رفتن به مطلب

آب درمانی برای رژیم روان

ارسال های توصیه شده

سال گدشته فیلمی به نام آناهیتا در سینماها اکران بود که اگه دیده باشید شاید با من هم عقیده باشید که فیلم به لحاظ بازی و کارگردانی خیلی قابل توجه نبود. اما مضمون کلی داشت که برگرفته از تحقیق یک دانشمند ژاپنی بود.

خلاصه این تحقیق این هست اگه افکار بشری قبل از اینکه آب یخ ببنده متوجه آب بشن، تصاویر میکروسکوپی حاصل از کریستال آب، بسته به اینکه این افکار مثبت یا منفی باشن، زشت یا زیبا خواهد بود.

توی فیلم هم دیده می شه که میترا حجار بازیگر نقش آناهیتا قسمتی از خونه رو به صورت آزمایشگاهی برای این آزمایش در آورده. از اونجایی که فرم کریستالی آب هنگامی نمایان می شه که آب منجمد شده باشه، وی قطراتی از آب رو به صورت یخ درآورد و سپس اونها رو در یک فضای تاریک میکروسکوپی مورد آزمایش قرار داد و اثر محیط برساختار آب رو نشون داد، اثر محیط رو هم بیشتر به این صورت نشون می داد که عکس افراد رو در کنار اون کریستال توی محفظه تاریک می ذاشت. تفاوت های جالبی در نهایت بین ساختار کریستالی آب دیده می شد. (از عکس نامزدش گرفته تا عکس یه قاتل! )

اصل این تحقیق مربوط هست به ایموتو دانشمند ژاپنی که فارغ التحصیل دانشگاه یوکوهاماست، دارای یک مؤسسه تحقیقاتی به نام SHM در ژاپن هست که امور تحقیقاتی مربوط به کریستالیزه شدن آب را در آنجا انجام می دهد.

پروفسور »ماسارو ایموتو (Masaru Emoto) « که یافته های خود را با استفاده از حدود10 هزار آزمایش جمع آوری کرده و در سه جلد کتاب ارایه کرده، معتقد است که مفاهیم متافیزیکی محیط برروی ترکیب مولکولی آب تاثیر می گذارد.

»ایموتو« به تفاوت های جالب توجهی در ساختار کریستالی و بلوری آب دست یافته است که از منابع گوناگون و شرایط مختلف در روی کره زمین تهیه شده اند. آبی که از نخستین محل خود از کوه جاری می شود و چشمه هایی که جاری هستند، طرح های هندسی بسیار زیبایی از الگوهای کریستالی شده خود ارایه می دهند. آب آلوده و سمی که از نواحی پرجمعیت و صنعتی به دست آمده و آب راکد به صورت بلورهای تخریب شده و نامنظم است.

آبهای راکد زشت اند!ایموتو معتقد است آبهایی که جاری هستند و از میان شهرها می گذرند شکل مولکولی زشتی به خود می گیرند. آبهایی نیز که راکد شده اند زشت می شوند، چرا که عالم هستی با رکود مخالف است، آبهایی که جاری هستند و از بین شهرها عبور می کنند به دلیل طیف غالب افکار منفی در شهرها واکنش منفی از خود نشان می دهند.

ایموتو به همین منظور ابتدا آب دریاچه ای به نام »بیواکو« را مورد آزمایش قرار داد. دریاچه بیواکو بزرگترین دریاچه در مرکز ژاپن است.

[flash=quality='high' width='16' height='16']

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

33-1.jpg

[TABLE]

[TR]

[TD]شکل های 1-2-3-4 از سمت راست

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

چون آب دریاچه ساکن است و حرکتی ندارد، همین رکود باعث شده که مولکول های آب زشت شوند.(شکل1)

آزمایش بعدی از رودخانه ای به نام »یودو« در ژاپن انجام گرفت که به خلیج »اوزاکا« می ریزد. این رودخانه از میان بیشتر شهرهای اصلی در کاسایی می گذرد.(شکل2)

ایموتو می گوید به دلیل این که این آب از میان شهرها عبور می کند شکل مولکولی آن تغییر کرده است.

ایموتو به این نتیجه رسیده است که آب هایی که تازه از چشمه ها و دل کوه بیرون می آید، به دلیل این که هنوز در معرض افکار منفی مردم قرار نگرفته اند ساختار مولکولی زیبایی به خود می گیرند. آزمایش بعدی وی برروی آب رودخانه ای به نام »شیمانتو« است. البته درست زمانی که سرچشمه این رودخانه از کوه بیرون آمده است.(شکل3)

تصویر4 آب سرچشمه رودخانه ای در ژاپن به نام سایجواست.

