رفتن به مطلب

ارشد (چه گرایشی و چرا)

ارسال های توصیه شده

من خودم گرایش ارشدم سیستم های انرژی است،البته در دانشکده ما فقط مخصوص بچه های مکانیک و شیمی است.اما شریف،از برق هم دانشجو می گیره.تا حدودی مباحث به سمت نیروگاه و پتروشیمی و انرژی های نو و پیل های سوختی متمایل است.(ممکن است برنامه ریزی شریف متفاوت باشد).

انرژی های تجدید پذیر هم که بتازگی در دانشکده نوین تهران ارائه می شود.بسیار نوپاست و هنوز هسته آن شکل نظام یافته ای ندارد.و بیشتر اساتید مدعو دارد.و حتی در جریانم یک نفر با رتبه 300 مکانیک که به اعتبار نام دانشگاه تهران را انتخاب نموده بود،انصراف داد.:icon_pf (34):

بنابراین بهتون توصیه میکنم ابتدا علایق خودتون رو بشناسید و همچنین با دانشجویان این رشته ها مشورت داشته باشید.اگر هدفتان پژوهش است،سعی کنید اساتید و زمینه های فعالیت آنها رو هم بخوبی بشناسید.

مرسی از توضیحات من خودم یه طرح تحقیقاتی هم علاقه زیاد دارم و اگه یه کار جدید باشه دوست دارم روش کار کنم

البته اگه از گشنگی نمیرم :ws37:

متاسفانه برای رشته ما فقط دو سه نفر قبول میکنن و برای ازاد هم تنها از رشته های مکانیک و شیمی ورودی دارن

تصمیم گرفتم گرایش خودم قدرت رو بخونم

سایتی رو که ادرس دادین رفتم و قسمت دانشجویان کارشناسی ارشد فقط اسمامی بود از کجا بدونم هر کدوم چه رشته ای هستن؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی از توضیحات من خودم یه طرح تحقیقاتی هم علاقه زیاد دارم و اگه یه کار جدید باشه دوست دارم روش کار کنم

البته اگه از گشنگی نمیرم :ws37:

متاسفانه برای رشته ما فقط دو سه نفر قبول میکنن و برای ازاد هم تنها از رشته های مکانیک و شیمی ورودی دارن

تصمیم گرفتم گرایش خودم قدرت رو بخونم

سایتی رو که ادرس دادین رفتم و قسمت دانشجویان کارشناسی ارشد فقط اسمامی بود از کجا بدونم هر کدوم چه رشته ای هستن؟

من نمیدونستم فقط سه نفر برق میگیره:w58: واسه همین ایمیل ها رو دارم تا از بچه ها بپرسید.

گرایش قدرت در ایران بسیار بازار کار خوبی داره....ولی فقط برای آقایون....چند تا از دوستان خودم متاسفانه الان یکم برای ورود به بازار کار دچار مشکل شدن:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
من نمیدونستم فقط سه نفر برق میگیره:w58: واسه همین ایمیل ها رو دارم تا از بچه ها بپرسید.

گرایش قدرت در ایران بسیار بازار کار خوبی داره....ولی فقط برای آقایون....چند تا از دوستان خودم متاسفانه الان یکم برای ورود به بازار کار دچار مشکل شدن:icon_pf (34):

قدرت قبلا که دانشجو بودم بهتر بود اما الان بازار کارش بدتر شده :sigh:

شرایط کاری بد واقعا روی روحیه ادم خیلی تاثیر میزاره کارتو دوست نداری اما همینم ممکنه فردا بگن به خاطر باختن تو مناقصه میخوام تعدیل نیرو کنیم و نوبت توه

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

من به شخصه نمی تونم بگم که چه رشته ای خوبه و یا کاربردیه ، یه نظرم اگه کار بلد باشی همه فن حریفی .خیلی ها ارشد می خونن صرفا" فقط برای مدرکش ولی شغلشون چیزه دیگه ای هستش .من خودم ارشد معماری - معماری زدم ، ولی الان گرایش عجیبی به طراحی لباس و ارتباط تصویری دارم ، حتی آشپزی هم به عنوان سرآشپز خیییلییی دوست می دارم .الان که ترم آخرم هستش به جای اینکه سر پایان نامه خودم باشم رفتم پیش بچه های طراحی لباس و دارم با اونا کار می کنم و حتی دارم تو مسابقشون هم شرکت می کنم واسه ارتباط تصویری هم همینطور یه مسابقه طراحی پوستر هستش که خییلیییی دوست دارم شرکت کنم و دارم کارارو میبینم و یاد میگیرم :w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان

من کاشناسی برق قدرت و تموم کردم حالا می خوام ارشد و بخونم اونم ازاد ، حالا 2 تا سوال دارم .

1- بلا خره این گرایشو خوندم حالا ارشد ازاد ، ارزش خوندن داره ؟

2- اگه قرار باشه بخونم ، سیستم های قدرت بهتره یا ماشین های الکتریکی (جز علاقه بازار کار هم مهمه ) ؟

خواهشا همین جوری جواب ندین ، من موندم و کمک می خوام .

ممنون .

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام هر رشته ای نسبت به خودش بازار کار داره(شما میشین بازار کار و پارتی خودتون)همیشه امیدوار و مثبت فک کنین خدارو هم در نظر بگیرین...

هیچ تلاشی بی جواب نمیمونه...

یاعلی...

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

باسلام شایدخیلی دیرباشه واسه اظهارنظرکردن ولی کاملابانظرتون موافقم هرچقدردرس میخونی فقط پرتوقع ترمیشی وآرزوهات بزرگترودست نیافتنی ترمیشه...

