رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

شاخص‌های اصلی برنامه پنجم توسعه تشریح شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۱۴ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: افزایش ظرفیت تولید نفت خام به روزانه پنج میلیون و 100 هزار بشکه و تولید گاز غنی به روزانه یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب، افزوده شدن سالانه یک و نیم میلیارد بشکه معادل نفت خام به ذخایر کشور و سرمایه گذاری 154میلیارد دلار،‌ از شاخص های اصلی برنامه پنجم توسعه کشور در صنعت نفت به شمار می‌آید.

 

به گزارش خبرنگار شانا،‌ برای تحقق اهداف برنامه پنجم، توسعه 35 مخزن جدید نفتی و گازی در کشور در دستور کار است که از این تعداد، 20 مخزن گازی و 15 مخزن نفتی است.

در این برنامه اهداف اکتشافی بسیار گسترده ای پیش بینی شده؛ به طوری که سالانه یک و نیم میلیارد بشکه معادل نفت خام به ذخایر کشور افزوده می شود، همچنین افزایش تزریق گاز به 250 میلیون مترمکعب در روز، تولید میعانات گازی به روزانه 750 هزار بشکه و ظرفیت پالایشگاه ها به روزانه حدود دو میلیون بشکه از اهداف برنامه پنجم شرکت ملی نفت ایران است.

تولید 265 هزار بشکه نفت و 2 میلیارد فوت مکعب گاز از مناطق مرکزی

برنامه اصلی تدوین شده برای توسعه میدان های نفتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران شامل توسعه میدان های کوه موند، ویزنهار، کوه کاکی، شاخه، البرز، بوشگان و بوشهر هر یک به میزان پنج هزار بشکه در روز، کوه ریگ، شوروم، دودرو به میزان 35 هزار بشکه در روز، سروستان، سعادت آباد به میزان 25 هزار بشکه در روز، خشت 30، آبان 10، آذر 30 و سرانجام 65، چنگوله 15 و سرانجام 65 هزار بشکه در روز است.

طرح توسعه میدان گشوی جنوبی به میزان 500 میلیون فوت مکعب در روز، گردان 280، عسلویه 565، زیره 53، نمک غربی 53 و دی/ سفید زاخور به میزان 465 میلیون فوت مکعب در روز نیز، از دیگر طرح‌های گازی تدوین شده برای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است.

بر اساس برنامه پنجم توسعه در شرکت نفت فلات قاره ایران نیز توسعه میدان های اسفندیار روزانه 12 هزار بشکه، هنگام 16 هزار بشکه، ماهشهر 16 هزار بشکه، آلفا 10هزار بشکه، میدان های هرمز 20 هزار بشکه، فردوسی 70 تا 140 هزار بشکه و توسن 10 هزار بشکه در روز لحاظ شده است.

تولید روزانه حدود چهار میلیارد فوت‌مکعب گاز از میدان های فلات قاره در برنامه پنجم

پروژه های گازی شرکت نفت فلات قاره شامل توسعه فاز یک میدان کیش به میزان روزانه 1000 میلیون فوت‌مکعب، لاوان 445 میلیون فوت مکعب، میدان فرزاد بی 1100 میلیون فوت مکعب، سازندهای گازی شامل سازند ایلام میدان اسفندیار 150میلیون فوت مکعب، میدان بهرگانسر 200 میلیون فوت مکعب، سازند دالان-کنگان میدان رسالت 250 میلیون فوت‌مکعب، سازند دالان- کنگان میدان رشادت 500 میلیون فوت‌مکعب و سازند دالان- کنگان میدان بلال به میزان 400 میلیون فوت‌مکعب در روز برنامه ریزی شده است.

افزایش برداشت 7 میلیارد فوت مکعبی گاز از پارس جنوبی در پنج سال آینده

پروژه­های تعریف شده برای شرکت نفت و گاز پارس در بخش پروژه های نفتی شامل طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی به میزان تولید 19 تا 35 هزار بشکه در روز بوده است؛ در بخش میدان‌های گازی این شرکت نیز برنامه ریزی برای توسعه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی برای تولید دو میلیارد فوت‌مکعب گاز در روز، توسعه فازهای 17 و 18 به میزان دو میلیارد فوت‌مکعب در روز و توسعه فاز 12 پارس جنوبی برای تولید سه میلیارد فوت‌مکعب گاز در روز انجام شده است.

بر اساس برنامه تنظیم شده صنعت نفت در پنج سال آینده (1389 تا 1393)، این صنعت نیازمند 155 میلیارد دلار سرمایه گذاری است که از این مبلغ 90 میلیارد دلار آن به صورت بیع متقابل و فاینانس و 65 میلیارد دلار دیگر نیز از محل منابع داخلی تأمین می‌شود.

بر این اساس سالانه باید حدود 13 میلیارد دلار سرمایه گذاری از محل منابع داخلی در صنعت نفت انجام شود.

همچنین برنامه ریزی‌ها بر مبنای پروژه‌های نفتی در شرکت مناطق نفت خیز جنوب شامل پروژه‌های نگهداشت توان تولید از میدان‌های تولیدی کنونی است، در این میان هر ساله برنامه ریزی‌های جدیدی بر اساس حفاری چاه‌های جدید، تعمیرات چاه‌های موجود و سایر پروژه‌های افزایش تولید شامل اسیدزنی و بهینه‌سازی چاه ها انجام می‌شود.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 247
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نشست روابط عمومی‌ صنعت نفت با حضور وزیر برگزار می‌شود

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۰۴ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: نشست سراسری روابط عمومی صنعت نفت امروز (دوشنبه 21 دی) با حضور وزیر نفت و معاونان وی برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار شانا، نخستین روز این نشست دو روزه با سخنرانی وزیر نفت آغاز می‌شود و مباحثی چون مصوبه شورای اطلاع رسانی دولت، پیشنهاد پیوست اطلاع رسانی برای طرح‌های صنعت نفت، کارکرد ارتباطات در ایران و تغییر سبک زندگی و روابط عمومی الکترونیکی از جمله محورهای این گردهمایی به شمار می‌آید.

تبیین و بحث پیرامون انتخاب اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها، تفکر خلاق و کاربرد آن در روابط عمومی، شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها و انتخاب نمایندگان شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها از دیگر محورهای این نشست است.

موضوع‌ "اصلاح الگوی مصرف" و "هدفمند کردن یارانه‌ها" از دیگر محورهایی است که به ترتیب از سوی محمد نژاد معاون وزیر نفت در امور مهندسی و ساخت داخل و فرزین معاون وزیر اقتصاد و دارایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نشست سراسری روابط عمومی صنعت نفت فردا سه شنبه 22 دی 88، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار تکمیلی در این زمینه متعاقبا ارسال می‌شود.

