رفتن به مطلب

تعارض!

spow

ارسال های توصیه شده

سلام:icon_gol:

مطالعه تاپیک دوست خوبمون ابوالفضل عزیز وداشتن حالی که اصلا خوب نیست ! وسیگارهایی که پشت سرهم به خاکسترتبدیل میشوند انگیزه ای شد برای استارت این تاپیک

تعارض!

هرکدوم ازما دربرخوردهای روزانمون تعارضات عمیقی رو میبینیم ازاون چیزی که میتونه ومستحق بودنه با اون چیزی که هست

رفتارها وکنشهای اجتماعی،برخوردهایی که روی میدن،اتفاقات تلخ وشیرینی که به وقوع میپیوندند ومثالهای زیادی ازاین دست

شما هم هروقت تعارض نمایانی رو دیدید با بیان اصل اختلاف(کدام اصل اخلاقی رو نقض میکنه؟چه مشکلی رو به وجود میاره؟کدوم هنجاررو میشکنه؟چه قانون یا قوانینی زیرپاگذاشته میشن؟وازاین دست) رو به صورت خلاصه تو این تاپیک نقل کنید تا باشد مجموعه ای ازتجربیات عینی دوستان که میتونه راهگشا وذهنیت بخش بقیه دوستان باشه

فقط لطفا ازمطرح کردن تعارضات سیاسی پرهیز کنید(حتما پاک میشه)چون همه میبینن ومیدونن

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دیروز سرظهر داشتم میرفتم میدان انقلاب نرسیده به چهارراه ولیعصر چهارتا دختربچه وایساده بودن که ریخت وقیافشون حکایت داشت ازحال درونشون واحوالاتشون!

نشد عکس بگیرم

انگار ازمعادن زغالسنگ بیرون اومده باشن...کثیف وسیاه وژولیده

سقف سنیشون هم بیشتراز 12-13 سال نشون نمیداد

دست یکیشون چندشاخه گل ویکی دیگه بساط دود اسپند ویکی ادامس فروش واون یکی فال حافظ!

شاید طبق قانون کار الان سرکار به درامدزایی وتولید مشغول هستند!

این صحنه ای هست که بارها وبارها میبینیم وهرروز هم برتعدادشون افزوده میشه

اینا میخوان فردا مادران جامعه باشند اینا والدین اینده هستند اینها هم انسان هستند!

جای سیمین خالی

کودکان کار...نتیجه اختلافات وحشتناکی که با نادیده گرفته شدن حقوق مدنی یک عده این خروجی رو برجای میگذارند

وچه کسی میخواد متولی این پروسه بشه دربلبشوی بوروکراسی وتضاد جامعه گم شده هست جوابش

حق این کودکان داشتن پوشش پاک اموزش وپرورش وزندگی سالم هست واین تعارضی عمیق با هنجارهای اجتماعی است

....

لینک به دیدگاه

مزسی واسه تایپیک سجاد جان

راستش چند وقت پیش خواهر من تعریف میکرد که تو خوابگاهشون اون خانمی که روزانه میاد تمییز میکنه آشپزخونه و سرویسها رو تغییر کرده......بجای اون یه دختر جوون اومده.....که گویا خیلی هم از طرف دانشجوها باهاش خوب برخورد نمیشه.....خواهر من هم که از رفتار بقیه ناراحت شده.....با دختره سر صحبت رو باز کرده و خواسته تو کار بهش کمک کنه.....

میگفت دختر خودش دانشجو بوده....اما چون خانوادش توانایی پرداخت شهریه دانشگاه پیام نوری که میرفته رو نداشتن کار میکنه که هزینه تحصیلش در بیاد:hanghead:

لینک به دیدگاه

تعارض در وجود خود ما هم هست. در این لحظات وقتی به تاپیک خودم سر میزنم و یاد اون صحنه هایی که امروز دیدم میفتم غم سراسر وجودم رو میگیره ولی از اون طرف دوست دارم برم تو تاپیک پیمان و یه خاطره شیرین از روز خواستگاری تعریف کنم تا شاید با تداعی این خاطره شاد بشم.

