رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

در انتخاب محل موتورخانه حتی الا مکان موارد زیر را رعایت کنید .

• محل موتورخانه در قسمتهای پائین ساختمان بترتیبی انتخاب نمایید که بتوانید از امکانات سیرکولاسیون طبیعی استفاده نمایید . و لوله ها را با شیب استاندارد از زیر سقف بر روی کلکتورها مونتاژ نمایید .
  • کلیه دیگهای پره ای چدنی را میتوان بوسیله 2 یا 4 کارگر از راه پله ها حمل و در هرنوع موتورخانه زیرزمینی یا محل بهره برداری مونتاژ – سرویس- تعویض وتعمیرات مربوطه را انجام داد .
  • موتورخانه دارای پنجره کافی به فضای بیرون بمنظور تهویه و تامین هوای احتراق باشد . وجود چنین پنجره ای ایمنی کافی به سیستم نیز میدهد .که چنانچه در اثر خرابی شیرهای گاز یا شیلنگ و غیرو نشتی گاز اتفاق بیفتد امکان تراکم گاز وخطرات تخریبی آن به حداقل برسد .
  • در کف موتورخانه کفشور فاضلاب جهت تخلیه سرریز وغیرو را منظور کنید .

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

در انتخاب موتورخانه بهتره سعی بشه از نور طبیعی خورشید بهره مند شد -نکته دیگه تو موتورخانه چون مامن میلیون ها پوله هست جای اضافی برای تجهیزات باشه

که چون بعد تقریبا 15 تا 20 سال تجهیزات مثل چیلر و بویلرها خراب میشند پس باید این تدابیر انیشیده بشه که بتونیم تجهیزات جدید رو بیاریم داخل موتورخانه

نکته بعد توی تهویه موتورخانه هست که معمولا به ازای هز اسب بخار از کارکرد بویلر باید 10cfm هوا وارد فضا بشه

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

سلام اقای مهندس.یک سوالی چند وقتی هستش که فکرم رو ریخته بهم ونتونستم به جوابی بزسم امیدوارم شما کمکم کنید.

چند وقت پیش یک موتور خونه اسمبل کردیم وحدود یهفته هستش که استارت زدم و شروع به کار کرد.اما مشکلی که پیش اومده اینه که همش توی مسیر رادیاتورها هوا میوفته و مجبور میشیم دوباره رادیاتورها رو یکی یکی هواگیری کنم. امکانش هست راهنمای کنید.

البته موتور خانه هم کف قرار دارد.و منبع انبساط 7متر بالاتر از رادیاتور ها قرار دارد.

باتشکر.....:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام اقای مهندس.یک سوالی چند وقتی هستش که فکرم رو ریخته بهم ونتونستم به جوابی بزسم امیدوارم شما کمکم کنید.

چند وقت پیش یک موتور خونه اسمبل کردیم وحدود یهفته هستش که استارت زدم و شروع به کار کرد.اما مشکلی که پیش اومده اینه که همش توی مسیر رادیاتورها هوا میوفته و مجبور میشیم دوباره رادیاتورها رو یکی یکی هواگیری کنم. امکانش هست راهنمای کنید.

البته موتور خانه هم کف قرار دارد.و منبع انبساط 7متر بالاتر از رادیاتور ها قرار دارد.

لینک به دیدگاه

هواگیری علت های مختلف دارد

همین که میفرمایید منبع انبساط از رادیاتور 7 متر بالاتره خودش جای شکرش باقیه تو این بحث هیچ مشکلی باهم نداریم و یکی از علت های شایع حذف شد

احتمال بعد در نوع حرکت لوله ها می باشد ، به خودی خود هوا تراکم ناپذیره و دوس داره به سمت بالا صعود کنه ، خوب اینکه رادیاتور هوا بگیره منطقیه

ولی تا کجا هوابگیره مهمه

راه هواگیری این نیست که وقتی پمپ روشنه شما هوابگیرید -هواگیری اصولی اینه که پمپ زمانی که خاموشه هواگیری کنید رادیاتورها رو و حتما ابتدا از ریادتورهای نزدیک به موتورخانه شروع به هواگیری کنید سپس به رادیاتورهای بالاتر بروید اگر برعکس این کارو انجام دهید بازهم هوا میگیرد

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام. زمانی که سیستم شما هوا میگیرد چند مشکل دارید ممکنه از منبع انبساط باشد آب داخل منبع جریان داشته باشد ممکنه لوله کشی اصولی اجرا نشده باشد لوله کشی برای شوفاژ ها نباید یو u اجرا شود سیستم هوا میگیرد اگر جای از مسیر بود باید و حتما شید هوا گیری قرار داد در زمان هوا گیری باید پمپ شوفاژ خاموش باشد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

اقا یک سوال هم من دارم من جایی که کار میکنم الان حدود 15 ساله استارت خورده ولی الان حدود 4 ساله رادیاتور های بالایی هوا ساز های هوا میگیره تا یک ما بعد هواگیری خوبه ولی بعد دوباره هوا میگیره منبع انبساط هم حدود 3متر بالاتر از هواسازها هم هست

این مشکل بیشتر توی سرمایشی اتفاق میوفته به نظرتون مشکل کار من کجاست

یک سوال دیگه یک موتور خانه که فعال میشه و شروع به کار حداکثر کارایی اون چند ساله

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...