مسابقه :icon_gol:

تصاوير خيلي جالب بودن

مسعود شوما بيا تاپيك تجهيزات خودموني در مورد دستگاها بحث و تبادل نظر كن rolleye.gif

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...