رفتن به مطلب

زنان قد بلند بيشتر مستعد ابتلا به سرطان هستند

ارسال های توصیه شده

يك آزمايش جديد نشان داد زنان بلندقدتر بيشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.

، بنابراين يافته جديد، خطر ابتلا به برخي از شايعترين انواع سرطان در زنان قد بلند تا يك سوم برابر بيشتر است.

متخصصان معتقدند كه بلند قد بودن در واقع عامل افزايش سطح هورمون‌هاي خاصي است كه در بروز سرطان‌هاي مشخص شناخته شده هستند. نتايج اين آزمايش كه در دانشگاه آكسفورد انجام گرفته حاكيست در ازاي هر 4 اينچ افزايش قد خطر ابتلا به سرطان 16 درصد بيشتر مي‌شود.

به گزارش روزنامه ديلي ميل، اين متخصصان ارتباط بين قد و10 نوع از شايع‌ترين سرطان‌ها مثل سرطان سينه، روده، كليه، رحم، تخمدان و سرطان خود را با تجزيه و تحليل اطلاعات پزشكي مربوط به يك ميليون زن انگليسي، مورد بررسي دقيق قرار دادند.

اين متخصصان مي‌گويند يكي از دلايل اين ارتباط آن است كه دختران قد بلند زودتر بالغ مي‌شوند و اين زماني است كه بدن آنها توليد مقادير زيادي از هورمون استروژن را آغاز مي‌كند در حالي كه اين هورمون بعنوان عامل موثر دررشد تومورها شناخته شده است. بعلاوه متخصصان خاطرنشان كردند كه افراد قد بلند تعداد بيشتري سلول در بدنشان دارند و به همين خاطر بيشتر مستعد سرطاني شدن هستند.

دكتر جين گرين از متخصصان واحد اپيدميولوژي سرطان دردانشگاه آكسفورد تصريح كرد: البته بديهي است كه انسانها نمي‌توانند قد خود را تغيير دهند اما از سوي ديگر افراد قد بلند در برابر بيماري ديگر مثل بيماري قلبي بيشتر مصونيت دارند.

لینک به دیدگاه
منم تو ایران قد بلند محسوب میشم ولی نمیدونم تو انگلیس هم قد بلند محسوب میشم یا نه.

من از یه جای متن فهمیدم قد بلند هستم ولی نییییییییییییییی تونم بگم:icon_redface:

لینک به دیدگاه
من از یه جای متن فهمیدم قد بلند هستم ولی نییییییییییییییی تونم بگم:icon_redface:

منظورتون این قسمته؟

ين متخصصان مي‌گويند يكي از دلايل اين ارتباط آن است كه دختران قد بلند زودتر بالغ مي‌شوند و اين زماني است كه بدن آنها توليد مقادير زيادي از هورمون استروژن را آغاز مي‌كند در حالي كه اين هورمون بعنوان عامل موثر دررشد تومورها شناخته شده است.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...