همه زندگی ما با تعارضات و تناقضات احاطه شده. هر کدوم از ما نمونه های جالبی از تعارضات و تناقضات در زمینه های مختلف روحی، فرهنگی، اجتماعی و ... هستیم./:icon_gol:

لینک به دیدگاه

حیف که تاکید موکد شده سی یا سی بازی در نیاریم وگرنه تعارضات در زمینه سی یا ست این مملکت از هرچیزی تو چشم تره.

تعارض رو اون روزی دیدم که از دوستان نزدیک خودم به یه بیچاره بدهکار بود ولی داشت مقدمات خرید یه ماشین مدل بالاتر رو فراهم میکرد.

تعارض رو در اون لحظه درک کردم که دو تا باجناق تو یه خانواده زندگی میکنن. یکی بازاری و اهل نزول و هزار کثافتکاری که قابل احترام همه و داماد دوستداشتنی به حساب میاد و دیگری دبیر فرهنگی مفلوکی که همه بی عرضه خطابش میکنن.

لینک به دیدگاه

تعارض رو سر کلاس دیدم که استاد میگفت شهردار فلان شهر و گرفتن و چه ادم کثیفی بود و......و گفت شهرداری همینه ین کثافت کاری ،حروم خوری حروم زادگی

و بعد خودش گفت من میخواستم شهردار شهر...بشم که نشد:w58:

(سی اسی نیست اجتماعیه:ws37:

لینک به دیدگاه

تعارض یعنی منه دانشجو کوچکترین امید و شناختی نسبت به آینده و اونچه که باید اتفاق بیوفته ندارم ، تعارض یعنی زندگی کردن با شانس ، ممکنه وزیر بشی و هم ممکنه گدا بشی ، هیچ پارامتر تعیین کننده ای برای این نیست غیر از شانس

لینک به دیدگاه

استاد معارف یه ترم مغزمونو جوییداز حقو حقوقو عدالت و... گفت (گاهی اوقات درس نمیداد اینارو میگفت)

پایان ترم یه دختره که از فامیلای رئیس دانشگاست جلوی من نشسته بود دستشو برد بالا گفت استاد هرچی فکر میکنم هیچی یادم نمیاد.خوندما ولی همش پرید؟

استاد گفت چند تا رو نوشتی گفت 2تا (10تاسئوال بود)

گفت باشه دخترم خودتو ناراحت نکن

بعدها نمره ها رو که اعلام کردن خانم 20 شده بودن

بحث نمره نیست.مهم اینه که 4نفر بادیدن این صحنه ها حالشون از دینو و... به هم میخوره (درسته ربطی نداره وبا اشتباه یه نفر تصمیمگیری نمیکنن ولی متاسفانه این یه نفر یه نفر ها زیادی زیاد شدن)

خیلیامون عادت کردیم جمله هایی رو تکرار کنیم که توی عمل حتی 1ثانیه به یادشون نمی افتیم

لینک به دیدگاه

تعارض رو به بدترین نحو دیدم:ws37:

سال 83 بود کنکور داشتیم

همه میخوندیم توی کلاس یکی بود که خیلی پولدار بودن خونوادش

خلاصه یه شاگرد معمولی بیش نبود:jawdrop:

نتایج کنکور اومد:ws46:

فکر میکنید رتبش چند بود؟:banel_smiley_4:

رتبه 11رشته تجربی!!:w00:

تازه بچه ها میگفتن اگه عکس 10نفر اول رو روی جلد نمیزدن حتما زیر10براش میخریدن!:icon_pf (34):

همش حرف بود که میگفتن خریدنی نیست و واقعیت نداره و...:ws44:

لینک به دیدگاه

هرکسی تو دانشگاه آزاد مشروط بشه دیگه نه میتونه مهمان بگیره و نه میتونه تخفیف بگیره. حتی نمیتونه وام دانشجویی بگیره.

