رفتن به مطلب

تفاوت اسکیس و کروکی از دیدگاه شما

ارسال های توصیه شده

مهرازااااااااااااااا...:a030:..سلاااااااااااااااااممم... :icon_gol: :icon_gol::ws2: :ws2:

از اسمش پیداست دیگه......:w16::w16:

به نظرتون تفاوت اسکیس و کروکی توو چی میتونه باشه که اسکیس رو از کروکی متمایز میکنه؟:a030:

پ.ن:لطفا فقط نظرتون و دیدگاهتون رو بگید....

اسپم کنید پست پاک میشه

لینک به دیدگاه

اول از همه مرسی به خاطره تاپیک خوبت مینی.

دوم:

خب اونجوری که من فهمیدم کروکی وقتیه که یه بنا رو نگاه می کنیم و می کشیم.

اسکیس وقتیه که توی ذهن خودمون یه چیزی رو طراحی می کنیم و با جزئیات روی کاغذ میاریم.

اما یه سئوال همیشه برام مطرحه. دیدی آسمون رو تو بعضی از کروکیا چه جوری می کشن؟ یکی هطای عموری می کشه یکی هاشو می زنه و... این می شه کروکی یا اسکیس؟ :ws52: یا اصلا" ربطی به کروکی و اسکیس نداره؟

لینک به دیدگاه

اسكيس اسكيسه

كروكي هم كروكي:ws3:

خوب جوابام جامع بود؟بااينكه كوتاه جواب دادم اما برين فك كنين ببينين دقيقا منظورم چي بوده يه جوري معنيه حرفم درك بالايي ميخواد كه شماها از پسش بر مياين:ws37:

لینک به دیدگاه
اول از همه مرسی به خاطره تاپیک خوبت مینی.

دوم:

خب اونجوری که من فهمیدم کروکی وقتیه که یه بنا رو نگاه می کنیم و می کشیم.

اسکیس وقتیه که توی ذهن خودمون یه چیزی رو طراحی می کنیم و با جزئیات روی کاغذ میاریم.

اما یه سئوال همیشه برام مطرحه. دیدی آسمون رو تو بعضی از کروکیا چه جوری می کشن؟ یکی هطای عموری می کشه یکی هاشو می زنه و... این می شه کروکی یا اسکیس؟ :ws52: یا اصلا" ربطی به کروکی و اسکیس نداره؟

خواهش میشه مهناجی......:icon_gol::icon_gol:

به نظرم ربطی نداره......تازه من دیدم خط افقی هم میکشن....اینا فقط برای نشون دادن اسمونه...نکشی هم فکر نکنم مشکلی باشه:a030:

لینک به دیدگاه
اسكيس اسكيسه

كروكي هم كروكي:ws3:

خوب جوابام جامع بود؟بااينكه كوتاه جواب دادم اما برين فك كنين ببينين دقيقا منظورم چي بوده يه جوري معنيه حرفم درك بالايي ميخواد كه شماها از پسش بر مياين:ws37:

دیدگاهت رو واضح تر میگی؟:a030:

لینک به دیدگاه
دیدگاهت رو واضح تر میگی؟:a030:

باشه چون تويي:a030:

اسکیس طراحی سریعه و زايده ي تصور طراحه

کروکی رو باید از روی یک بنا یا چیزی که وجود داره کشید

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گلم

کروکی : چند مشخصه داره: فاصله زمانی بین 30 ثانیه تا 1 ساعت کشیده می شه و زاویه در آن مهم نیست- ثبت فضا در آ« انجام میشه - نوع خطش مهم هست ( ابتدا و انتهای خط مشخص هست ) - خط های لرزانی که دو نقطه را بهم وصل میکنند و بدون فشار یکنواخت هست.-- در آنها گذاشتن فیگور الزامی هست تقریبا......

اسکیس : خطوطی که حداقل با دوخط فشار یکنواخت - سرعت زیاد - خطوط صاف و شق و رق - خط های قاطع - خطوط به نقطه ها هم باید برسد و هم رد شود.

کروکی و اتود و اسکچ تقریبا شرایط یکسانی دارند..

معمولا از کروکی به اسکیس میرسیم

لینک به دیدگاه
من فکر می کنم که تو کروکی جزئیات بیشتری رو نشون می دیم.اما اسکیس کلی تر زده می شه :JC_thinking:

اما من برعکس فکر میکنم.

تو کروکی جزئیات نشون داده نمیشه اما تو اسکیس نشون داده میشه( بر اساس احساس درونیم گفتم:ws3:)

لینک به دیدگاه
اما من برعکس فکر میکنم.

تو کروکی جزئیات نشون داده نمیشه اما تو اسکیس نشون داده میشه( بر اساس احساس درونیم گفتم:ws3:)

اما من بر اساس دیده هام گفتم.:ws3:اون چیزی که تو کتابا به عنوان کروکی می بینم،جزییات بیشتری دارن و اسکیس (که همون طراحی سریع هست) یه کلیتی از موضوع نشون داده می شه....

یکی از استادامونم همچین چیزی می گفت.

لینک به دیدگاه

تو کروکی دخل و تصرف نداریم و باید معنا و مفهوم اصلیو نشون بدیم ولی اسکیس سلیقم توش ب کار میره

تو کروکی همه چیزو انتزاعی میکشیم ولی اسکیس باید دقیق باشه

زمان کروکی نهایتا باید 1 ساعت باشه ولی اسکیس محدودیت نداره

تو کروکی خط کامل تعریف شده نیست همه خط ها باید پاره خط های تعریف شده باشه و سرعت خط از اول تا آخر یکسان باشه

تو اسکیس همه چیز ( درخت اشیا ساختمان ) با سرعت و خط های زیاد کشیده میشه و باید خطوط اصلی حجمو از بین اون خط ها انتخاب کنیم تو کروکی خطی ک کشیده میشه درست باشه یا غلط باید با خودنویس یا هرچیز غیر قابل پاک شدن باشه چون قابلیت آزمون و خطا نداریم

استادمون ی بارم گفت کروکی مال شرقیاست ک ی جورایی روش و منش انسانیه و چیزیو ک میبینیمو ب کاغذ میاریم همونجوری ک درکش میکنیم و باهاش ارتباط برقرار میکنیم ولی اسکیس روش غربیاست ک تو همه چیز با دخل و تصرف میخوان ب چیزی ک میخوان برسن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...