رفتن به مطلب

تافل و آیلتس

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

استاد زبان منم میگه تافل ایران معتبر نیست چون به سازمان سنجش اعتماد ندارن به عنوان برگزار کننده آزمون!

پس درست نیست حرفش!!!!!!

اصلا" ربطی نداره...پس این همه که دارن پذیرش می گیرن چی؟ سازمان سنجش یه واسطه ست......

Ets سئوالا رو می فرسته واسه شازمان سنجش...سازمان سنجش می ده داوطلب....همین

لینک به دیدگاه
اصلا" ربطی نداره...پس این همه که دارن پذیرش می گیرن چی؟ سازمان سنجش یه واسطه ست......

Ets سئوالا رو می فرسته واسه شازمان سنجش...سازمان سنجش می ده داوطلب....همین

مرسی مهناز جان!

به عنوان شاهد عینی مطمئنم کردی.خودمم تا دیده بودم با تافل ایران پذیرش گرفته بودن.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
بچه ها حالا من می خوام مدرک زبان بگیرم کدوم رو بخونم!

7ترم امریکن خوندم قبلا!

به نظر من هدفت رو دقیق مشخص کن.این که کدو کشور می خوای بری و برای کدوم دانشگاه پذیرش بگیری

این 90 درصد کاره

به اضافه این که چیزی که من خودم از مدت استارت تاپیک تا الان متوجه شدم آیلتس از تافل سخت تره......البته نظرات فرق می کنه بازم..........اما من اینومیگم چون آیلتس تکنیکی تره و تافل بیش از تکنیک به سطح زبان و دانش زبان بستگی داره

لینک به دیدگاه
به نظر من هدفت رو دقیق مشخص کن.این که کدو کشور می خوای بری و برای کدوم دانشگاه پذیرش بگیری

این 90 درصد کاره

به اضافه این که چیزی که من خودم از مدت استارت تاپیک تا الان متوجه شدم آیلتس از تافل سخت تره......البته نظرات فرق می کنه بازم..........اما من اینومیگم چون آیلتس تکنیکی تره و تافل بیش از تکنیک به سطح زبان و دانش زبان بستگی داره

مرسی من در درجه اول این بارم مهم زبانم خوب بشه و از پس کارهام و اینا بر بیام!

مثل اینکه ایلس گرامر نداره ولی تافل داره....

و ایلس سختره....... !

بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم تو ازمون ارشدم که از تافل بیشتر استفاده میشه درسته؟

لینک به دیدگاه
مرسی من در درجه اول این بارم مهم زبانم خوب بشه و از پس کارهام و اینا بر بیام!

مثل اینکه ایلس گرامر نداره ولی تافل داره....

و ایلس سختره....... !

بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم تو ازمون ارشدم که از تافل بیشتر استفاده میشه درسته؟

ببین اگه می خوای زبانت تقویت شه به نظر من کلاس عادی ترمیک زبان بری خیلی بهتره.............خیلی ها همین اشتباه رو میکنن میرن کلاس آیلتس برای تقویت زبان..........درصورتی که توی این کلاس معمولا مثل کلاس زبان های عادی شروع نمیکن لغت، گرامر و یا...... درس بدن.............فرض بر این هست که شما از یه سطح قابل قبول زبان برخورداری و حالا اصول و تکنیک این امتحان رو کار میکنن..........به خصوص در مورد آیلتس که خیلی حالت تکنیکی داره..........یعنی میری کلاس که یه سری اصول و نحوه برخورد با انواع سوالات آزمون رو یاد بگیری

به علاوه این که هر دو تای این آزمون ها دو سال بیشتر اعتبار ندارن........اگه بخوای همین طور یه مدر ک بگیری بزاری گوشه خونه دو سال بعد اون مدرک هیچ جا هیچ ارزشی نداره.........بگزری از هزینه ها و هرینه خود آزمون.....

