رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تو استدلال نکردی. عقل رو زیر پا گذاشتی و دو تا چیز بی ربط رو موازی قرار دادی. هیچکس تو این دنیا نمیتونه بی آبی رو توجیه کنه.

در مقابل حرف آدم بی منطق هم که عقل رو گذاشته تو صندوقچه و در رو قفل کرده چیزی ندارم بگم.

خوش باشی.

آخه چرا باید اینقد زود ناراحت بشی ؟!

من نمی دونم باید با چه زبونی بگم .این بحثا فقط کمک میکنه تا ما با افکار متفاوت آشنا بشیم .

اگر واقعا نظر دادن یا به قول شما بی منطقی های من باعث میشه چند نفر عصبی بشن . من دیگه صحبت نمی کنم ..

من همه رو به چشم دوست نگاه میکنم ... خواهشا اینقدر زود پریشان نشید:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

فقط میشد کاراتو یه نفر انجام میداد و البته اگه به فکر نیاز داشتی از مخش استفاده کنی عالی بود چون عملا از ظهر به بعد کارایی مغزوجسم به حدااقل میرسه:ws44: بعد ماه رمضون همه کارا چه شخصی چه دولتی عقب میفته:ws52:

• Like 2
لینک به دیدگاه
آب با غذا فرق میکنه. فقط یه منبع معرفی کنین که 16 ساعت بی آبی تو تابستان ایران رو بی ضرر بدونه. فقط 1 منبع!

چه منبعی کتاب باشه یا سایت؟ یا... محدودیت ها رو بگین .مثلا روحانی نباشه . غیر مسلمون باشه. ویکی پدیا نباشه و...

لینک به دیدگاه
آخه چرا باید اینقد زود ناراحت بشی ؟!

من نمی دونم باید با چه زبونی بگم .این بحثا فقط کمک میکنه تا ما با افکار متفاوت آشنا بشیم .

اگر واقعا نظر دادن یا به قول شما بی منطقی های من باعث میشه چند نفر عصبی بشن . من دیگه صحبت نمی کنم ..

من همه رو به چشم دوست نگاه میکنم ... خواهشا اینقدر زود پریشان نشید:icon_gol:

چرا قضیه رو دراماتیک میکنی؟ من پریشان نشدم فقط به نظرم حرف کاملا بی منطق جواب نداره. فکر متعصبی که میخواد به هر ترتیبی آب نخوردن تو گرما رو تفسیر و توجیه کنه به اندازه کافی میبینیم و باهاش آشنایی داریم.زبون سیمرغ هم که میریزیم ولی فایده نداره. به جای این حرفا با یه منبع معتبر برای من ضرر نداشتن بی آبی کشیدن رو توضیح بده. خیلی چیز نامفهومی نیست که انقدر میپیچونی. خیلی چیز ساده ایه. فکر کنم بچه 10 ساله هم بفهمه منظورم چیه.

چه منبعی کتاب باشه یا سایت؟ یا... محدودیت ها رو بگین .مثلا روحانی نباشه . غیر مسلمون باشه. ویکی پدیا نباشه و...

فکر نکنم منبع معتبر پدیده انقدر نامفهومی باشه که شما براش زحمت پست دادن کشیدی و با این تحصیلاتت باید بدونی منبع معتبر به چی میگن...شما برو یه مطلب برای من بیار که توش آب نخوردن به مدت 16 ساعت در گرمای 35 درجه تابستان ایران رو بی ضرر (فایده داشتن بماند) بدونه. غذا رو نمیگم.

آب

• Like 3
لینک به دیدگاه
من پریشان نشدم فقط به نظرم حرف کاملا بی منطق جواب نداره. فکر متعصبی که میخواد به هر ترتیبی آب نخوردن تو گرما رو تفسیر و توجیه کنه به اندازه کافی میبینیم و باهاش آشنایی داریم.زبون سیمرغ هم که میریزیم ولی فایده نداره. به جای این حرفا با یه منبع معتبر برای من ضرر نداشتن بی آبی کشیدن رو توضیح بده. خیلی چیز نامفهومی نیست که انقدر میپیچونی. خیلی چیز ساده ایه. فکر کنم بچه 10 ساله هم بفهمه منظورم چیه.

من قبلا توضیح دادم که ضرر احتمالی آب نخوردن در تابستون را روش بحثی ندارم .