لینک به دیدگاه

مرسی منم چند وقت پیش فیلمی در این مورد دیدم که حتی در آن تاثیر حرف های خوب و بد نیز روی آب آزمایش شده بود که به صورت یه سمینار در کشور خودمون برگذار شد.

اگه تونستم سعی می کنم آپلودش کنم تا دوستایی که علاقه مند بودن ببینند.

لینک به دیدگاه

تاثیر موسیقی پاستورال از بتهوون بر روی آب و آهنگ «هوا برای ردیف جی» از باخ از راست به چپ

35-1.jpg

تاثیر موسیقی سنتی بودایی و تاثیر رقص سنتی کاواچی در ژاپن از راست به چپ

35-3.jpg

لینک به دیدگاه

ایموتو معتقد است نه تنها افکار و رفتار ما، بلکه نوشته های ما بر مولکول های آب تاثیر گذارند.

به همین منظور آب را در طرف شیشه ای ریخت و بر روی کاغذ عبارات مختلفی را نوشت و بر روی ظرف آب چسباند. وی عبارات مختلفی از قبیل اسامی شخصیت های خوب و بد و عبارات زشت و زیبا را امتحان کرد.

سپس آب درون بطری را آزمایش می کرد که نتایج زیر نمونه ای از آزمایش های وی است

وی نتیجه گرفت که اگر به زبان های مختلف با آب برخورد شود، همه کلمات زیبا به همه زبان های دنیا نتیجه مثبت و همه کلمات زشت به همه زبان های دنیا بر روی آب نتیجه منفی می گذارند.

وی آب مورد آزمایش خود را مخاطب قرار داده و به زبان ژاپنی گفته است متشکرم! (آریگاتو) و واکنش آب را مشاهده کرد.

Masaru_Emoto_hado_water_foto_No_16.jpg

لینک به دیدگاه

ايموتو در مرحله بعدي آزمايشات برروي ظرف آب نوشت do it ( انجام بده)

021.jpg

و سپس نوشت let's do it (بيا انجام دهيم)

022.jpg

ايموتو متوجه شد كه عبارات امري تأثير منفي بر روي آب مي‌گذارند. ايموتو بر روي ظرف آب نوشت : I Will Kill You (من تو را خواهم كشت!) و تصوير زير را مشاهده كرد:

023.jpg

وي سپس كلمه عشق و قدرداني را در كنار هم بر روي ظرف آب چسباند:

024.jpg

لینک به دیدگاه

خب حالا هدف از این جستار چی بود؟!

هممون از انرژی درمانی و مثبت بودن و دید خوب به زندگی داشتن مطالب زیادی خوندیم و می دونیم.

اما وقتی یه نتایج و آزمایش هایی رو می بینیم که به صورت عملی این موضوع رو نشون می ده ، تاثیرش ملموس تر می شه.

نکته جالبش اینه که 70 درصد بدن ما رو آب تشکیل می ده . ریز ترین بنیاد بدنمون یعنی همون سلول داره تو محیط آبی زندگی می کنه......

این شد که گفتم یک دعوت همگانی بکنم برای یک روز خوب بودن، یک روز فقط حوبی رو دیدن. یک روز همه سیاهیا و تاریکیا رو فراموش کنیم. قرض و غوله! و دعوا و دلخوری رو بذاریم کنار. یک روز اخبار گوش ندیم و باور کنیم که به دور از اخبار کثیف سیاست موندن برای 24 ساعت خیلی از دنیا دورمون نمی کنه.

هممون به فراخور زندگی شخصی خودمون مشکلاتی داریم که شاید به ذهن دیگری هم حتی خطور نکنه، منکرشون نمی شم و نمی شیم. اما بیایم فقط برای چند ساعت حتی فرامششون هم نکنیم، یه جور دیگه بهشون نگاه کنیم. اصلا اسمشو بذاریم دروغ!! بیایم یک روز به خودمون دروغ بگیم. شاد زندگی کنیم و نتیجش رو ببینیم.

گفتم قرار عمومی بذارم که اگه یه موقع تو این چن ساعت داشتیم از مسیر خارج می شدیم، یادمون بیفته که الان چن نفر دیگه هم همزمان دارند این کار رو می کنن و مانع توقف خودمون بشیم. یه نیرو و انگیزه دست جمعی.