لینک به دیدگاه

چهارشنبه هفته جاری و برای بررسی مشکلات مردم

وزیر نفت به همراه رئیس جمهوری به استان خوزستان سفر می‌کند

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۵:۵۳ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _‌ دولت: وزیر نفت دولت جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه این هفته برای بررسی مشکلات مردم، همچنین بررسی نحوه اجرای مصوبات سفرهای قبلی به استان خوزستان سفر می‌کند.

 

به گزارش شانا، این سفر از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد و جلسه کارگروه استانی نیز امشب به ریاست محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری، در اهواز برگزار می شود.

بر اساس برنامه اعلام شده، عباسی وزیر تعاون، غضنفری ‌وزیر بازرگانی ، نامجو وزیر نیرو ، نیکزاد وزیر مسکن ، محرابیان وزیر صنایع و معادن، نجار وزیر کشور، حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش ، خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی ، حسینی وزیر اقتصاد ، بهبهانی وزیر راه ، شیخ الاسلامی وزیر کار، بختیاری وزیر دادگستری ، تقی پور وزیر ارتباطات ، میرکاظمی وزیر نفت ، محصولی وزیر رفاه ، حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت در شهرستان‌های لالی ، امیدیه ، اندیکا، دشت آزادگان ، اهواز، هفتگل ، شادگان، هندیجان، آبادان ، شوش ، رامهرمز، خرمشهر ، ایذه و مسجد سلیمان در این نشست حضور می یابند تا ضمن بررسى مصوبات دور اول و دوم سفر به آن استان با انجام ملاقات مردمی، طرح ها و پیشنهادها را بررسى و به شکایت های مردمى رسیدگى کنند.

همچنین ذبیحی، رئیس سازمان تامین اجتماعی ، سعیدلو، رییس سازمان تربیت بدنی ، محمدی‌زاده، رییس سازمان حفاظت محیط زیست ؛ بقایی ،رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، زریبافان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فروزنده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور هم با حضور در شهرستان های بهبهان، باغملک ، دزفول ، شوشتر ، بندر ماهشهر ، رامشیر و گتوند به بررسی طرح ها و ارزیابی روند مصوبات دولت در دور اول و دوم سفرها می پردازند.

لینک به دیدگاه

در مذاکرات امروز وزیر نفت ایران و وزیر اقتصاد سوریه

امکان صدور گاز ایران به سوریه و گسترش روابط انرژی دو کشور بررسی شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۵:۵۲ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا_ گروه نفت: دکتر سید مسعود میرکاظمی در دیدار با عامر حسنی لطفی، وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه، از گسترش مناسبات دو کشور در حوزه انرژی و بررسی امکان صادرات گاز ایران به سوریه خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار شانا، در این مذاکرات که بعد از ظهر امروز (دوشنبه 21 دی) در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت انجام شد، درباره راه های انتقال گاز ایران به سوریه نیز گفت‌وگو شد.

وزیر نفت با ابراز خرسندی از پیشرفت مطلوب نشست های کمیته های اقتصادی و تجاری ایران و سوریه تاکید کرد: فعالیت های اقتصادی دو کشور باید گسترش یابد.

وی ادامه داد: هرچه ما روابط داخل منطقه ای را گسترش دهیم، به نفع دو ملت است و به طور حتم می تواند مانعی برای جلوگیری از آسیب های ناشی از بحران جهانی باشد.

میرکاظمی با بیان این که ریشه بحران جهانی در خارج از منطقه است، تصریح کرد: هر کشوری که بیشترین ارتباط با غرب را دارد، بیشتر آسیب می بیند؛ از این روز علاقه مندیم روابط ایران با کشور دوست و همسایه، سوریه، گسترش یابد.

وزیر نفت در باره امکان انتقال گاز ایران به سوریه اظهار داشت: به منظور صادرات گاز ایران به این کشور باید نشست هایی با وزیر نفت سوریه برگزار و در آن راه ها و جزئیات انتقال گاز ایران از مسیر ترکیه یا عراق بررسی شود.

وزیر نفت تاکید کرد: از گسترش همکاری میان ایران و سوریه در حوزه انرژی استقبال و برای تحقق آن تلاش می کنیم.

وزیر نفت با تشکر از دعوت وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه از وی گفت: ما نیز متقابلا از وزیر نفت سوریه برای سفر به ایران دعوت می کنیم.

وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه نیز در این نشست با ابراز خرسندی از حضور هیئت سوری در ایران، علت این سفر را برگزاری نشست کمیته پیگیری همکاری های ایران و سوریه خواند.

عامر حسنی لطفی خطاب به وزیر نفت ایران گفت: در زمان انتصاب جنابعالی در سمت وزیر بازرگانی موافقتنامه ای میان ایران و سوریه در بخش بازرگانی امضا شد و در نشست این دوره دو طرف، در باره توسعه این توافقنامه موافقت شد.

وی با بیان این که سوریه مایل به خرید گاز از ایران است، افزود: بر اساس توافق قبلی میان دو کشور برای دریافت گاز از ایران مذاکراتی با کشور ترکیه برای انتقال گاز صورت گرفته است.

عامر حسنی لطفی از توافق با ترکیه برای انتقال گاز از ایران به سوریه از مسیر آن کشور (ترکیه) خبر داد و گفت: بر اساس این توافق دولت ترکیه در چارچوب برنامه خود باید این خط لوله را تا مرز سوریه تکمیل کند.

وی ادامه داد: همچنین دولت ترکیه تصمیم دارد احداث خط لوله را به یک شرکت ترک واگذار کند.

وزیر اقتصاد و بازرگانی سوریه اظهار داشت: سوریه به مذاکره با ایران برای اعلام جزئیات توافق این کشور و ترکیه درباره انتقال گاز علاقه مند است.

وی با تاکید بر این که احداث و تکمیل خط لوله ترکیه به زمان نیاز دارد، افزود: طول این خط لوله حدود 50 کیلومتر است.

لینک به دیدگاه

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت:

اجرای آیین نامه روابط عمومی‌ها جزو اولویت‌های وزارت نفت است

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۴:۰۳ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت بر عملیاتی کردن کامل آیین نامه روابط عمومی‌های کشور تاکید کرد و گفت: اجرای این آیین نامه جزو مطالبات مشروع و اولویت‌های وزارت نفت به شمار می‌آید.

 

به گزارش خبرنگار شانا، حسین پرسان امروز (دوشنبه 21 دی) در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی‌های صنعت نفت در باره پیشینه ایجاد روابط عمومی در کشور گفت: بیش از 55 سال از پیدایش روابط عمومی در کشور می‌گذرد و صنعت نفت مفتخر است که نخستین روابط عمومی در کشور بوده است.

وی تاکید کرد: روابط عمومی‌های کشور از دو مشکل رنج می‌برند و برای برون رفت از وضعیت کنونی، تغییر در درون روابط عمومی و نیز در مجموعه سازکارهای سازمان و دستگاه های روابط عمومی وزارتخانه‌های مربوط ضروری است.

پرسان یادآور شد: همان طور که صنعت نفت پیشران اقتصاد کشور است، روابط عمومی این صنعت هم باید الگوی دیگر روابط عمومی‌ها باشد و برای ایفای این نقش نیازمند تحول است.