تقریبا 4-5 بار تاکید کردم که دلیل عمده ی من برای روزه گرفتن عمل به کاتالوگ خالق انسان بوده ..

بازم درخواست میکنم . اینقدر از خوندن پست ها احساسی نشو:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من قبلا توضیح دادم که ضرر احتمالی آب نخوردن در تابستون را روش بحثی ندارم .

تقریبا 4-5 بار تاکید کردم که دلیل عمده ی من برای روزه گرفتن عمل به کاتالوگ خالق انسان بوده ..

بازم درخواست میکنم . اینقدر از خوندن پست ها احساسی نشو:icon_gol:

من از اول بحثم رو ضرر یا فایده آب نخوردن بود . شما بحث رو با من شروع کردی. یادم نمیاد هیچ وقت دلیل روزه گرفتن کسی رو پرسیده باشم فقط سوالم این بود که وقتی انقدر از فواید روزه گفته میشه فایده آب نخوردن تو گرما چیه که شما پریدی وسط.

من احساسی نمیشم. شما خیلی جدی میگیری. یه سر به اون تاپیکت بزن بد نیست برات.:w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
من از اول بحثم رو ضرر یا فایده آب نخوردن بود . شما بحث رو با من شروع کردی. یادم نمیاد هیچ وقت دلیل روزه گرفتن کسی رو پرسیده باشم فقط سوالم این بود که وقتی انقدر از فواید روزه گفته میشه فایده آب نخوردن تو گرما چیه که شما پریدی وسط.

من احساسی نمیشم. شما خیلی جدی میگیری. یه سر به اون تاپیکت بزن بد نیست برات.:w16:

باشه . ممنون:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه

ای کاش بجای آب و غذا نخوردن بیشتر رو فکر و رفتار آدما تاکید میشد

هرچند که شده ولی کسی اهمیت نمیده

معنی روزه داری شده گشنگی کشیدن...

طرف روزه گرفته بهش فشار اومده سر چهارراه به مردم بد و بیراه میگه

طرف روزه گرفته دست از غیبت و تهمت و زیر آب زدنش بر نمیداره...

• Like 12
لینک به دیدگاه
ای کاش بجای آب و غذا نخوردن بیشتر رو فکر و رفتار آدما تاکید میشد

هرچند که شده ولی کسی اهمیت نمیده

معنی روزه داری شده گشنگی کشیدن...

طرف روزه گرفته بهش فشار اومده سر چهارراه به مردم بد و بیراه میگه

طرف روزه گرفته دست از غیبت و تهمت و زیر آب زدنش بر نمیداره...

+++++++++++++

آی گفتی!

• Like 1
لینک به دیدگاه
چرا قضیه رو دراماتیک میکنی؟ من پریشان نشدم فقط به نظرم حرف کاملا بی منطق جواب نداره. فکر متعصبی که میخواد به هر ترتیبی آب نخوردن تو گرما رو تفسیر و توجیه کنه به اندازه کافی میبینیم و باهاش آشنایی داریم.زبون سیمرغ هم که میریزیم ولی فایده نداره. به جای این حرفا با یه منبع معتبر برای من ضرر نداشتن بی آبی کشیدن رو توضیح بده. خیلی چیز نامفهومی نیست که انقدر میپیچونی. خیلی چیز ساده ایه. فکر کنم بچه 10 ساله هم بفهمه منظورم چیه.

فکر نکنم منبع معتبر پدیده انقدر نامفهومی باشه که شما براش زحمت پست دادن کشیدی و با این تحصیلاتت باید بدونی منبع معتبر به چی میگن...شما برو یه مطلب برای من بیار که توش آب نخوردن به مدت 16 ساعت در گرمای 35 درجه تابستان ایران رو بی ضرر (فایده داشتن بماند) بدونه. غذا رو نمیگم.

آب

امروز صبح از یه دکتری پرسیدم دکتر کلیه و...

