رفتن به مطلب

Google Current برای علاقمندان به مطالعه ( Andorid و iOS )

ارسال های توصیه شده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مطالعه به روش قدیمی مانند مطالعه روزنامه های کاغذی و کتاب ها ، روز به روز طرفداران خود را از دست میدهد . شما میتوانید به راحتی نسخه الکترونیکی هر روزنامه ای را درون لپ تاپ ، گوشی موبایل و یا تبلت خود مطالعه کنید . دیگر نیازی نیست کتاب خود را همیشه همراه داشته باشید . نسخه های الکترونیکی حتی قابلیت های بیشتری را در اختیار شما قرار میدهند . میتوانید بزرگنمایی روی متون انجام دهید و یا اگر یک کلمه ای به زبان دیگری را بین متون پیدا کردید ، آن را به سرعت ترجمه کنید . همه این ها تنها بخشی از قابلیت های نسخه الکترونیکی متون است .اما برای تجربه یک مطالعه عالی بروی اسمارت فون و یا تبلت خود ، باید از یک اپلیکیشن مناسب استفاده کنید . با ما همراه باشید تا اپلیکیشن مفیدی که محصول قدرتمندترین شرکت اینترنتی دنیاست و به این منظور تدارک دیده شده است را به شما معرفی کنیم …….

اگر بخواهیم به صورت ساده بگوییم که Google Current چیست ، باید گفت که یک اپلیکیشن برای گوشی های مبتنی بر سیستم عامل های آندروید گوگل و iOS اپل میباشد که از طریق آن شما میتوانید خیلی بهتر و سریع تر مطالب مورد نظر خود را مطالعه کنید . حتی از طریق Current میتوانید RSS های خود را وارد کرده و به مدیریت فیدهای خود بپردازید . با استفاده از این اپلیکیشن شما میتوانید مطالب مورد نظر خود را از منابع مختلف دریافت کرده و حتی یک نسخه سفارشی شده را با استفاده از Google Current Producer ایجاد کنید . علاوه بر این ، Current با اکانت گوگل شما همگام سازی میشود و در اینصورت شما میتوانید محتوای مورد نظر خود را به صورت آفلاین مطالعه کنید . قابلیت سفارشی کردن مواردی که همگام سازی میشوند نیز در این اپلیکیشن وجود دارد . همچنین شما این امکان را خواهید داشت که مطالب مورد نظر خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید . اگر موافق باشید به سراغ این اپلیکیشن در سیستم عامل آندروید برویم و بیشتر با بخش های آن آشنا شویم . با گویا آی.تی همراه باشید ……..

۱- دریافت مطالب مورد علاقه شما از فیدها و منابع خبری : اگر هر روز بخواهید به سایت های مختلفی سر بزنید و خبرهای جدید آنها را دریافت کنید ، مطمئنا وقت زیادی خواهند گرفت و شاید شما کلا چند سایت مورد علاقه خود را از قلم بیندازید و یادتان برود که به آنها هم سر بزنید . اما از موقعی که فیدها به سایت های مختلف اضافه شدند ، این مشکل خیلی ساده حل شده است . کافیست فید سایت مورد علاقه خود را به برنامه فیدخوان بدهید تا خیلی راحت به مطالب مورد نظر خود در کمترین زمان ممکن دسترسی پیدا کنید . Google Current نیز قابلیت اضافه کردن فیدها را به شما میدهد . در تب Library میتوانید فیدها و منابع خبری مورد نظر خود را اضافه یا از آن حذف کنید .

۲- خبرهای داغ را دنبال کنید : در سمت راست تب Library یک تب دیگر با نام Trending وجود دارد که در آن خبرهای تازه و پرطرفداری که در ساعات اخیر انتشار یافته اند را نمایش میدهد . این خبرها از بین ۵ دسته بندی خبری که شما انتخاب کرده اید ، نمایش داده میشوند . بخش Trending از تکنولوژی جستجوی گوگل به منظور گردآوری خبرهای تازه و داغ استفاده میکند که در کیفیت مطالب انتخاب شده توسط Google Current تاثیر بسیاری خواهد داشت .

۳- مطالعه مطالب به دو روش مختلف : شما میتوانید مطالبی که در Google Current نمایش داده میشوند را درون خود اپلیکیشن و یا از طریق مرورگرتان مطالعه کنید . البته نه تنها مطالب ، بلکه لینک های موجود در این مطالب را میتوانید از دو روش بالا باز کرده و بخوانید .

۴- مطالعه آفلاین : مطالعه در حالت آفلاین نیز یکی دیگر از قابلیت های Google Current میباشد . تنها کافیست یک بار مطالب مورد نظر خود را با اکانت گوگل تان همگام سازی کرده تا بتوانید در حالت آفلاین نیز به مطالعه بپردازید . بهتر است مطالب جذابی را که در نظر دارید به صورت آفلاین ذخیره کرده تا در مواقعی که دسترسی به اینترنت ندارید ، بتوانید اوقات بیکاری خود را با خواندن آن مطالب سپری کنید .

