رفتن به مطلب

صحبتی با کاربران درباره مطالب تالار گفتگوی آزاد

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

چقد تند برخورد میکنید بچه ها...

شاید دعاهای ما نگیر که البته نظر من این نیس

اما اگه کسی بیماره بیاد ببینه دوستاش یادش بودن یک در هزار شاید یکمی انرژی بگیره..

انقد بی رحم نباشین :دی...بحث های بیخود و بی نتیجه توی سایت زیاد هست اما دیگه به این شوری ک میگین واقعا نیس..

لینک به دیدگاه

بنظرم میاد بعضی از دوستان خیال میکنن که اینجا رستورانه و هر موقع دلشون خواست میتونن بیان منو رو نگاه کنن و غذای مورد علاقه خودشونو سفارش بدن. گارسون هم تو سه سوت غذای مورد نظرشونو آماده بکنه و بیاره رومیزشون.

تذکرم به این نوع دوستان اینه که , اگه غذای خوشمزه میخواین باید یه مقدار از موادشم خودتون بیارید تا بکمک بقیه اون غذا پخته بشه و همگی دور هم بشینیم و از خوردنش لذت ببریم.

کنار گود نشستن و انتقاد کردن هنر نیست. باید آستین ها رو بالا بزنید و ایده هاتونم بکار بگیرید که حداقل رضایت خودتونم این وسط جلب بشه. مثه سابق.

لینک به دیدگاه
راستش نظراتتو من به عنوان یه کاربر ساده تا حدی قبول دارم و تا حدی هم قبول ندارم!

اینکه بحث سیاسی ممنوع شده به نظر من باز هم جلوی بحث های سیاسی رو نگرفته! بچه ها هم هنوز کم و بیش بحث سیاسی در خفا دارند! حتی توی تاپیک ها!

البته خب یه سایت اگه بخواد جامع باشه باید همه چیز رو توی خودش بتونه بگنجونه! که متاسفانه به دلایلی سیاسی هاش توی هر فرومی رسما منع شده اما باز هم اینجا نسبت به خیلی از فروم ها آزادی بیشتری داره!

در مورد موارد مذهبی بگم که بالاخره همونطور که یه سایت جامع شامل همه چیز هست، شامل موارد مذهبی هم میتونه باشه! پس تاپیک های مذهبی هم مخاطب خاص خودشون و دارن...

اما از لحاظ اینکه سایت یکم خسته به نظر میرسه دلیلش خیلی چیزا میتونه باشه

مثلا همونطور که قبلا گفتم نرم افزار های ارتباط جمعی ای مثل وایبر و واتس اپ (که متاسفانه ملت ما که کلا جوگیر هستن الان به شدت درگیر همین ها هستن!) یا اصلا قدیمی شدن و تعدد فروم ها هست... اما با این حال اینجا نسبت به خیلی از فروم ها مطالب علمی بیشتر توش گذاشته میشه!

در مورد تاپیک دعا ها هم نظر خاصی ندارم! اما خب از نظر اینکه دعا کنم، دعا میکنم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

در کل همونطور که گفتم تا حدودی نظراتت رو قبول دارم و مقداری هم ندارم!

منم امیدوارم یه تحولی پیش بیاد که اتفاقات خوب بیفته:w16::icon_gol:

جناب فاطمی نظر خودم رو بیان کردم و قصد تایید کردن نظرمم رو از طرف دیگران ندارم حقیقت اینه ما هنوز نمیتونیم در چارچوب دموکراسی با هم صحبت کنیم یا میزنیم طرف مقابل رو لت و پار میکنیم یا کودکانه سخن گفتن و منوی رستوران رو پیش میکشیم

دقیقا گفتگو ازاد یعنی بحث و جدل . قوانین چالش ها رو باید دانست نظر شما و دیگران برای من قابل احترامه و نظر خودم نیز همینطور .بحث اینه وقتی من نمیتونم یک برگ از یه واقعه تاریخی رو به بحث بذارم که مربوط به مملکت و جامعه خودمان است چرا بحث مذهبی باید باشد؟ شما میگید دعا میکنید قطعا من هم به عا معتقدم اما هر سخن جایی و هر نقطه مکانی دارد من و شما میتونیم دعامون رو تو خونه یا مسجد و کلیسامون انجام بدیم نه اینجا.اگه یه سایت فرهنگی اجتماعی علمیه خب بجای دعا کردن برای خاله فلانی بیایم دردهای اجتماعیمونو بیان کنیم شما یه امار از زنان و دختران کارتون خواب فقط تهران بگیرید این بنظرتون یه فاجعه در اجتماع نیست؟ امار کودکان کار، مشکل اجتماع نیست؟ پس بیایم بجای اون تایپیکها حداقل راه حلی برای این موارد پیدا کنیم غیر از اینه مثلا همگی قشر تحصیلکرده مملکتیم ایا حضور ما در دنیای مجازی شفا دادن بیمارانه اونم با دعا؟دقیقا میدونم جای بخشی از حرفام اینجا نیست اما وقتی منوی رستوران رو جلو دستمون اینجا میذارن به ناچار باید سخن گفت :ws3:

لینک به دیدگاه

یه مثل ترکی میگه : یارو هم تو کشتی مردم جا خوش کرده هم اینکه میخواد چشم ناخدا رو هم دربیاره.