براشون نوشتم که کاری به این موضوع ندارم که مزایای 16 ... بیشتر از ضرر های ... و از این حرفا. خلاصه تاکیید کردم آیا 16 ساعت ... ضرر داره یا نه

الن رفتم تو سایتش منتها خوب لود نمیشه

فک کنم دکتر کیانی

• Like 1
لینک به دیدگاه
ببینین روزه تنها مختص دین اسلام نیست و توی خیلی از ادیان و مذاهب دیگه هم روزه گرفتن هست

اما همون طور که گفتم من به بحث مذهبیش کاری ندارم

اما از اون جایی که روزه گرفتن از لحاظ علمی ثابت شده می تونین یه سرچ توی گوگل بکنین و از فوایدش مطلع بشین

اما در کل توی این بازه زمانی یک ماهه بدن در اصل از انباشته های خودش تغذیه می کنه

چربی خون و قند خون تنظیم می شه و ......

به شرط این که سر شام . افطار یا سحری افراط نشه !

من تجربه کردم و کاملا هم بهش نتایجش معتقدم

اینقدر حرفاتون مستدل و منطقی بود که جای بحث نمیمونه برای من!!

ایشالله قبول باشه و در نهایت سلامتی روزه هاتون رو بگیرید:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه
امروز صبح از یه دکتری پرسیدم دکتر کلیه و...

براشون نوشتم که کاری به این موضوع ندارم که مزایای 16 ... بیشتر از ضرر های ... و از این حرفا. خلاصه تاکیید کردم آیا 16 ساعت ... ضرر داره یا نه

الن رفتم تو سایتش منتها خوب لود نمیشه

فک کنم دکتر کیانی

خب من چی کار کنم الان؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
خب من چی کار کنم الان؟

چیکار کنم چیه من فقط مسیر رو مشخص کردم/ فرضا اگه یه منبع پیدا می کردم شما روزه می گرفتین؟ یا شاید اصلا چالش فکری بود و روزه که می گیرید

اما:

سوال: سلام آقای دکتر فرض فرد از نظر جسمی سالم باشد. در مورد بحث روزه: """اینکه 16 ساعت آب نخوریم ضرر ندارد؟""" مخصوصا برای کلیه. دکتر ببخشید من کاری به آن ندارم که فواید 16 ساعت متوالی آب نخوردن بیشتر از ضرر هایش است و... پاسخ سوال شما مشخص خواهد کرد که امسال روزه بگیرم یا نه. متشکرم

( این سوال 22 ساعت قبل مطرح شد و 17 ساعت قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )

پاسخ: بستگی به تصمیم شما دارد . در رابطه با مسئله مذهبی رابطه ای است بین شما و خدا و بهتر است با یک عالم مذهبی مشورت کنید.

آدرس:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خب من فقط در مورد کلیه پرسیدم ... رو پاسخ دکتر هم مانور نمی دم.

• Like 4
لینک به دیدگاه
چیکار کنم چیه من فقط مسیر رو مشخص کردم/ فرضا اگه یه منبع پیدا می کردم شما روزه می گرفتین؟ یا شاید اصلا چالش فکری بود و روزه که می گیرید

اما:

سوال: سلام آقای دکتر فرض فرد از نظر جسمی سالم باشد. در مورد بحث روزه: """اینکه 16 ساعت آب نخوریم ضرر ندارد؟""" مخصوصا برای کلیه. دکتر ببخشید من کاری به آن ندارم که فواید 16 ساعت متوالی آب نخوردن بیشتر از ضرر هایش است و... پاسخ سوال شما مشخص خواهد کرد که امسال روزه بگیرم یا نه. متشکرم

( این سوال 22 ساعت قبل مطرح شد و 17 ساعت قبل به این سوال پاسخ داده شده است. )

پاسخ: بستگی به تصمیم شما دارد . در رابطه با مسئله مذهبی رابطه ای است بین شما و خدا و بهتر است با یک عالم مذهبی مشورت کنید.

آدرس:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خب من فقط در مورد کلیه پرسیدم ... رو پاسخ دکتر هم مانور نمی دم.

بدون لینک و فقط با یه اسم مسیر مشخص میکنی یه وقت خسته نشی برادر؟ روزه گرفتن یا نگرفتن هرکسی به خودش مربوطه.

