رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

هر موقع میام اینجا پستا رو میخونم نا امید میشم از بحثی به نام مدنیت.

:sigh:

در ناامیدی بسی امید است

پایان شب سیه سپید است

ولی من فک میکنم بیشتر مردم با جنبه سیاسیش مشکل دارن ولی با اجتماع در میافتن...

به نظر من در هر حالت ایجاد مشکل خواهد کرد تا وقتی این فرهنگ جا بیفته که دین کاملا از احتماع خارج بشه :ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یعنی ما منتظریم که اوزیل روزه بگیره یا نه؟

مسئله اینه؟:icon_pf (34):

اوزیل هم یه آدمی هست مثل بقیه آدمای کره خاکی!

بگیره یا نگیره چه دخلی به ما داره؟

اوزیل روزه بگیره مثلا اعتقادات روزه دارا به روزه گرفتن بیشتر میشه؟؟

یکی اعتقاد داره میگیره یکی نه!

دلیلی نمی بینم بخوایم اعتقاداتمون رو سر درست یا غلط بودنش که هرکسی منطقی براش داره تو سر هم بکوبونیم!

تا وقتی مذهبی به غیر مذهبی بپرسه به خاطر عقیدش و غیر مذهبی هم به مذهبی وضع همینه که هست ==>جهان سوم

توی جامعه که می بینیم توی همین تاپیک هم به عنوان بخش خیلی کوچیکی از جامعه هم داریم می بینیم!

وقتی تونستیم عقاید همدیگه رو بپذیریم و درست بودن و غلط نبودنش رو تو سر هم چماق نکنیم اون وقتا که خیلی چیزا خود به خود درست میشه!

• Like 6
لینک به دیدگاه

ممنون از چیزایی که گفتید بنده اینارو نمیدونستم

ولی فکر میکنم سو تفاهم شد من نگفتم ااا بچه ها ازیلو نگاه چون اون روزه میگیره بیاین ماهم بگیریم نه!!!

من گفتم طرف داره توی 2تا از بهترین کشورا زندگی میکنه و100٪ اونقدری که یه ورزکار حرفه ای به سلامت جسمیش اهمیت میده به شخصه بنده دنبالش نیستم نه اینکه نخوام نه چون کارم لزوما بستگی به سلامتیم نداره منظورم این بود

ولی اگر واقعا افت چشمگیری درکار بود کسی بازیکن مسلمون جذب نمیکرد

ولی ممنون از اطلاعاتی که دادید.جالب بود:icon_gol:

ممنون از اینکه پستهامو خوندید:w16:

دلیلی نمی بینم بخوایم اعتقاداتمون رو سر درست یا غلط بودنش که هرکسی منطقی براش داره تو سر هم بکوبونیم!

تا وقتی مذهبی به غیر مذهبی بپرسه به خاطر عقیدش و غیر مذهبی هم به مذهبی وضع همینه که هست ==>جهان سوم

توی جامعه که می بینیم توی همین تاپیک هم به عنوان بخش خیلی کوچیکی از جامعه هم داریم می بینیم!

وقتی تونستیم عقاید همدیگه رو بپذیریم و درست بودن و غلط نبودنش رو تو سر هم چماق نکنیم اون وقتا که خیلی چیزا خود به خود درست میشه!

منم داشتم 3ساعت همینو میگفتم:icon_gol:

دوستان گفت ضرره من فقط پرسیدم چطور ممکنه مضر باشه

• Like 3
لینک به دیدگاه

بحث سر بی ضرر بودن 16 ساعت بی آبی بود. که براساس یه خبر فعلا بی منبع (که من هنوز منتظر منبع براش هستم) پزشکان آلمانی و اسپانیایی اجازه دادن اوزیل و خدیرا روزه بگیرن پس حتما بی آبی ضرر نداره. و با این حال ما عوام میاییم میگیم ضرر داره. من شخصا با عقیده کسی مشکل ندارم ولی وقتی کسی حرفی میزنه و دم از منبع معتبر میزنه باید بتونه حرفشو ثابت کنه. توقع بیجایی ندارم.

• Like 3
لینک به دیدگاه

نه موضوع این نبود

موضوع این بود که اگه برای سلامتی مشکل ایجاد کنه پزشک تیم بهش اجازه روزه نمیدن در نتیجه روزه برای بدن مضر نیست :دی

• Like 2
لینک به دیدگاه

همیشه شنیدیم که میگن ادمای مذهبی وقتی کم میارن میزنن تو جاده خاکیو شروع میکنند به مسخره کردن طرف مقابل توهین و....خوشونو همه چی دون میدونند ودیگرانو....

اینجا داریم میبینیم که.....

دوست عزیز دیدم اذیت میشین صفحه منبعو نگاه بندازین براتون عکسشو گذاشتم #440

دیدم دوستان براساس همین دکترای خارج از کشور ثابت کردند ضرر داره خواستم مقابله به مثل ثابت کنم

ولی مثل اینکه الان این روشو نادرست میدونند

حالا نمیدونم چرا خودشون از همین روش استفاده کرده بودند؟:ws52:

9rbptjtaoray8ky2dqgm.png

• Like 1
لینک به دیدگاه

آقای محترم اگر شما الان روی اون منبعتون کلیک کنید براتون اینو میاره.

t2uc34pxhxg7k0y6sd6e.bmp

تو همون عکسی هم که گذاشتین روبه روی اون جمله نوشته 62% تطابق با اون مقاله داره چون درباره رئال نوشته شده. مقاله درباره بازی رئال و بارساست. 107 روز پیش منتشر شده. بازم بگم؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
آقای محترم اگر شما الان روی اون منبعتون کلیک کنید براتون اینو میاره.