این ملک صاحب داره و صاحبشم قانون اینجاست. ما هم همه مون میهمان هستیم. خارج از اراده صاحبخونه بخوای رفتار کنی , حق دیگران رو هم ضایع میکنی. اگه تحفه فاخری داری میتونی تو کشتی خودت که خودت هم ناخدایش هستی به میهمانانت تعارف کنی نه تو کشتی دیگران. ( از شاگرد مهد کودک )

لینک به دیدگاه

بعضی از مهمونام تو کار بقیه مهمونا دخالت میکنن و متوجه نیستند که اون کار دخالت است . مهمون نظرش رو گفته. ابراز نظر حق هر مهمونی هست. اونم منیکه هیچوقت قوم گرائی رو به حققت ترجیح ندادم. ( والسلام ختم کلام )

لینک به دیدگاه
جناب فاطمی نظر خودم رو بیان کردم و قصد تایید کردن نظرمم رو از طرف دیگران ندارم حقیقت اینه ما هنوز نمیتونیم در چارچوب دموکراسی با هم صحبت کنیم یا میزنیم طرف مقابل رو لت و پار میکنیم یا کودکانه سخن گفتن و منوی رستوران رو پیش میکشیم

دقیقا گفتگو ازاد یعنی بحث و جدل . قوانین چالش ها رو باید دانست نظر شما و دیگران برای من قابل احترامه و نظر خودم نیز همینطور .بحث اینه وقتی من نمیتونم یک برگ از یه واقعه تاریخی رو به بحث بذارم که مربوط به مملکت و جامعه خودمان است چرا بحث مذهبی باید باشد؟ شما میگید دعا میکنید قطعا من هم به عا معتقدم اما هر سخن جایی و هر نقطه مکانی دارد من و شما میتونیم دعامون رو تو خونه یا مسجد و کلیسامون انجام بدیم نه اینجا.اگه یه سایت فرهنگی اجتماعی علمیه خب بجای دعا کردن برای خاله فلانی بیایم دردهای اجتماعیمونو بیان کنیم شما یه امار از زنان و دختران کارتون خواب فقط تهران بگیرید این بنظرتون یه فاجعه در اجتماع نیست؟ امار کودکان کار، مشکل اجتماع نیست؟ پس بیایم بجای اون تایپیکها حداقل راه حلی برای این موارد پیدا کنیم غیر از اینه مثلا همگی قشر تحصیلکرده مملکتیم ایا حضور ما در دنیای مجازی شفا دادن بیمارانه اونم با دعا؟دقیقا میدونم جای بخشی از حرفام اینجا نیست اما وقتی منوی رستوران رو جلو دستمون اینجا میذارن به ناچار باید سخن گفت :ws3:

خب منم نظرم رو گفتم:ws3:

اما در مورد اینکه مسائل اجتماعی رو نقد کنیم. من کاملا حرفتون رو قبول دارم اما یه بحثی این وسط هست! اونم اینه که تجربه نشون داده تو این موارد به جای اینکه در مورد خود موضوع نقد بشه و راه حل بیاد، معمولا بحث سیاسی شده و تاپیک به رحمت خدا رفته:whistle: به علاوه آیا به نظرتون من رئیس جمهورم یا یه عضو ساده ی سایت؟! معلومه! خب حتی اگه نقد منصفانه ای هم انجام بدیم نسبت به امور باز هم صدامون به جایی نمیرسه!:icon_pf (34): البته متاسفانه!

بنابر موارد و قوانین سایت، این سایت مجوز کار سیاسی رو نداره پس هرگونه تاپیک سیاسی ای هم توش ممنوعه (اگرچه کم و بیش بازم هست:whistle:) و اگر باشه برا محمد بنده ی خدا دردسر میشه:hanghead:

در مورد دعا خب همون دفه هم گفتم راستش فقط دعا میکنم به امید تاثیر داشتن... اما خب اگر مستحضر باشین خیلی از بخش های سایت رو اگه اشتباه نکنم محمد فیلی کرده تا رنکینگ سایت پایین نیاد! مثلا بخش گاهنوشته ها یا چیزایی مثل این.... (البته فکر کنم) در مورد اینکه باشه یا نباشه هم خب نظری ندارم...:hanghead:

در کل البته از شما نقل قول گرفتم که در پی حرفاتون نظرات خودمم هم بگم و شاید جوابایی که محمد بعد بیاد در جواب پستتون بده:ws37:

انصافا منم بحث هایی در مورد مشکلات اجتماعی یا چیزایی شبیه به این رو دوست دارم! بنابراین با این قضیه نه تنها مخالف نیستم بلکه موافق هم هستم!:ws37: البته این وسط بگم باز همین جا نسبت به خیلی جاهای دیگه مثل مهندسان بهتره! اونجا دیگه خیلی افتضاحه!!! مثلا تاپیک بود در مورد اینکه نفر بعدیت چه شکلیه؟؟؟:w58: یا خیلی تاپیکای دیگه!

لینک به دیدگاه

مهمون حبیب خداست و وقتی یکی رو دعوت میکنیم به مهمونی عیب نداره یکم هم ریخت و پاش کنه بالاخره

دندمون نرم جمع و جورش میکنیم این از عوض صاحب خونه گفتم زیادم خود سانسوری نکنین و البته بعضی حرفهارو خیلی تابلو نکنیم میشه در لفافه زد که شنونده میفهمه نه دیگه اونقدر تابلو که سه نقطه هم بفهمه:whistle:

لینک به دیدگاه
مهمون حبیب خداست و وقتی یکی رو دعوت میکنیم به مهمونی عیب نداره یکم هم ریخت و پاش کنه بالاخره

دندمون نرم جمع و جورش میکنیم این از عوض صاحب خونه گفتم زیادم خود سانسوری نکنین و البته بعضی حرفهارو خیلی تابلو نکنیم میشه در لفافه زد که شنونده میفهمه نه دیگه اونقدر تابلو که سه نقطه هم بفهمه:whistle:

:whistle:

لینک به دیدگاه
چند نفر از دوستان خیلی واضح شرحی بر حال و روز امروزی سایت داشتند. من خودم تقریبا بعد دو سه سال که برگشتم بار اول از بار انزمان سایت شوکه شدم و به مرور تا حدودی کم و بیش ماندگار شدم و اینبار دوم دیگه واقعا شوکه که چی عرض کنم..:ws3:.به هر روی محمد جان شما که به عنوان مدیر ارشد کنونی و ادمین سالهای نو پایی سایت به خوبی به یاد داری که اونموقع کاربرای باشگاه و فرهیختگان و ...اومدن اینجا و نواندیشان شد محل امن گفتمان و استارت ایده های ناب و بحث و چالش ها زده شد کلا با وقایع روز پیش می رفتند همزمان با به روز بودن و اپدیت هر تالار در روز بارها پرسانت سایت رو به افزونی بود علاوه بر گفتگوی ازاد کل تالارها اکتیو بودند هر روز جذب کاربر بیشتر و در واقع نام نواندیشان و مدیریت مدیران کارامد و در راس شخص خودتون محفل بارز و نمونه ای برای رشد و شکوفایی و عرضه استعدادها بود.دوستی ها عمیق و تاپیکهای علمی و جامع ،گقتگوهای واقعا ازاد که بیان مشکلات جامعه بودند زیبایی خاصی به این مکان داده بود ادمای با سواد و کار کشته استارتر و هم پای بحث ها بودند و کپی پیس ها کم و بندرت بودند و تاپیک دو ریالی نداشتیم.تاپیک تفریحات تا حدودی جالب و در خور تحمل بودند تعداد مهمانها و کاربران دور از انتظار بود . یه زمانی سایتهای هم پا با نواندیشان در حسرت اوج و شکوفای اینجا بودند و از عملکرد خود ناراضی و عده ای در فکر انحطاطش....چنین سایتی بود یا بودیم...اما الان چی ؟خب الان با مسدود کردن گفتگو ازاد بخش علمی هم افت کرد . یه نگاه اجمالی به کل تالارها بندازیم یه مبحث وجود داره ؟امار کپی پیس ها از حد متعارف گذشته در واقع سایت غیر از کپی پیس چیزی نداره که همینها در نت به وفور یافت میشه و حتی هر کودکی با یه کلیک میتونه راحتر از اینجا هم به چنین مواردی دسترسی پیدا کنه ایا چیزی در خور بحث و جذب کاربر داره در حال حاضر یا بازگشت قدیمیها؟ درسته بیشتر قدیمیها درگیر کار و مشکلات خاص خود هستند اما دقیقا انگیزه فعالیت در بیشترشون نیست شده و این به سیاستهای سایت برمیگرده ونکته دیگر مدیریت برخی از مدیران که البته تعداشون بسیار کمه با یورش به پروف کاربر و تذکر دادن حالا با کنایه و عقده شخصی بار منفی سایت رو پربارتر میکنند.محمد جان شما گفتید تفریحی ها رو مسدود کردید و این عالیه تفریحات بد نیست ولی وقتی یه سایت علمی و فرهنگی تاپیک شوهر کچل و رنگ جوراب خانوما رو برای تجزیه و تحلیل میذاره شان و کیفیت و بار مثبت سایت رو به سقوط سوق میده.خب تاپیکهای سیاسی تعطیل که موفقیتی برای سایت بهمراه نداشت و افت هم کرد اما سوال اینه چرا تاپیکهای مذهبی هنوز رواج داره اگه سیاسی و دینی باعث دلخور شدن عده ای میشد و از نظر انها توهین بود ایا این تاپیکهای مذهبی نیز برای مابقی کسالت کننده و ناخوشایند نیست؟ اینجا پر از میلادها و عزاداریهاست و برای سلیقه همگان مناسب نیست به اندازه کافی در تی وی و رسانه ها هم هست گر چه عموم مردم از این تعطیلیها و عزادریها در سفر و شادین پس بهتره جلو این دسته هم گرفته شود.

دوستی اعتراض کردند به بخش حوادث بی ربط نمیگن گر چه در حاشیه این خبرها افرادی متوجه میشن بیشتر احتیاط کنن و شگردهای کلاهبرداری و غیره نمایان میشه و نکته مرتبط روی سخنم با مخاطب خاصی نیست اما دیده میشه تاپیک دعا برای شخصی حداقل در یکی دو ماه بارها زده میشه یا خودشون بیمارن یا عمه و خاله و یا همسایه و همشهریشون سوال اینه یک ایا واقعا دعای ما مستجابه ؟ بی تعارف بگم اگه دعامون مستجاب بود که الان این حال و روز خودمون و مملکتمون این نبود و دوم همه ما تا حدودی در گیر مشکلات خودمونیم و اطرافیانمون و اگه قراره دور از دنیای واقعی لحظاتی رو در دنیای مجازی اروم بگیریم که این راهش نیست و بار منفیش بیشتره و باید مشکلات دوستان مجازی هم به دوش بکشیم گذشته از این وجود چنین تاپیکهایی غیر از محدودیت فضای سایت چه سودی دارد؟ اگه واقعا سایت به چنین موضوعاتی نیاز داره بهتره اون بخش رو بذاریم بخش مصیبتها......

ببخشید زیاد نوشتم اما واقعا نظر من و عده ای از دوستان دیگر و این تاپیک هم جاش بود

امیدوارم روش سیاست سایت یا به دوران اولش برگرده یا در فکر یه تحول نوین و مفید:icon_gol:

سلام. خوش برگشتی. :a030: شرمنده چند روز نبودم.

توضیحات خوب و کاملی از گذشته سایت گفتی.

الان همونطور که گفتی تاپیک های پرمحتوا و قوی کمتر شده

(یه پرانتز باز کنم که البته تو تالارهای علمی تاپیکای آموزشی و غیرکپی پیستی خیلی قوی توسط دوستان زده میشه و نباید صفر و یک به قضیه نگاه کرد. اینطورم نیست بگیم انگشت شمار هستش)

اول در مورد مطالب بگم.

هر از چندگاهی یه سری بحثای مشکل دار زیاد میشه که مجبور میشیم برخورد کنیم. یا مثلاً بعضی نوع مطالب انقدر زیاد میشه که به قول معروف گندش در میاد :ws3: حالا اون برهه که 4 سال پیش بود بحثای تفریحی و سیاسی بود. چندوقت پیش بحثای مذهبی شد. اما چندین سال پیش هم در مورد بحثای مذهبی ممنوعیت اعلام شده بود. یه سری بحثا هست یه سری مشکلاتی رو دارن که مجبور به ممنوع شدنشون شدیم که البته باز هم میگم تو اون برهه ها تأثیری توی کیفیت مطالب نداشت. تاپیک ها و مطالب قوی زیاد بود و افراد باحوصله برای بحث کردن هم زیاد بودن.