ولی واقعآچرااااااا؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

مخابرات میدان.....بسیار گرایش جذاب و پرکاربردی ه.....برای تمامی دوستانی ک علاقه ب انتشار امواج , انتن , طراحی مدارهای فرکانس بالا دارند عالیه.....

من خودم بسیار این گرایش رو دوست دارم....چون توی هر صنعتی کاربرد داره.....حتی پزشکی

لینک به دیدگاه
مخابرات میدان.....بسیار گرایش جذاب و پرکاربردی ه.....برای تمامی دوستانی ک علاقه ب انتشار امواج , انتن , طراحی مدارهای فرکانس بالا دارند عالیه.....

من خودم بسیار این گرایش رو دوست دارم....چون توی هر صنعتی کاربرد داره.....حتی پزشکی

تو پزشکی چه کاربردی داره؟؟

لینک به دیدگاه
تو پزشکی چه کاربردی داره؟؟

درود بر مدیر عزیز....:icon_gol:

تو پزشکی....برای مباحث مهندسی پزشکی و طراحی انتن و کویل های گیرنده برای تصویربرداری از اعضا.....کاربرد داره

الان کویل ها وانتن های MRI ک استفاده میشه و بحث مخابره سیگنال بدن ب دستگاه تو همین زمینه هست....همین طور بحث اشکارسازی و تقویت و ******** اون

مثل کاری ک تو همایش برده بودیم...:w16:

بازهم اگر سوالی هست من درخدمتم....

لینک به دیدگاه
درود بر مدیر عزیز....:icon_gol:

تو پزشکی....برای مباحث مهندسی پزشکی و طراحی انتن و کویل های گیرنده برای تصویربرداری از اعضا.....کاربرد داره

الان کویل ها وانتن های MRI ک استفاده میشه و بحث مخابره سیگنال بدن ب دستگاه تو همین زمینه هست....همین طور بحث اشکارسازی و تقویت و ******** اون

مثل کاری ک تو همایش برده بودیم...:w16:

بازهم اگر سوالی هست من درخدمتم....

درود بر شما:icon_gol:

توانایی طراحیشو داری؟؟

لینک به دیدگاه

منم نظرم اینه که بایدعلاقه باشه علاقه حرف اول رومیزنه من احساس میکنم توهمچین شرایطی ممکنه حتی به بازارکاراون گرایشم فکرنکنی تمرکزت بیشتربره به سمت علاقه ات

لینک به دیدگاه
این دستگاهی که اسم بردی ساخت داخلش هست؟؟؟

بله تماما داخل ساخته شده....فقط بی ان سی(کانکتور) اون رو سفارش دادیم از خارج اوردن برامون....

البته کاربرد مخابرات میدان تو مهندسی پزشکی بسیار وسیع هست....چون روی میدانها و امواج بحث میشه....ک کار بچه های میدانه....:w16:

لینک به دیدگاه
منم نظرم اینه که بایدعلاقه باشه علاقه حرف اول رومیزنه من احساس میکنم توهمچین شرایطی ممکنه حتی به بازارکاراون گرایشم فکرنکنی تمرکزت بیشتربره به سمت علاقه ات

بله درست میگی..باهات موافقم....اما شرایط بعضی وقتها اجازه دنبال علایق رفتن رو نمیده دوست خوبم

لینک به دیدگاه
بله تماما داخل ساخته شده....فقط بی ان سی(کانکتور) اون رو سفارش دادیم از خارج اوردن برامون....

البته کاربرد مخابرات میدان تو مهندسی پزشکی بسیار وسیع هست....چون روی میدانها و امواج بحث میشه....ک کار بچه های میدانه....:w16:

میتونه یه مقدار اطلاعات در مورد دستگاهها بدی...که چه شرکتایی میسازنش و چه دستگاههای وارد میشه و پتانسیلش هست که داخل ساخته بشه؟؟؟

لینک به دیدگاه
میتونه یه مقدار اطلاعات در مورد دستگاهها بدی...که چه شرکتایی میسازنش و چه دستگاههای وارد میشه و پتانسیلش هست که داخل ساخته بشه؟؟؟

بله....خوب این پروب ک روش کار شده در واقع نمونه ساخته شده خارجی نداره

الان اروپا 4ساله یه تیم تحقیقاتی رو جمع کرده و 4میلیون یورو رو هزینه کرده ک این پروب ها رو پیاده سازی کنه.....ک استاد خودم داورشون هست.....

ک نمونه ازمایشگاهی ساختن اونا.....ماهم ازمایشگاهیش رو ساختیم.....با این تفاوت ک پاسخهای ما از نمونه های اونا خیلی بهتره....

بحث تجاری سازی....ک وزارت بهداشت البته باید متولی اصلی اون باشه....با یه سری شرکتهای وارد کننده دستگاهای انژوگرافی و اندوسکوپی و mri و....صحبت کردیم

لینک به دیدگاه
بله....خوب این پروب ک روش کار شده در واقع نمونه ساخته شده خارجی نداره

الان اروپا 4ساله یه تیم تحقیقاتی رو جمع کرده و 4میلیون یورو رو هزینه کرده ک این پروب ها رو پیاده سازی کنه.....ک استاد خودم داورشون هست.....

ک نمونه ازمایشگاهی ساختن اونا.....ماهم ازمایشگاهیش رو ساختیم.....با این تفاوت ک پاسخهای ما از نمونه های اونا خیلی بهتره....

بحث تجاری سازی....ک وزارت بهداشت البته باید متولی اصلی اون باشه....با یه سری شرکتهای وارد کننده دستگاهای انژوگرافی و اندوسکوپی و mri و....صحبت کردیم

اینجوری نمیشه صحبت کرد....به وقتش مزاحمتون میشم.... البته اگه مایل بودین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...