بعد از نتایج این تجربه بگیم. سخت بود یا نه. تاثیری داشت. کار مسخره ای بود یا نه.

از مهم ترین قوانینی که باید توی این روز رعایت بشه،

هر گونه فکر منفی مــــمنــــــــوع

هر کس رو که اون روز می بینیم فقط دنبال نکات مثبت درش می گردیم (حتی اگه نداشته باشه پیدا می کنیم!!!!) و در صورت امکان اون ها رو بهش می گیم

به کرات گفتگوی درونی با خودمون داریم، جملاتی نظیر هر روز زندگی من از هر لحاظ بهتر و بهتر می شود

ترجیحا اخبار گوش نمی دیم!

(رعایت نکردن هر یک از موارد فوق به یک پس گردنی از طرف خودمان منجر می شود:biggrin:)

پیشنهاد قوانین تکمیلی پذیرفته می شود!

اولین کسی که مشارکت می کنه کیه و چه روزی باشه؟

لینک به دیدگاه

مرسی من این مطلب رو قبلا دبده بودم ولی باز برام تازگی داشت. کاش میشد خودم این آزمایش رو روی آب انجام بدم ولی خب چون امکاناتش نیست رو خودم انجامش میدم... :ws37:

حالا دقیقا چیکار باید بکنیم؟؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
مرسی من این مطلب رو قبلا دبده بودم ولی باز برام تازگی داشت. کاش میشد خودم این آزمایش رو روی آب انجام بدم ولی خب چون امکاناتش نیست رو خودم انجامش میدم... :ws37:

حالا دقیقا چیکار باید بکنیم؟؟ :JC_thinking:

مواد اولیش خیلی سخت نیست، یه میکروسکوپه فوقش. جورش می کنیم

:biggrin:

یک روز از صبح زود تا آخر شب اجازه ورود کوچک ترین فکر منفی رو به ذهن ندیم، به طبع اون در کلام (کلام با خود و کلام با دیگران)

هر چیز و هرکس رو که می بینیم فقط و فقط دنبال نکته مثبت درش بگردیم از خونواده و دوستان گرفته تا عابر پیاده خیابون

(تو خیابون به هر کی رسیدی سلام کن : عواقب این یه کار به شدت به عهده فرد می باشد!!)

خوش باشیم. حتی الکی خوش!! با هر روشی که هر کی برا خودش قابل اجرا می دونه.

شعر غمگین، حرف ناراحت کننده ممنوع.

گوش کردن به اخبار سیاسی و اقتصادی ممنوع.

70 درصد بدن رو سورپرایز کنیم!!!

لینک به دیدگاه
مواد اولیش خیلی سخت نیست، یه میکروسکوپه فوقش. جورش می کنیم

:biggrin:

یک روز از صبح زود تا آخر شب اجازه ورود کوچک ترین فکر منفی رو به ذهن ندیم، به طبع اون در کلام (کلام با خود و کلام با دیگران)

هر چیز و هرکس رو که می بینیم فقط و فقط دنبال نکته مثبت درش بگردیم از خونواده و دوستان گرفته تا عابر پیاده خیابون

(تو خیابون به هر کی رسیدی سلام کن : عواقب این یه کار به شدت به عهده فرد می باشد!!)

خوش باشیم. حتی الکی خوش!! با هر روشی که هر کی برا خودش قابل اجرا می دونه.

شعر غمگین، حرف ناراحت کننده ممنوع.

گوش کردن به اخبار سیاسی و اقتصادی ممنوع.

70 درصد بدن رو سورپرایز کنیم!!!

غیر از اون قرمزه با بقیش موافقم... :biggrin:

بذار از اول هفته بعد استارتشو میزنم... :ydm47612zsesgift969

لینک به دیدگاه

خب حالا هدف از این جستار چی بود؟!

هممون از انرژی درمانی و مثبت بودن و دید خوب به زندگی داشتن مطالب زیادی خوندیم و می دونیم.

اما وقتی یه نتایج و آزمایش هایی رو می بینیم که به صورت عملی این موضوع رو نشون می ده ، تاثیرش ملموس تر می شه.

نکته جالبش اینه که 70 درصد بدن ما رو آب تشکیل می ده . ریز ترین بنیاد بدنمون یعنی همون سلول داره تو محیط آبی زندگی می کنه......

