رفتن به مطلب

شعور معماری...!

~M~O~J~ مهمان

ارسال های توصیه شده

درود...

نداشتن شعور معماری...عوامل مختلفی داره....ولی پایه و اساسش...آموزش هست...

و در جایی که آموزش درست هست...فضای کاری...اون شعور معماری رو قبول نمی کنه...

یک نکته در مورد کپی کاری که بحث شد...

معماری فرآیند طراحی به نظر من....

و این وسط هر کسی می تونه این فرآیند رو به یک شکلی یاد بگیره....

بعضی با کپی کردن از آثار بزرگ این کار رو تمرین می کنن....به واسطه ی همین نمونه های مشابه عالی هست..که مرور زمان...تحلیل فضا...ارتباط فضا....دستشون می آد...

می فهمن که کجا پیش فضا نیاز داره...کجا همنشینی فضا معنا پیدا می کنه...کجا دسترسی اصل می شه و....

اینکه چشماتون و فکرتون عادت کنه که یک نظم رو ببین....بهتر از اون که به سلیقه ی اساتید فاقد شعور معماری و برای نمره...شروع به طراحی با سلایق اون کنین...

البته استفاده از روش ها به کسی که از اون استفاده می کنه...مربوط می شه..و درصد موفقیتش که اینکه یک کپی کار صرف بمونه...و یا یک معمار باتجربه از اون در بیاد دست خودشه...

هستند کسانی در همین کشور...که از کپی کاری...به همون درک فرآیند ظراحی رسیدن...و الان شرکت معتبری دارن...و مسابقات زیادی رو بردن....و با شرکت های خارجی هم کار می کنن..و پروژه خارج کشور دارن...

بسته به شخص هست...

ولی در نهایت هر کس برای طراحی، فرآیند داشته باشه...شعور معماری در اون هویدا می شه...این نظر شخصی منه و ممکنه نادرست باشه....ونظر سایر دوستانم محترم هست...:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نطرم همه ما یک تعریف از شعور داریم...

مثلا کلمه معمار که از ریشه عمر میاد معنای بسیار اباد کننده.....ما وقتی میگیم معمار ینی ارشیتکت نه بسیار اباد کننده...:icon_gol:

من به معنای عمیق وفلسفه ای و عرفانیش کاری ندارم

.

به نظرم با گفتن کلمه شعور.....هم من تونستم منطورمو برسونم ...همه بچه فهمیدن....(حالا ممکنه 100 کلمه دیگه درست به جاش بشه اورد)

.

تحلیل شعور معماری از دیگاه خودتون بگید....:icon_gol:

مرسی

ببخشید قصد دخالت و بهم زدن تاپیکتون رو نداشتم....

نظر شخصیم رو گفتم...

اون حرف رو هم به عنوان توصیه گفتم...

اگر روش تحقیق پاس کنید ....بهتون میگن که هر کلمه ایی که میخواید در موردش تحقیق کنید و یا در موردش بحث کنید باید معنی اصلیش رو بدونید...

اینجا شما یه کلمه ترکیبی دارید که شعور تعریف خیلی گسترده ایی داره...

من هم نگفتم شما و دوستانتون نفهمیدید ....یا منظورتون رو نفهموندید...

اصلن منظورم چی دیگه ایی بود....

من به معنای عمیق وفلسفه ای و عرفانیش کاری ندارم

از اونجایی که علاقه ایی به دونستن معنی عمیق وفلسفه ایش ندارید من هم چیزی نمیگم...

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
ببخشید قصد دخالت و بهم زدن تاپیکتون رو نداشتم....

نظر شخصیم رو گفتم...

اون حرف رو هم به عنوان توصیه گفتم...

اگر روش تحقیق پاس کنید ....بهتون میگن که هر کلمه ایی که میخواید در موردش تحقیق کنید و یا در موردش بحث کنید باید معنی اصلیش رو بدونید...

اینجا شما یه کلمه ترکیبی دارید که شعور تعریف خیلی گسترده ایی داره...

من هم نگفتم شما و دوستانتون نفهمیدید ....یا منظورتون رو نفهموندید...

اصلن منظورم چی دیگه ایی بود....

از اونجایی که علاقه ایی به دونستن معنی عمیق وفلسفه ایش ندارید من هم چیزی نمیگم...

خواهش میکنم...من هم میدونم حرفاتون توصیه بود...:icon_gol:

.

نه بگید....هدف از زدن تاپیک ....یاد گرفتن ی چیز تازه هس...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اره منم كامل با اين حرف موفق گاهي وقت ما يه طرحي ميزنم ونمونشو جاي مي بينم

ولي از نظر من كپي كردن زياد جالب نيست من هميشه به اين فكر مي كنم چطور بعضيا بدن اينكه كپي برداري كنن شدن معمار به عنوان مثال فرانك گهري و امثال اون به نظر خودمون بيايام واقع بيناني عمل كنيم وبا خودمو رو راست باشيم آيا ما وقتي مي خواييم طرحي بزنيم به تمام چيزاش فكر مي كنيم

چرا سبك ها دست معماران غربي هست پس ما چي با اين همه فرهنگي كه داريم

گاهي وقتا واقعا من افسوس مي خورم كه چرا ما در اين زمان صاحب سبك نيستيم بله علتش اينه كه ما به فكر خودمونيم و واسه كارمون ارزش قائل نيستيم كسي نيست به اين معمار كه فرهنگ شهري رو نشون ميده بگه تا كي كپي وكي قرار از اين مغز خداد دادي مي خواي استفاده كني البته من اين حرفا رو كه زدم سوء تفاهم پيش نياد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...