رفتن به مطلب

پیشنهاد شما برای موضوع میزگرد یا کافه دیزاین

ارسال های توصیه شده

با سلام

دوستان عزیز می توانند با توجه به بندهای اعلام شده در "قوانین بخش میزگرد و کافه دیزاین" در این تاپیک موضوعات خودشون رو اعلام کنند.

با سپاسmysmilie_11.gif

لینک به دیدگاه

نام تاپیک: مطالعه و تحلیل مسائل شهری تا چه حد با رویکرد علمی قابل انجام است؟

علت انتخاب موضوع: سکرت ! :biggrin: چون باید راجع به این موضوع هفته آینده تو کلاس بحث کنیم منم چیزی در این مورد نمیدونم گفتم یکم از شما شهرسازا تقلب کنم ! :whistle:

روند بحث: هر کسی نظر خودش رو راجع به این سوال {مطالعه و تحلیل مسائل شهری تا چه حد با رویکرد علمی قابل انجام است؟} میگه...:coffee:

اصلا میشه مسائل شهری رو با استفاده از روشهای علمی تحلیل و حل کرد ؟ یا نه ؟

موافقید یا مخالف ؟ و علت موافقت یا مخالفت شما چیه ؟

نتیجه گیری: { فرد شروع کننده تاپیک موظف است که در پایان بحث نتیجه گیری کند.} چشم !

پ.ن : فقط تا شنبه بحث به نتیجه برسه که جوابشو لازم دارم ! :hanghead:

چقدر سخته رشته شهرسازی...فکر کنم باید برم انصراف بدم...:sad0:

لینک به دیدگاه

خب من 4 ساعت صبر کردم که این موضوع تایید بشه اما آقا امید و جناب عابدی نیومدن.

با اجازه شیخ تاپیک رو استارت کردم...

[h=3]رویکرد علمی در تحلیل مسائل شهری[/h]

لینک به دیدگاه

با سلام

از اون جایی که موضوع جدیدی برای گفتگو در هفته ی آینده پیشنهاد نشده، بنده یه موضوع رو پیشنهاد میدم، البته تاپیک مهرداد(شهری برای همه) هنوز ادامه پیدا خواهد کرد.

نام تاپیک: میدان، فلکه ، پلازا

علت انتخاب موضوع: آشنا کردن دانشجویان کارشناسی با تعاریف و تفاوت های این واژگان

روند بحث: در مورد تعاریف و تفاوت های این واژگان بحث خواهد شد.

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...

سلام امیدوارم که این پست دیده بشه.:ws37:

پارک بانوان

اینکه آیا اصلا از دید جامعه شناسی شهری ایجاد چنین پارک هایی به صلاح هست یا نه؟با توجه به نقدهایی که بهش وارد میشه که تفکیک جنسیتی رو تو جامعه تشدید می کنه.

اگه آره شرایطش چه جوری باشه؟ اگه نه چرا؟ چه جایگزینی می تونن ارائه بدن بجاش؟

تجربه ی خود دوستان(خانوما فقط می تونن این قسمت نظر بدن:ws3:) از حضور تو همچین فضاهایی چیه؟:a030:

لینک به دیدگاه

پارک بانوان

اینکه آیا اصلا از دید جامعه شناسی شهری ایجاد چنین پارک هایی به صلاح هست یا نه؟با توجه به نقدهایی که بهش وارد میشه که تفکیک جنسیتی رو تو جامعه تشدید می کنه.

تجربه ی خود دوستان(خانوما فقط می تونن این قسمت نظر بدن:ws3:) از حضور تو همچین فضاهایی چیه؟:a030:

به نظرم موضوع خوب و جالبیه :a030:

اگه یه تاپیک مجزا واسش باز کنی بهتره :w16:

لینک به دیدگاه

پارک بانوان

عالیه مریم جون.. بزن تاپیکو عزیزم :icon_gol:
لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

ممنون از سوالتون منو به چالش انداخین ...!!! بیشتر هم رو خود مفهوم علم و روش علمی .... به نظرم اول یه تعریف از این مفهوم برا خودمون انجام بدیم بعد بریم سراغ ادامه مسئله..........اگه تعریفی قانع کننده ای پیش خودتون دارین بذارین....

