رفتن به مطلب

تغییر باور با تغییر ظاهر

viviyan

ارسال های توصیه شده

درود دوستان. یه مدته شدید یه فکری مثل خوره افتاده به جونم، اینکه تغییر کنم، یعنی جوری بپوشم و کارایی انجام بدم که کوچیکترین اعتقادی بهشون ندارم تا ببینم روی روحیاتم، باورهام تاثیری میزاره یا نه.

شما تا حالا همچین تجربه ای داشتید؟ اینکه با میل خودتون کاری کنید که بهش اعتقادی نداشتید؟ نتیجه چی شد؟ به نظرتون این کار من نتیجه ای داره اگه انجامش بدم؟ اصلا به نظرتون انتخاب پوشش و انجام کارایی که بهشون اعتقادی نداریم و حتی شاید بد هم بدونیمشون تاثیری روی دیدگاهمون میزاره؟

لینک به دیدگاه

به نظر من ظاهر روی باطن تاثیر نمیذاره ولی برعکس چرا !

هزار عامل باهم جمع میشه تا طرز تفکر 1 نفر رو تشکیل میده شاید پوشش و کارهای ظاهری 1 نمونش باشه پس هیچ وقت مغلوب نمیتونه روی غالب تاثیر بگذاره

البته بازم به نظر من!!!:a030:

لینک به دیدگاه

به قول دکتر ازمندیان تغییر خوبه مثلا اگر ساعتتو دست چپت می بندی ببند به راست این یه مثال کوچیک بود فقط بعد بگو زیرا من انسان دیگه ای شده ام

مطمئنا تاثیراتش مثبت خواهد بود برات ویویان جان

اما اینا در مورد ظاهر بود طرز تفکر رو موافقش نیستم

خودتو شستشو مغذی نده دختر خوب:a030:

لینک به دیدگاه

حضرت علی فرمودند مواظب افکارت باش که گفتارت میشود مواظب گفتارت باش که رفتارت می شود و مواظب رفتارت باش که کردارت می شود در واقع این سیر برعکسیه که شما انتظار داری فکر کنم میخواین با تغییر رفتار و کردار به تغییر افکار برسین

خب اگه منظور از اعتقاد فقط به همون مورد خاص بوده شاید برسین ولی تغییر کلی اعتقاد بعید میدونم!!:ws52:

لینک به دیدگاه
حضرت علی فرمودند مواظب افکارت باش که گفتارت میشود مواظب گفتارت باش که رفتارت می شود و مواظب رفتارت باش که کردارت می شود در واقع این سیر برعکسیه که شما انتظار داری فکر کنم میخواین با تغییر رفتار و کردار به تغییر افکار برسین

خب اگه منظور از اعتقاد فقط به همون مورد خاص بوده شاید برسین ولی تغییر کلی اعتقاد بعید میدونم!!:ws52:

نمیخوام لزوما تغییری در افکارم ایجاد بشه. بیشتر هدفم تجربه کردن اینه که تاثیری میزاره یا نه.

لینک به دیدگاه

محیط همیشه روی باورها و به مرور زمان تاثیر میذاره.

پوشش هم بخشی از محیط هست.

البته تاثیر اینها بیشتر در سنین پایین تر هست.

و از نقطه نظر روانشناسی شما توی سنی هستی که بیشتر تفکر میتونه تحت تاثیرت قرار بده تا عوامل محیطی.

لینک به دیدگاه
درود دوستان. یه مدته شدید یه فکری مثل خوره افتاده به جونم، اینکه تغییر کنم، یعنی جوری بپوشم و کارایی انجام بدم که کوچیکترین اعتقادی بهشون ندارم تا ببینم روی روحیاتم، باورهام تاثیری میزاره یا نه.