اهداف "هنر هشتم" مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت تصریح کرد: اگر روابط عمومی "هنر هشتم" نامیده شده، باید به ماموریت‌ها و اهداف ایجاد آن نیز به دقت توجه شود.

وی ادامه داد: به دلایل مختلف، بخش‌هایی از روابط عمومی‌های کشور استاندارد لازم را ندارد و این موضوع در تعریف روابط عمومی و ضرورت ایجاد آن در هر وزارتخانه،به خوبی آشکار است.

پرسان تصریح کرد: با وجود تلاش‌های گسترده در روابط عمومی‌های کشور، تا رسیدن به اهداف متعالی، راهی طولانی در پیش است.

درخواست از وزیر

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از دکتر میرکاظمی درخواست کرد با صدور دستور ویژه، آیین‌نامه روابط عمومی کشور با اهتمام بیشتر و به دقت اجرا شود.

پرسان با بیان این که دولت نهم حق بسیار بزرگی بر گردن روابط عمومی‌های کشور داشته است، اظهار داشت: تیرماه 86، آیین‌نامه وظایف و اختیارات روابط عمومی در هیئت وزیران نهایی و از سوی معاون اول وقت ریاست جمهوری ابلاغ شد؛ اما با گذشت حدود 2.5 سال از ابلاغ، این آیین‌نامه در بسیاری از وزارتخانه‌ها عملی نشده است.

وی ادامه داد: در این دوره از گردهمایی سراسری روابط عمومی‌‌های صنعت نفت، حضور پررنگ‌تر معاونان وزیر، حضور استادان روابط عمومی و موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها، از جمله مواردی است که به درخواست دعوت شدگان در این دوره از گردهمایی به آن پرداخته و در برنامه گنجانده شده است.

آمادگی برای اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت بر لزوم توجه بیشتر واحدهای روابط عمومی این صنعت به موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها تاکید کرد و گفت: با توجه به مرتبط بودن وزارت نفت با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، روابط عمومی‌های مختلف در صنعت نفت باید به این موضوع توجه کنند و برای اجرای آن آماده شوند.

پرسان تصریح کرد: همچنین در این گردهمایی، نبود چند موضوع دیگر از جمله دستورعمل معین سامان‌دهی ارتباط با رسانه به چشم می خورد.

وی ادامه داد: رسانه باید به عنوان یک ظرفیت که روابط عمومی بیشترین بهره‌وری را از آن داشته باشد، در صنعت نفت به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت اظهار امیدواری کرد پایان یافتن این گردهمایی دو روزه به صدور بیانیه‌ای منجر شود که راهگشای روابط عمومی‌های صنعت نفت باشد و بتواند مشکلات را رفع کند.

لینک به دیدگاه

دکتر میرکاظمی در گردهمایی سراسری روابط عمومی‌های صنعت نفت:

روند مصرف بی‌رویه انرژی در کشور باید متوقف شود

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۲:۴۴ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا_ گروه نفت: وزیر نفت با تاکید بر این که اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها ضرورتی ملی و سازمانی است، گفت: مصرف بی‌رویه انرژی در کشور به طور قطع باید متوقف شود، زیرا هم اکنون روند مصرف انرژی در کشور کاملا غیر منطقی است.

 

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر سید مسعود میرکاظمی امروز (دوشنبه 21 دی) در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی‌های صنعت نفت گفت: ایران دارای منابع گسترده‌ نفت و گاز، معدن و کشاورزی است و با در اختیار داشتن این منابع، توجه به شاخص‌های کشور مانند شدت مصرف انرژی، شاخص‌های اقتصادی، حجم تجارت و بهره‌وری سرمایه قابل تامل است.

وی اجرای طرح تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه‌ها را دلیلی برای رفع مشکلات کشور در موارد یاد شده خواند و افزود: هم‌اکنون بخش عمده‌ای از درآمد کشور از محل فروش نفت تامین می‌شود؛ این در حالی است که باید به پروژه‌های عمرانی اختصاص داده شود.

مدیریت و کنترل مصرف

وزیر نفت مصرف گاز در کشور را "بی‌رویه" خواند و گفت: هم‌اکنون روزانه حدود 500 میلیون مترمکعب گاز در کشور مصرف می‌شود که نزدیک به مصرف کل اتحادیه اروپاست.

وی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه انرژی در کشور ضروری دانست و افزود: برخی با دید سیاسی به این طرح می‌نگرند؛ در حالی که با نگاهی عمیق به نتایج اجرای آن، ضرورت اجرای این طرح آشکار می‌شود.

میرکاظمی گفت: هم‌اکنون 70 درصد یارانه‌ها از سوی 30 درصد مردم که جزء دهک‌های پردرآمد هستند، استفاده می‌شود؛ در حالی که باید عدالت در تخصیص یارانه‌ها رعایت شود.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه انرژی باید دو اقدام "کنترل مصرف" و "مدیریت" تولید انجام شود.

وزیر نفت با بیان این که طرح هدفمند کردن یارانه‌ها باید پس از دوران دفاع مقدس اجرا می‌شد، اظهار داشت: به دلایل مختلف این طرح به مرحله عمل نرسید و در صورتی که هم‌اکنون نیز اجرا نشود، به نقطه‌ای برگشت ناپذیر خواهیم رسید.

وی تاکید کرد: با پیش‌بینی وضعیت آینده کشور و مشکلات کنونی، چاره‌ای جز اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها نیست.

فعال‌تر شدن روابط عمومی وزارت نفت

وزیر نفت در باره روابط عمومی وزارت نفت تاکید کرد: هم‌اکنون که ضرورت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست، روابط عمومی وزارت نفت نیز باید فعال‌تر شود و با برگزاری نشست‌های متعدد ابعاد آن را بازگو کند.

میرکاظمی با بیان این که فعال بودن یک سازمان با روابط عمومی آن مشخص می‌شود، تصریح کرد: در موفقیت یک سازمان سه مولفه سخت‌افزار، نرم‌افزار و مغزافزار نقش دارد.

وزیر نفت با تاکید بر این که در حوزه روابط عمومی نیازمند نیروی خلاق هستیم، افزود: روابط عمومی باید تاثیرگذار باشد و با اطلاع رسانی دقیق، به موقع و صحیح برای تنویر افکار عمومی تلاش کند.

میرکاظمی یادآور شد: روابط عمومی‌ها باید با فعال کردن سازمان‌ها در صحنه‌های داخلی و حتی بین المللی اثر بخش باشند.

 

وی تصریح کرد: برای دنبال کردن اهداف یاد شده و برنامه‌های تدوین شده کشور به اطلاع رسانی نیاز داریم، ضمن آن که حدود اطلاع رسانی باید مشخص شود و به دلیل مصالح کشور امکان انتشار برخی اخبار وجود ندارد.

