رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

وظیفه ربات تعقیب خط همانطوری که از نامش پیداست دنبال کردن خط سیاه در زمینه سفید و یا خط سفید در زمینه سیاه می باشد.

این کار اکثراً با میکروکنترلر ها انجام می شود، اما می توان بدون استفاده از این وسایل پر هزینه نیز این کار را انجام داد. در این پروژه این ربات با استفاده از قطعات معمولی طراحی و ساخته شده است که می تونید توضیح این پروژه رو به صورت PDF از لینک زیر دانلود کنین.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 6 سال بعد...
سلام

من مدار کامل ربات تعقیب خط بدو نمیکرو کنترلر رو میخوام این مقاله چیزی رو که من میخوام شاملش میشه؟

مقاله خوبی هست که میتونید از مدار داخلش استفاده کنید اما به نظرم یک نگاهی هم به مقاله زیر بزنید(ربات تعقیب خط ساده با میکروکنترلر)

دانلود مقاله

تاپیک زیر هم بعنوان یک تاپیک جامع آموزش رباتیک میتونه شمارو برای رسیدن به هدفتون کمک کنه

http://www.noandishaan.com/forums/thread1260.html

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
سلام

من مدار کامل ربات تعقیب خط بدو نمیکرو کنترلر رو میخوام این مقاله چیزی رو که من میخوام شاملش میشه؟

خانمی من مقاله رو نتونستم ببینم ولی لرای تعقیب خط من نمیدونم شما تا چه حد اشنایی دارید و چه میزان راهنمایی میخواید

ی تعقیب خط 2 سنسوره داریم و ی تعقیب خط سه سنسوره

که 3 سنسوره کمی سخت تره

شما ی مسیر فرضی در نظر میگیرید با 3 سنسور و دو موتور , جدول صحت رو براش طراحی میکنی با استفاده از جدول صحت میاین جدول کارنو رو رسم میکنیم و تابع رو بدست میارید از اونجا دیگه گیت های منطقی (and , or, not)رو تشکیل میدین و نهایتا ورودیش به سنسور و خروجی ب موتور وصل میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...