شاید هرکس از یه چیزی خوشش نیاد. طبیعی هستش. ولی نباید توقع داشت بقیه هم خوششون نیاد. سلیقه ها مختلفه. یه چیز غیرمعمول بخواد زیاده روی بشه جلوش گرفته میشه. ولی وقتی کم هست سازگاری بهترین راهکاره. وگرنه مدام باید همه چی محدود بشه.

دوم در مورد مدیریت و سیاست های سایت

خودت از بچه های قدیمی انجمن هستی و به نظرم سیاست های سایت رو بهتر میدونی که هیچ وقت استقبال کننده از تاپیک های بی محتوا نبوده و نیست. یه برهه ای زیاد میشده و یه برهه ای کم. شاید برخی مطالب تفریحی و کم محتوا ممنوع و محدود نشه (که البته اگه بخواد از حدش بگذره میشه مثل گذشته که این تاپیک یه نمونشه واسه ممنوعیت اون نوع بحثا) ولی استقبالی هم نمیکنه. همون سازگاریه هستش که میگه اوکی اگه بعضیا خوششون میاد پس تا وقتی به محتوای اصلی سایت لطمه نخورده بذار باشه. که البته محدودیتای مثل عدم شمارش پست و تشکر و سرچ گوگل رو تو بعضی قسمتا هم اعمال کردیم. اگه یه سری بحثا هست نیاز به محدودیت یا هرچیزی داره یا خودت یا هرکدوم از دوستان بگن. بررسی می کنیم حتماً. چون متأسفانه کمتر شدن حضورمون باعث شده اشرافیتی که روی موضوعات و مباحث داریم کمتر باشه و دوستان دیگه واسه همین میتونن خیلی کمک کنن :w16:

در مورد مدیریت افت داشتیم. البته منظورم مدیریت تالارها نیست. همونطور که گفتم حضور ما مدیرای ارشد و نظارت توی تالارا و فعالیت مدیرا کمتر بوده و خب قطعاً تأثیرات خوبی نداره این قضیه. من به هیچ وجه از عملکرد خودم تو یکی دو سال اخیر راضی نیستم. هرچند شرایط زمانیم به شکلی بوده که نمیتونستم. از طرفی اکثر بچه های قدیمی سایت که پشتمون بهشون گرم بود و تو قوی کردن پایه های انجمن خیلی نقش داشتن تقریباً خیلی یهو شاید تو فاصله 6 ماه اینا با رونق گرفتن شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و بعد وایبر و اینا رفتن.

این رفتن رو هم قبلاً هم گفتم شاید فقط 1 درصدشون به خاطر ممنوعیت بحثای مذهبی اینا بوده که نمیان. وگرنه اغلب دلایل دیگه ای داشته که اینجا هم تا حدی اشاره کردم:

http://www.noandishaan.com/forums/thread55658-2.html#post1546056

حوصله بحث کردن کم شده. مثلاً الان مگه بچه هایی که نمیان اینجا، تو وایبر اینا بحث سیاسی مذهبی میکنن که بگیم نیازشون اون بوده و چون اون نیاز اینجا برآورده نشده رفتن اونجا. نه والا. چیزی جز گپ زدن و عکس و جک فرستادن نیست :ws3: کلآً شرایط جامعه اینطور شده. علاقه به بحثای درست حسابی یا بحثای علمی کمتر شده. فقط مربوط به این انجمن یا کلاً فضای مجازی نیست. تقریباً همه انجمنای علمی با افت مواجه بودن که این اصلاً خوب نیست و باید متأسف بود واسه همچین چیزی.

با صحبتی که با ناصر هم داشتیم تو این تاپیک باید اون شکاف از بین بره. اما چطور؟ نمیدونم :ws38:

در آخر مرسی واسه صحبتا که خوب و کامل نوشتی. منم فکر کنم زیاد نوشتم :ws3:

-----------------------

فکورجان دیگه نقل قول نمیگیرم همینجا میگم. چندوقته کار تو هم شده انتقاد کردن از بقیه :banel_smiley_4: اینجا همه قطعاً به دنبال پیشرفت بیشتر هستیم که برای این پیشرفت نیاز به همفکری و همیاری همدیگه داریم نه صرفاً مخالفت کردن با هم و دلسرد کردن همدیگه. تو قوانینم داریم:

قانون شماره 12) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از بکار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين انجمن محل آموزش است. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.
لینک به دیدگاه
خب منم نظرم رو گفتم:ws3:

اما در مورد اینکه مسائل اجتماعی رو نقد کنیم. من کاملا حرفتون رو قبول دارم اما یه بحثی این وسط هست! اونم اینه که تجربه نشون داده تو این موارد به جای اینکه در مورد خود موضوع نقد بشه و راه حل بیاد، معمولا بحث سیاسی شده و تاپیک به رحمت خدا رفته:whistle: به علاوه آیا به نظرتون من رئیس جمهورم یا یه عضو ساده ی سایت؟! معلومه! خب حتی اگه نقد منصفانه ای هم انجام بدیم نسبت به امور باز هم صدامون به جایی نمیرسه!:icon_pf (34): البته متاسفانه!