وزیر نفت تاکید کرد: سرمایه گذاری در صنعت نفت و هدفمند کردن یارانه‌ها از جمله موضوع‌هایی است که باید از طریق روابط عمومی به آن نگاه ویژه شود.

وزیر نفت بازتاب و به تصویر کشیدن تلاش گسترده کارکنان صنعت نفت در نقاط مختلف کشور را از دیگر وظایف روابط عمومی وزارت نفت برشمرد.

لینک به دیدگاه

هفته گذشته

یک میلیون سهم حفاری شمال خریداری شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۱:۲۸ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: بخش خصوصی هفته گذشته به وکالت از سوی شرکت ملی نفت ایران، یک میلیون سهم شرکت حفاری شمال را خرید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، ارزش تعداد سهام خریداری شده حفاری شمال 2 میلیارد و 317 میلیون ریال برآورد شده است.

شرکت حفاری شمال پس از شرکت ملی حفاری ایران، دومین شرکت فعال در صنعت حفاری کشور است و بر اساس بررسی‌ها، سهم این شرکت از مجموع حفاری‌های داخلی و خارجی حدود 21 درصد بوده که با توجه به برنامه‌های آتی به نظر می‌رسد این رقم در آینده افزایش یابد.

سهام این شرکت به عنوان نخستین شرکت بالادستی صنعت نفت روز چهارشنبه (31 تیر) به ارزش حدود 22 میلیارد تومان در دو دقیقه به فروش رفت و بلوک 20 درصدی آن نیز روز چهارشنبه 2 دیماه پس از 9 روز رقابت میان دو گروه خریدار با قیمت 3 هزار و 586 ریال برای هر سهم معامله شد.

پیش از این 18 درصد از سهام حفاری شمال در قالب‌های عرضه تدریجی در بورس، رد دیون و سهام ترجیحی به بخش خصوصی واگذار و مقرر شده بود تا بلوک 20 درصدی (521 میلیون و 81 هزار سهم) از سهام این شرکت نیز روز 9 آبان ماه عرضه شود که به دلیل تعدیل سود هر سهم و توقف نماد معاملاتی، همچنین لزوم رعایت آیین نامه شرکت بورس مبنی بر درج آگهی عرضه سهام بلوک حداقل پنج روز قبل از زمان عرضه، واگذاری این بلوک با تعویق همراه شد.

در مجموع هفته گذشته تعداد 6 میلیون سهم دولتی به ارزش 11 میلیارد ریال از کانال بورس توسط غیردولتی‌ها خریداری شده است.

لینک به دیدگاه

جهاندیده:

زمینه پیشرفت روابط عمومی‌ها در دولت دهم فراهم شده است

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۶:۳۷ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: در دولت نهم و دهم، فعالیت های چشمگیری در زمینه روابط عمومی‌ها انجام و به روابط عمومی ها توجه بیش از پیش شده و این به معنای آن است که زمینه برای پیشرفت روابط عمومی ها فراهم است.

 

به گزارش خبرنگار شانا، احسان جهاندیده،‌ امروز (دوشنبه 21 دی) در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی‌های صنعت نفت،‌ تصریح کرد: اگرچه از عمر روابط عمومی در کشور چند ده سال می گذرد، اما هنوز نتوانسته است به هویت اصلی و حقیقی خود دست یابد.

وی با قدردانی از تلاش های گستره دولت نهم در این زمینه تصریح کرد: بر اساس یک آسیب شناسی، روابط عمومی های کشور هنوز به جایگاه و هویت واقعی خود دست نیافته اند؛ به گونه ای که هر روز شاهد دو تعبیر مختلف در این عرصه هستیم.

جهاندیده تصریح کرد: اگر خانواده روابط عمومی ضعف ها را از خود بزداید، به سطح مطلوب و هویت اصلی خود دست خواهد یافت.

وی در باره آیین نامه روابط عمومی ها تصریح کرد: اگرچه آیین نامه وظایف روابط عمومی های کشور را دولت ابلاغ کرده، اما در دو سال و نیم اخیر هنوز به طور کامل اجرایی نشده است و این نشان می دهد این گونه اسناد هرچند راه گشا باشد، ناکافی است و نیازمند همت و تلاش بیشتر مسئولان روابط عمومی است.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت مرز و حوزه عمکرد هر سازمان را مخاطبان آن خواند و گفت: مخاطبان وزارت نفت ایران را کل جهان تشکیل می دهد و در صورتی که این نگاه به کارکنان هر سازمان بازتاب یابد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: افق دید روابط عمومی ها باید از بعد داخلی به بعد بین المللی ارتقا یابد.

جهاندیده اظهار امیدواری کرد با انجام اقدام های مطلوب در وزارت نفت و توجه ویژه به موارد یاد شده، روابط عمومی این وزارتخانه الگویی مناسب برای دیگر روابط عمومی های کشور باشد.

لینک به دیدگاه

با حضور 300 شرکت داخلی و خارجی

ششمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش امروز برگزار می شود

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۵:۴۵ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: ششمین نمایشگاه بین المللی انرژی با حضور 300 شرکت داخلی و خارجی شامگاه امروز (دوشنبه 21 دی) در جزیره کیش به طور رسمی گشایش می یابد.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به جزیره کیش، ششمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش از شامگاه امروز (دوشنبه 21 دی) با حضور شرکت های داخلی و خارجی به طور رسمی افتتاح و به مدت چهار روز تا روز پنجشنبه هفته جاری (24 دی) در فضایی افزون بر 21 هزار مترمربع برگزار ‌می‌شود.

در این گردهمایی افزون بر 260 شرکت داخلی و 40 شرکت خارجی نیز از 13 کشور انگلستان، اتریش، آلمان، هلند، فرانسه، دانمارک، ایتالیا، هند، امارات متحده عربی، تایوان، رومانی، کره جنوبی و ژاپن، با هدف معرفی آخرین محصولات و تولیدها و همچنین معرفی دستاوردهای خود در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق حضور دارند.

هدف از تشکیل ششمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش، برقراری تعامل میان شرکت های داخلی و خارجی عرضه کننده محصولات، تجهیزات، خدمات و فناوری در زمینه تولید، انتقال و توزیع آب و برق با شرکت های اصلی، فرعی و تابعه وزارت نیرو به منظور کمک به توسعه فروش محصولات و خدمات شرکت های یاد شده اعلام شده است.

در این نمایشگاه نخستین گردهمایی سازندگان داخلی صنعت آب و برق و انرژی های نو نیز برگزار می شود؛ همچنین بر اساس برآوردها، تعداد شرکت های حاضر در این نمایشگاه چهار روزه در قیاس با دوره گذشته حدود 30 درصد افزایش داشته است.

انجمن سازندگان تجهیزات نفت ایران، سندیکای صنعت برق ایران، انجمن تولیدکنندگان سیم و کابل ایران و انجمن انرژی خورشیدی ابران از جمله حامیان اصلی ششمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش هستند.