اول اینکه خیلی بد سوال رو پرسیدی. از نظر دستور زبان و جمله بندی خیلی ایراد داره. دوم اینکه برگشتی میگی کار نداری فایده اش بیشتر از ضررشه؟ خیلی زرنگ بازی نیست این جور سوال پرسیدن؟ سوم اینکه توقع داری وقتی نوشتی "پاسخ شما مشخص میکند من امسال روزه بگیرم یا نه" بیاد بگه نگیر؟

نباید روزه رو میگفتی چون کسی به این جور چیزها پاسخ درست نمیده. باید فقط یه جمله مینوشتی "16 ساعت آب نرسیدن به بدن در گرمای ایران ضرر دارد یا نه؟" پاسخ سوال این تنها یک کلمه است: "بله" یا "نه". اون توضیحات خیلی بی مورد بود و هرکسی رو میترسونه .

به هر صورت با این سوال قشنگی هم که پرسیدی داری به روشنی میبینی که جواب نداده. دیگه از این روشنتر؟ کی تو مملکت امام زمان میاد بگه روزه ضرر داره؟ اگر کسی بخواد بفهمه با همین طفره رفتن این آقای دکتر از پاسخ دادن میفهمه جریان چیه.

اگر هم نمیخواد قبول کنه دیگه در توان من نیست که تزریق کنم تو وجود آدمها.

• Like 3
لینک به دیدگاه

PHYSIOLOGICAL FUNCTIONS

Evidence of hemoconcentration and dehydration has been found during Ramadan (El-Hazmi, Al-Faleh, & Al-Mofleh, 1987; Kayikcioglu et al., 1999; Ramadan et al., 1999; Schmahl & Metzler, 1991; Sweileh et al., 1992). Restricted fluid intake, leading to disturbance in the fluid balance, is likely to cause these conditions. In the initial stages of dehydration, the clinical signs are tachycardia, tiredness and malaise, headaches and nausea. Middle-aged or more elderly persons are usually more prone to the effects of dehydration (Schmahl & Metzler).

Dehydration is indicated by the increase of several serum biochemical parameters (El-Hazmi et al., 1987; Ramadan et al., 1999; Schmahl & Metzler, 1991; Sweileh et al., 1992). The increase in uric acid, however, should especially be noted (El-Ati et al, 1995; El-Hazmi et al., 1987; Fedail et al., 1982; Schmahl & Metzler, 1991), because hyperuricemia is one of the known sequelae of prolonged fasting (Murphy & Shipman, 1963). Hyperuricemia is associated with reduction in glomerular filtration rate, decrease in uric acid clearance and alterations in the renal transport of uric acid (Murphy & Shipman). During Ramadan, however, reports show that the increase in uric acid does not excessively deviate from the normal range and studies have not reported clinical gout (El-Hazmi et al., 1987; Fedail et al., 1982). Increased uric acid is, therefore, unlikely to affect healthy individuals

جالبه. ( اون جاهایی که قرمز کردم مهم تره )

• Like 7
لینک به دیدگاه

PHYSIOLOGICAL FUNCTIONS

Evidence of hemoconcentration and dehydration has been found during Ramadan (El-Hazmi, Al-Faleh, & Al-Mofleh, 1987; Kayikcioglu et al., 1999; Ramadan et al., 1999; Schmahl & Metzler, 1991; Sweileh et al., 1992). Restricted fluid intake, leading to disturbance in the fluid balance, is likely to cause these conditions. In the initial stages of dehydration, the clinical signs are tachycardia, tiredness and malaise, headaches and nausea. Middle-aged or more elderly persons are usually more prone to the effects of dehydration (Schmahl & Metzler).

Dehydration is indicated by the increase of several serum biochemical parameters (El-Hazmi et al., 1987; Ramadan et al., 1999; Schmahl & Metzler, 1991; Sweileh et al., 1992). The increase in uric acid, however, should especially be noted (El-Ati et al, 1995; El-Hazmi et al., 1987; Fedail et al., 1982; Schmahl & Metzler, 1991), because hyperuricemia is one of the known sequelae of prolonged fasting (Murphy & Shipman, 1963). Hyperuricemia is associated with reduction in glomerular filtration rate, decrease in uric acid clearance and alterations in the renal transport of uric acid (Murphy & Shipman). During Ramadan, however, reports show that the increase in uric acid does not excessively deviate from the normal range and studies have not reported clinical gout (El-Hazmi et al., 1987; Fedail et al., 1982). Increased uric acid is, therefore, unlikely to affect healthy individuals

جالبه. ( اون جاهایی که قرمز کردم مهم تره )

