رفتن به مطلب

بررسی و تحلیل اولین مجله تخصصی عمران (عرش) نواندیشان

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت همه دوستان عزیییییییز:icon_redface::icon_gol:

خوب همون طور میدونیم اولین مجله تخصصی عمران با نام عرش چندی پیش با مدیریت حامد :banel_smiley_4:منتشر شد که نتیجه زحمات و همکاری مدیریت و دوستان بود .:ws37:

این تاپیک جهت بررسی و تحلیل این مجله هست.

همینطور که میدونیم اولین مجله تخصصی بود بنابراین قطعا میتونه پیشنهادات سازنده ای داشته باشه برای بهتر شدن نسخ بعدی...

مشتاثقانه منتظر شنیدن نظرات،انتقادات و پیشنهاداتتون هستیم.:w16::icon_gol:

همینطور اگه برای تبلیغ مجله ایده خاصی دارین میتونین بگین:ws3:

اینم لینکه دانلود اولین مجله تخصصی عمران:عرش

دانلود مجلات تالار عمران

لینک به دیدگاه

به تمامی دوستان عزیز تبریک میگم و به تمامی دوستانی که تو نشر این مجله زحمت کشیدن از مدیر تالار عمران مدیراجرایی و سایر دست اندرکاران و کاربران خوب این تالار خسته نباشید میگم . امیدوارم همواره موفق باشید.

لینک به دیدگاه
من یه سری انتقاد تو دفتر مدیریت ارائه دادم، اگه دوس دارید اینجا کپیشون کنم و دربارش بحث کنیم و به نتیجه برسیم

اگه نتیجه داشته باشه موافقم:ws37:

لینک به دیدگاه
اول از همه اینکه :

اگه قراره این کارمون جدی باشه و مجله به خارج از انمجن راه پیدا کنه، فک نکنم درست باشه که نام کاربری دوستان به جای نام واقعیشون توش قید بشه، اگه ما خودمون جدی نگیریمش مطمئن باشید بقیه هم نخواهند گرفت

2. فک کنم بهتر باشه که در پایان هر مطلب، نام فرستنده مطلب همراه با منبع مطلب (حیلی مهمه)، حتما قید بشه، تا این احساس در خواننده به وجود بیاد که حرفامون مستدله

3. موضوعات خبری، تازه ها، معرفی بزرگان و ... تفکیک بشه، مثلا یک قسمت بشه تازه ها، و در زیر مجموعش مطالب بیاد، یا مثلا یک قسمت بشه خاک و پی و در ادامه مطالبش بیاد ، نظم مجله خیلی بالا میره اینجوری

3. برای کار اول خیلی خوبه و باز هم تبریک میگم

فقط می تونم بگم با همه موارد موافقم

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

.

با درود

ابتدا ازکلیه دست اندرکاران تهیه گاهنامه نواندیشان صمیمانه سپاسگزاری می کنم:icon_gol:

پر واضح است که هیچ اثری خلق نخواهد شد مگر با خردمندی و کوشش وتلاش خستگی ناپذیر، بسیارخوشوقتم که امروز با دوستانی هم صحبت شدم که دست بکار بزرگی زده اند، اگر اجازه بدهید مایلم که در این راه همسفر شما باشم :icon_gol:

پیشنهادها و پرسش هایی دارم که برای بررسی بحضور تقدیم می کنم

1. عرش چطوری شد عرش ، مخـفـفـه یا ...
  2. شاید بهتر بود بعنوان اولین شماره ، عکس روی جلد گاهنامه از مکانهای داخلی باشد
  3. در صورت امکان فونت ها بدون سایه باشند تا بهتر خوانده شوند و اندازه فونتها در بدنه همه متن ها یکسان باشد
  4. مطالب بخش های مختلف گاهنامه ( صفحه بندی ،مقدمه و ... ) مربوط به چه شخص یا اشخاصی است؟
  5. انتخاب رنگ پس زمینه و رنگ نوشته های متن با هم متناسب هستند و چشم را اذیت نمی کند ولی بهتر است همه صفحات یکرنگ باشند
  6. منابع در پایان هر بخش نوشته شود
  7. در صورت امکان تجدید نظر کلی در فونت و شکل کلی واترمارک داخل صفحه ها انجام شود
  8. عنوان 15 نکته در مورد مدیریت پروژه ، شاید بهتر اینطوری نوشته می شد " نکات اجرایی در ساختمان ها "
  9. استفاده از نوشتار محاوره ای در متون فنی زیاد جالب نیست ( اشاره به واژه لینکدونی )
  10. ضوابط مربوط به تامین پارکینگ مربوط به چه شهری است ؟

لینک به دیدگاه
.