همچنین در ششمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش، شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی حفاری،شرکت پتروپارس، شرکت اسپک، شرکت سپانیر و سازمان صنایع دفاع حضور دارند؛ پیش بینی می شود مدیران و کارشناسان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در این نمایشگاه حضور فعال داشته باشند.

شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان پر‌سابقه‌ترین و بزرگ ترین تولید‌کننده نفت دریایی منطقه و سومین شرکت تولید نفت فراساحلی در جهان در ششمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش، غرفه خود را با بهره‌گیری از ساختار فیزیکی سکوهای تولید نفت کشور مانند یک سکوی فرآورش و تولید نفت خام طراحی و در سالن اصلی نمایشگاه نصب کرده است تا هر یک از مخاطبان با عبور از مقابل غرفه‌، اطلاعات پایه در باره ماهیت تولید نفت در دریا و نیز مناطق شش‌گانه عملیاتی خارگ‌، سیری‌، لاوان‌، بهرگان‌، کیش و قشم را دریافت کنند و با چگونگی کار در این عرصه استراتژیک اقتصاد انرژی کشور آشنا شوند‌.

همچنین این شرکت در روزهای برگزاری ششمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش، از طریق سیستم ویدیویی تله‌کنفرانس ارتباط مستقیم میان غرفه شرکت در نمایشگاه و چند سکوی تولید نفت کشور در خلیج فارس برقرار می کند؛ بر این اساس بازدیدکنندگان و علاقه مندان این امکان را دارند تا از طریق ویدیوکنفرانس نصب شده در غرفه با کارکنان سکوهای نفتی ایران ارتباط برقرار کنند‌.

شرکت اکسپوکیش برگزار کننده اصلی این نمایشگاه است؛ نمایشگاه های متعددی در طول سال در جزیره کیش برگزار می شود.

لینک به دیدگاه

بزرگ ترین جام ورزشی کارکنان دولت در مناطق نفت خیز آغاز شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۵:۰۸ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اهواز _ شانا _ گروه نفت: با شرکت 76 تیم از کارکنان مناطق نفت خیز جنوب، بزرگ ترین جام ورزشی کارکنان دولت با نام جام انقلاب در شهرستان اهواز آغاز شد.

 

به گزارش خبرنگار شانا، آیین افتتاحیه این رقابت ها شامگاه یکشنبه (20 دی) در مجموعه ورزشی شهرک نفت اهواز برگزار و بلافاصله رقابت های فوتسال شروع شد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب در آیین افتتاح جام ورزشی انقلاب گفت: در این مسابقات 76 تیم از میان کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و برخی سازمان های مهمان در چهار رشته ورزشی فوتسال، والیبال، شطرنج و تنیس روی میز شرکت دارند که رشته فوتسال در دو بخش زیر 45 سال و بالای 45 سال برگزار می شود.

محمدرضا رسول خمینی افزود: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تولید افزون بر 83 درصد نفت و بخش عظیمی از گاز و مایعات گازی کشور، نقشی اساسی در اقتصاد ملی ایفا می کند؛ به همین دلیل برای تثبیت این جایگاه کارکنان شرکت باید همواره از نظر روحی و روانی آمادگی کار و فعالیت در سخت ترین شرایط عملیاتی را داشته باشند.

رسول خمینی افزود: این مسابقات بزرگ ترین جام ورزشی ویژه کارکنان دولت در کشور محسوب می شود که به منظور ارتقای روحیه کارکنان شرکت انجام خواهد شد تا آنها با انگیزه بالاتری به وظایف خود برای استخراج و تولید نفت عمل کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به گستره فعالیت این شرکت در استان های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر، تیم های شرکت کننده از این چهار استان در این رقابت ها حضور یافته اند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تیم های حاضر به عنوان برگزیدگان شرکت های خود بعد از موفقیت در مسابقات انتخابی درون سازمانی مجوز حضور در جام ورزشی انقلاب را به دست آورده اند تا رقابت ها با کیفیت بالایی از نظر فنی برگزار شود.

در این رقابت ها تیم هایی از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به همراه 9 شرکت تابع شامل شرکت های بهره برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان، شرکت خدمات رفاهی نفت، شرکت خدمات ترابری نفت، شرکت توربین جنوب و شرکت پیراحفاری به همراه کانون بازنشستگان صنعت نفت، حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان و سازمان بهداشت و درمان اهواز حضور دارند.

در بخش بالای 45 سال رشته فوتسال 16 تیم، در بخش عموم رشته فوتسال 28 تیم، در رشته پینگ پنگ 13 تیم، در رشته شطرنج 9 تیم و در رشته والیبال 10 شرکت و در مجموع 797 ورزشکار در این مسابقات شرکت کرده اند.

لینک به دیدگاه

14 طرح صنعتی در مناطق نفت خیز جنوب افتتاح می‌شود

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۴:۱۴ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اهواز _ شانا _ گروه نفت: همزمان با سومین سفر استانی رئیس جمهوری و هیئت دولت به خوزستان 14 طرح صنعتی در مناطق نفت خیز جنوب افتتاح می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار شانا، از این تعداد پنج طرح به افزایش تولیدات نفتی و 9 طرح به بخش توسعه میدان نفتی آزادگان مربوط است.

اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها در مجموع افزون بر 220 میلیارد ریال اعلام شده است.

همچنین آزمایشگاه شیمیایی مرکزی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب که با اعتبار 46 میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده و مجتمع فرهنگی ورزشی رامشیر که برای ساخت آن 20 میلیارد ریال هزینه شده است نیز، در این ایام بهره برداری خواهد شد.

گازرسانی به 22 روستای بخش مرکزی شهرستان ایذه با اعتبار 25 میلیارد ریال، گازرسانی به 8 روستای شهرستان دشت آزادگان و ساختمان اداری شرکت گاز شهر بستان با اعتبار 4 میلیارد ریال، از پروژه‌هایی است که در جریان این سفر در بخش نفت و گاز بهره برداری می‌شود.

لینک به دیدگاه

با تلاش متخصصان شرکت کارون انجام شد

افزایش توان انتقال پساب واحد نمک زدایی شماره 2 اهواز

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۴:۱۰ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اهواز_ شانا_ گروه نفت: توان انتقال پساب تولیدی در واحد نمک زدایی شماره 2 اهواز با تلاش متخصصان شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، از روزانه 18 هزار بشکه به روزانه 30 هزار بشکه افزایش یافت.

 

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با بیان این مطلب افزود: با افزایش توان انتقال پساب واحد نمک زدایی شماره 2 اهواز علاوه بر سالم سازی محیط زیست، با ایجاد تغییراتی روی یک دستگاه الکتروپمپ به وسیله متخصصان اداره تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، حدود 3 میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی حاصل شد.

