رفتن به مطلب

مدل ها و تکنیک های الویت بندی ...

ارسال های توصیه شده

درود ،

در پروژه های شهرسازی ، اغلب ارزیابی طرح و الویت بندی اهداف ، معیارها ، شاخص ها و .... بخش مهمی از پروژه ها را در بر می گیرد ، در مورد الویت بندی معمولا اگر تعداد موارد کم باشد ، تصمیم گیری برای انتخاب تکنیک و مدلی که بهترین جواب را بدهد ، ساده تر به نظر می رسد، اما فرض کنیم به طور مثال 50 یا 60 معیار داریم ، در این صورت شما به عنوان کارشناس برنامه ریز چه مدلی را پیشنهاد می دهید ؟ سپاسگذار می شوم چنانچه معایب و مزایای روش پیشنهادی تان را هم بیان دارید .

سپاس...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود ،

در پروژه های شهرسازی ، اغلب ارزیابی طرح و الویت بندی اهداف ، معیارها ، شاخص ها و .... بخش مهمی از پروژه ها را در بر می گیرد ، در مورد الویت بندی معمولا اگر تعداد موارد کم باشد ، تصمیم گیری برای انتخاب تکنیک و مدلی که بهترین جواب را بدهد ، ساده تر به نظر می رسد، اما فرض کنیم به طور مثال 50 یا 60 معیار داریم ، در این صورت شما به عنوان کارشناس برنامه ریز چه مدلی را پیشنهاد می دهید ؟ سپاسگذار می شوم چنانچه معایب و مزایای روش پیشنهادی تان را هم بیان دارید .

سپاس...

:icon_gol:

ممنون از تاپیکتون دوست عزیز

من خودم ترجیح میدم که امتیاز بندی کارام رو براساس دست یابی و تحقق اهداف کلان و اهداف خرد پروژه تعیین کنم.

ولی از اونجایی که صورت مسئله چیز دیگری است و نمیخوام مسئله رو با دیدی که خودم دارم تغییر بدم اگر در چنان شرایطی گیر کنم فک کنم از روش ahp و مقایسه ی آلترناتیوها به صورت دو به دو استفاده کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...