رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام لینک ها خراب شده میشه برام درستشون کنید ؟

سلام گلم:icon_gol:

متاسفانه نتونستم فعلا لینک فارسیشو پیدا کنم

اما چند تا آموزش انگلیسی پیدا کردم که ایشالا مفید باشه

سوال هم داشتی، در خدمتم:w16:

لینک به دیدگاه

سلام یه تمرین از برنامه aspen plusدام میشه یه نگاه بش بکنیدو منو راهنمایی کنید:a030:

در یک کارخانه شیمیایی مواد شیمیایی اتانول استن اب و پروپانول بههمراه باقی مانده تبدیل نشده واکنش وارد یک میکسر شده و خروجی میکسر وارد یک برجتقطیر محصول بالای برج بخار بوده و محصول پایین مایع.محصول پایین برج وارد یکسپراتور شده و خروجی شامل سه جریان بوده که جریان 1 شامل 20% استن جریان 2 شامل 30%اتانول و جریان 3 تماما اب است .جریان بالای برج وارد یک هیت اکسچنجر شده و 5درجه کاهش دما دارد.سیال خنک کننده امونیاکتولیدی یک راکتور که درصد تبدیل نیتروژن85%است امده

الف-بخار بالای برج بین 60- 80درصد از مواد به غیر اب باشد

ب-برج تقطیر را طوری قرار دهید که 70درصد از استن اتانول و پروپانولدر محصول بالا باشد

در بالا از ضرفیتها و مقدار ورودی T,p دستگاه ها تعداد سینی و................نگفته ؟بایددستگاه هارو جدا جدا بگیرم یا یه pfd کاملبکشم؟میشه سریع خواب بدید امتحان دارم

لینک به دیدگاه
سلام یه تمرین از برنامه aspen plusدام میشه یه نگاه بش بکنیدو منو راهنمایی کنید:a030:

در یک کارخانه شیمیایی مواد شیمیایی اتانول استن اب و پروپانول بههمراه باقی مانده تبدیل نشده واکنش وارد یک میکسر شده و خروجی میکسر وارد یک برجتقطیر محصول بالای برج بخار بوده و محصول پایین مایع.محصول پایین برج وارد یکسپراتور شده و خروجی شامل سه جریان بوده که جریان 1 شامل 20% استن جریان 2 شامل 30%اتانول و جریان 3 تماما اب است .جریان بالای برج وارد یک هیت اکسچنجر شده و 5درجه کاهش دما دارد.سیال خنک کننده امونیاکتولیدی یک راکتور که درصد تبدیل نیتروژن85%است امده

الف-بخار بالای برج بین 60- 80درصد از مواد به غیر اب باشد

ب-برج تقطیر را طوری قرار دهید که 70درصد از استن اتانول و پروپانولدر محصول بالا باشد

در بالا از ضرفیتها و مقدار ورودی T,p دستگاه ها تعداد سینی و................نگفته ؟بایددستگاه هارو جدا جدا بگیرم یا یه pfd کاملبکشم؟میشه سریع خواب بدید امتحان دارم

سلام مرضیه جون

دقیقا طبق سوال باید دستگاه ها رو پشت سر هم بچینی

الان دقیقا سوالتو متوجه نشدم:ws38:

لینک به دیدگاه

مثلا دمای جریان اولو نمیدونیم.تعداد سینی برجو نمیدونیم (راهی برای این که نرم افزار حساب کنه هست؟)اگه بخوام حدس بزنم و ران کنم نباید جدا باشه؟من تا حالا یه پی افدی رو یه جا کارنکردم

لینک به دیدگاه

نه دیگه به ترتیب همه دستگاه ها رو ران کن و برو جلو

از اول همه رو با هم نزار

راجع به واکنشی که قراره رخ بده تو نت بگرد، اگ واکنش مهمی باشه، شرایط دما و فشارش تو نت هست، اگه نبود، خودت یه دما براش در نظر بگیر و برو جلو

تا جایی که یادمه ما تو هایسیس اینکارو میکردیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...