بنابر موارد و قوانین سایت، این سایت مجوز کار سیاسی رو نداره پس هرگونه تاپیک سیاسی ای هم توش ممنوعه (اگرچه کم و بیش بازم هست:whistle:) و اگر باشه برا محمد بنده ی خدا دردسر میشه:hanghead:

در مورد دعا خب همون دفه هم گفتم راستش فقط دعا میکنم به امید تاثیر داشتن... اما خب اگر مستحضر باشین خیلی از بخش های سایت رو اگه اشتباه نکنم محمد فیلی کرده تا رنکینگ سایت پایین نیاد! مثلا بخش گاهنوشته ها یا چیزایی مثل این.... (البته فکر کنم) در مورد اینکه باشه یا نباشه هم خب نظری ندارم...:hanghead:

در کل البته از شما نقل قول گرفتم که در پی حرفاتون نظرات خودمم هم بگم و شاید جوابایی که محمد بعد بیاد در جواب پستتون بده:ws37:

انصافا منم بحث هایی در مورد مشکلات اجتماعی یا چیزایی شبیه به این رو دوست دارم! بنابراین با این قضیه نه تنها مخالف نیستم بلکه موافق هم هستم!:ws37: البته این وسط بگم باز همین جا نسبت به خیلی جاهای دیگه مثل مهندسان بهتره! اونجا دیگه خیلی افتضاحه!!! مثلا تاپیک بود در مورد اینکه نفر بعدیت چه شکلیه؟؟؟:w58: یا خیلی تاپیکای دیگه!

مسلما وضعیت اجتماعی برمیگرده به سیاست و باید بحث شه اما میشه مدیران کنترل کنن اما اینکه یه مقام و مسئول دولتی نیستیم بنا براین نا امیدم باشیم کاری از پیش نمیره رو قبول ندارم ببینید حق رو باید خواست، اگه میخوای حق خودت و دیگران محفوظ شه و یا دردهای اجتماع که هر کدام به نوعی درگیرشیم حل شه باید حرکت کرد و این در تمام جوامع به همین منواله یه نگاه به غرب بندازیم تا یکی دو دهه گذشته اصلا مسئله همجنسگرایان عمومیت نداشت مخفیانه و هراس انگیز بود اما صدا و صدا ،اعتراض ،گفتمان

به اینجایی رسید که حتی ازداجشون قانونی و به کلیسا ها هم کشید و دها نمونه این چنینی اما جامعه خودمان سالهاست مردم درخواست حضور زنان در مکانهای ورزشی رو دارن ایا اونایی که خواستار بودن و خواسته شون عملی نمیشد شکست خوردن ، نا امید شدن که سرانجامم گرفت تا حدودی، مقرری بچه های شین اباد بعد سالها دو ماه پیش بلخره نتیجه داد پس میبینی میشه جلو رفت .اینجام ما وقتی جلسه میذاریم بریم نمایشگاه فرضا کتاب که بد هم نیست میتونیم همینطوریم گروههای کوچکی حداقل تشکیل بدیم صدای کودکان کار ، زندانیان دیه، زنان کارتن خواب و........هم میتونیم خودمون با دادن ایده و مشورت و همفکری قدمی برداریم هم صدا رو به مسئولینم میرسونیم هیچ کاری نشد نداره .حرف من مخالفت با دعا نیست میگم سن ما و تحصیلات ما در خور چنین موارد سفره گشایی اینجا نیست کارهای بهتری میشه انجام داد اگه محدود نکنن و دست و بال رو باز بذارن .من که همون ابتدا به سایتهای دیگه اشاره کردم بحث ما همین نواندیشان هست و گر نه اونا سالهاست به تاریخ پیوستند.

لینک به دیدگاه
مسلما وضعیت اجتماعی برمیگرده به سیاست و باید بحث شه اما میشه مدیران کنترل کنن اما اینکه یه مقام و مسئول دولتی نیستیم بنا براین نا امیدم باشیم کاری از پیش نمیره رو قبول ندارم ببینید حق رو باید خواست، اگه میخوای حق خودت و دیگران محفوظ شه و یا دردهای اجتماع که هر کدام به نوعی درگیرشیم حل شه باید حرکت کرد و این در تمام جوامع به همین منواله یه نگاه به غرب بندازیم تا یکی دو دهه گذشته اصلا مسئله همجنسگرایان عمومیت نداشت مخفیانه و هراس انگیز بود اما صدا و صدا ،اعتراض ،گفتمان

به اینجایی رسید که حتی ازداجشون قانونی و به کلیسا ها هم کشید و دها نمونه این چنینی اما جامعه خودمان سالهاست مردم درخواست حضور زنان در مکانهای ورزشی رو دارن ایا اونایی که خواستار بودن و خواسته شون عملی نمیشد شکست خوردن ، نا امید شدن که سرانجامم گرفت تا حدودی، مقرری بچه های شین اباد بعد سالها دو ماه پیش بلخره نتیجه داد پس میبینی میشه جلو رفت .اینجام ما وقتی جلسه میذاریم بریم نمایشگاه فرضا کتاب که بد هم نیست میتونیم همینطوریم گروههای کوچکی حداقل تشکیل بدیم صدای کودکان کار ، زندانیان دیه، زنان کارتن خواب و........هم میتونیم خودمون با دادن ایده و مشورت و همفکری قدمی برداریم هم صدا رو به مسئولینم میرسونیم هیچ کاری نشد نداره .حرف من مخالفت با دعا نیست میگم سن ما و تحصیلات ما در خور چنین موارد سفره گشایی اینجا نیست کارهای بهتری میشه انجام داد اگه محدود نکنن و دست و بال رو باز بذارن .من که همون ابتدا به سایتهای دیگه اشاره کردم بحث ما همین نواندیشان هست و گر نه اونا سالهاست به تاریخ پیوستند.

ما که مخالف نیستیم بحث نشه :icon_pf (34): ولی تو چارچوب درست. انقدر سفت و سخت نیست که. اینطوری باشه خیلی از خبرای محیط زیستی و ناکارامد بودن بعضی مسئولا و سیاستهای گرفته شده تو حفظ محیط زیست بحث سیاسی میشه :w58: یا هرچیز دیگه ای. منظورمون از ممنوعیت به اون شکل نیست.