با درود

ابتدا ازکلیه دست اندرکاران تهیه گاهنامه نواندیشان صمیمانه سپاسگزاری می کنم:icon_gol:

سلام سعید خان ممنون :icon_gol:

پر واضح است که هیچ اثری خلق نخواهد شد مگر با خردمندی و کوشش وتلاش خستگی ناپذیر، بسیارخوشوقتم که امروز با دوستانی هم صحبت شدم که دست بکار بزرگی زده اند، اگر اجازه بدهید مایلم که در این راه همسفر شما باشم :icon_gol:

ما هم خیلی خوشحال میشیم از اطلاعاتتون استفاده بکنیم:icon_gol:

بیشتر مطالب رو دوستان فرستاده بودند ولی ویرایش و تهیه مجله به عهده من بود، متاسفانه به دلیل کمبود وقت و همینطور تنبلی خودم یکم با عجله تهیه کردم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

پیشنهادها و پرسش هایی دارم که برای بررسی بحضور تقدیم می کنم

1. عرش چطوری شد عرش ، مخـفـفـه یا ... یه تاپیک نظرسنجی زدیم به بچه ها گفتیم بیان رای بدن هرکسی هم فقط به اسم خودش رای داده بود که فقط 2 اسم 2 رای داشتند! که با مشورت امیررضا مدیر وقت تالار تصمیم شد اسمش عرش باشه
  2. شاید بهتر بود بعنوان اولین شماره ، عکس روی جلد گاهنامه از مکانهای داخلی باشد سعید جان اون مجله ای که دانلود کردی شماره اول بود که بیرون داده شد و برای دانلود قرار گرفت و تا به حال 402 بار هم دانلود شده، عکسش هم با مشورت بچه ها انتخاب شد
  3. در صورت امکان فونت ها بدون سایه باشند تا بهتر خوانده شوند و اندازه فونتها در بدنه همه متن ها یکسان باشد فونتها که همه بدون سایه بودند غیر از تیتر ها و فهرست، در مورد فهرست باهات موافقم
  4. مطالب بخش های مختلف گاهنامه ( صفحه بندی ،مقدمه و ... ) مربوط به چه شخص یا اشخاصی است؟ همونطور که گفتم بیشتر مطالب رو بچه ها فرستاده بودند، البته خودم هم مطالبی رو اضافی کردم، مقدمه رو امیررضا نوشته بود و آرانوس ویرایش کرده بود، صفحه بندی و بقیه موارد رو من انجام دادم
  5. انتخاب رنگ پس زمینه و رنگ نوشته های متن با هم متناسب هستند و چشم را اذیت نمی کند ولی بهتر است همه صفحات یکرنگ باشند همه صفحه ها که یک رنگ هستند، پسته ای، رنگ کادرها متفاوت هست که اون هم برای یکنواخت نشدن له نظرم لازمه:ws38:
  6. منابع در پایان هر بخش نوشته شود پیشنهاد خوبیه:icon_gol:
  7. در صورت امکان تجدید نظر کلی در فونت و شکل کلی واترمارک داخل صفحه ها انجام شود هان؟ :ws3: یکم واضح تر میشه بگی خوب متوجه نشدم شرمنده
  8. عنوان 15 نکته در مورد مدیریت پروژه ، شاید بهتر اینطوری نوشته می شد " نکات اجرایی در ساختمان ها " نوشته شد رفت دیگه نمیشه کاریش کرد :ws3:
  9. استفاده از نوشتار محاوره ای در متون فنی زیاد جالب نیست ( اشاره به واژه لینکدونی ) درسته
  10. ضوابط مربوط به تامین پارکینگ مربوط به چه شهری است ؟ مربوط به شهر خاصی مگه باید باشه؟

مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام سعید خان ممنون :icon_gol:

ال رومن خان خواهش می کنم :icon_gol:

همه صفحه ها که یک رنگ هستند، پسته ای، رنگ کادرها متفاوت هست که اون هم برای یکنواخت نشدن له نظرم لازمه:ws38:

بجزصفحه 12 که رنگ زمینه اس سبزه ، رنگ بندی کادر جالب بود دستتون درد نکنه :icon_gol:

در صورت امکان تجدید نظر کلی در فونت و شکل کلی واترمارک داخل صفحه ها انجام شود

هان؟ :ws3: یکم واضح تر میشه بگی خوب متوجه نشدم شرمنده

فکرکنم بچه های معماری بتونن دراین مورد ایده های خوبی ( نوع فونت ، رنگ بندی خود کلمه ، زاویه قرار گرفتن درصفحه و ...) بدهند .

واترمارک معمولا به نوشته هایی گفته میشه که بصورت محو درپس زمینه همه صفحه ها قراردارند ، دراینجا کلمه نواندیشان درهمه صفحه ها واترمارک شده.

مربوط به شهر خاصی مگه باید باشه؟

عرض مورد نیازبرای یک پارکینگ طبق مقررات مصوب شهرداری کرمانشاه 2.5 متر قید شده و در گاهنامه 2.6 مترهستش.

گفتم شاید توی شهرای مختلف اندازه ها یکی نباشند ، هرچند خیلی بعیده

مرسی:icon_gol:

از توجه تون سپاسگزارم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

عرض مورد نیازبرای یک پارکینگ طبق مقررات مصوب شهرداری کرمانشاه 2.5 متر قید شده و در گاهنامه 2.6 مترهستش.

گفتم شاید توی شهرای مختلف اندازه ها یکی نباشند ، هرچند خیلی بعیده

جفتش رو هم دیدم ولی معمولا هرجا گفتن 2.5 متر یک کلمه حداقل هم کنارش بود، بنابر این فکر کنم 2.6 به استاندارد تر باشه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام به واسطه اطلاع رسانی آرانوس عزیز از وجود این نشریه مطلع شدم و سعی میکنم در حد توانم کمکی هم بکنم.:icon_gol:

اول تشکر از همه دست اندرکاران این قضیه و یه خسته نباشید.:icon_gol::icon_gol:

خب در مورد مجله من یه سری حالا شاید بشه گفت نواقص یا کم و کاستی دیدم که چون برام مهمه الان دارم اینا رو تایپ میکنم:

اینکه مجله باید یه فرمت ثابت و کلی داشته باشه. نباید یه سری مطالب رو همینجوری کپی پیست کرد. (تو کپی کردنش حرفی نیست معتبرترین مجله ها هم خیلی از مطالبشون کپی پیسته) بلکه باید همه مطالب رو به شکلی منظم و مرتب به خواننده ارائه داد.

مثلاً بخش بخش باشه.

ابتدا بخش A بعد B بعد C و ... باشه. که اگر دقت کرده باشید تو اکثر مجله ها ابتدا سخن سردبیر و پاچه خواری از فلان و فلان بعد یه سری تبلیغات بعد یه سری نظر سنجی و اعلام نتایج نظرسنجی شماره های قبلی بعد یه سری مطالبه آموزنده بعد مصاحبه با یه سری افراد بعد بعد بعد. که همیشه و تو هر شماره ای این قضیه ثابته یعنی نمیشه اول نتایج نظر سنجی رو بذارن بعد تبلیغات و غیره رو. فرمت مجله همیشه یه چیزه.

قرار نیست ما شبیه مجله های دیگه عمل کنیما فقط منظورم اینه که مجله باید یه سری قسمت های مشخص داشته باشه بعد هر مطلبی که میرسه دست دوستان تو قسمت مربوطه قرارداده بشه.

مثلاً مثلاً برای ما میتونه به این شکل باشه که ابتدا سخن سردبیر بعد معرفی یکی از گرایش های رشته عمران (حالا چه تو کارشناسی چه تو کارشناسی ارشد و دکترا) بعد قسمت معرفی سازه های بزرگ و نامی دنیا بعد خبرهای عمرانی بعد معرفی یکی از معماران (اگه بچه های معماری اجازه بدن) یا مهندسین عمران بزرگ جهان و کشورمون بعد گاف ها واشتباهات مهندسی بعد دستاوردهای جدید در مهندسی عمران و ... .

