رفتن به مطلب

گفتگوی صمیمانه بر و بچه های مهندسی مواد

ارسال های توصیه شده

There are moments in life when you miss someone

So much that you just want to pick them from

Your dreams and hug them for real

گاهی در زندگی دلتان به قدری برای کسی تنگ می شود

که می خواهید او را از رویاهایتان بیرون بیاورید

و آرزوهای خود در آغوش بگیرید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 979
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام . کسی هس مارو اینجا تحویل بگیره.:ws28::ws28::ws28:

سلام خوش آمدین :rose:

There are moments in life when you miss someone

So much that you just want to pick them from

Your dreams and hug them for real

گاهی در زندگی دلتان به قدری برای کسی تنگ می شود

که می خواهید او را از رویاهایتان بیرون بیاورید

و آرزوهای خود در آغوش بگیرید

سلام سمانه جان مرسی قشنگ بود گلم:rose:

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان داشتم ردمیشدم دیدم درب بازهستش گفتم یه سلام عرض کنم منکه تاحالامتوجه نشدم رشته مواد چیه؟درچه زمینه ای تحصیل میشه!ببخشیدمیپرسم لطفابهم نخندیدخوب نمیدونم دیگه!إ؟

لینک به دیدگاه
سلام صبح بخير

سلام بر سمانه خانومِ گلِ سحر خیز :aghosh:

خوبی ؟ :rose:

سلام به دوستان داشتم ردمیشدم دیدم درب بازهستش گفتم یه سلام عرض کنم منکه تاحالامتوجه نشدم رشته مواد چیه؟درچه زمینه ای تحصیل میشه!ببخشیدمیپرسم لطفابهم نخندیدخوب نمیدونم دیگه!إ؟

سلام پیمان عزیز خیلی خوش آمدین :rose:

اول من تبریک میگم بابت مدیریتتون شرمنده چند وقتی بدلیل میانترما کم سر میزدم انجمن

امیدوارم موفق باشید :rose:

نه خوب چرا بخندیم خیلی ها در این زمینه مثل شما هستن و کاملا طبیعیه چون زیاد این رشته جا نیوفتاده یا شاید اطلاع رسانی کم بوده نمیدونم

رشته مواد تحت عنوان مهندسی مواد و متالورژی هست در کارشناسی سه گرایش :صنعتی,استخراجی و سرامیک داره.

من خودم گرایشم سرامیکه.

اما در کل مهندسين مواد, استخراج، توسعه دادن، عمل آوردن، و امتحان كردن موادي هستند كه در توليد فراورده هاي گوناگون، از چيپهاي كامپيوتري و صفحات تلویزيون گرفته

تا چوب گلف به كار ميروند..مهندسین با فلزات، سراميكها، مواد پلاستيكي، نيمه هاديها، و تركيباتي از موادي كه به آنها كامپوزيت (مواد مركب) مي‌گويند، براي بوجود آوردن موادي

كه داراي خصوصيات خاص مكانيكي، الكتريكي و شيميائي باشند كار ميكنند. از جمله كارهاي آنها انتخاب مواد براي كاربردهاي جديد نيز ميباشدمهندسين مواد با استفاده از

فرايندهاي پيشرفته ، الكترونها و نوترونها به توانائي توليد مواد در سطح اتمي دست يافته اند و نيز قادر به شبيه سازي خصوصيات مواد و اجزاي آنها توسط رايانه شده اند.

متالوژيستهاي استخراج با جدا كردن فلزات از سنگهاي معدني و پالايش وآلياژ سازي آنها براي بدست آوردن فلزات مفيد سر و كار دارند. متالوژيستهاي فيزيكي طبيعت ، ساختار و

خصوصيات فيزيكي فلزات و آلياژهاي آنها را بررسي كرده و در روشهاي تبديل آنها به محصولات نهائي مورد استفاده قرارميدهند. متالوژيستهاي فرايند ، روشهاي فلزكاري مانند ريخته

گري ، كوبيدن ، گرد كردن و شكل دهي را بوجود آورده و توسعه ميدهند. مهندسين سراميك مواد سراميكي را توليد كرده و روشهاي تبديل آنها را به فراورده هاي مفيد ايجاد ميكنند.

سراميك به تمامي مواد غير آلي و غير فلزي كه عموما در روند تبديل نياز به حرارتهاي بالا دارند گفته مي شود .مهندسين سراميك بر روي موادي گوناگون از شيشه آلات گرفته تا

قطعات اتومبيل و هواپيما ،‌ خطوط ارتباطي فيبر نوري ، كف پوش و عايقهاي الكتريكي كار مي كنند .

بازم کم بود بگین:ws3: خلاصه گفتم دستتون بیاد:rose:

لینک به دیدگاه
سلامممممممممم صبح قشنگتون بخير وشادي

من به جاي تمامي اونايي كه نميان هر روز ميام حاضري ميزنم .....

سهلاااااااااااااااااااااام صبح قشنگ تو هم بخیر البته الان 10:28 شبه:ws3:

ممنون که هوای این تاپیکو داری :aghosh:

کلی ممنوم :rose::rose::rose::rose:

:w72:

خیلی خیلی خیلی جامع بود!ممنونم

خواهش میکنم :rose:

سلام من؛ به غنچه ای که صبحدم، به خنده بازمیشود!

سلام بر بانوی با معرفت سمانه خانوم گل:rose:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

باید با کی دعوا کنم ؟ :vahidrk:

آخرین آپدیت اینجا 2ماه پیش بود بوسیله خودم :banel_smiley_4:

خجالتم خوب چیزیه :banel_smiley_4:

اینجا مهندس مواد نداره احیانا؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...