رفتن به مطلب

ارتباط شخصيت و گروه خوني

ارسال های توصیه شده

تا به حال به اين موضوع انديشيده ايد که شايد گروه خوني افراد در شکل گيري شخصيت آن ها موثر باشد؟ در بسياري از کشورها از جمله ژاپن مردم عقيده دارند که گروه خوني در شخصيت و موفقيت هاي شغلي نقش دارد و حتي هنگام ازدواج نيز به گروه خوني يکديگر اهميت مي دهند. در کشورهاي غربي نيز معتقدند که گروه خوني افراد، شخصيت آن ها را متاثر مي سازد و به اين ترتيب تفاوت هاي افراد را تا حدودي به تفاوت هاي گروه خوني آن ها ارتباط مي دهند. جالب است بدانيد که در جنگ جهاني دوم، ژاپن سربازان را طبق گروه خوني آن ها در يک گردان دسته بندي مي کرد. اين نظريه، در نهايت براي هر گروه خوني ويژگي هاي خاص آن را تعيين مي کند:

لینک به دیدگاه

گروه خوني o: اين يک گروه خوني کلي و اصيل است و افرادي که اين گروه خوني را دارند در سرتاسر جهان وجود دارند. به همين دليل نيز اهداکنندگان عمومي هستند، چرا که گروه هاي ديگر از آن مشتق مي شوند. پس همه مي توانند دريافت کننده آن باشند. افرادي که اين گروه خوني را دارند از نظر ويژگي هاي روانشناسي و شخصيتي افرادي اجتماعي و سالم بوده، تمايل به خوردن غذاهاي گوشتي و ميوه ها دارند و ميل چنداني به گروه غلات ندارند. چنين افرادي مي توانند سياستمدار، وزير، سرمايه گذار يا ورزشکار خوبي باشند.

لینک به دیدگاه

گروه خوني a: گروه خوني بعدي گروه خوني aاست که دومين رتبه را از نظر فراواني به خود اختصاص مي دهد. چنين گروه خوني در افرادي که در آسيا و خاورميانه زندگي مي کنند، بيشتر ديده مي شود. اين افراد توانايي بيشتري براي مقابله با بيماري هاي عفوني دارند. البته در مناطق مديترانه اي نيز به اندازه منطقه هند و اروپايي گستردگي دارند. اين افراد بيشتر به غلات و کمتر به گوشت علاقه دارند. افرادي عموما خوشبين هستند و در کارهاي گروهي سازمان دهنده، مطيع و در عين حال نيرومند هستند. انعطاف پذير، تودار و بدون اعمال خشونت هستند و براي کارهاي حسابداري، امور اقتصادي و مالي، برنامه نويسي، مهندسي کامپيوتر و نويسندگي شايسته هستند، هم چنين کتابداران خوبي نيز هستند.

لینک به دیدگاه

گروه خوني b: افرادي که گروه خوني b دارند، علاقه مند به محصولات لبني و گوشتي هستند و به طور کلي به محصولات کشاورزي نيز تمايل دارند. در جنوب چين بسياري از افراد داراي اين گروه خوني هستند. اين گونه افراد مي توانند خود را با شرايط گوناگون وفق دهند. افرادي رک، حساس، داراي پشتکار، ناشکيبا و غيرقابل پيش بيني هستند. رازدار خوبي نيستند و نمي توان اسرار خود را به آن ها گفت. اين افراد شايسته نويسندگي، روزنامه نگاري، هنر و کارهاي فکري هستند و مي توانند مجري يک برنامه تلويزيوني، يک بازيکن گلف و آرايشگر خوبي باشند.

لینک به دیدگاه

گروه خوني ab: چنين افرادي ويژگي هاي مابين گروه هاي خوني a وb را دارند و در اروپاي شرقي بسيار ديده مي شوند. به انواع غذاها گرايش دارند. در بيشتر شرايط و موقعيت هاي پيچيده صحبت خود را به آرامي مي گويند. افرادي منطقي، حسابگر و صادق، محافظه کار و روراست هستند. اگر عصباني شوند براحتي کسي را نمي بخشند. چنين افرادي براي مديريت، قضاوت، نمايندگي، کارمندي و کارفرمايي، هر دو مناسب هستند. بسياري از آن ها نيز ويژگي هاي لازم براي معلم بودن و تدريس را دارند. البته مقايسه هايي نيز ميان گروه هاي خوني گوناگون مطرح مي شود. افرادي که گروه خوني o دارند علاقه بيشتري به تکروي و مشاغل مديريتي از خود نشان مي دهند و خواهان استقلالند، در حالي که افرادي با گروه خوني a تمايل به فعاليت هاي گروهي دارند و از هماهنگي لذت بيشتري مي برند. به طور کلي گروه هاي خوني گوناگون موجب پرداختن يا مقاومت در برابر کارها شده گروهي در برابر استرس و فشارهاي روحي مقاوم تر و برخي حساس تر هستند و از آن جا که بسياري از دانشمندان زيست شناسي نيز تاثير گروه خوني بر رفتار و کردار افراد را تاييد مي کنند، اين مساله بتازگي بيشتر مورد توجه قرار گرفته و در بسياري از کشورها بويژه کشورهاي صنعتي براي پست هاي اجرايي و مديريتي، هنگام استخدام به نقش گروه هاي خوني اهميت داده و بسياري از جوانان بويژه خانم ها نيز هنگام انتخاب همسر به گروه خوني طرف مقابل توجه مي کنند تا از نظر پرداختن به کارهاي گروهي، ترجيح دادن مکان هاي شلوغ به تنهايي و جاهاي خلوت و تحمل استرس، شخصي را که تناسب بيشتري با ويژگي هاي روحي خودشان دارد انتخاب کنند.

لینک به دیدگاه
گروه خوني b: افرادي که گروه خوني b دارند، علاقه مند به محصولات لبني و گوشتي هستند و به طور کلي به محصولات کشاورزي نيز تمايل دارند. در جنوب چين بسياري از افراد داراي اين گروه خوني هستند. اين گونه افراد مي توانند خود را با شرايط گوناگون وفق دهند. افرادي رک، حساس، داراي پشتکار، ناشکيبا و غيرقابل پيش بيني هستند. رازدار خوبي نيستند و نمي توان اسرار خود را به آن ها گفت. اين افراد شايسته نويسندگي، روزنامه نگاري، هنر و کارهاي فکري هستند و مي توانند مجري يک برنامه تلويزيوني، يک بازيکن گلف و آرايشگر خوبي باشند.

مرسی منم شنیدم این موضوع و من bمثبت هستم تقریبا همش درست بود غیر از اونایی که های لایت کردم

لینک به دیدگاه
مرسی منم شنیدم این موضوع و من bمثبت هستم تقریبا همش درست بود غیر از اونایی که های لایت کردم

خب مسلما برای همه ی این موارد صدق نمی کنه.:ws37:بیشتر هم ممکنه جنبه ی تفریحی داشته باشه.:a030:

من خودم گروه خونی A مثبت هستم!:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...