عبدالعلی رادفرد ادامه داد: متخصصان این اداره با دریافت یک دستگاه الکتروپمپ از انبارهای مازاد پروژه‌ها و استفاده از قطعات قابل استفاده تلمبه‌های قدیمی و برکنار شده واحد نمک زدایی شماره 2 اهواز مانند کابل انتقال برق و وسایل مربوط به آن، همچنین لوله‌های مازاد موجود در واحد نمک زدایی شماره 5 اهواز موفق شدند ضمن افزایش توان پمپاژ پساب واحد نمکزدایی شماره دو اهواز به واحد نمک زدایی شماره یک و تزریق در چاه های دفعی، پایداری انتقال پساب را نیز در این کارخانه افزایش دهند.

وی با بیان این که پساب تولیدی در واحد نمک زدایی شماره یک اهواز بین 16 تا 18 هزار بشکه در روز بوده است، یادآور شد: نصب این الکتروپمپ توان پمپاژ پساب این کارخانه به 30 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

رادفر تصریح کرد: تمام این فعالیت‌ها با تلاش متخصصان نگهداری و تعمیرات شرکت کارون انجام و تمام تجهیزات مورد نیاز نیز از امکانات مازاد پروژه ها تامین شده است.

لینک به دیدگاه

بیش از 22 میلیارد متر مکعب گاز به مخازن نفتی جنوب تزریق شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۴:۰۶ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اهواز _ شانا _ گروه نفت: مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از تزریق 22 میلیارد و 410 میلیون متر مکعب گاز به مخازن نفتی جنوب در 9 ماه نخست امسال خبر داد.

 

علی آغاجریان در گفت‌وگو با خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب افزود: در مدت یاد شده، شش میلیارد و 120 میلیون متر مکعب گاز در مخزن گچساران ویک میلیارد و 290 میلیون متر مکعب گاز به مخزن بی‌بی حکیمه در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تزریق شده است.

بیشترین میزان تزریق گاز در 9 ماه نخست امسال به مخزن مارون انجام شده که حدود شش میلیارد و 370 میلیون متر مکعب ثبت شده است.

آغاجریان یادآور شد: در مخزن کوپال و رامشیر نیز به ترتیب 970 میلیون متر مکعب و 140 میلیون متر مکعب گاز تزریق شده است؛ سه مخزن مارون، کوپال و رامشیر در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون قرار دارند.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، چهار مخزن زیر پوشش شبکه تزریق گاز قرار دارند که در 9 ماه سال جاری به مخزن پازنان دو میلیارد و 410 میلیون متر مکعب گاز ترزیق شده است.

آغاجریان ادامه داد: در مخازن آغاجاری، کرنج و پارسی نیز به ترتیب، یک میلیارد و 65 میلیون متر مکعب، یک میلیارد و 600 میلیون متر مکعب و دو میلیارد و 220 میلیون متر مکعب گاز در 9 ماه امسال تزریق شده است.

به گفته مدیر تولید مناطق نفت خیز جنوب، در این مدت یاد شده، 230 میلیون متر مکعب گاز در میدان های لب سفید و هفتکل در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان تزریق شده است.

آغاجریان تصریح کرد: تزریق این میزان گاز در مخازن نفتی جنوب کشور در افزایش ذخایر، تولید صیانتی و جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه و بهبود روند تولید اثر چشمگیری داشته است.

در 9 ماه نخست امسال، به طور متوسط در 9 روزانه 81 میلیون و 200 هزار متر مکعب گاز به مخازن نفتی مناطق نفت خیز جنوب به منظور افزایش ذخایر، تولید صیانتی و جلوگیری از سوزاندن حدود 90 درصد گاز، تزریق شده است.

لینک به دیدگاه

شاخص‌های اصلی برنامه پنجم توسعه تشریح شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۱۴ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: افزایش ظرفیت تولید نفت خام به روزانه پنج میلیون و 100 هزار بشکه و تولید گاز غنی به روزانه یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب، افزوده شدن سالانه یک و نیم میلیارد بشکه معادل نفت خام به ذخایر کشور و سرمایه گذاری 154میلیارد دلار،‌ از شاخص های اصلی برنامه پنجم توسعه کشور در صنعت نفت به شمار می‌آید.

 

به گزارش خبرنگار شانا،‌ برای تحقق اهداف برنامه پنجم، توسعه 35 مخزن جدید نفتی و گازی در کشور در دستور کار است که از این تعداد، 20 مخزن گازی و 15 مخزن نفتی است.

در این برنامه اهداف اکتشافی بسیار گسترده ای پیش بینی شده؛ به طوری که سالانه یک و نیم میلیارد بشکه معادل نفت خام به ذخایر کشور افزوده می شود، همچنین افزایش تزریق گاز به 250 میلیون مترمکعب در روز، تولید میعانات گازی به روزانه 750 هزار بشکه و ظرفیت پالایشگاه ها به روزانه حدود دو میلیون بشکه از اهداف برنامه پنجم شرکت ملی نفت ایران است.

تولید 265 هزار بشکه نفت و 2 میلیارد فوت مکعب گاز از مناطق مرکزی

برنامه اصلی تدوین شده برای توسعه میدان های نفتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران شامل توسعه میدان های کوه موند، ویزنهار، کوه کاکی، شاخه، البرز، بوشگان و بوشهر هر یک به میزان پنج هزار بشکه در روز، کوه ریگ، شوروم، دودرو به میزان 35 هزار بشکه در روز، سروستان، سعادت آباد به میزان 25 هزار بشکه در روز، خشت 30، آبان 10، آذر 30 و سرانجام 65، چنگوله 15 و سرانجام 65 هزار بشکه در روز است.

طرح توسعه میدان گشوی جنوبی به میزان 500 میلیون فوت مکعب در روز، گردان 280، عسلویه 565، زیره 53، نمک غربی 53 و دی/ سفید زاخور به میزان 465 میلیون فوت مکعب در روز نیز، از دیگر طرح‌های گازی تدوین شده برای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است.

بر اساس برنامه پنجم توسعه در شرکت نفت فلات قاره ایران نیز توسعه میدان های اسفندیار روزانه 12 هزار بشکه، هنگام 16 هزار بشکه، ماهشهر 16 هزار بشکه، آلفا 10هزار بشکه، میدان های هرمز 20 هزار بشکه، فردوسی 70 تا 140 هزار بشکه و توسن 10 هزار بشکه در روز لحاظ شده است.

تولید روزانه حدود چهار میلیارد فوت‌مکعب گاز از میدان های فلات قاره در برنامه پنجم

پروژه های گازی شرکت نفت فلات قاره شامل توسعه فاز یک میدان کیش به میزان روزانه 1000 میلیون فوت‌مکعب، لاوان 445 میلیون فوت مکعب، میدان فرزاد بی 1100 میلیون فوت مکعب، سازندهای گازی شامل سازند ایلام میدان اسفندیار 150میلیون فوت مکعب، میدان بهرگانسر 200 میلیون فوت مکعب، سازند دالان-کنگان میدان رسالت 250 میلیون فوت‌مکعب، سازند دالان- کنگان میدان رشادت 500 میلیون فوت‌مکعب و سازند دالان- کنگان میدان بلال به میزان 400 میلیون فوت‌مکعب در روز برنامه ریزی شده است.

