رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام ، من می خواستم نظرتون رو راجع به این مدل ها بگین بهم :

Dell Vostro 3550-B 890.000

840.000 Samsung RV 509

850.000 HP Pavilion G6-1157

اگر کسی از دوستان این مدل ها رو داشته خوشحال می شم نظرشو بگه بهم .

اگر هم مدل خوب دیگه ای سراغ دارید که حدود 15 اینچ باشه و قیمتش هم 800 تا 900 تومن باشه بهم معرفی کنید لطفا !

خیلی ممنون !

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام ، من می خواستم نظرتون رو راجع به این مدل ها بگین بهم :

Dell Vostro 3550-B 890.000

840.000 Samsung RV 509

850.000 HP Pavilion G6-1157

اگر کسی از دوستان این مدل ها رو داشته خوشحال می شم نظرشو بگه بهم .

اگر هم مدل خوب دیگه ای سراغ دارید که حدود 15 اینچ باشه و قیمتش هم 800 تا 900 تومن باشه بهم معرفی کنید لطفا !

خیلی ممنون !

سلام , از توی مدل هایی که بالا انتخاب کردین من بهتون hp pavilion g6-1157 850.000 رو معرفی می کنم چون از لحاظ کانفیگ و زیبایی از 2 مدل دیگه بهتره .

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
با 2 میلیون تومن پول کدوم اینا خوبه؟

apple ?

hp ?

dell?

vaio?

apple پول مارکشو میگیره و مسلما با این قیمت میتونی جز اپل یه لپ تاپ خفن بگیری اما خوب اپل هم کلاس خودش رو داره دیگه

لینک به دیدگاه
بین اون 3 تا دیگه چی کدومشون بهتره ؟:ws52:

من خودم اچ پی دارم واقعا ازش راضیم آخ نگفته تا حالا.یه سری از بالای اتوبوس افتاد پایین اما هیچیش نشد.

دوستم با ماشین چپ کرده اچ پی داشته از شیشه پرت شده بیرون فقط یه کم قابش شکسته!!!

دل رو زیاد دیدم تو دانشگاهمون خراب بشه فلت ال سی دی پاره میشه زووود،برای 2 نفرم بیخودی کلا سوخت!!!

وایو هم خوووبه باهاش کار نکردم اما بدک نیس

لینک به دیدگاه
از این مدل Apple MC226LL/A خوشم اومد اما به نظرم بتونم ارزونتر یه مارک دیگه بگیرم اما این مدل خیلی خوشگل :4564:

دو مدل یکسان از نظر سخت افزاری apple بسیار گرون تره از مدلهای دیگه

لینک به دیدگاه
با 2 میلیون تومن پول کدوم اینا خوبه؟

apple ?

hp ?

dell?

vaio?

زمینه ی کاریتون چی هست؟

سوالی که پرسیدین بسیار کلی و غیر قابل پاسخ هست.

هر کدوم از این vendor ها سیاست کاری مربوط به خودشون رو دارند و در رنج ها و زمینه های کاری متعدد ، محصولات متعدد و با کیفیت متفاوت.

لینک به دیدگاه
از این مدل apple mc226ll/a خوشم اومد اما به نظرم بتونم ارزونتر یه مارک دیگه بگیرم اما این مدل خیلی خوشگل :4564:

کار کردن با iosبرای کسانیکه با ویندوز کار کردن سخته

چون خودم کار کردم و میکنم دارم میگم

محدودیت های خاص خودش رو داره

در مورد قیمت هم فکر نمیکنم پایین بیاد

مدل جدید که بیاد شاید یکمی پایین بیاد

اینم که شما پسند کردی مدل 2011هست و مدل 2012 هم اومده که لیون روش هست

مدل های دیگه هم هست که در سطح اپل هستند

اولویتهاتون رو بگید تا مدل معرفی کنم بهت

لینک به دیدگاه
کار کردن با iosبرای کسانیکه با ویندوز کار کردن سخته

چون خودم کار کردم و میکنم دارم میگم

محدودیت های خاص خودش رو داره

در مورد قیمت هم فکر نمیکنم پایین بیاد

مدل جدید که بیاد شاید یکمی پایین بیاد

اینم که شما پسند کردی مدل 2011هست و مدل 2012 هم اومده که لیون روش هست

مدل های دیگه هم هست که در سطح اپل هستند

اولویتهاتون رو بگید تا مدل معرفی کنم بهت

می خوام revit و 3d روش به راحتی اجرا بشه قیمتش هم نهایت تا 3.5 باشه برندش هم مهم نیست