تعریفی که من از علم دارم ........ یه نوع شناخت و آکاهی منظمه گه هدف داره و صاحب مطلقش خداونده و هر کار کنیم از ماهیت و ذات اشیاء شناخت پیدا نمیکنیم..... ......شناختی که ما داریم یه نوع شناخت نسبیه نسبت به اون شناخت مطلق و در چارچوب یه پاردایمی که توانایی حل بیشتری تو مسائل موجود داشته.....و این شناخت به نظرم یه طیفیه که از فلسفه (درک حقایق به اندازه فهم بشر) شروع و تا علم تجربی که با مادیات سروکار داره ادامه داره .............

بنابراین تعریف تو مسائل شهری کل طیف از فلسفه گرفته تا علم تجربی همه استفاده میشه...... خوشحال می شم نظریه بقیه رو بدونم

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان من متن قبلی رو تو قسمت جواب سوال یکی از دوستان که پرسیده بود راجع به کاربرد روشهای علمی در شهرسازی نوشتم ولی نمیدونم چرا اینجا که راجع پارک بانوانه اومده...........!!!!

لینک به دیدگاه
ببخشید دوستان من متن قبلی رو تو قسمت جواب سوال یکی از دوستان که پرسیده بود راجع به کاربرد روشهای علمی در شهرسازی نوشتم ولی نمیدونم چرا اینجا که راجع پارک بانوانه اومده...........!!!!

سلام مهندس

این تاپیک دوستان پیشنهادات خودشون رو درباره موضوعات جدید میزگرد ارائه میدن. بحث و گفتگوها در تاپیک های مجزا برای هر موضوع انجام میشه. یا هرکس میتونه در مورد موضوعی خاص بحث و میزگرد جدیدی رو تو این بخش ایجاد کنه.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام بچه ها

بیاین نظراتتونو واسه موضوع دور جدید مذاکرات :ws3:میزگردی اینجا اعلام کنین.

هر موضوعی که فکرتونو مشغول کرده و البته به شهرسازی هم مرتبطه رو اینجا اعلام کنین تا دور همی راجع بهش بحث کنیم.:w16:

بازم میگم هر موضوعی که به نوعی به شهرسازی ربط پیدا میکنه رو میتونین بگین:w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

چرا شهرسازی هنوز تو خیلی از شهرهای ایران ناشناخته مونده!؟ چیکار میشه کرد که رشته ای که با همه ابعاد زندگی مردم در ارتباط و می تونه کمک زیادی به مردم بکنه رو به همه شناسوند!!!!!!!!!!!!!؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
چرا شهرسازی هنوز تو خیلی از شهرهای ایران ناشناخته مونده!؟ چیکار میشه کرد که رشته ای که با همه ابعاد زندگی مردم در ارتباط و می تونه کمک زیادی به مردم بکنه رو به همه شناسوند!!!!!!!!!!!!!؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

می تونی تاپیکشو بزنی و شهرسازا و غیر شهرسازا بیان نظرشونو بگن

به یک جمع بندی کلی می رسیم و شاید راه حل های جالبی داشته باشن بچه ها!! :w16:

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها خسته نباشین:icon_gol:

•نام موضوع:ایجادشهری جدیدباریکردهای مختلف

•علت انتخاب موضوع:هدفم از ایجاداین تاپیک اینه که بچه های شهر سازی وعمران ومعماری باقوانین ایجاد شهر چه از لحاظ برنامه ریزی وجانمایی عناصرمهم وکاربری ها وسرزندگی ومحصوریت وقوانین مربوط به جانمایی شهر که مربوط به بچه های شهرسازی هستش وچه قسمت طراحی ساختمونای شهر که مربوط به بچه های معماری هست وچه قسمت اجرایی وکشیدن نقشه براساختمان ،نبودنش روی خط گسل ،تاسیسات زیربناییش ،استانداردبودن اسکلت ساختمان وتوجه به اقلیم وخرد اقلیم

•ومتناسب با فرهنگ کشور،منطفه یاشهرآشنا بشن وکسب تجربه ای باشه براهمه

•روند بحث:ازسمش پیداس که هدف ایجادشهر جدیدودربحث باید همه شرکت کنن از بچه های انجمن ،نظر سنجی از مردم براایجادشهر

•نتیجه گیری:نظریه بچه هاروتحلیل می کنیم وبراآینده کاری مون موثر میشه

اگه جایی رواشتباه گفتم ممنون میشم بگین درستش کنم

خودمم دوستایی دارم از رشته معماری وعمران سعی می کنم ازتجربیاتشون استفاده کنم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...