راستش من متوجه نشدم .. فقط کلمه ی اسید اوره رو فهمیدم ... میشه بگید چی گفته؟:JC_thinking:

• Like 3
لینک به دیدگاه
راستش من متوجه نشدم .. فقط کلمه ی اسید اوره رو فهمیدم ... میشه بگید چی گفته؟:jc_thinking:

خب بطور خلاصه گفته در ماه رمضان نشونه هایی از افزایش غلظت خون و کاهش سطح آب در بدن در خیلی از افراد پیدا شده . کاهش مصرف و ورود آب به بدن باعث ایجاد عدم توازن سطح آب در بدن میشه و شرایطی مثل خستگی و کوفتگی ، تپش قلب ، حالت تهوع و سردرد رو بوجود میاره. بعد اومده گفته : کاهش سطح آب در بدن باعث افزایش یه سری مواد شیمیایی در بدن میشه مثل اسید اوریک و . . . میشه. افزایش سطع اوریک اسید هم با کارکرد کلیه ها رابطه ی مستقیم داره و به علت کاهش کارکرد کلیه ، اسید اوریک افزایش پیدا میکنه و در کارکرد طبیعی کلیه ها اثر میذاره.

در آخرم اومده گفته مشاهدات ، تغییرات زیادی در سطح اسید اوریک خون نشون نداده و موارد اورژانسی پیدا نشده و برای یه فرد سالم ، این تغییرات اسید اوریک برای سلامتی به نظر نمیرسه مشکل زا باشه.

• Like 8
لینک به دیدگاه
بدون لینک و فقط با یه اسم مسیر مشخص میکنی یه وقت خسته نشی برادر؟ روزه گرفتن یا نگرفتن هرکسی به خودش مربوطه.

اول اینکه خیلی بد سوال رو پرسیدی. از نظر دستور زبان و جمله بندی خیلی ایراد داره. دوم اینکه برگشتی میگی کار نداری فایده اش بیشتر از ضررشه؟ خیلی زرنگ بازی نیست این جور سوال پرسیدن؟ سوم اینکه توقع داری وقتی نوشتی "پاسخ شما مشخص میکند من امسال روزه بگیرم یا نه" بیاد بگه نگیر؟

نباید روزه رو میگفتی چون کسی به این جور چیزها پاسخ درست نمیده. باید فقط یه جمله مینوشتی "16 ساعت آب نرسیدن به بدن در گرمای ایران ضرر دارد یا نه؟" پاسخ سوال این تنها یک کلمه است: "بله" یا "نه". اون توضیحات خیلی بی مورد بود و هرکسی رو میترسونه .

به هر صورت با این سوال قشنگی هم که پرسیدی داری به روشنی میبینی که جواب نداده. دیگه از این روشنتر؟ کی تو مملکت امام زمان میاد بگه روزه ضرر داره؟ اگر کسی بخواد بفهمه با همین طفره رفتن این آقای دکتر از پاسخ دادن میفهمه جریان چیه.

اگر هم نمیخواد قبول کنه دیگه در توان من نیست که تزریق کنم تو وجود آدمها.

خواهر خوبم:icon_gol:

در مورد مسیر که از دکتر کمک گرفتم .

آره روزه گرفتن هر کس به خودش مربوطه . آیه قرآن هست دیگه:

"در دین هیچ اجباری نیست راه از بیراهه به خوبی آشکار شده است پس هر کس به طاغوتکفر ورزد و به خدا ایمان آورد پسبه تحقیق به دستاویزی استوار که آنرا گسستن نیست چنگ زده است."

یعنی یه جورهایی اینقدر خدا برا بشر احترام قائله که حاضر انسان با دست خودش بره جهنم ولی حاضر نیست موی سرش رو بکشه اونو ببره بهشت

آره نگارشم خوب نیود

اگه روزه رو نمی گفتم حتما فک می کرد قاطی ام تازه دیدین که باز چه جوابی دادن

اگه گفتم کاری ندارم به این که فایده اش بیشتر از .... بخاطر این بود که طرز فک شما برسونم ...

هر سوالی که با بله و خیر ...

اون توضیحات هر کسی رو می ترسونه؟ حتی...

تزریق اگه کنایه بود به من که نه .به هیچ عنوان نه. چون آیه ی 6 شوری چنین اجازه ای به من نمیده

لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...