رفتن به مطلب

حل دستی مسائل مکانیک

ارسال های توصیه شده

یه واشر داریم .اون رو از یه طرف کاملا می بریم -تقریبا می شه شبیه حرف c حالا اون رو در راستای محورش (محور استوانه ای )می کشم .یه مارپیچ بدست میاد .حالا کاهش قطر چه قدره .- اعداد رو دلخواه بگیرید.چونکه جواب مهم نیست ومهم راه حل.

داده ها : نیرو نامعین .جنس st 37 . قطر داخلی و خارجی پبش از برش و کشش معین.ضخامت واشر معین

من تا یه جایی رفتم .یعنی نیرو رو با توجه به جنس پیدا کردم . وبعد کرنش زوایه ای رو بدست آوردم .اما نمی دونم درسته یا نه ؟

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
یه واشر داریم .اون رو از یه طرف کاملا می بریم -تقریبا می شه شبیه حرف c حالا اون رو در راستای محورش (محور استوانه ای )می کشم .یه مارپیچ بدست میاد .حالا کاهش قطر چه قدره .- اعداد رو دلخواه بگیرید.چونکه جواب مهم نیست ومهم راه حل.

داده ها : نیرو نامعین .جنس st 37 . قطر داخلی و خارجی پبش از برش و کشش معین.ضخامت واشر معین

من تا یه جایی رفتم .یعنی نیرو رو با توجه به جنس پیدا کردم . وبعد کرنش زوایه ای رو بدست آوردم .اما نمی دونم درسته یا نه ؟

با تشکر از شما دوست ارجمند .

سوال جالبیست . فقط این حقیر دقیقا قسمت قرمز رنگ سوال رو درست درک نکردم . میشه بیشتر توضیح بدید ؟

لینک به دیدگاه

یعنی قطر داخلی و خارجی واشر قبل از عملیا ت بریدن ( برای ایجاد دو سر برای کشش )

من یه حل اشتباه می زارم . حل فقط مقاومت مصالحی و با روابط مهندسی .

تازه این ترم که دارم شکل دهی فلزات پاس می کنم . فهمیدم که باید از روابط حقیقی استفاده کنم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

چی شد ؟//

اگه دستی کسی نمی دونه . بگید . باید با چه نرم افزاری باید تحلیلش رو انجام بدم .

اگه هم کمی درباره مراحل نرم افزاری که معرفی می کنید بگید . بسیار عالیست .

لینک به دیدگاه

مسئله شما در نرم افزارهای المان محدود از نظر استاتیکی نامعینه ، در واقعیت علاوه بر

نیرو یک گشتاور هم برای جلوگیری از چرخش مقطع نیز وارد میشه

لینک به دیدگاه

البته من یه کم به مخم فشار آوردم و تو آباکوس حلش کردم : یک نقطه مرجع تعریف کردم و

درجات آزادی صفحه بالایی رو بستم (در جهت x) سپس درجات آزادی صفحه پایینی رو به

نقطه مرجع وابسته کردم و درجه آزادی دوران رو برای نقطه مرجع حول محور x بستم. انتظار

داشتم توزیع تنش متقارن باشه چون مسئله اصلی متقارنه . نتایج به دست آمده به خوبی

این نظر رو تایید می کنه . کل فرایند حل (مدلسازی - تعریف مواد و ...) 20 دقیقه طول کشید

ولی یه چیزی رو دقت کنید . در فرایند شکل دهی ماده وارد مرحله پلاستیک میشه که باید

داده های نمودار تنش ــ کرنش ماده رو در ناحیه پلاستیک داشته باشیم . تحلیل پلاستیک

خیلی بیشتر به واقعیت نزدیک هست. بر اساس تئوری خطی،تنش ها به طور خطی با کرنش

تغییر می کنن ولی در تحلیل پلاستیک پس از گذشتن از تسلیم با افزایش کرنش ، تنش تغییر

آنچنان زیادی نمی کند. بنابراین اگر به مقدار تنش ها دقت کنیم در می یابیم که مقدار عددی

تنش ها بسیار بالاست زیرا نرم افزار فرض می کنه تنش ها مدام (به طور خطی با کرنش) در

حال زیاد شدن هستند و این درست نیست. ولی این روش به ما کمک می کنه روش درست

حل کردن رو پیدا کنیم. بنابراین باید تحلیل پلاستیک انجام بدیم با اعداد دقیق (هیچکدام از

اعدادی که من به کار بردم واقعی نیستند و اعداد به دست آمده اعتبار ندارند)

فقط تنها چیز مهم ،شکل توزیع تنش هست که درسته !!!

البته باید تحلیل پلاستیک انجام بدید تا بتونید دقیقتر بررسی کنید. من دیگه خیلی خوابم

میاد دارم میرم لالا !!

یکی از عکس ها از نمای روبرو و دیگری از بالا نمای تغییر شکل یافته اون قطعه هستش

البته مقادیر تغییر مکان ها 200 برابر بزرگ شده

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

تنش برشی که از این رابطه ای که شما نوشتین به دست نمیاد.

یعنی شما واشر به صورت شکل C را باز میکنی و میشه پیچش در مقاطع جدار نازک.

در این رابطه b طول مقطع باز شده،یعنی محیط نیم دایره و t اختلاف قطر داخلی و خارجی است.

در واقع یک نوار مستطیلی به طول b و عرض t.

i521968_1.JPG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...