منظورتون رو متوجه نمیشم آیلتس گرمر نداره یعنی چی؟ به صورت مستقیم نه سوال گرامری نمیاد که مثلا 4 تا گزینه رو یکیشو بزاره have been یکیشو بزاره had been و غیره............اما...........توی هرکئوم از skill ها که ضعف گرامری داشته باشی نمره ازت کم میشه...........مثلاتوی writing جملت اشتباه گرامری داشته باشی.........توی speaking همین طور..حتی reading هم سوالات تریحی داره که اشتباه گرامری یا حتی dictation کسر نمره داره.........پس غیر مستقیم چرا گرامر هم داره و مهمه

اینی که دنبال سختی یا راحتی هستی به نظر من آره آیلتس چون علاوه سطح زبان نسبتا خوب تکنیک میخواد سخت تره.تافل اگه علم زبانت بالا باشه راحت تر یشه از پسش براومد.....تکنیک خارق العاده نخواد شاید.........البته مثلا تافل یه بخش vocab داره که خیلی سخته.دامنه لغاتت باید وسیع باشه..........آیلتس هم کلی باز نمیشه نظر داد.......مثلا آیلتس آکادمیک readingهاش خیلی وحشتناک سخته اما برای جنرال راحت تره........در مورد writing برعکسه

آزمون ارشد خیلی حساب کتاب نداره :دی

من خودم نشستم کل 504 رو خوندم و نصف تافل.........اما ا 10 تا سوال vocab برای دوتاش بشتر به درد نخورد...........در صورتی که بعضی سال های پیش دیده بودم خیلی بیشتر میومد.........وبعضی سال ها کم تر...............یکم شانسی شده انگار!! اما سعی کن سوال های گرامرش رو کامل رست بزنی.روی زبان تخصصی هم کار کنی...........عمومی هم دیگه به اقتضای وقت هر چی لغت دم دست داشتی بخون

در مورد آیلتس و تافل هم به نظر من یه جایی برو یه آزمون تعیین سطح بده.........معمولاموسسات اگه داوطلب حد نصاب رو نیاره قبل از برگزری درره های تافل و آیلتس مجبور می کنن که دوره های عادی زبان رو بگذرونه

لینک به دیدگاه
ببین اگه می خوای زبانت تقویت شه به نظر من کلاس عادی ترمیک زبان بری خیلی بهتره.............خیلی ها همین اشتباه رو میکنن میرن کلاس آیلتس برای تقویت زبان..........درصورتی که توی این کلاس معمولا مثل کلاس زبان های عادی شروع نمیکن لغت، گرامر و یا...... درس بدن.............فرض بر این هست که شما از یه سطح قابل قبول زبان برخورداری و حالا اصول و تکنیک این امتحان رو کار میکنن..........به خصوص در مورد آیلتس که خیلی حالت تکنیکی داره..........یعنی میری کلاس که یه سری اصول و نحوه برخورد با انواع سوالات آزمون رو یاد بگیری

به علاوه این که هر دو تای این آزمون ها دو سال بیشتر اعتبار ندارن........اگه بخوای همین طور یه مدر ک بگیری بزاری گوشه خونه دو سال بعد اون مدرک هیچ جا هیچ ارزشی نداره.........بگزری از هزینه ها و هرینه خود آزمون.....

منظورتون رو متوجه نمیشم آیلتس گرمر نداره یعنی چی؟ به صورت مستقیم نه سوال گرامری نمیاد که مثلا 4 تا گزینه رو یکیشو بزاره have been یکیشو بزاره had been و غیره............اما...........توی هرکئوم از skill ها که ضعف گرامری داشته باشی نمره ازت کم میشه...........مثلاتوی writing جملت اشتباه گرامری داشته باشی.........توی speaking همین طور..حتی reading هم سوالات تریحی داره که اشتباه گرامری یا حتی dictation کسر نمره داره.........پس غیر مستقیم چرا گرامر هم داره و مهمه