ببینید مثلاً در مورد همون مثال حضور زنان تو ورزشگاه. مثلاً بیان یه قانونی رو بذارن یا مسئولی یا کسی حرفی میزنه که از دید ما شاید درست نباشه. خوبه که از دید اجتماعی بهش پرداخته بشه. ولی نه اینکه بیایم اون حرف یا قانون رو مسخره کنیم. یا نه اینکه بیایم بحثو عقیدتیش بکنیم. یا از روی غرض ورزی (با هر املایی که هست :ws3: ) صحبت نشه.

یا مثلاً بحث درباره کودکان کار یا ... همه اینا میتونه تو چارچوب درستی بحث بشه و چقدر خوب که به راهکار اینا هم برسه

اما در مورد بخشی از صحبتت درباره اون گروه هایی که گفتی، به نظرم آرمانی گفتی :ws3: خیلی خوبه ها. ولی بیشتر در حد حرف میمونه. چون واسه نمونه تو عمل تو این دو، سه سال دوبار اقدام شد برای بازدید بچه ها از آسایشگاه سالمندان که ببینیم بچه ها چندمرده حلاجن. یه سال جاوید ملکی اقدام کرد، درنهایت فقط خودشو خانمش رفتن :banel_smiley_4: سال قبل هم دوباره اقدام شد، اگه اشتباه نکنم 6 نفر بودیم کلاً :icon_pf (34): در حالیکه با توجه به حرفای زده شده راحت 20 نفر میتونست باشه. البته این صرفاً یه مثال از این مدل گروه های خیریه بودش. این گروه های کوچک وقتی میتونن موفق باشن که نه فقط تو حرف بلکه تو عمل پایه باشن. وگرنه با حرف زدن خالی هیچی نمیشه تهش. البته این نظر شخصی من هستش.

لینک به دیدگاه
سلام. خوش برگشتی. :a030: شرمنده چند روز نبودم.

توضیحات خوب و کاملی از گذشته سایت گفتی.

الان همونطور که گفتی تاپیک های پرمحتوا و قوی کمتر شده

(یه پرانتز باز کنم که البته تو تالارهای علمی تاپیکای آموزشی و غیرکپی پیستی خیلی قوی توسط دوستان زده میشه و نباید صفر و یک به قضیه نگاه کرد. اینطورم نیست بگیم انگشت شمار هستش)

اول در مورد مطالب بگم.

هر از چندگاهی یه سری بحثای مشکل دار زیاد میشه که مجبور میشیم برخورد کنیم. یا مثلاً بعضی نوع مطالب انقدر زیاد میشه که به قول معروف گندش در میاد :ws3: حالا اون برهه که 4 سال پیش بود بحثای تفریحی و سیاسی بود. چندوقت پیش بحثای مذهبی شد. اما چندین سال پیش هم در مورد بحثای مذهبی ممنوعیت اعلام شده بود. یه سری بحثا هست یه سری مشکلاتی رو دارن که مجبور به ممنوع شدنشون شدیم که البته باز هم میگم تو اون برهه ها تأثیری توی کیفیت مطالب نداشت. تاپیک ها و مطالب قوی زیاد بود و افراد باحوصله برای بحث کردن هم زیاد بودن.

شاید هرکس از یه چیزی خوشش نیاد. طبیعی هستش. ولی نباید توقع داشت بقیه هم خوششون نیاد. سلیقه ها مختلفه. یه چیز غیرمعمول بخواد زیاده روی بشه جلوش گرفته میشه. ولی وقتی کم هست سازگاری بهترین راهکاره. وگرنه مدام باید همه چی محدود بشه.

دوم در مورد مدیریت و سیاست های سایت

خودت از بچه های قدیمی انجمن هستی و به نظرم سیاست های سایت رو بهتر میدونی که هیچ وقت استقبال کننده از تاپیک های بی محتوا نبوده و نیست. یه برهه ای زیاد میشده و یه برهه ای کم. شاید برخی مطالب تفریحی و کم محتوا ممنوع و محدود نشه (که البته اگه بخواد از حدش بگذره میشه مثل گذشته که این تاپیک یه نمونشه واسه ممنوعیت اون نوع بحثا) ولی استقبالی هم نمیکنه. همون سازگاریه هستش که میگه اوکی اگه بعضیا خوششون میاد پس تا وقتی به محتوای اصلی سایت لطمه نخورده بذار باشه. که البته محدودیتای مثل عدم شمارش پست و تشکر و سرچ گوگل رو تو بعضی قسمتا هم اعمال کردیم. اگه یه سری بحثا هست نیاز به محدودیت یا هرچیزی داره یا خودت یا هرکدوم از دوستان بگن. بررسی می کنیم حتماً. چون متأسفانه کمتر شدن حضورمون باعث شده اشرافیتی که روی موضوعات و مباحث داریم کمتر باشه و دوستان دیگه واسه همین میتونن خیلی کمک کنن :w16:

در مورد مدیریت افت داشتیم. البته منظورم مدیریت تالارها نیست. همونطور که گفتم حضور ما مدیرای ارشد و نظارت توی تالارا و فعالیت مدیرا کمتر بوده و خب قطعاً تأثیرات خوبی نداره این قضیه. من به هیچ وجه از عملکرد خودم تو یکی دو سال اخیر راضی نیستم. هرچند شرایط زمانیم به شکلی بوده که نمیتونستم. از طرفی اکثر بچه های قدیمی سایت که پشتمون بهشون گرم بود و تو قوی کردن پایه های انجمن خیلی نقش داشتن تقریباً خیلی یهو شاید تو فاصله 6 ماه اینا با رونق گرفتن شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و بعد وایبر و اینا رفتن.