بازم میگم این فقط مثال بود میخوام اینو بگم که مجله باید از قسمت های مختلف تشکیل بشه و این قسمت ها همیشه ثابت باشه و حالا بنا به صلاحدید مسولان مجله کم یا زیاد بشه.

در مورد ظاهر مجله به نظرم تلفیق فونت نستعلیق و رسمی ترکیب جالبی نمیشه، نباید هرمطلبی رو با یه فونت نوشت، اگر مثلا رنگ پس زمینه قراره پسته ای یا هر رنگی باشه باید تو همه شماره ها پسته ای باشه.

حالا سر اینا باهم کنار بیایم بعد ادامه میدیم اگه بخواین.

بازم تشکر میکنم از بچه ها، خسته نباشید.

انتقاد کردن همیشه آسونه ولی اگه چیزی میگم یا میگیم فقط برای بهبود کیفیته ولاغیر.

لینک به دیدگاه
سلام به واسطه اطلاع رسانی آرانوس عزیز از وجود این نشریه مطلع شدم و سعی میکنم در حد توانم کمکی هم بکنم.:icon_gol:

اول تشکر از همه دست اندرکاران این قضیه و یه خسته نباشید.:icon_gol::icon_gol:

خب در مورد مجله من یه سری حالا شاید بشه گفت نواقص یا کم و کاستی دیدم که چون برام مهمه الان دارم اینا رو تایپ میکنم:

اینکه مجله باید یه فرمت ثابت و کلی داشته باشه. نباید یه سری مطالب رو همینجوری کپی پیست کرد. (تو کپی کردنش حرفی نیست معتبرترین مجله ها هم خیلی از مطالبشون کپی پیسته) بلکه باید همه مطالب رو به شکلی منظم و مرتب به خواننده ارائه داد.

مثلاً بخش بخش باشه.

ابتدا بخش A بعد B بعد C و ... باشه. که اگر دقت کرده باشید تو اکثر مجله ها ابتدا سخن سردبیر و پاچه خواری از فلان و فلان بعد یه سری تبلیغات بعد یه سری نظر سنجی و اعلام نتایج نظرسنجی شماره های قبلی بعد یه سری مطالبه آموزنده بعد مصاحبه با یه سری افراد بعد بعد بعد. که همیشه و تو هر شماره ای این قضیه ثابته یعنی نمیشه اول نتایج نظر سنجی رو بذارن بعد تبلیغات و غیره رو. فرمت مجله همیشه یه چیزه.

قرار نیست ما شبیه مجله های دیگه عمل کنیما فقط منظورم اینه که مجله باید یه سری قسمت های مشخص داشته باشه بعد هر مطلبی که میرسه دست دوستان تو قسمت مربوطه قرارداده بشه.

مثلاً مثلاً برای ما میتونه به این شکل باشه که ابتدا سخن سردبیر بعد معرفی یکی از گرایش های رشته عمران (حالا چه تو کارشناسی چه تو کارشناسی ارشد و دکترا) بعد قسمت معرفی سازه های بزرگ و نامی دنیا بعد خبرهای عمرانی بعد معرفی یکی از معماران (اگه بچه های معماری اجازه بدن) یا مهندسین عمران بزرگ جهان و کشورمون بعد گاف ها واشتباهات مهندسی بعد دستاوردهای جدید در مهندسی عمران و ... .

بازم میگم این فقط مثال بود میخوام اینو بگم که مجله باید از قسمت های مختلف تشکیل بشه و این قسمت ها همیشه ثابت باشه و حالا بنا به صلاحدید مسولان مجله کم یا زیاد بشه.

در مورد ظاهر مجله به نظرم تلفیق فونت نستعلیق و رسمی ترکیب جالبی نمیشه، نباید هرمطلبی رو با یه فونت نوشت، اگر مثلا رنگ پس زمینه قراره پسته ای یا هر رنگی باشه باید تو همه شماره ها پسته ای باشه.

حالا سر اینا باهم کنار بیایم بعد ادامه میدیم اگه بخواین.

بازم تشکر میکنم از بچه ها، خسته نباشید.

انتقاد کردن همیشه آسونه ولی اگه چیزی میگم یا میگیم فقط برای بهبود کیفیته ولاغیر.

خیلی ممنونم از توجه و لطفتون...:a030:

نکات قابل تامل و خوبی رو اشاره کردی که امیدوارم بشه بهشون توجه کرد :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...