رفتن به مطلب

سوال ماشین 1

amin d

ارسال های توصیه شده

سلام

من رشتم مکانیکه این ترم مبانی برق 2 دارم

اگه یکی چندتا سوال منو جواب بده مردونگی کرده

1-یک مولد شنت 4 قطب با مقاومت میدان شنت 100 اهم و مقاومت ارمیچر 1اهم دارای 378 هادی با سیم بندی موجی است . فوران هر قطب 0.02wb است اگر یک مقاومت 10 اهمی به دو سر آرمیچر وصل شود و مولد با سرعت 1000rpm گردش کند.مطلوب است قدرت جذب شدهتوسط بار؟

2- مولد شنتی با 4 قطب و سیم بندی حلقوی و با مقاومت های میدان و آرمیچر به ترتیب 100 0.1 اهم تعداد 200 لامپ 100v و 60v را تغییر تغذیه میکند. فوران هر قطب 0.02wb و تعداد هادی های آرمیچر 500 است . سرعت چرخش آرمچر؟

3-فوران مفیددر هر قطب یک مولد شنت4 قطبی با سیم بندی حلقوی 0.07wb است. سیم بندی آرمیچر 220 دور دارد که مقاومت هر دور آن 0.004 است. مطلوبست محاسبه ولتاژ ترمینال خروجی وقتی آرمیچر با سرعت 900rpm میچرخد و جریان ارمیچر 50A میباشد

4-یک سو کردن جریان داخل مولد چطوریه؟

THANKS

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام

من رشتم مکانیکه این ترم مبانی برق 2 دارم

اگه یکی چندتا سوال منو جواب بده مردونگی کرده

1-یک مولد شنت 4 قطب با مقاومت میدان شنت 100 اهم و مقاومت ارمیچر 1اهم دارای 378 هادی با سیم بندی موجی است . فوران هر قطب 0.02wb است اگر یک مقاومت 10 اهمی به دو سر آرمیچر وصل شود و مولد با سرعت 1000rpm گردش کند.مطلوب است قدرت جذب شدهتوسط بار؟

2- مولد شنتی با 4 قطب و سیم بندی حلقوی و با مقاومت های میدان و آرمیچر به ترتیب 100 0.1 اهم تعداد 200 لامپ 100v و 60v را تغییر تغذیه میکند. فوران هر قطب 0.02wb و تعداد هادی های آرمیچر 500 است . سرعت چرخش آرمچر؟

3-فوران مفیددر هر قطب یک مولد شنت4 قطبی با سیم بندی حلقوی 0.07wb است. سیم بندی آرمیچر 220 دور دارد که مقاومت هر دور آن 0.004 است. مطلوبست محاسبه ولتاژ ترمینال خروجی وقتی آرمیچر با سرعت 900rpm میچرخد و جریان ارمیچر 50A میباشد

4-یک سو کردن جریان داخل مولد چطوریه؟

THANKS

فردا امتحان دارم حالش نیست جواب بدم بهشون

اما جواب 4 اینه

با استفاده از قطعه ای به اسم کلکتور اینکار انجام میشه

عکس زیر این قطعه رو توی موتور نشون میده

در ژنراتورش رو گیر نیاوردم

(توی موتور dc جایی که کابلها بهش وصل شدن)

9p6zyea445rknt18lhi.gif

• Like 2
لینک به دیدگاه
فدات شم بعد امتحانت یه حالی این سوالا بده

سوال 4 هم یه چی بگو بنویسم

دمت گرم

سوالا بسیار واضح هستند که..همشون هم یک حل دارند

فرمول E=z(Fi)N/60*(P/A)

استفاده کن همه چیز داده شده

حلقوی باشه P/A=1موجی باشه P/2

قطبها و تعداد هادی رو هم که داده بهت!

فلو هم داده

بقیش هم که باید مدار شنت رو بکشی و KVLبنویسی

برای قدرت بار هم مقاومت رو داری،اختلاف پتانسیل هم با KVLوEحساب میکنی از رابطه توان بر حسب اختلاف پتانسیل و مقاومت میتونی قدرت بار رو حساب کنی

• Like 3
لینک به دیدگاه
نبود؟؟؟؟؟؟

پاسخ شما به طور کامل داده شده!KVLهم که مال دبیرستان هست...

یعنی وقت جایگذاری هم ندارید؟!!!؟!؟!!؟!؟!؟!؟:jawdrop:هیچ نکته مبهمی نداره...

یکم وقت بذارید بد نیست،ماهم مثل شما مشغله داریم...

در باشگاه مهندسان هم پاسختون داده شده عزیز

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...