این رفتن رو هم قبلاً هم گفتم شاید فقط 1 درصدشون به خاطر ممنوعیت بحثای مذهبی اینا بوده که نمیان. وگرنه اغلب دلایل دیگه ای داشته که اینجا هم تا حدی اشاره کردم:

http://www.noandishaan.com/forums/thread55658-2.html#post1546056

حوصله بحث کردن کم شده. مثلاً الان مگه بچه هایی که نمیان اینجا، تو وایبر اینا بحث سیاسی مذهبی میکنن که بگیم نیازشون اون بوده و چون اون نیاز اینجا برآورده نشده رفتن اونجا. نه والا. چیزی جز گپ زدن و عکس و جک فرستادن نیست :ws3: کلآً شرایط جامعه اینطور شده. علاقه به بحثای درست حسابی یا بحثای علمی کمتر شده. فقط مربوط به این انجمن یا کلاً فضای مجازی نیست. تقریباً همه انجمنای علمی با افت مواجه بودن که این اصلاً خوب نیست و باید متأسف بود واسه همچین چیزی.

با صحبتی که با ناصر هم داشتیم تو این تاپیک باید اون شکاف از بین بره. اما چطور؟ نمیدونم :ws38:

در آخر مرسی واسه صحبتا که خوب و کامل نوشتی. منم فکر کنم زیاد نوشتم :ws3:

-----------------------

فکورجان دیگه نقل قول نمیگیرم همینجا میگم. چندوقته کار تو هم شده انتقاد کردن از بقیه :banel_smiley_4: اینجا همه قطعاً به دنبال پیشرفت بیشتر هستیم که برای این پیشرفت نیاز به همفکری و همیاری همدیگه داریم نه صرفاً مخالفت کردن با هم و دلسرد کردن همدیگه. تو قوانینم داریم:

ممنونم محمد جان ...به این میگن مدیر مدبر:ws3:ولی گذشته از شوخی یکی از عواملی که نواندیشان رو به یه سایت نمونه سوق داد و با بقیه متمایز کردبدون اغراق وجود خودت بود و عملکرد مدبرانه ات که در تمام این سالها همراه و هم پای کاربران بودی و هستی:a030:

مورد گفتگوها بازم میگم فضا رو یکم ازاد کنید میدونم قوانین سایت خودش مستلزم رعایت قوانین مدنی جامعه و یا نظام هست و کاملا بهتون حق میدم خودم تجربه شو داشتم (البته ناموفق):ws3:اما میشه مدیران مسئول یا سبز پوشا به نوعی بیشتر نظارت کنند قبلا تاپیکهایی بوده بحث در کمال منطقی و فلسفی پیش رفته یهویی یکی دو نفر میپریدن توش بدون هیچ اگاهی و استدلالی شروع میکردن به توهین حالا قومی، مذهبی ، شخصی حضور کمرنگ مدیران بخش و یا ارشدها باعث میشد همون دسته و گروه منطقی هم برخورد کنند و تاپیک از روال عادی خارج میشد و در اخرم شما می اومدید و قفل کردن تاپیک.افت مدیریتی هم قبلا مدیرا واقعا فعال بودن و کار بلد و در تخصص و سطح سواد و اگاهیشون مدیریت میکردن اکثرا عملکردها عالی بود درست نیست نامی ذکر شود چون اکثر تالارها به همین منوال تخصصی مدیریت میشد زیادن اون دسته از بچه ها اما فقط تالار مکانیک رو مثال میزنم از خانوم زارع و اقای خاص که در زمینه خودشون کار بلد بودن در تالار گفتگو ازاد مهدی واقعا تاپیکهای عالی میزد که بیشترش دردهای اجتماعی بود و مهمتر سطح اطلاعات و دانشش گفتگو ازاد رو رونق داده بود سایت به یه همچین استعداهایی نیاز داره میتونیم از چنین افرادی مشورت بگیریم این عالیه که با ناصر حرف زدین دانشش قطعا جهت بالا بردن و ارتقا سایت مفیده

الان میبینی یه کاربر بعد 10 روز شبانه روز هر چی تو نت بوده تمام تالارا رو کپی پیس شده میذاره یهو امارش میره بالای 1000 :w58:و با یه جرقه شده مدیر و یا متخصص یه بخش و تا یکی دو هفته ادامه روش قبل و بعد نه دیگه حالشو داره نه چیزیم تو نت مونده بیاره در نتیجه میبینیم که چی میشه یا شکست عشقی خورده و میره تو افقش محو شه و یا قهر میکنه و از زیر بار مسولیت در میره.اینجاست که علت و معلولها رو باید موشکافی کرد جلسات مدیریتی قطعا دارید بشینید کار بلدا رو دعوت کنید نه فرضامن که هیچ تخصص و اطلاعاتی ندارم بیام صرفا جهت اشنایی و دیدن چه شکلی بودن هم ، ببخشید رک صحبت میکنم اما با کنار زدن تعارفات و شرم و محافظه کاری خیلی از کارامون به درستی پیش میره قطعا:a030:

اون شبکه های اجتماعی که گفتین باور کنید نمیتونه نیازهای علمی و اجتماعی رو تامین کنه اینه که چنین سایتهایی میتونن بیشتر جوابگو نیازها باشن ، خوشبختانه شخص من در هیچ کدوم از اینایی که گفتین عضویت ندارم و به قول دوستام عین دهه شصتی و 70 میلادیه کارام :ws3:

لینک به دیدگاه
ما که مخالف نیستیم بحث نشه :icon_pf (34): ولی تو چارچوب درست. انقدر سفت و سخت نیست که. اینطوری باشه خیلی از خبرای محیط زیستی و ناکارامد بودن بعضی مسئولا و سیاستهای گرفته شده تو حفظ محیط زیست بحث سیاسی میشه :w58: یا هرچیز دیگه ای. منظورمون از ممنوعیت به اون شکل نیست.

ببینید مثلاً در مورد همون مثال حضور زنان تو ورزشگاه. مثلاً بیان یه قانونی رو بذارن یا مسئولی یا کسی حرفی میزنه که از دید ما شاید درست نباشه. خوبه که از دید اجتماعی بهش پرداخته بشه. ولی نه اینکه بیایم اون حرف یا قانون رو مسخره کنیم. یا نه اینکه بیایم بحثو عقیدتیش بکنیم. یا از روی غرض ورزی (با هر املایی که هست :ws3: ) صحبت نشه.