لینک به دیدگاه
می خوام revit و 3d روش به راحتی اجرا بشه قیمتش هم نهایت تا 3.5 باشه برندش هم مهم نیست

گرافیک های اپل ضعیف هست و به درد کاری که شما میخوای نمیخوره...مگر اینکه ورژن مکینتاش برنامه cad رو گیر بیاری که تا جایی که من میدونم نیست.من چون با مکینتاش خودم دارم کار میکنم،میدونم که چیه و کامل میتونم راهنمایی رو بدم.اگر کارهایی نظیر تدوین ویدئویی داشتیدمیگفتم مک رو بگیرید.

شما به گرافیک بالا جهت رندر نیاز دارید.

بهتون از مدلهای سونی،اونم در گرید f پیشنهاد میکنم که دستگاه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

براتون یه مدل رو پیشنهاد میدم،باید سایت رو چک کنم و مدلها رو مقایسه کنم.

شما با 2.400.000میتونی یک دستگاه عالی رو داشته باشی.

لینک به دیدگاه
گرافیک های اپل ضعیف هست و به درد کاری که شما میخوای نمیخوره...مگر اینکه ورژن مکینتاش برنامه cad رو گیر بیاری که تا جایی که من میدونم نیست.من چون با مکینتاش خودم دارم کار میکنم،میدونم که چیه و کامل میتونم راهنمایی رو بدم.اگر کارهایی نظیر تدوین ویدئویی داشتیدمیگفتم مک رو بگیرید.

شما به گرافیک بالا جهت رندر نیاز دارید.

بهتون از مدلهای سونی،اونم در گرید f پیشنهاد میکنم که دستگاه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

براتون یه مدل رو پیشنهاد میدم،باید سایت رو چک کنم و مدلها رو مقایسه کنم.

شما با 2.400.000میتونی یک دستگاه عالی رو داشته باشی.

حمید جان قبول ندارم که گرافیک های اپل ضعیف هستن.هر لپ تاپی یک گرافیک روش هست.اتفاقا یکی از مشخصه های اصلی اپل این هست که با وجود اینکه به ظاهر قطعه ی چندان خوبی روش نیست اما سرعت بالاتر و کیفیت بهتری رو بهت میده.به عنوان مثال معمولا این طور هست که دو سی پی سو یکسان روی اپل و یک برند دیگه باشه ما از اپل سرعت بیشتری رو انتظار داریم.من مشخصات این لپ تاپ رو نگاه کردم.این بود

[h=4]Product Highlights[/h]

• 2.8GHz Intel Core 2 Duo
  • 4GB (2x2GB) RAM
  • 500GB 5400rpm Hard Drive
  • SuperDrive
  • nVIDIA GeForce 9600M GT 512MB Graphics
  • 17" Glossy Widescreen LED Backlit Display
  • ExpressCard/34
  • iSight Webcam, Bluetooth 2.1+EDR
  • 802.11n AirPort Extreme
  • Mac OS X 10.6 Snow Leopard, 6.6 lb
    [*=right]مشخصاتش پائین نیست.گرافیکش هم 512 برای اپل خوبه و فکر میکنم اگه یه ویندوز روز نصب کنه جوابگوی کارش هست.البته من نمیدونم اون برنامه ها چه گرافیکی رو نیاز دارن.تنها ایرادی که میتونم به این لپ تاپ بگیرم اینه که متاسفانه از گرافیک جی فورس استفاده کرده که کاش ATI بود.
    [*=right]اما منم به ایشون همین پیشنهاد شما رو میدم.چون براشون برند مهم نیست.پس میتونن یه لپ تاپ عالی سونی داشته باشن با قیمت کمتر حتی که میتونه به قول شما از سری f انتخاب کنه یا اگه مانیتور بزرگ نمیخواد از سری c که واقعا هم سری خوبی هست و حتی شاید از سری z (البته شاید قیمت بالاتر باشه-قیمت این سری رو ندارم.اگه کسی داره ممنون میشم بهم بده) انتخاب کنه.

لینک به دیدگاه

لپتاپ هایی که در بازار وجود داره بطور کل به دونوع تقسیم میشن :

لپتاپ های Gaming و لپتاپ های Workstation

این دو نوع ؛ تفاوت های زیادی با هم دارند ولی اصلی ترین تفاوت موجود در این دو نوع ؛ نوع کارت گرافیک بکار رفته در این لپتاپ هاست.