اینی که دنبال سختی یا راحتی هستی به نظر من آره آیلتس چون علاوه سطح زبان نسبتا خوب تکنیک میخواد سخت تره.تافل اگه علم زبانت بالا باشه راحت تر یشه از پسش براومد.....تکنیک خارق العاده نخواد شاید.........البته مثلا تافل یه بخش vocab داره که خیلی سخته.دامنه لغاتت باید وسیع باشه..........آیلتس هم کلی باز نمیشه نظر داد.......مثلا آیلتس آکادمیک readingهاش خیلی وحشتناک سخته اما برای جنرال راحت تره........در مورد writing برعکسه

آزمون ارشد خیلی حساب کتاب نداره :دی

من خودم نشستم کل 504 رو خوندم و نصف تافل.........اما ا 10 تا سوال vocab برای دوتاش بشتر به درد نخورد...........در صورتی که بعضی سال های پیش دیده بودم خیلی بیشتر میومد.........وبعضی سال ها کم تر...............یکم شانسی شده انگار!! اما سعی کن سوال های گرامرش رو کامل رست بزنی.روی زبان تخصصی هم کار کنی...........عمومی هم دیگه به اقتضای وقت هر چی لغت دم دست داشتی بخون

در مورد آیلتس و تافل هم به نظر من یه جایی برو یه آزمون تعیین سطح بده.........معمولاموسسات اگه داوطلب حد نصاب رو نیاره قبل از برگزری درره های تافل و آیلتس مجبور می کنن که دوره های عادی زبان رو بگذرونه

مرسی از اینکه وقت گذاشتی.... پس این کلاس های ایلس که از پایه است چه جوریه؟

لینک به دیدگاه
مرسی از اینکه وقت گذاشتی.... پس این کلاس های ایلس که از پایه است چه جوریه؟

خواهش

نمیدونم............کدوم موسسه رو می گی مثلا؟ یعنی رسما تبلیغ میکنه آیلتس از پایه؟

سیستم این کلاسا با هم فرق داره

جدیدا آیلتس خیلی مد شده و به تبع اون آموزشگاه هایی که پشت سر هم درن تاسیس میشن

اما این نیستش که قانون خاصی داشته باشه که تمام موسسات برگزار کننده دوه های آیلتس ملزم به رعایت کردنش باشن

یه سری موسسات میان کلاساشونو ترم بندی می کنن و هر skill رو تو یه ترم درس میدن..........یه سری دیگه میان همه رو با هم تو یه ترم درس میدن

بهتره اگه جای خاصی رو در نطر داری از شرکت کننده های دوره های همون موسسه بپرسی بیشتر تا از مسئولاش..........چون خودشون که معمولا هرجا باشه فرقی نمیکنه موسسه خودشون رو در حد خدا بالا می برن!

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

میدونم سوالم خیلی مسخرست ولی خب پیش اومده دیگه؟اگه هدف گرفتن تافل باشه...مستقیم باید دوره تافل رفت...یا نه دوره های ترمیک هم میشه شرکت کرد و نهایتا تافل داد؟یا اینکه تا یک حدی دوره های ترمیک رفت و از یک جایی به بعد کلاسای تافل رو رفت.؟

لینک به دیدگاه
میدونم سوالم خیلی مسخرست ولی خب پیش اومده دیگه؟اگه هدف گرفتن تافل باشه...مستقیم باید دوره تافل رفت...یا نه دوره های ترمیک هم میشه شرکت کرد و نهایتا تافل داد؟یا اینکه تا یک حدی دوره های ترمیک رفت و از یک جایی به بعد کلاسای تافل رو رفت.؟

مریم جان بستگی به سطح زبانت داره و اینکه بخوای تو چه مدت تافلتو بگیری...

اگر سطح زبانت پایینه به نظره من 2 سال ترمیک بهتره...

چون اغلب افرادی که کلاسای تافل رو میرن یه چیزایی بلدن و تو وقتی میبنی هیچی بلد نیستی حرف نمیزنی و این خیلی بده....

من خودمم برنامم اینه که ترمیک برم چون این حالت برام پیش اومده...

ولی اگر خوب اون حداقل ها رو داری چرا که نه برو یه کلاسه خوب و فشرده:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...