رفتن به مطلب

تعریف پالس

ارسال های توصیه شده

در هنگام مسائل مالی واژه قریب و بی معنی را به نام پالس به کار می برند.

پالس به چه معناست و معادل چند ثانیه است. لطفا دقیق بگویید.

آیا ایرانسل و همراه اول از سیستم پالس جهت محاسبه تعرفه خدمات خود استفاده می کنند؟

مرسی

لینک به دیدگاه

سیستم تلفن برای صادر کردن قبض مشترکانش برای هر مشترک یک شمارنده یا کنتور دارد. زمانی که شما تماسی برقرار می کنید این شمارنده شروع به شمارش می کند که به هر شماره ای که می اندازد یک پالس گفته می شود. فاصله زمانی بین دو پالس بستگی به نوع تماس شما دارد مثلا اگر یک تماس داخل شهری در طول شب برقرار کنید هر سه دقیقه یک پالس حساب می شود و در طول روز مثلا هر یک دقیقه یک پالس محسوب می شود و اگر با موبایل تماس بگیرید هر 10 ثانیه یک پالس محسوب می شود و مثلا اگر با کشوری خارجی تماس بگیرید ممکن است هر ثانیه یک پالس به حساب آید.(البته مقدار زمان هایی که گفتم برای مثال بود و ممکن است زمان ها با انچه مخابرات محاسبه می کند متفاوت باشد.) قیمت هر پالس تلفن عدد ثابتی است مثلا 35 ریال. بنابراین اگر مثلا شما با موبایل تماس بگیرید و زمان تماس شما 50 ثانیه شود چون هر ده ثانیه یک پالس می افتد 5 پالس و در نتیجه 5 ضربدر 35 مساوی 175 ریال هزینه تماس شما می شود.

کلیه اعداد فوق برای مثال بود برای آگاهی از نرخ پالس ها و میزان محاسبه به آدرس های زیر مراجعه کنید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما ولی...

به نظر بی معنی میاد که هر پالسهایشان نیز بر اساس خدماتی که می دهند متغیر باشه

به نظر من باید بر اساس خدماتی که می دهند فقط قیمت را متغییر کنند. اینجوری مشترک گرامی کلا گیج می شه

لابد مخابرات هم همین را می خواد.

شاید هم توی همه جای دنیا همینطور باشه.

ولی من قبلا فکر می کردم که پالس بر اساس حجم صوت یا دیتایی که جابجا می شه متغییر خواهد بود.

اگر پالس یک واژه ی فنی است دیگر نباید وابسته به دقیقه تغریف بشه

خوب می تونند بگند هر 10 دقیقه 47 تومان مثلا. اینجا و اژه پالس واژه لغ و گنگی به حساب می یاد که از 1000 نفر هم یکی حالش را نداره بپرسه یکی هم که مثل من می پرسه باز هم به نتیجه نمی رسه

نظر شما چیست؟

لینک به دیدگاه
راستی اگر من 10 ثانیه صحبت کنم پول یک دقیقه ی اول را از من می گیرند و یا فقط پول ده ثانیه را از من می گیرند؟

مرسی

بله پول یک دقیقه محاسبه میگردد.....

لینک به دیدگاه

[h=3]تعرفه سیم کارت دایمی :[/h]

[h=4]الف : جدول تعرفه مکالمات [/h]

kzrido6wn13962zcaa.jpg

ساعات اوج مصرف (peak): ازساعت 8 الی 21

ساعات اوج غیرمصرف (off peak) : ازساعت 21 الی 8 ، جمعه و روزهای تعطیل

مکالمات شهری: شامل مکالمات عادی مشترک می باشد، تماس ازشهرمبدا با تلفن همراه با ثابت دیگری درهمان شهرمبدا

مکالمات بین شهری : درصورتیکه مکالمه بین 2 شهرمتفاوت برقرارشود ، مکالمه بین شهری خواهد بود ، اعم از اینکه مشترک از شهرمبدا با شهرستان دیگری ارتباط برقرارکند یا مشترک درشهردیگری مستقرباشد و یا شهرمبدا یا سایر شهرها ارتباط برقرارنماید.

لینک به دیدگاه

الف- جدول تعرفه مكالمات مشتركين اعتباري

y5ykivinvhk3x01oumpj.jpg

ساعات اوج مصرف(Peak) : از ساعت 8 الي 21

ساعات غير اوج (Off Peak) : از ساعت 21 الي 8، جمعه و روزهاي تعطيل

مکالمات استانی : درصورت برقراری ارتباط ازتلفن همراه درشهرمبدابه تلفن همراه دیگر و یا تلفن ثابت

مکالمات بین استانی :در2حالت نوع مکالمات بین استانی بوده

1. تماس باتلفن همراه ازشهرمبداباتلفن همراه یا ثابت در سایرشهرها

2. تماس با تلفن همراه ازشهری به غیر از شهرمبداباتلفن همراه یا ثابت در همان شهر یا سایر شهرها (درصورت جابجایی مشترک ازمبدا )

هزينه تماس با شبكه ايرانسل براي مشتركان سيم كارتهاي اعتباري همراه اول دقيقه اي 935 ريال است.

هزینه تماس با تالیا مشابه تماس استانی می باشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...