شرکت های تولید کننده ی کارت گرافیک ، برای مقاصد و اهداف کاربران مختلفشون ، دو نوع کارت گرافیک طراحی میکنن.

دو شرکت معروف تولید کارت های گرافیک : شرکت های Nvidia و AMD-ATI هستن که مطمئنا همه میشناسیمشون.

شرکت Nvidia برای کاربرانش دو نوع کارت طراحی کرده : کارت های Geforce و کارت های Quadro

شرکت ATI هم برای کاربرانش دو نوع کارت داره : کارت های Radeon و کارت های FirePro

اما تفاوت این کارت ها با هم چی هست!؟

خب کارت های سری Geforce و Radeon ، کارت های نمایش محتوا هستن. یعنی اینکه وقتی شما یک بازی رو اجرا میکنین ، این کارت ها وظیفه ی نمایش هرچه بهتر و باکیفیت تر جزئیات بازی رو دارن. در واقع این دو نوع کارت ، کارت های مخصوص Gaming هستن.

اما کارت های Quadro و Firepro :

این دو نوع کارت ، مخصوص کار های تولید محتوا نظیر CAD , CAM و DCC هست.

این کارت ها بواسطه ی Bios ویرایش شده و قدرتمندشون ، توانایی ارتباط با Firmware نرم افزار های 3D رو به بهترین نحو دارا هستن و برای کار های 3D سطح بالا طراحی شدن.

بحثی در مورد میزان کیفیت خروجی تصاویر وجود داره به نام FPS یا Frame per second یا میزان فریم بر ثانیه.

هرچقدر این میزان بالاتر باشه ، نشون دهنده ی کیفیت بالای تولید و نمایش جزئیات هست.

به تصویر زیر نگاه کن .

توو این تصویر ، دو تا کارت گرافیک شرکت Nvidia که به لحاظ ساخت مشابه همدیگه هستن ( بر پایه ی هسته ی GF104 و تکنولوژی 40 نانومتری ) ، مقایسه شدن.

تصویر اول میزان FPS در نرم افزار Catia در رزولوشن بسیار بالا در یک کارت گرافیک Geforce GTX 485M

و تصویر دوم میزان FPS در نرم افزار Catia در همون رزولوشن و کارت گرافیک Quadro 3000M که به لحاظ ساخت ، بسیار شبیه به GTX 485M هست.

اما تفاوتشون رو در عملکرد در یک نرم افزار 3D ببین :

b41843kefgshacniqsb7.png

تصویر اول

7sye6l5kyi6uqpkop42b.png

تصویر دوم

مشخصات سیستم البته کمی با هم متفاوته و همین میتونه در نتایج کمی تاثیر بذاره.

اما بطور کل میبینی که کارت اول که یک کارت Gaming هست ، در یه نرم افزار 3D تونسته 4.32 فریم در ثانیه رو نمایش بده.

اما کارت دوم که به لحاظ مشخصات بسیار شبیه به کارت اول هست و به یک پایه ساخته شدن ، تونسته 24.61 فریم بر ثانیه ، تصویر بده.

دلیلش اینکه که شرکت Nvidia با تغیراتی که در ساختار بایوس کارت دوم بوجود اورده ، اون رو برای کار های 3D بهینه سازی کرده که همین امر هم باعث بالا رفتن قیمت کارت وقیمت کلی سیستم خواهد شد.

لینک به دیدگاه
حسین الان مدل خاصی برای من در نظر نداری معرفی کنی؟:hanghead:

امممممممممم

خب با وزن بالا مشکلی نداری؟

از کجاها میتونی خرید کنی؟

و آیا حتما باید لپتاپ داشته باشی یا مثلا با pc هم مشکلی نداری؟

لینک به دیدگاه
امممممممممم

خب با وزن بالا مشکلی نداری؟

از کجاها میتونی خرید کنی؟

و آیا حتما باید لپتاپ داشته باشی یا مثلا با pc هم مشکلی نداری؟

در نظر بگیر که 2 3 روز می خوام دانشگاه ببرم بخودم یه مدل asus دیدم خوشم اومد اما به خاطر وزن و قیمتش بیخیال شدم :hanghead:

مدلش موجود در بازار ایران باشه هر جا باشه می تونم بخرم

آره فقط لپتاپ باشه pc که دارم به راحتی revit اجرا می کنه نیاز به pc ندارم

لینک به دیدگاه
در نظر بگیر که 2 3 روز می خوام دانشگاه ببرم بخودم یه مدل asus دیدم خوشم اومد اما به خاطر وزن و قیمتش بیخیال شدم :hanghead:

مدلش موجود در بازار ایران باشه هر جا باشه می تونم بخرم

آره فقط لپتاپ باشه pc که دارم به راحتی revit اجرا می کنه نیاز به pc ندارم

برای کاری تو میخوای انجام بدی ، با توجه به چیزایی که نوشتم ، گزینه هایی که میتونی باهاشون در حد یه حرفه ای کار کنی ، گزینه های Workstation هست که همه قریب به اتفاق ، وزن بالای 3 کیلو دارن :دی

البته لپتاپ های معمولی هم کارت رو راه میندازن ولی همونطوری که گفتم مخصوص این کار ساخته نشدن و ممکنه در بعضی کارها ، کیفیت و سرعت رندر پایینی رو برات رقم بزنن.

ببین لپتاپی که نیاز داری تا باهاش کارای سه بعدی طراحی انجام بدی مطمئنا باید پردازنده و گرافیک قدرتمندی داشته باشن که همین قدرتمند بودن باعث ایجاد گرما میشه.

برای دفع گرما و بهبود سیستم کولینگ ، طراحی بدنه و تهویه مورد توجه قرار میگیره و از جنس ها و ضخامت هایی استفاده میشه که این گرما رو تحمل کنه. پس روی وزن لپتاپ تاثیر میذاره.

راستی نهایت بودجت 3.5 بود؟

آخه نوشتی به خاطر قیمتش بیخیال شدم.

قیمت اون چند بود و چه مدلی بود؟

لینک به دیدگاه
حمید جان قبول ندارم که گرافیک های اپل ضعیف هستن.هر لپ تاپی یک گرافیک روش هست.اتفاقا یکی از مشخصه های اصلی اپل این هست که با وجود اینکه به ظاهر قطعه ی چندان خوبی روش نیست اما سرعت بالاتر و کیفیت بهتری رو بهت میده.به عنوان مثال معمولا این طور هست که دو سی پی سو یکسان روی اپل و یک برند دیگه باشه ما از اپل سرعت بیشتری رو انتظار داریم.من مشخصات این لپ تاپ رو نگاه کردم.این بود

Product Highlights

• 2.8GHz Intel Core 2 Duo
  • 4GB (2x2GB) RAM
  • 500GB 5400rpm Hard Drive
  • SuperDrive
  • nVIDIA GeForce 9600M GT 512MB Graphics
  • 17" Glossy Widescreen LED Backlit Display
  • ExpressCard/34
  • iSight Webcam, Bluetooth 2.1+EDR
  • 802.11n AirPort Extreme
  • Mac OS X 10.6 Snow Leopard, 6.6 lb
    [*=right]مشخصاتش پائین نیست.گرافیکش هم 512 برای اپل خوبه و فکر میکنم اگه یه ویندوز روز نصب کنه جوابگوی کارش هست.البته من نمیدونم اون برنامه ها چه گرافیکی رو نیاز دارن.تنها ایرادی که میتونم به این لپ تاپ بگیرم اینه که متاسفانه از گرافیک جی فورس استفاده کرده که کاش ATI بود.
    [*=right]اما منم به ایشون همین پیشنهاد شما رو میدم.چون براشون برند مهم نیست.پس میتونن یه لپ تاپ عالی سونی داشته باشن با قیمت کمتر حتی که میتونه به قول شما از سری f انتخاب کنه یا اگه مانیتور بزرگ نمیخواد از سری c که واقعا هم سری خوبی هست و حتی شاید از سری z (البته شاید قیمت بالاتر باشه-قیمت این سری رو ندارم.اگه کسی داره ممنون میشم بهم بده) انتخاب کنه.

سلام

حمید جان من حدود 2 سال هست که مک بوک دارم:ws3:همه مدلش هم زیر دستم بوده و هست(از Airتا پرو2012که این اواخر گفتم...)به شدت زیر بازی و برنامه های گرافیکی سنگین کم میاره،خصوصا اگه رو ویندوز بیاریشون بالا که دیگه هیچی،مصرف باتریشون دوبل میشه و...در صورت سرعت واقعی رو میگیری که ورژن مک از هر برنامه رو نصب کنی،که بالاتر هم گفتم...برای کارهای مولتی مدیا و تدوین لنگه نداره،چون تمام برنامه هاش هم تحت مک راحت گیر میاد و خیلی خوب جواب میده

قیمت سری Fاز حدود 1.400.000شروع میشه به بالا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...