رفتن به مطلب

سیستم سه تایره حرکت کردنه زانتیا؟

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان مکانیکی

تا جایی که میدونید خودروی زانتیا تا سرعت 80 کیلومتر می تونه با 3 تایر حرکت کنه می خاستم در این مورد چیزهایی بدونم اگر مطالب انگلیسی هم داشتین لطفا بزارین تا من ببینم...

لینک به دیدگاه
تو این وبلاگ یکی از دوستان توضیحات جالبی داده اند:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنون ولي زياد سر در نياوردم بايد ببينم تو سايتهاي اونور آبي چي پيدا مي كنم

لینک به دیدگاه

من یه چیزهایی پیدا کردم که این پدیده به دو تا علت بستگی داره و ایرادهایی هم داره تو خود سایت زانتیا نوشته بود در بالای سرعت 80 این کار تقریبا محاله . و به علت پایین آمدن ارتفاع ماشین با استفاده از سیستم هیدروپنوماتیکی تقریبا ماشین حالت مقابله با ارتعاشات رو از دست میده بس در سربالایی و سرازیری و دست اندازها هم نمی تونه کاری انجام بده یعنی ماشین یا می یفته یا چپ میشه ... کلا در این سیستم مرکز ثقل ماشین رو تغییر میدن اونهم به صورت اتوماتیک ....

سیستم هیدروپنوماتیکی اش خیلی جالب بود من یه فیلم دانلود کردم در اون می گفت این سیستم به جای کمک فنر از 2 تا گوی استفاده میشه گوی همون مخزن حاوی سیال (روغن lhm ) و گاز نیتروژن هست چون این دو با هم مخلوط نمی شن نسبت تراکم پذیری و تراکم ناپذیری دارن و یک شیر تنظیم کن توسط شیلنگها که به جلو و عقب ماشین (گوی ) وصل هستن این ارتفاع رو تنظیم می کنه ..کلا سیستم جالبیه حالا پروژه من با امدیر گروهمون اینه که این سیستمو بالای سرعت 80 به کار ببریم و در سربالایی و سرازیری کاربرد داشته باشه و یا این سیستم رو در خودرو های هیبریدی یا خورشیدی جایگزین کنیم ...؟ دوستان چه نظری دارند؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...