رفتن به مطلب

بیماری استفراغ زمستانی چیست؟

ارسال های توصیه شده

بیماری استفراغ زمستانی یكی از شایع ترین عوامل بروز عفونت های روده ای و عامل آن یك نورو ویروس به شدت عفونی است.به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، عامل مولد بیماری استفراغ زمستانی یك ویروس حلقوی كوچك (srsv) است كه نورو ویروس یا ویروس شبه نورواك نیز نامیده می شود.نورو ویروس ها در روده زندگی می كنند و در اثر بهداشت نامناسب و عدم شستن مناسب دست ها پس از اجابت مزاج و تماس دست ها با اشیاء مختلف و آلوده در سرویس بهداشتی از فردی به فردی دیگر منتقل می شود.این ویروس همچنین از طریق استفراغ افراد و نیز ذرات هوازی كوچك و آلوده به ویروسی كه وارد محیط شده است منتقل می شود.به گزارش بی بی سی، فقط مقدار بسیار اندكی از این ویروس برای ایجاد آلودگی و بیماری كافی است و به راحتی در محیط های بسته مثل بیمارستان ها و مدارس شیوع پیدا می كند.آمارها نشان می دهد كه این بیماری شایع ترین عفونت روده ای در انگلیس است. دوره كمون بیماری معمولا بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت است كه پس از آن فرد مبتلا دچار علائمی چون استفراغ ناگهانی شدید، اسهال و تب می شود و علایم وی حدود ۴۸ ساعت طول می كشد.هرچند این عفونت بسیار آزاردهنده و ناخوشایند است اما به ندرت خطرناك و تهدیدكننده می شود. عفونت مزبور هیچ درمان خاصی ندارد اما استراحت و نوشیدن مقادیر زیادی آب در صورت ابتلا به آن توصیه می شود یك مشكل دیگر ریشه كن كردن آن به طور كامل است.رعایت بهداشت مناسب فردی با شستن مرتب دست ها احتمال انتقال و شیوع این عفونت را به میزان زیادی كاهش می دهد. بیماران مبتلا به استفراغ زمستانی باید تا زمانی كه علایم بیماری را دارند در محل كار یا تحصیل حاضر نشوند و در صورتی كه هنوز در بدنشان عفونت وجود دارد تا دو روز بعد نیز باید از حضور در محل كار، خودداری كنند.

آفتاب

لینک به دیدگاه
من استفراغ 4 فصل دارم اون علتش چیه؟همیشه حالم در حال تحوئه!:ws28:

اگر همیشه این حالت رو داری چندتا دلیل می تونه داشته باشه ؛ببین موارد زیر در موردت صدق می کنه؟

1)وقتی حالت تهوع داری همون هنگام یا بعدش سردرد هم داری؟

2)زمان خاصی از روز این حالت برات پیش میاد؟مثلا صبح ها یا ...

3)در شرایط خاصی پیش میاد؟مثلا بعد از گرما یا...

هرکدوم ازینا می تونه یکی از علل حالت تهوع باشه...(البته تا جایی که من بلد بودم!)

لینک به دیدگاه
اگر همیشه این حالت رو داری چندتا دلیل می تونه داشته باشه ؛ببین موارد زیر در موردت صدق می کنه؟

1)وقتی حالت تهوع داری همون هنگام یا بعدش سردرد هم داری؟

2)زمان خاصی از روز این حالت برات پیش میاد؟مثلا صبح ها یا ...

3)در شرایط خاصی پیش میاد؟مثلا بعد از گرما یا...

هرکدوم ازینا می تونه یکی از علل حالت تهوع باشه...(البته تا جایی که من بلد بودم!)

بله تقریبا دائم هم سر درد دارم

بیشتر صبح ها و اگه ظهر ها بخوابم وقتی بیدار شم هست

شرایط خاصشو راستش تا حالا دقت نکردم که چ ویژگی مشترکی داره:ws52:

لینک به دیدگاه
بله تقریبا دائم هم سر درد دارم

بیشتر صبح ها و اگه ظهر ها بخوابم وقتی بیدار شم هست

شرایط خاصشو راستش تا حالا دقت نکردم که چ ویژگی مشترکی داره:ws52:

خوب سردرد همراه با حالت تهوع،دیدن خطوط سیاه جلوی چشم و حتی گاهی شنیدن صداهایی که وجود ندارند بیشتر علائم میگرن هست!این طوری که می گی هم بعد از خواب به وجود میاد بازم می تونه دلیلی بر وجود میگرن باشه(البته فکر کنم زیاد معمول نیست این علامت)

به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کن که تشخیص بده دقیقا!

به مواد غذایی که استفاده می کنی هم دقت کن.احتمال داره به بعضی مواد غذایی هم حساسیت نشون بدی یعنی سردرد رو تشدید کنن.

البته من جدا اطلاعاتم در این مورد کمه و فقط یه حدس کوچیکه،اگر دوستان پزشک راهنمایی کنن خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

تهوع علت های مختلفی میتونه داشته باشه که برخی از اونا را دوست ما ذکر کردند

یکی از شایع ترین انها که زیاد هم مورد توجه قرار نمیگیره وارد شدن ترشحات منطقه بینی به ته حلقه ..که معمولا در هنگام دراز کشیدن طولانی مثلا موقع خواب پیش میاد .. منشا این ترشحات معمولا از بینی است اما مال سینوس ها هستند این ترشحات موقع دراز کش وارد ته حلق میشن و بر اثر تحریک ناحیه حلق یکی از حالاتی که ایجاد میکنند حالت تهوع میباشد . خشکی گلو گاهی همراه با درد خفیف که معمولا ساعاتی بعد از بیداری بهتر میشن از نشانه های همینه .. مجموعه این علائم اگه همراه با سردرد هم باشه به نفع وجود یه سینوسیت مزمن هست به همین خاطر از تشخیص های افتراقی برای بیماری با این علائم از نظر من در درجه یاول مشکل ناحیه سینوس هاست که خود علت متعدد میتونه داشته باشه ...

این البته فقط یه تشخیص بدون معاینه ی مجازی است و نه بیشتر وتشخیص های دیگر هم میتونه مطرح باشه ولی این که من گفتم خیلی شایع است و کسی بهش فکر نمیکنه (بخصوص در کودکان و نوجوانان )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...