افزایش برداشت 7 میلیارد فوت مکعبی گاز از پارس جنوبی در پنج سال آینده

پروژه­های تعریف شده برای شرکت نفت و گاز پارس در بخش پروژه های نفتی شامل طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی به میزان تولید 19 تا 35 هزار بشکه در روز بوده است؛ در بخش میدان‌های گازی این شرکت نیز برنامه ریزی برای توسعه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی برای تولید دو میلیارد فوت‌مکعب گاز در روز، توسعه فازهای 17 و 18 به میزان دو میلیارد فوت‌مکعب در روز و توسعه فاز 12 پارس جنوبی برای تولید سه میلیارد فوت‌مکعب گاز در روز انجام شده است.

بر اساس برنامه تنظیم شده صنعت نفت در پنج سال آینده (1389 تا 1393)، این صنعت نیازمند 155 میلیارد دلار سرمایه گذاری است که از این مبلغ 90 میلیارد دلار آن به صورت بیع متقابل و فاینانس و 65 میلیارد دلار دیگر نیز از محل منابع داخلی تأمین می‌شود.

بر این اساس سالانه باید حدود 13 میلیارد دلار سرمایه گذاری از محل منابع داخلی در صنعت نفت انجام شود.

همچنین برنامه ریزی‌ها بر مبنای پروژه‌های نفتی در شرکت مناطق نفت خیز جنوب شامل پروژه‌های نگهداشت توان تولید از میدان‌های تولیدی کنونی است، در این میان هر ساله برنامه ریزی‌های جدیدی بر اساس حفاری چاه‌های جدید، تعمیرات چاه‌های موجود و سایر پروژه‌های افزایش تولید شامل اسیدزنی و بهینه‌سازی چاه ها انجام می‌شود.

لینک به دیدگاه

با حضور وزیر نفت انجام می‌شود

گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی‌ صنعت نفت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۰۴ (دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: نشست سراسری روابط عمومی صنعت نفت امروز (دوشنبه 21 دی) با حضور وزیر نفت و معاونان وی برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار شانا، نخستین روز این نشست دو روزه با سخنرانی وزیر نفت آغاز می‌شود و مباحثی چون مصوبه شورای اطلاع رسانی دولت، پیشنهاد پیوست اطلاع رسانی برای طرح‌های صنعت نفت، کارکرد ارتباطات در ایران و تغییر سبک زندگی و روابط عمومی الکترونیکی از جمله محورهای این گردهمایی به شمار می‌آید.

تبیین و بحث پیرامون انتخاب اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها، تفکر خلاق و کاربرد آن در روابط عمومی، شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها و انتخاب نمایندگان شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها از دیگر محورهای این نشست است.

موضوع‌ "اصلاح الگوی مصرف" و "هدفمند کردن یارانه‌ها" از دیگر محورهایی است که به ترتیب از سوی محمد نژاد معاون وزیر نفت در امور مهندسی و ساخت داخل و فرزین معاون وزیر اقتصاد و دارایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نشست سراسری روابط عمومی صنعت نفت فردا سه شنبه 22 دی 88، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار تکمیلی در این زمینه متعاقبا ارسال می‌شود.

لینک به دیدگاه

انجام موفقیت آمیز نخستین عملیات سیمانکاری حفاری چاه های نفت در لیبی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۱:۲۱ (سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اهواز _ شانا _ گروه نفت: معاون مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران از انجام موفقیت آمیز نخستین عملیات سیمانکاری حفاری چاه های نفت در کشور لیبی خبر داد.

 

جهانگیر شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا در اهواز گفت: کارکنان متخصص اعزامی مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند سیمانکاری جداری چاه های نفت و گاز لیبی در منطقه دهاب (DAHAB) را با به کار گیری دستگاه حفاری (pico 17) و پمپ های سیمان‌زنی در تاریخ 15 دی انجام دهند.

وی افزود: این عملیات شامل تهیه مخلوط و پمپاژ 278 بشکه دوغاب سیمان راهنما به وزن مخصوص 98 پوند بر فوت مکعب و 92 بشکه سیمان دنباله به وزن مخصوص 118 پوند بر فوت مکعب بود که در مدت 55 دقیقه به درون چاه و ظرف 35 دقیقه از درون چاه به پشت لوله های جداری انتقال یافت.

شجاعی با اشاره به قرارداد همکاری شرکت ملی حفاری ایران با شرکت الجوف لیبی در زمینه سیمانکاری تعدادی از چاه های منطقه نفتی زلطین اظهارداشت: به این منظور یک گروه تخصصی شامل 20 نفر از نیروهای مهندسی و عملیاتی به همراه 3 دستگاه پمپ سیمانزنی به آن کشور اعزام شده است.

سیمانکاری چاه های نفت و گاز از جمله خدمات فنی در صنعت حفاری است که در تثبیت فرآیند عملیات حفاری نقش اساسی دارد.

این عملیات با اهدافی از جمله سیمانکاری لوله‌های جداری و آستری، مجرابندهای سیمانی، سیمانکاری متعادل، کشتن چاه‌های سرکش، مهار چاه‌های در حال فوران و آزمایش فشار خطوط سطحی و ابزار درون چاهی به کار گرفته می‌شود.

سیمانکاری در فرآیند تکمیل و حفاری چاه‌ها، شامل تقویت لوله‌های جداری، کنترل فشار سازند، جلوگیری از ورود آب به درون چاه، پیشگیری از ریزش سازند، همچنین جلوگیری از گیرکردن لوله‌های حفاری کاربرد دارد.

کشور لیبی با داشتن افزون بر 39 میلیارد بشکه ذخایر نفتی و یک تریلیون و 400 میلیارد متر مکعب گاز از کشورهای عضو اوپک است که روزانه یک میلیون و 800 هزار بشکه نفت تولید می کند. این کشور قصددارد تا سال 2015 میلادی تولید نفت خود را به 3 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

لینک به دیدگاه

تا پایان برنامه پنجم توسعه محقق می‌شود

افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت‌خام

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۳۶ (سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
شانا _ گروه نفت: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزایش تولید نفت و گاز را به ترتیب روزانه تا 5 میلیون و 150 هزار بشکه و یک هزار و 111 میلیون متر مکعب، از سرفصل‌های برنامه پنجم توسعه در حوزه صنعت نفت اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، سیف الله جشن ساز بعد از ظهر دیروز (دوشنبه 21 دی) در دومین همایش سراسری روابط عمومی‌های صنعت نفت گفت: سال 1393 تولید نفت خام ایران باید از چهار میلیون و 200 هزار بشکه کنونی به پنج میلیون و 150 هزار بشکه برسد.

