رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

من یه مشکل دارم .زمانی که متریال رو به یه ابجکت می دم باید حتما از uvwmapاستفاده کنم تا شکل واقعیش مشخص شه

حالا اگه بخوام روی یه ابجکت دیگه تو همون پروژه متریال رو ادیت کنم با uvwmapاون ادیت قبلی میره

چکار باید بکنم؟:sad0:

فکر میکنم اشتباه میکنی چون uvwmap به object داده میشه نه به متریال شما برای هر object میتونی uvwmap خودش رو بدی

لینک به دیدگاه

مثلا مشکل من بیشتر در زمینه متریال دهی روی دیوار های مختلفه

من با یه دونه باکس 4تا دیوار رو می سازم. که شامل سقف و کف اتاق هم میشه این باکس

خب من می خوام که سقف یه متریال و به کف یه متریال دیگه بدم

هر متریالی می دم شکلش واضح نیست.مثلا کاغذ دیواری

تا از uvwmap استفاده نکنم شکلش واضح نمیشه.خب تا اینجا مشکلم حل شد

اما برای کف می خوام متریال بدم با تنظیمات متفاوتش در uvwmap

اینجاست که تمام تنظیمات uv قبلی که روی دیوار داده بودم بر اساس مقیاس های داده شده جدید در کف تنظیم میشه و داد من می ره هوا:4564:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
مثلا مشکل من بیشتر در زمینه متریال دهی روی دیوار های مختلفه

من با یه دونه باکس 4تا دیوار رو می سازم. که شامل سقف و کف اتاق هم میشه این باکس

خب من می خوام که سقف یه متریال و به کف یه متریال دیگه بدم

هر متریالی می دم شکلش واضح نیست.مثلا کاغذ دیواری

تا از uvwmap استفاده نکنم شکلش واضح نمیشه.خب تا اینجا مشکلم حل شد

اما برای کف می خوام متریال بدم با تنظیمات متفاوتش در uvwmap

اینجاست که تمام تنظیمات uv قبلی که روی دیوار داده بودم بر اساس مقیاس های داده شده جدید در کف تنظیم میشه و داد من می ره هوا:4564:

salam

shoma mitooni roo ye object chanta edit poli ejad koni va be poligan har kodam uvw map jodagane bedi

yani inke baraye poligane saghf ye edit poli begiri va id ro tarif koni va behesh uvwpam bedi

poligane badi ham be hamin tartib edit poli jadid ijad koni

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام دوست گرامی انوشه.. روی متریالی کلیک کرده از قسمت get material گزینه multi-sub object را بزن تا در زیرمجموعه یک متریال ، متریالهای مختلف داشته باشی .از آن متریال که ساختی چند مورد کپی کن روی این متریالها و uvw map هرکدام را تغییر و هرکدام را نامگذاری کنید. و هرکدام را روی یک قسمت مورد نظر اعمال نمایید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام چه خوب بود کاربا وری در محیط اسکچ آپ رو هم میذاشتید چون خیلی ها با اسکچ اپ کار میکنن و با وری در محیط اسکچ آپ نمی تونند کار کنند.به نظر من یه تایپک هم به این موضوع اختصاص بدید.با تشکر.

لینک به دیدگاه
سلام چه خوب بود کاربا وری در محیط اسکچ آپ رو هم میذاشتید چون خیلی ها با اسکچ اپ کار میکنن و با وری در محیط اسکچ آپ نمی تونند کار کنند.به نظر من یه تایپک هم به این موضوع اختصاص بدید.با تشکر.

درود

[h=1]نکات کاربردی V-Ray برای Skethcup[/h]

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...