رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 211
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بسیار زیباست...

مرسی...:icon_gol:

فقط یه سوال؟

اینا از چی ساخته شدن؟:ws52:

qd412wor1q515byj8lg.jpg

اولیه که از فوم برده

دومی رو نمیدونم ولی فک میکنم یه مدل پلکسی باشه،حالا از دوستم میپرسم بهتون میگم:w16:

پلکسی؟

ولی من اینو یه فابریانو یا مقوا ماکت نازک ساده میبینم! :ws52:

لینک به دیدگاه
پلکسی؟

ولی من اینو یه فابریانو یا مقوا ماکت نازک ساده میبینم! :ws52:

نه عزیزم این جنس ماکتش از فابریانو نیس:)

من خودم عکس انداختم ازش،شفافیتش هم نشون میده که فابریانو نیس

حالا از دوستم میپرسم بهتون میگم

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
mbs5l72tjiejkoetb79.jpg

xp7gm2nwk47vki6voks9.jpg

کار های خیلی خیلی خوب شده به خصوص کار بالایی که به نظر من ایده و فکری که پشت آن بوده باعث شده که خاص تر به نظر بیاد ولی یه سوال...... چرا کانسپت مشترک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و چرا مکعب روبیک کانسپت؟؟؟؟؟؟ چون مکعب روبیک ایده ای است برای یک کانسپت مفهومی . چون کانسپت مفهومی است که به ایده ختم می شود. پس در اینجا کانسپت هیچ گاه یک چیز عینی نیست. بلکه مفهوم و عملکردی است که طراح در پی آن است. از طرف دیگر این که کانسپت ها مشترک هستند کمی برای من نامفهومه ... آخه در طرح 3 دو رکن اساسی حاکمه . ایده های خلاقانه و کانسپت هایی که طراح آن را درک می کند و می خواهد به آن برسد . ( به طور مثال در طراحی یک فرهنگسرا ممکن است یک نفر کانسپت هایی همچون وحدت ، مشارکت جمعی و ایده های همچون فرم های کلاسیک یونانی و خطوط بدون ابهام را بر گزیدن و فرد دیگر ایده ها و کانسپت های دیگر .) و رکن دوم حجم هایی خاص و به قول اساتید حجم محور بودن بنا ..... البته معمولا پلان های این مجموعه ها دارای اهمیت است ولی در مرتبه دوم..

البته به نظر من کارها خیلی خوب شده ولی به علت یکی بودن ایده ها، نزدیک به هم و شبیه به هم شدند.:icon_gol: این انتقاد ها محاسن کار را زیر سوال نمی بره.

لینک به دیدگاه
کار های خیلی خیلی خوب شده به خصوص کار بالایی که به نظر من ایده و فکری که پشت آن بوده باعث شده که خاص تر به نظر بیاد ولی یه سوال...... چرا کانسپت مشترک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و چرا مکعب روبیک کانسپت؟؟؟؟؟؟ چون مکعب روبیک ایده ای است برای یک کانسپت مفهومی . چون کانسپت مفهومی است که به ایده ختم می شود. پس در اینجا کانسپت هیچ گاه یک چیز عینی نیست. بلکه مفهوم و عملکردی است که طراح در پی آن است. از طرف دیگر این که کانسپت ها مشترک هستند کمی برای من نامفهومه ... آخه در طرح 3 دو رکن اساسی حاکمه . ایده های خلاقانه و کانسپت هایی که طراح آن را درک می کند و می خواهد به آن برسد . ( به طور مثال در طراحی یک فرهنگسرا ممکن است یک نفر کانسپت هایی همچون وحدت ، مشارکت جمعی و ایده های همچون فرم های کلاسیک یونانی و خطوط بدون ابهام را بر گزیدن و فرد دیگر ایده ها و کانسپت های دیگر .) و رکن دوم حجم هایی خاص و به قول اساتید حجم محور بودن بنا ..... البته معمولا پلان های این مجموعه ها دارای اهمیت است ولی در مرتبه دوم..

البته به نظر من کارها خیلی خوب شده ولی به علت یکی بودن ایده ها، نزدیک به هم و شبیه به هم شدند.:icon_gol: این انتقاد ها محاسن کار را زیر سوال نمی بره.

ما طرح 2 و 3 رو با همین استاد کار کردیم،استاد خیلی خوب و باسوادی که بچه ها از نظر روحی ارتباط خیلی خوبی باهاش برقرار کردند،میشه گفت ما اصلا تو این 2 تا طرح کار بد ،یا ضعیف نداشتیم تو کلاس

حالا این به نظر خود استاد برمبگشت ،شاید چون ما تو طرح 2 هر کدوم بر اساس یه ایده ی جداگانه به یه طراحی خاص رسیده بودیم ایشون میخواستن این روش رو هم امتحان کنن تا نشون بدن از یه کانسپت یکسان میتونه کارهای متفاوتی به وجود بیاد ،حالا ما توی این طراحی که کانسپتمونم یکسان بود به اصولی که در ساخت مکعب روبیک تاثیر گذار بود توجه میکردیم شاید هر کدوممون از یه اصلش استفاده میکردیم،مخصوصا تو پلنینگ و طراحی داخلی

1joefsxnqz18866s.jpg

xi4hww568iezb4nzlv7.jpg

ecygb0eawdojy6t0n3y.png

علاوه بر اون هرکسی یه تعریف فضایی جداگانه نسبت به سازمان جوان داشت و سعی میکرد با این کانسپت مشترک هم سوش کنه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب حالا میخوام طراحی داخلی کارامونو بزارم

همونطور که گفتم هر کدوم 3 تا ریز فضا رو انتخاب کردیم

و براش طرح داخلی دادیم

البته بودن کارایی که طرح داخلی هر طبقه رو اکسترود شده نشون داده بددن

:icon_gol:

9waueggel0ca6h4c6q3m.jpg

l6bydorqug57hiyfr9k.jpg

qbswwnl08ox7yq982714.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...