یا مثلاً بحث درباره کودکان کار یا ... همه اینا میتونه تو چارچوب درستی بحث بشه و چقدر خوب که به راهکار اینا هم برسه

اما در مورد بخشی از صحبتت درباره اون گروه هایی که گفتی، به نظرم آرمانی گفتی :ws3: خیلی خوبه ها. ولی بیشتر در حد حرف میمونه. چون واسه نمونه تو عمل تو این دو، سه سال دوبار اقدام شد برای بازدید بچه ها از آسایشگاه سالمندان که ببینیم بچه ها چندمرده حلاجن. یه سال جاوید ملکی اقدام کرد، درنهایت فقط خودشو خانمش رفتن :banel_smiley_4: سال قبل هم دوباره اقدام شد، اگه اشتباه نکنم 6 نفر بودیم کلاً :icon_pf (34): در حالیکه با توجه به حرفای زده شده راحت 20 نفر میتونست باشه. البته این صرفاً یه مثال از این مدل گروه های خیریه بودش. این گروه های کوچک وقتی میتونن موفق باشن که نه فقط تو حرف بلکه تو عمل پایه باشن. وگرنه با حرف زدن خالی هیچی نمیشه تهش. البته این نظر شخصی من هستش.

خب منم نمیگم شما مخالفید بحث اینه همانطور که مخالف نیستید و اجازه استارت رو میدید نظارت کنید رو تاپیکها خودتونم بیاید تو همون تاپیکها نظر بدین مگه شماها هم جزئی از این جامعه نیستید؟تا حالا من ندیدم یه مدیر بیاد تو یه بحث سیاسی اجتماعی شرکت کنه خصوصا ارشدها چرا؟ وقتی شماها هم شرکت کنید مسلما فضای بحث شیرینتر میشه و اهمیتش بالاتر میره ضمن اینکه هم کنترل تاپیک رو تو دستتون دارید هم نحوه تبادل نظرها رو یاد میدید بارها تاپیک زدم تاریخی سیاسی اجتماعی ازتون دعوت کردم یا کلا اون مدت در غیبت صغری بودین :ws3:یا گفتین حتما میایم در اخرشم که بعضیاشو با تذکر شماها روبرو میشدیم که شخصا ازتون میخواستیم قفلش کنید جمع بستم چون مخاطب شخص شما یا فقط شما نبود و یا صرفا ارشدها این کوچکترین نمونه ش بوده در عوض تاپیک مثلا املات چنده همون مدیر میره و شرکت میکنه ای بابا نمره املا ما قبل تاریخ مهمه یا وضعیت خشک شدن دریاچه ارومیه؟ میبینیم که مشکل فقط کاربر نیست .شما میگید زیست شناسی مثلا بحث سیاسی میشه این طبیعیه محمد جان باید بشه چون سدهایی که مانع پیشرفت و یا خرابی فلان مورد بوده به سیاست دستنداران بر میگرده ( اقا من نمیدونم اون کلمه رو درست نوشتم یا نه :ws3:به هر حال ببخشید گاهی فارسی رو هنگ میکنم و کم میارم:icon_pf (34): )حالا اون بحث رو میتونیم با همکاری کردن و همفکری کردن جلو اهانتها رو بگیریم.

میایم تاپیک بحث علمی یا سیاسی بذاریم باز کپی پیس ها شروع میشه به جان خودم اصلا عیب نیست که نمیدونیم یا اطلاعاتمون کمه همه دانش اموزیم و در صدد یادگیری هیچ لزومیم نداره خودمونو جور دیگه ای نشون بدیم همون تایپ کردنمون بقیه درک میکنن میزان اطلاعات عمومیمونو پس صادقانه بیایم همکاری کنیم و چیزی رو که ارائه میدیم از اطلاعات و تجارب خودمون باشه نه نت....این موارد کاربرا دوستانه بیایم همکاری کنیم و از هم یاد بگیریم.

اون مواردم ارمانی نگفتم:banel_smiley_4: باور کن میشه خواست، اعمال کرد و بهش رسید حالا درسته خیلی مونده فرهنگمون روش کار شه قصدم توهین نیست خودمم از همین جامعه و فرهنگم و دقیقا درد منم همینه اشکار و در لفافه رسوندم که روش کارمونو تغییر بدیم اصلا یه سوال تو این سایت افراد کمتر از بیشت سال داریم؟ یا انگشت شمارن و یا نداریم میخوام اینو بگم وقتی ما بالای 18 و بیستیم و دانشگاه رفته واقعا در شان ما هست همچین حرکات و تاپیکهای کوکانه و یا با متلک و توهین نظرات دیگران؟

کاملا موافقم با حرفت موضوع سالمندان رو که دعوت جاویدم قبلا دیدم یکی از تایپکهای برجسته سایت بود کلی به شخص من یکی روحیه داد و متاسفانه دیده شد همکاری نشده و باز با پوزش از دوستان دیگر وقتی شنیدم که کسانی هم که رفتن رفتار سالمندان باعث مسرت و خنده و جک دوستان شده متاسف شدم گفتم رک بودنم باعث شده دوستام انگشت شمار باشن ولی مهم برای من اینه که حرفمو بزنم من خودم وقتی بیمارم رو میبینم سالمنده و یا حتی مریضی خاصی داره و در اوج ناراحتیه و به شدت تزلزل روحیه جلوش زانو زدم نشستم و بغلش کردم خارج از شیفت کاریم به عیادتش رفتم منظورم تعریف و تمجید خودم نیست منظورم اینه اگه دوستان نمیرفتنم بهتر بود با اون حرکت بعدش در صورتیکه نمایشگاه کتاب حداقل چند تاپیک مشابه رو داره و از مناطق دیگه کشورم میان جهت فقط دیدار همدیگه چه سودی دارد الله و اعلم

به هر جهت من بعنوان یه جز کوچیک سایت نظرم اینه میشه بیشتر در این زمینه ها که گفتیم کار کنیم و جلسات مدیریتی برگزار شه با اساتید کار بلد:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...