با حرکت قشنگی که شروع کردی موافقم و دوست دارم توش شرکت کنم:icon_gol:

نمیخوام به قول خودت انرژی منفی بدما اما قبلش چند تا نکته به ذهنم رسید که باهاشون مشکل دارم :

1.با وجود اینکه 70% بدن انسانو آب تشکیل میده این 70% بصورت یخ (کریستال) نیست که بخواد ساختارش خوشگل یا زشت باشه! :texc5lhcbtrocnmvtp8

2.حالا فرض کنیم 70% آب بدن انسان ساختار کریستالی خوشگلی پیدا کرد خب چه تاثیری توی زندگی آدم میذاره این خوشگلی ؟! (البته اینو بعد از همون برنامه ای که قرارشو گذاشتی میشه متوجه شد)

3.من با این دید "مثبت و منفی" به همه چیز نمیتونم کنار بیام ، وقتی خوب و بد واسه انسانها نسبیه چطور میتونه واسه مولکولهای آب مطلق باشه ؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
با حرکت قشنگی که شروع کردی موافقم و دوست دارم توش شرکت کنم:icon_gol:

نمیخوام به قول خودت انرژی منفی بدما اما قبلش چند تا نکته به ذهنم رسید که باهاشون مشکل دارم :

1.با وجود اینکه 70% بدن انسانو آب تشکیل میده این 70% بصورت یخ (کریستال) نیست که بخواد ساختارش خوشگل یا زشت باشه! :texc5lhcbtrocnmvtp8

2.حالا فرض کنیم 70% آب بدن انسان ساختار کریستالی خوشگلی پیدا کرد خب چه تاثیری توی زندگی آدم میذاره این خوشگلی ؟! (البته اینو بعد از همون برنامه ای که قرارشو گذاشتی میشه متوجه شد)

3.من با این دید "مثبت و منفی" به همه چیز نمیتونم کنار بیام ، وقتی خوب و بد واسه انسانها نسبیه چطور میتونه واسه مولکولهای آب مطلق باشه ؟ :JC_thinking:

مرسی از حضورت:icon_gol:

1.خب آره درست می گی ساختار آب توی بدن مایع هست. و یخ نیست. اما من فکر می کنم شاید منظور این پروفسور و تحقیقاتش و به دنباله اون بحث های این چنینی فقط نشونه اثر کلمات باشه. به عبارتی بخواد تاثیر رو نشون بده نه فقط زیبایی رو. و چون این کار و نشون دان این تاثیر روی کریستال ها بهتر قابل نمایش باشه تا H2O مایع ، این آزمایش رو این طور انجام دادن. وگرنه این اثر حتما روی مولکول مایع هم گذاشته می شه.

2.تاثیرش نمی دونم می شه بعدا به قول خودت متوجه شد. شاید این قدر ملموس نباشه. یکی از اثراش و مهم ترینش اید احساس آرامش باشه. آرامشی به دور از درگیری هایی که همه حتی اصرار دارن خودشون رو واردش کنن. یکی دیگه از بین رفتن استرسه. همون اثرات منتال و ذهن بر جسم. یه فرد توی شرایط عادی اگر رو بیاره به گیاهخواری و چربی و روغن و گوشت رو به طور کامل از تغذیش حذف کنه و ورزش رو هم داشته باشه اما فردی باشه با استرس، می تونه مطمئن باشه که در آینده نزدیک دچار گرفتگی عروق قلب می شه......100 درصد

البته خب ابنا با ی ک روز نتیجش به این کلیت معلوم نمی شه. یک روز فقط یک آزمایشه برای خوب بودن حال کلی. حالی که الان می بینیم خیلی ها ندارن. یه جور غم توی حرفهاشون موج می زنه. حالی که با نگاه کردن به چهره شون هم می فهمی خوب نیست

3. آره خوب و بد کاملا نسبیه و هیچ چیز مطلقی وجود نداره. درسته. برای همین هم من گفتم توی یکی از پستا که هر کس با هر روشی که با زندگی خودش جور درمیادا این شادی رو بیاره. نسبی بودن امور برای افراد به معنی پذیرش نیروهای منفی و کنار اوکدن با هاشون نیست. می شه اون ها رو پذیرفت و قبولشون کرد ولی نباید باهاشون کنار اومد و اجازه سازگاری با زندگی رو بهشون داد.

نمی دونم این قسمت رو درست متوجه نشدم منظورتو.