وی برنامه پنجم توسعه در حوزه انرژی را برنامه‌ای گاز محور توصیف و تصریح کرد: بر اساس این برنامه، تولید گاز طبیعی باید از روزانه 600 میلیون مترمکعب کنونی به روزانه یک هزار و 111 میلیون متر مکعب (حدود دو برابر) افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران فعالیت‌های اکتشافی در دریا و خشکی، توسعه میدان‌ها، انتقال نفت خام، بازاریابی و فروش نفت را چهار وظیفه اصلی شرکت ملی نفت ایران برشمرد.

جشن ساز با بیان این که در برنامه چهارم توسعه، وظایفی در زمینه تولید نفت، گاز و اکتشاف به عهده این شرکت گذاشته شده بود، افزود:در مدت چهار ساله در حوزه اکتشاف هشت برابر بیشتر از شاخص‌های تعیین شده، عملیات اکتشافی انجام و در حوزه گاز نیز اندکی بیشتر از عدد مشخص شده گاز در کشور تولید شد.

وی افزود: در حوزه تولید نفت نیز قرار بود به روزانه چهار میلیون و 300 هزار بشکه دست یابیم که اکنون تنها اندکی با این عدد فاصله داریم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهم‌ترین چالش بخش صنعت گاز کشور را مصرف بی‌رویه این فرآورده اعلام و تصریح کرد: شاخص شدت مصرف انرژی (جی.دی.پی) ایران، هشت برابر کشورهایی همچون آمریکا و ژاپن است.

به گفته جشن ساز، در صورتی که با این رویه مصرف بخواهیم پیش برویم،باید همه گاز تولیدی کشور را در داخل مصرف کنیم و به این ترتیب دیگر فرصتی برای صادرات این فرآورده باقی نمی‌ماند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: در تاریخ 101 ساله صنعت نفت، به مدیریت تولید توجه داشتیم و نه مدیریت مصرف؛ در حالی که امروز مدیریت مصرف برای صنعت نفت کشور نقش حیاتی دارد.

جشن ساز تصریح کرد: 30 سال پیش از پیروزی انقلاب، مجموع تولید نفت‌خام 26 میلیارد بشکه بوده و در 30 سال پس از انقلاب اسلامی با وجود شرایط تحریم و وقوع جنگ تحمیلی مجموع تولید نفت‌خام کشور به 36 میلیارد بشکه رسیده است که این موضوع نشان می‌دهد همه امکانات شرکت ملی نفت ایران به طور کامل در اختیار نظام جمهوری اسلامی بوده است.

لینک به دیدگاه

در حاشیه سومین دور سفر استانی هیئت دولت به خوزستان

وزیر نفت از چاه آسیب دیده مارون بازدید می کند

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۲۲ (چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبط»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
»
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
print.gif
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اهواز ـ شانا ـ گروه نفت: دکتر سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت در چارچوب سومین دور سفر استانی هیئت دولت به استان خوزستان لحظاتی پیش وارد فرودگاه اهواز شد و مورد استقبال مدیران صنعت نفت مستقر در مناطق نفتخیز جنوب قرار گرفت.

 

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب، وزیر نفت امروز (چهارشنبه 23 دی) به محل چاه شماره 104 مارون می‌رود و از نزدیک در جریان عملیات مهار این چاه قرار می‌گیرد که پس از 17 روز به همت متخصصان، کارشناسان و کارکنان مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران انجام شده است .

میرکاظمی پس از آن به اهواز می‌رود و در نشست با مدیران صنعت نفت مستقر در مناطق نفتخیز جنوب حضور می‌یابد.

طبق برنامه سومین دور از سفر استانی ریاست جمهوری به استان خوزستان، قرار است وزیر نفت به مسجد سلیمان سفر کند و با مدیران صنعت نفت و مردم نخستین شهر نفتی خاورمیانه دیدار کند.

همچنین امروز بهره‌برداری از دو طرح عمرانی که طبق مصوبه هیئت دولت بر عهده وزارت نفت قرار گرفته بود در حضور وزیر نفت آغاز می شود.

وزیر نفت در پایان برنامه امروز خود، در جلسه اعضای هیئت دولت که به ریاست دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری کشورمان در استانداری خوزستان انجام می‌شود، حضور می یابد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

لینک به دیدگاه

سومین دور سفر استانی/ تلاش نفت برای آبادانی (5)

مجموعه ورزشی شهرستان رامشیر به بهره برداری می رسد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۰۹:۲۴ (چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

رامشیر _ شانا_ گروه نفت: مجموعه ورزشی شهرستان رامشیر شامل سالن ورزشی و زمین چمن فوتبال در سومین دور سفر استانی هیئت دولت به استان خوزستان به طور رسمی افتتاح می شود.

 

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، برای اجرای این پروژه که به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و در قالب مصوبه های هیئت دولت انجام شده، 17 میلیارد ریال از محل منابع نفت هزینه شده است.

این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت 35 هزار و 500 متر مربع، شامل یک باب سالن چند منظوره ورزشی مجهز به کفپوش 4 میلیمتری با زیربنای یک هزار 800 متر مربع، یک باب زمین چمن فوتبال، اجرای 750 متر طول دیوار بتنی و نرده ای و 25 هزار متر مربع فضای سبز است.

با بهره برداری از این پروژه، سرانه فضای ورزشی شهرستان رامشیر پنج درصد افزایش می یابد و در اختیار جامعه سه هزار نفری ورزشکاران این شهرستان قرار می گیرد.

شهرستان رامشیر با 60 هزار نفر جمعیت در نزدیکی میدان نفتی رامشیر در حوزه مشترک دو شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و نفت و گاز آغاجاری واقع شده است.

لینک به دیدگاه

با حکم میرکاظمی

مدیر پروژه طراحی شبکه خرید کالا منصوب شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱۱:۰۱ (چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۸) relatednews.gifاخبار مرتبطprint.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شانا _ گروه نفت: وزیر نفت، اسرافیل پوررستمی را به سمت مدیر پروژه طراحی شبکه خرید کالا منصوب کرد.

 

بر پایه این گزارش،‌ در حکم وزیر نفت آمده است: « با عنایت به شایستگی، تعهد و صلاحیت‌های علمی و عملی، جنابعالی به عنوان "مدیر پروژه طراحی شبکه خرید کالا" منصوب می‌شوید.

با توجه به اهمیت موضوع یاد شده، همچنین جایگاه شفاف‌سازی مکانیزم خرید کالا و حمایت از ساخت داخل لازم است ماموریت‌های ذیل به انجام برسد:

1ـ طراحی و ساماندهی شبکه خرید کالا در صنعت نفت به ویژه پروژه‌ها با استفاده از شیوه‌های نوین، به ویژه طراحی شبکه‌های تامین الکترونیک.

2ـ اجرای سیستم یکپارچه‌سازی و طبقه‌بندی کالا و انطباق آن با مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران (ایران کد) در وزارت نفت.

برای تحقق اهداف یاد شده مدیران عامل شرکت‌های اصلی و فرعی وزارت نفت همکاری لازم را خواهند کرد و جنابعالی نیز با زمان‌بندی مشخص پیشرفت کار را هر ماه به اینجانب گزارش کنید.»

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • اضافه کردن...