جالبه نه؟

نمیدونم این قوانین وارونه رو کدوم عقل کلی بنا کرده. نمیگن بابا شاید یارو به خاطر همین مشکلات مشروط شده. به جای اینکه بیان کمکش کنن شرایط رو براش سخت تر میکنن. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

سال 75 بود

یه بار خاطره این استادمو تو یه تاپیکی اونوربازگو کرده بودم ولی برای کسی که تاثیرعمیقی برافکارم داشت وباعث تغییرات بزرگی شد باید که بسیار بیشتر ازاینی که هست ارزش قائل شد

درس تاریخ معاصر ایران رو اکثردوستان دردوران متوسطه پاس کرده اند ولی وقتی دردبیرستان شاهد باشی واستادت یک جانباز دلسوخته وعمیقی باشه که کلاساش مثل نقل قول محمد مهدی به صورت چینش صندلی ها دورکلاس وصرفا با گفتگو وتضارب ارا اداره بشه چیزی که به دست میاری خیلی بیشتر از چهارتا داستان تاریخی بوده وهست

مایی که ازمحیط درسی گریزان بودیم بعد ازاتمام مدرسه درساعت 1 تا ساعت های متمادی به صورت فوق برنامه میموندیم وبا مفاهیمی اشنا میشدیم که امروزه روز وقتی با اکثریت جوانان همصحبت میشم وبهت وتعجب رو ازشنیدن این لغات میبینم ارزش وقتی که گذاشتیم رو درک میکنم

کاش هرکدام ازما وقتی فرصتی برای اموختن پیدا میکنیم سعی کنیم چالشی درذهن وروح مستمع خودمون ایجاد کنیم که این ازتلنبارکردن کلیشه ها بسیار با ارزشتر هست

اقای طبی هرجا هستی دستت را میبوسم:icon_gol:

این تعارض با سیستم اموزشی فرسایشی وفرسوده برای شخص من بسیار با ارزش وجالب توجه بوده وهست

لینک به دیدگاه
سال 75 بود

یه بار خاطره این استادمو تو یه تاپیکی اونوربازگو کرده بودم ولی برای کسی که تاثیرعمیقی برافکارم داشت وباعث تغییرات بزرگی شد باید که بسیار بیشتر ازاینی که هست ارزش قائل شد

درس تاریخ معاصر ایران رو اکثردوستان دردوران متوسطه پاس کرده اند ولی وقتی دردبیرستان شاهد باشی واستادت یک جانباز دلسوخته وعمیقی باشه که کلاساش مثل نقل قول محمد مهدی به صورت چینش صندلی ها دورکلاس وصرفا با گفتگو وتضارب ارا اداره بشه چیزی که به دست میاری خیلی بیشتر از چهارتا داستان تاریخی بوده وهست

مایی که ازمحیط درسی گریزان بودیم بعد ازاتمام مدرسه درساعت 1 تا ساعت های متمادی به صورت فوق برنامه میموندیم وبا مفاهیمی اشنا میشدیم که امروزه روز وقتی با اکثریت جوانان همصحبت میشم وبهت وتعجب رو ازشنیدن این لغات میبینم ارزش وقتی که گذاشتیم رو درک میکنم

کاش هرکدام ازما وقتی فرصتی برای اموختن پیدا میکنیم سعی کنیم چالشی درذهن وروح مستمع خودمون ایجاد کنیم که این ازتلنبارکردن کلیشه ها بسیار با ارزشتر هست

اقای طبی هرجا هستی دستت را میبوسم:icon_gol:

این تعارض با سیستم اموزشی فرسایشی وفرسوده برای شخص من بسیار با ارزش وجالب توجه بوده وهست

نمونه یکی از اتفاقات خوب جامعه ما که به مدد اندک افراد دلسوز مملکتمون باعث میشه اسمش رو بزاریم تعارض. چرا که با سیستم آموزشی غلط ما تعارض داره. وگرنه یک کار فوق العاده شایسته و پسندیده است.

لینک به دیدگاه

سوارهواپیما بشی انگار سوار عزرائیل شدی؛ اصفانیا راس میگن که دیگه بلیط دوطرفه رفت و برگشت بخری ریسک داره، باید فقط یه‌طرفه خرید که ضرر توش نباشه!

به این میگن تعارض درامنیت جانی واسودگی مسافرتی!

لینک به دیدگاه

بچه‌ها دور هم جمع شدن مثلا دارن می‌جنگن، بهشون می‌گم اسم چند تا پهلوان ایرانی رو بگین، می‌گن:

اسپایدرمن، جومونگ، مختار!

خداییش فاز فرهنگی نسل اینده عالیه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...