لینک به دیدگاه

ساختارهاي زيباي آورده شده در علم انجماد "دندريت" ناميده مي شوند. دندريت هاي نشان داده شده توسط دكتر ايموتو از هفت بخش تشكيل شده كه شامل يك قسمت مركزي و شش قسمت شاخه اي شكل در اطراف آن است. دكتر ايموتو اكنون فعالانه به راه خود ادامه مي دهد. وي چندي پيش در همايشي با عنوان "آب و صلح" شركت كرد و همچنين پيامي درباره فاجعه زيست محيطي خليج مكزيك داد. تاكنون حدود دو ميليون نسخه از كتاب هاي ايموتو به فروش رفته است. اين كتاب ها عبارت اند از:

Messages from Water, Vol. 1 (June 1999), Hado Publishing,

Messages from Water, Vol. 2 (November 2001), Sunmark Pub.
The Hidden Messages in Water (April 2004 Eng., 2001 Jap.),
The Message from Water III: Love Thyself (January 2006), published by Hay House
Water Crystal Healing: Music & Images to Restore Your Well Being (17 October 2006), published by Atria Books
The Shape of Love: Discovering Who We Are, Where We Came From, and Where We are Going, Doubleday, 2007.

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم ، مرسی از جوابایی که با حوصله دادی :w72:

3. آره خوب و بد کاملا نسبیه و هیچ چیز مطلقی وجود نداره. درسته. برای همین هم من گفتم توی یکی از پستا که هر کس با هر روشی که با زندگی خودش جور درمیادا این شادی رو بیاره. نسبی بودن امور برای افراد به معنی پذیرش نیروهای منفی و کنار اوکدن با هاشون نیست. می شه اون ها رو پذیرفت و قبولشون کرد ولی نباید باهاشون کنار اومد و اجازه سازگاری با زندگی رو بهشون داد.

نمی دونم این قسمت رو درست متوجه نشدم منظورتو.

بله فکر میکنم درست منظورمو نرسوندم

منظورم این بود که خوب و بد برای ما آدما همیشه مثل هم نیست (همون نسبی بودن) ولی آیا برای مولکولهای آب همیشه یه جوره ؟ مثلا آهنگ شاد رو بعضی از آدما میپسندن و "خوب" میدوننش ولی بعضیا به دلایلی باهاش مشکل دارن و "بد" میدوننش ، حالا رفتار مولکولهای آب در قبال آهنگ شاد بر چه اساسیه ؟ اگه ساختارش زشت بشه میتونیم بگیم که آهنگ شاد بده و اون دسته از آدما که آهنگ شاد رو دوست دارن چیز "بدی" رو دوست دارن و یا برعکس...؟! :JC_thinking: اگه اینجوری باشه میشه گفت خوب و بد از دید مولکولهای آب مطلقه بر خلاف انسانها که نسبی میبیننش در واقع مولکولهای آب میتونن در مورد خوب یا بد بودن هر چیزی حکم قطعی صادر کنن

امیدوارم این بار تونسته باشم منظورمو برسونم

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم ، مرسی از جوابایی که با حوصله دادی :w72:

بله فکر میکنم درست منظورمو نرسوندم

منظورم این بود که خوب و بد برای ما آدما همیشه مثل هم نیست (همون نسبی بودن) ولی آیا برای مولکولهای آب همیشه یه جوره ؟ مثلا آهنگ شاد رو بعضی از آدما میپسندن و "خوب" میدوننش ولی بعضیا به دلایلی باهاش مشکل دارن و "بد" میدوننش ، حالا رفتار مولکولهای آب در قبال آهنگ شاد بر چه اساسیه ؟ اگه ساختارش زشت بشه میتونیم بگیم که آهنگ شاد بده و اون دسته از آدما که آهنگ شاد رو دوست دارن چیز "بدی" رو دوست دارن و یا برعکس...؟! :JC_thinking: اگه اینجوری باشه میشه گفت خوب و بد از دید مولکولهای آب مطلقه بر خلاف انسانها که نسبی میبیننش در واقع مولکولهای آب میتونن در مورد خوب یا بد بودن هر چیزی حکم قطعی صادر کنن

امیدوارم این بار تونسته باشم منظورمو برسونم

آره الان متوجه شدم منظورت رو.

سوال جالبی پرسیدی. واقعیتش برای این مثال آهنگ که زدی من خودم جواب واضحی براش ندارم. الان سوال خودم هم شد. مثالش هم همون عکس هایی که از موسیقی بتهوون یا باخ توی صفحه اول گذاشتم. اینا شاید یه اثرهای معروف هنری باشن ولی کسی مثل من خیلی زیاد خوشش نیاد ازشون. حالا مولکول آب مطلق رفتار می کنه یا نسبی؟:JC_thinking:

اما راجع به اون عکس هایی که از کلمه متشکرم گذاشته بودن، یا از کلماتی که دستوری بودند مثل انجام بده یا برعکس تصویر بیا انجام بدیم، شاید داستان مشخص تر باشه.

