رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خب این تایپیک در ادامه تایپیک زیر ایجاد شده.

آموزش گام به گام نرم افزار Flac 2D ، نرم افزار تحلیل پایداری فضاهای زیرزمینی

هر گونه سوال و اشکالی در مورد این نرم افزار براتون پیش اومده اینجا مطرح کنید.

تا اونجا که بتونم پاسخ گو خواهم بود :icon_redface:

لینک به دیدگاه
من دقیقا متوجه نشدم مهمترین ویژگی این نرم افزار چیه؟

تحلیل تنش و کرنش مواد معدنی را تحت بار نشون میده؟

تحلیل پایداری فضاهای زیرزمینی مثل تونل ها ، معادن زیرزمینی و ... رو انجام میده

ابتدا مشخصات فضای مورد نظر و بعد از اون اطلاعات جنس محیط رو میگیره و با توجه به تنش های اعمال شده به این فضا از اطراف و سطح زمین، میزان تغییر شکل این فضا رو میده و میگه که در محدوده مجاز هست یا نه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

از لحاظ قدرت مدلسازی چطوره؟

اگر یک مدل پیچیده باشه،باید از یک نرم افزار دیگه مدل را وارد کرد،یا فقط میشه استوانه و شکل های ساده را تحلیل کرد؟

لینک به دیدگاه
از لحاظ قدرت مدلسازی چطوره؟

اگر یک مدل پیچیده باشه،باید از یک نرم افزار دیگه مدل را وارد کرد،یا فقط میشه استوانه و شکل های ساده را تحلیل کرد؟

این نرم افزار تحلیل رو به صورت 2بعدی انجام میده البته flac 3d هم داریم که کمی پیچیده تر از این هست.

با استفاده از ابزاری که برای طراحی مدل داریم میشه مدل های مختلفی رو طراحی کرد.

در حد خودش نرم افزار خوب و قدرتمندی هست

هرچند که این نرم افزار برای محیط های پیوسته طراحی شده (مثل خاک) و برای مدل سازی فضاهایی که دارای درزه ، ترک ، شکستگی (گسل) هستند (که اکثرا در سنگ وجود دارند)، باید از نرم افزار دیگری مثل udec استفاده کرد.

لینک به دیدگاه
با سپاس از شما...

اگر آموزش را همراه با یک مثال فرضا مدلسازی تونل در برنامه سپس تجزیه و تحلیل کنید بهتر نیست؟

در پست اول تایپیک اصلی مراحل آموزشی رو توضیح دادم:icon_gol:

مراحل آموزشی ما:

ابتدا در همین تایپیک یک آشنایی مختصر با ابزار ها و منو های و کلا نحوه کار نرم افزار ارائه میشه

بعد از اون در تایپیک دیگری در همین تالار به انجام یک پروژه کاربردی می پردازیم.

همچنین شما میتونید هر سوال و مشکلی که داشتید در تایپیک زیر مطرح کنید.

لینک به دیدگاه

حالا قبل از اینکه آموزش را شروع کنی،بذار من سوالات کلی را در مورد ماهیت نرم افزار بپرسم،بعدا...

آیا این نرم افزار جز نرم افزارهای المان محدود است؟

یعنی مش بندی هم میخواد که در هر نقطه ای که خواستیم به ما اطلاعات لازم را بده؟

لینک به دیدگاه
حالا قبل از اینکه آموزش را شروع کنی،بذار من سوالات کلی را در مورد ماهیت نرم افزار بپرسم،بعدا...

آیا این نرم افزار جز نرم افزارهای المان محدود است؟

یعنی مش بندی هم میخواد که در هر نقطه ای که خواستیم به ما اطلاعات لازم را بده؟

بله همینطور هست

فضای مورد نظر از المان هایی تشکلیل شده که اطلاعات هر قسمت رو که خواستید میتونید بدست بیارید.

در ادامه و در مرحله انجام پروژه کاربردی حتما این کار رو انجام میدیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

دست گلت درد نکنه مرسی انشالله منم در آینده نزدیک یه نرم افزار تخصصی رو اموزش میدم

یا علی

خوشحال میشیم فعالیتتون رو ببنیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام .....در مورد مدلسازی خود مهار و مدلسازی گرو ت انتهایی آن لطفا توضیح دهید....... در بخش مدلسازی با بخش گرافیکی آن موقعی که مدلسازی انجام میدم solve صورت نمیگیرد ...... سوال دومم این است که نیروی محوری در کل مهار وجود دارد یا فقط در قسمت دارای گروت ؟

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

از آخرین پست این تاپیک معلومه که خیلی وقته کسی به اینجا سر نمیزنه به هر حال من سوالمو می پرسم !!!

برای مدل کردن درزه می دونم که باید از interface استفاده بشه ولی نمی دونم مثلا درزه با موقعیت فضایی 291/58 و مقدار شیب و جهت شیب آنها به ترتیب 310-215/60-37 درجه چجوری میشه پیاده سازی کرد !؟

دمتون گرم جواب بدین !

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

با سلام

من flac2d ver7 رو نصب كردم ولي وقتي يك مدل رو ايجاد ميكنم و run ميكنم به من پيام زير رو ميده:

valid licence not available. cannot cycle

درحاليكه crack ريخته شده و نرم افزار بصورت offline نصب شده.

لطفا راهنمايي كنيد.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام دوستان من در نرم افزار FLAC یه پروژه رو برای پایان نامه مدل کردم و میخوام تحلیل لرزه ای روی اون انجام بدم و نمودار نیرو وارد به نیل به زمان رو میخوام! ولی نمودارم به شکل زیر در اومده لطفا کمکم کنید :ws52:

Capture1.png

CaptureuQin.png

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...