شما تا حالا همچین تجربه ای داشتید؟ اینکه با میل خودتون کاری کنید که بهش اعتقادی نداشتید؟ نتیجه چی شد؟ به نظرتون این کار من نتیجه ای داره اگه انجامش بدم؟ اصلا به نظرتون انتخاب پوشش و انجام کارایی که بهشون اعتقادی نداریم و حتی شاید بد هم بدونیمشون تاثیری روی دیدگاهمون میزاره؟

درود

بدون کنایه دارم براتون میگم:

اوایل که نوشته های شما رو میخوندم تصمیم گرفتم چند تا کتاب ممنوعه رو بخونم(بدون اعتقاد به این کتابها)

نتیجه:میزان چرخیدن در اتاق زیاد شد/بیشتر نق می زدم/احساس پوچی

یه مدتی تصمیم گرفتم سوره های کوتاه قرآن و چند غزل حافظ رو حفظ کنم/یه جا خونده بودم باعث تقویت حافظه میشه/ اصلا اعتقادی نداشتم/ چند تا رو حفظ کردم

نتیجه: واقعا حافظه ام قوی تر شده بود حداقل حافظه کوتاه مدتم نمیتونم بگم تلقینی بود.../ روحیه ام بهتر شده بود گرچه اصلا قصدم افزایش روحیه نبود فقط حافظه بود

چون نوشته های شما رو دنبال میکنم فک می کنم یه مدتی هست که تغییر کردین..

لینک به دیدگاه
نمیخوام لزوما تغییری در افکارم ایجاد بشه. بیشتر هدفم تجربه کردن اینه که تاثیری میزاره یا نه.

خب یکم فرق کرد قضیه چون مثل اینکه خودتون دوست دارین بذاره درسته؟

اگه اینطوره شاید دلیلش اینه از وضعیت موجودتون راضی نیستید وبرای همین احتمال تاثیر پذیری بالاتر میره فقط منظورتون از تاثیر رو نفهمیدم دقیقا چیه؟

لینک به دیدگاه
دلیل انجام این کار چیه؟!هدف چیه؟
نمیدونم درست منظورتونو گرفتم یانه! ولی من تا حالا تجربه نکردم . فکر هم نکنم تاثیر داشته باشه . مثلا من اگه ته ریش بذارم و کت شلوار گشاد و بلند بپوشم کم کم ولایی میشم؟!!!
لینک به دیدگاه
خب یکم فرق کرد قضیه چون مثل اینکه خودتون دوست دارین بذاره درسته؟

اگه اینطوره شاید دلیلش اینه از وضعیت موجودتون راضی نیستید وبرای همین احتمال تاثیر پذیری بالاتر میره فقط منظورتون از تاثیر رو نفهمیدم دقیقا چیه؟

مطمئنا الان دوست ندارم تغییر کنم. فقط در حد تجربه کردنه، ولی از وضعیت موجودم زیاد راضی نیستم، شاید اگه ظاهرمو تغییر بدم و کارایی بکنم بدون اعتقاد علایقم تغییر کنه.

لینک به دیدگاه
دلیل انجام این کار چیه؟!هدف چیه؟ تجربه کردن، قبلا مثلا چادر پوشیدم ولی اجباری بوده، حالا برای کار کردن گفتن باید هدبند بزنم و من هیچ جور تو کتم نمیره که هدبند استفاده کنم. میخوام آزمایشی اینکارو بکنم، با میل خودم و نماز بخوونم و ... ببینم بعدش منم مثل دوستم که محجبه است و انگار عاشق این حجاب و اعتقاداتشه میشم یا نه...

نمیدونم درست منظورتونو گرفتم یانه! ولی من تا حالا تجربه نکردم . فکر هم نکنم تاثیر داشته باشه . مثلا من اگه ته ریش بذارم و کت شلوار گشاد و بلند بپوشم کم کم ولایی میشم؟!!!

شما ته ریش بزارید و کت و شلوار بلند بپوشید، نماز بخوونید، مجالس روضه خوانی شرکت کنید (البته مطمئن نیستم اینا رو انجام نمیدید فقط حدس میزنم) تاثیری روتون نمیزاره؟

من میگم شاید خیلی تندروئم و باید انعطاف نشون بدم ولی اصلا نمیتوونم حداقل تو نوع پوششم کاری بکنم که به نفعم از نظر مادی باشه ولی روانم رنجور میشه.

البته به دوستام که گفتم چه اونایی که مذهبی ان و چه اونایی که بی دینن، هیچ کدوم خوششون نیومد، انگار به من فقط میاد اینجوری که الان هستم باشم.