و در حالت کلی راجع به مفهوم هایی مثل عشق و زیبایی. این جاست که نسبی بودن شاید قابل توجیح باشه. هر کسی این مفاهیم به دلایلی به نوعی تعبیر می کنه و ارزش می دونه که شاید برای دیگری ضد ارزش باشه............اگه بخوای ریزتر نگاه کنی همون اشکال بالا رو راجع به این دو خط اخیر من هم می شه گرفت. که توضیح شخصی من براش اینه که توی این مورد این کاملا به فرد بستگی داره و فرد به فرد متفاوته. (از اون جایی که ذهن و دامنه روان وافکار افراد کاملا با هم متفاوته، ارتباط بین این ذهن و جسم و تاثراتش هم می تونه متفاوت باشه) یعنی با توجه به رابطه منحصر به فرد بین ذهن و جسم هرکس تاثیرش برای اون فرد مختلفه. این نظر رو که با توجه به تجربه و در مورد داخل بدن می گم.

اما در مورد نمونه های آزمایشگاهی و این که بالاخره توی آزمایشگاه و زیر دستگاه SEM باید جواب واحدی بده، نمی دونم.......باید آزمایش کرد شاید........حالا نظر خودت چیه؟ در مورد همین نسبی بودن امور و آزمایش این پروفسوره.؟

لینک به دیدگاه
آره الان متوجه شدم منظورت رو.

سوال جالبی پرسیدی. واقعیتش برای این مثال آهنگ که زدی من خودم جواب واضحی براش ندارم. الان سوال خودم هم شد. مثالش هم همون عکس هایی که از موسیقی بتهوون یا باخ توی صفحه اول گذاشتم. اینا شاید یه اثرهای معروف هنری باشن ولی کسی مثل من خیلی زیاد خوشش نیاد ازشون. حالا مولکول آب مطلق رفتار می کنه یا نسبی؟:JC_thinking:

اما راجع به اون عکس هایی که از کلمه متشکرم گذاشته بودن، یا از کلماتی که دستوری بودند مثل انجام بده یا برعکس تصویر بیا انجام بدیم، شاید داستان مشخص تر باشه.

و در حالت کلی راجع به مفهوم هایی مثل عشق و زیبایی. این جاست که نسبی بودن شاید قابل توجیح باشه. هر کسی این مفاهیم به دلایلی به نوعی تعبیر می کنه و ارزش می دونه که شاید برای دیگری ضد ارزش باشه............اگه بخوای ریزتر نگاه کنی همون اشکال بالا رو راجع به این دو خط اخیر من هم می شه گرفت. که توضیح شخصی من براش اینه که توی این مورد این کاملا به فرد بستگی داره و فرد به فرد متفاوته. (از اون جایی که ذهن و دامنه روان وافکار افراد کاملا با هم متفاوته، ارتباط بین این ذهن و جسم و تاثراتش هم می تونه متفاوت باشه) یعنی با توجه به رابطه منحصر به فرد بین ذهن و جسم هرکس تاثیرش برای اون فرد مختلفه. این نظر رو که با توجه به تجربه و در مورد داخل بدن می گم.

اما در مورد نمونه های آزمایشگاهی و این که بالاخره توی آزمایشگاه و زیر دستگاه SEM باید جواب واحدی بده، نمی دونم.......باید آزمایش کرد شاید........حالا نظر خودت چیه؟ در مورد همین نسبی بودن امور و آزمایش این پروفسوره.؟

راستش این قضیه اونقدر ابعاد مبهم برام داره که نمیتونم هیچ نظر مشخصی بدم که خودمو راضی کنه ، هنوز با اصل پدیده ای که اتفاق میفته مشکل دارم چون بالاخره انجماد مواد و رشد بلورها یه سری ویژگیهای تعریف شده باید داشته باشه که بر اون اساس بشه طبقه بندیشون کرد ولی اینکه علم چه جوری با این مسئله کنار میاد و چه جوری توجیه ش میکنه رو نمیدونم ، کاش بچه هایی که درس انجماد پاس کردن هم توی تاپیک شرکت میکردن میدیدیم نظر اونا چیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...