t2uc34pxhxg7k0y6sd6e.bmp

تو همون عکسی هم که گذاشتین روبه روی اون جمله نوشته 62% تطابق با اون مقاله داره. مقاله درباره بازی رئال و بارساست. 107 روز پیش منتشر شده. بازم بگم؟

دوست عزیز برای شما باز نمیشه دلیل نمیشه برای هیچکسی باز نشه

بنده عکس گذاشتم از موضوع در قسمت جزئیات خبر تمام خبرهای بازی رئال رو گذاشته و احوالات بازیکنانشو از 107 روز پیش وصرفا درمورد باری نیست داخل پرانتز نوشته اخبار ورزشی

به جز شما ادمای دیگه ای هم هستند در این دنیا که راست میگند:w16:

• Like 1
لینک به دیدگاه
دوست عزیز برای شما باز نمیشه دلیل نمیشه برای هیچکسی باز نشه

بنده عکس گذاشتم از موضوع در قسمت جزئیات خبر تمام خبرهای بازی رئال رو گذاشته و احوالات بازیکنانشو از 107 روز پیش وصرفا درمورد باری نیست داخل پرانتز نوشته اخبار ورزشی

به جز شما ادمای دیگه ای هم هستند در این دنیا که راست میگند:w16:

نوشته وجود نداره. نمیدونم چرا چند ساعت پیش باز میشد الان نه. از بس معتبره.

خودت هم داری میبینی که 107 روز پیش به خاطر بازی رئال و بارسا نوشته شده. 107 روز پیش تو اون گیر و دار کسی به فکر روزه بوده؟ شما خودت 3 ماه پیش به فکر ماه رمضان بودی؟ یعنی تو اون بحبوحه جام باشگاه ها و لالیگا، رسانه ها به مساله روزه میپرداختن؟ پس حتما باید یه جا یه مقاله یا یه گزارش درباره اش باشه. یعنی غیر از این صفحه نیست در جهان، هیچ منبع دیگه ای نمیتونی پیدا کنی؟؟؟

دارم راستگویی شمارو میینم....واقعا متاسفم....تا همین جا برای کسی که اهل فکر کردن باشه کافیه و خودش به جریان پی میبره

حالا برو نقل قول بگیر ببینم من کجا بی منبع حرف زدم و کجا توهین کردم. بالاخره وقتی 99% بی منبع بوده میتونی یه مورد پیدا کنی دیگه. منتظرم

• Like 4
لینک به دیدگاه

اینهمه بحث شد و دلیل و مدرک اومد هنوز هم به جواب نرسیدیم.این وسط یکی اشتباه میره

حرف درست من از یک روزه دار شجاع شنیدم که گفت من روزه میگیرم چون خدا گفته وقتی هم بحث سلامتی پیش کشیدم گفت خدا خودش منو افریده خوب و بد منم خودش خوب میدونه.

یه کلام ختم کلام!!!

دیگه اینقد دنبال توجیه علمی نباشید چون نیست

• Like 8
لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
اینهمه بحث شد و دلیل و مدرک اومد هنوز هم به جواب نرسیدیم.این وسط یکی اشتباه میره

حرف درست من از یک روزه دار شجاع شنیدم که گفت من روزه میگیرم چون خدا گفته وقتی هم بحث سلامتی پیش کشیدم گفت خدا خودش منو افریده خوب و بد منم خودش خوب میدونه.

یه کلام ختم کلام!!!

دیگه اینقد دنبال توجیه علمی نباشید چون نیست

منطق این دوست "شجاع" بسیار زیبا و قدرتمند بود... لذت بردیم...

اونایی که تو هند ادرار گاو رو نوش جان میکنند هم دقیقا میتونند از همین منطق برای توضیح کارشون استفاده کنند... اونها هم افراد واقعا شجاعی هستند... ادرار گاو خوردن مسلما شجاعت زیادی میخواد... :w16:

• Like 4
لینک به دیدگاه

من نمیدونم کدوم سال بود ... شاید 16 یا 17 سال داشتم و چون ابله و نادان بودم و خانواده ام مذهبی هستند رمضون اون سال چند روز روزه گرفتم و هنوزم که هنوزه مشگل گوارشی دارم از اون سال .. و به احتمال قریب به یقین دلیلش همون روزه ها بوده ....

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
بزودی در تلویزیون شاهد دکتر هایی خواهیم بود که برامون از فواید بی نظیر 18 ساعت گرسنگی و بویژه تشنگی خواهند گفت. :ws3:

جالب اینجاست همین پزشکان بعد در مورد اینکه چه غذاهایی در افطار و سحر بخورید که کمتر به بدنتون اسیب برسه :banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه

تحمل گرسنگی سخت نیست اما تشنگی واقعا اذیت میکنه

من سه ساله نمیتونم روزه بگیرم چون آخرین بار بخاطر روزه سنگ کلیه گرفتم

لینک به دیدگاه

تشنگی گرسنگی سیگار...محال میباشد...وقتی یک نفر خود را با گرسنگی آزار می دهد باید مداوا شود وقتی ده ها نفر روزه می گیرند باید مباحثه نمود تا قانع شوند وقتی همه روزه میگیرند تنها می توان گفت:

مسلمانان جهان!...مسواک بزنید:w000:

• Like 2
لینک به دیدگاه

روزه گرفتن یا نگرفتن برمیگرده به اعتقادات شخصی و بنظر من لزومی نداره کسی که نمیگیره یا میگیره بیاد نظر شخصیش رو اثبات کنه ....

• Like 6
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...