لینک به دیدگاه

اگه بخاطر محیط کار مجبورین این کارو بکنین بحثیه جدا ،اگه میخواین کارتونو ادامه بدین باید قوانین محل کارتونو رعایت کنین.اما اگه واسه تجربست ، من خودم (نظر شخصیمه)دلیل خاصی برای تجربه کردن رفتار مغایر با اعتقاداتمو نمیبینم مگه اینکه دلیل خاصی وجود داشته باشه.

شما ته ریش بزارید و کت و شلوار بلند بپوشید، نماز بخوونید، مجالس روضه خوانی شرکت کنید (البته مطمئن نیستم اینا رو انجام نمیدید فقط حدس میزنم) تاثیری روتون نمیزاره؟.
وقتی از این قشر نیستم برای چی باید این کار ها رو انجام بدم در ثانی اگرهم برخلاف میلم انجام بدم ،نه ،هیچ تاثیری روم نداره.ولی فکر میکنم شرایط اقتصادی میتونه خیلی رو اعتقادات آدم تاثیر بذاره.
لینک به دیدگاه
اگه بخاطر محیط کار مجبورین این کارو بکنین بحثیه جدا ،اگه میخواین کارتونو ادامه بدین باید قوانین محل کارتونو رعایت کنین.اما اگه واسه تجربست ، من خودم (نظر شخصیمه)دلیل خاصی برای تجربه کردن رفتار مغایر با اعتقاداتمو نمیبینم مگه اینکه دلیل خاصی وجود داشته باشه.وقتی از این قشر نیستم برای چی باید این کار ها رو انجام بدم در ثانی اگرهم برخلاف میلم انجام بدم ،نه ،هیچ تاثیری روم نداره.ولی فکر میکنم شرایط اقتصادی میتونه خیلی رو اعتقادات آدم تاثیر بذاره.

به نظر شما مثلا منی که الان به هیچ عنوان نمیتوونم بپذیرم برای کارکردن تو یه محیط باید هدبند استفاده کنم که اعتقادی بهش ندارم اگه با میل خودم مدتی رو خیلی محجبه تر بپوشم امکان نداره بعد از اون راحت تر باشه پذیرش اینکه هدبند استفاده کنم.

یعنی به نظرتون پوشش و کردار آدم تاثیری در افکارش نداره؟ مثلا خانمی که یه مدت بدون فکر کردن به اینکه بی حجابی خوبه یا بده و یا حتی فکر میکنه که مثلا تو کشور اسلامی همه خانمها باید با حجاب باشن ولی بی حجاب بگرده و بعد از اون بهش بگن که باید با حجاب باشه ممکن نیست فکر کنه به حجاب اعتقادی نداره؟

لینک به دیدگاه
به نظر شما مثلا منی که الان به هیچ عنوان نمیتوونم بپذیرم برای کارکردن تو یه محیط باید هدبند استفاده کنم که اعتقادی بهش ندارم اگه با میل خودم مدتی رو خیلی محجبه تر بپوشم امکان نداره بعد از اون راحت تر باشه پذیرش اینکه هدبند استفاده کنم.یعنی به نظرتون پوشش و کردار آدم تاثیری در افکارش نداره؟ مثلا خانمی که یه مدت بدون فکر کردن به اینکه بی حجابی خوبه یا بده و یا حتی فکر میکنه که مثلا تو کشور اسلامی همه خانمها باید با حجاب باشن ولی بی حجاب بگرده و بعد از اون بهش بگن که باید با حجاب باشه ممکن نیست فکر کنه به حجاب اعتقادی نداره؟
کردار ادمی ناشی از اعتقاداتشه مگه اینکه ریاکاری کنه. ولی رعایت قوانین محل کار مسئله دیگست.خیلیا هستن که اعتقاد به حجاب ندارن ولی بخاطر قوانین محل کارشون رعایت میکنن یعنی بنوعی با انتخابشون خودشونو مجبور میکنن. مگه اینکه یه شغل دیگه در یه محل آزاد تر (مثلا شرکت خصوصی)اانتخاب کنن.
لینک به دیدگاه
  • 9 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...