۵- تنظیمات : در این قسمت میتوانید تنظیمات مربوط به اکانت گوگل را انجام دهید . تنظیم اندازه های متون و موارد مربوط به همگام سازی اطلاعات نیز از دیگر بخش های قسمت تنظیمات میباشد . در قسمت تنظیمات همچنین میتوانید روش اتصال خود به اینترنت را از بین Wi-Fi ، ۳G و ۴G مشخص کنید .

۶- طراحی رابط کاربری مطابق با صفحات نمایش تبلت ها و اسمارت فون ها : رابط کاربری Google Current به نحوی طراحی شده است تا بیشترین هماهنگی را با صفحات نمایش مختلف مثل تبلت ها و اسمارت فون ها داشته باشد .

۷- امنیت را فراموش نکنید : یکی از توصیه هایی که متخصصان امنیت در مورد دریافت اپلیکیشن های آندروید از اینترنت میکنند اینست که حتما آنها را از آندروید مارکت و یا وبسایت های معتبر دیگر دریافت کنید . به دلیل تحریم های گوگل ، کاربران ایرانی نمیتوانند اپلیکیشن های مورد نظر خود را به صورت عادی ( بدون دور زدن روتین های امنیتی آندروید مارکت ) از این وبسایت دریافت کنند . بنابراین مجبور به دریافت اپلیکیشن ها از دیگر سایت ها هستند .توصیه ما اینست که ابتدا سعی کنید که اپلیکیشن ها را از سایت های نام آشنا دریافت کنید . اما اگر از سایتی که زیاد برایتان آشنا نیست این اپلیکیشن ها را دریافت کردید ، به سطوح دسترسی یا همان Permission های درخواستی توجه ویژه ای داشته باشید . گوگل سطوح دسترسی را که این اپلیکیشن نیاز دارد ، اعلام کرده است که شامل دسترسی به اکانت های شما ، ارتباطات شبکه ای ، فضای ذخیره سازی و ابزارهای سیستمی است .بنابراین اگر متوجه شدید که دسترسی بیش از موارد گفته شده درخواست میشود ، لازم است که حتما به این برنامه مشکوک شده و اقدامات لازم را انجام دهید . اگر واقعا میخواهید امن بمانید ، اپلیکیشن مشکوک را نصب نکرده و فایل آن را حذف کنید . در ادامه میتوانید تصاویری از قسمت های مختلف Google Current را مشاهده کنید .

هم اکنون میتوانید آخرین نسخه Google Current را از

برای آندروید و از
برای آیفون و آیپد دریافت کنید .

منابع :

لینک به دیدگاه
تو مارکت اندروید نبود که! :ws52: هرچی سرچ کردم چیزی نیاورد!

اول شرمنده من ویرایش نکردم پستتو

اشتباهان جای نقل قول ویرایش و زدم

ناراحت نشی یه موقع :icon_pf (34):

دوم اینکه از لینک هایی که من گفتم اقدام کردی ؟ من لینک ها رو چک کردم که اون پایین گذاشتم :ws38:

لینک به دیدگاه
اول شرمنده من ویرایش نکردم پستتو

اشتباهان جای نقل قول ویرایش و زدم

ناراحت نشی یه موقع :icon_pf (34):

دوم اینکه از لینک هایی که من گفتم اقدام کردی ؟ من لینک ها رو چک کردم که اون پایین گذاشتم :ws38:

نه خواهش میکنم طبیعیه پیش میاد :ws3:

اره تو بازار بود ولی خواستم حتی المقدور از خود مارکت اصلی اندروید بگیرم که سرچ کردم نبود !

بعد برام جالب بود چطور تو خود مارکت نیست ولی تو بازار هست! :ws52:

لینک به دیدگاه
نه خواهش میکنم طبیعیه پیش میاد :ws3:

اره تو بازار بود ولی خواستم حتی المقدور از خود مارکت اصلی اندروید بگیرم که سرچ کردم نبود !

بعد برام جالب بود چطور تو خود مارکت نیست ولی تو بازار هست! :ws52:

من مراجعه نکردم اونجا

این متن و من ترجمه میکنم میذارم اینجا

از یه سایت خارجی

اکثر محصولاتی که معرفی میکنم ترجمه هست

و دو تا لینکی که ارجاع داده رو میذارم اینجا که بتونن استفاده کنن به صورت خیلی راحت

این مطلب مال نزدیک 1-1/5 ماه قبل هستش

یا ساتی که میگین اپدیت نشده یا شاید مثل بقیه سایت ها بدون عضویت دسترسی نمیده

من نمیدونم راستش دلیلش چیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...