رفتن به مطلب

بسیار مهم : اعتراض بسیار تند فیلم دوستان سایت معتبر imdb به ایرانیان

setiya

ارسال های توصیه شده

اونها در آبی عمیق ندویدند،ممکنه در آب باریکه ای دویده باشند.

ما از همه طرف در طول تاریخ مورد تاخت و تاز بودیم،از مغول و عرب تا الان....

بالای هزارساله که مردم دارند میجنگند و نتیجه ای نمیگیرند.

جای درستش کجاست؟

شما وقتی در زندانی با تاریکی مطلق هستی ،از هر سوراخی منتظر نور هستی.....

هرچیزی جایی داره ، دویدن در آب تو پرده سینما و نت اتفاق نمیوفته ، تو خیابونا اتفاق میوفته ، مردم بحرین و سوریه و لیبی الان دارن تو آب میدون ؛ ما فقط اداشو در میاریم ؛

شما اگه زندانی بودی ، یه سوزاخ با یک پرتو نور اگه دیدی ؛ با ناخنات سعی در کندن دیوار و باز کردن راه میکنی نه این حرکات بچه گانه که خودتو مسخره همه دنیا بکنی و بهت بگن ببعی!!!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 94
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اونها در آبی عمیق ندویدند،ممکنه در آب باریکه ای دویده باشند.

ما از همه طرف در طول تاریخ مورد تاخت و تاز بودیم،از مغول و عرب تا الان....

بالای هزارساله که مردم دارند میجنگند و نتیجه ای نمیگیرند.

جای درستش کجاست؟

شما وقتی در زندانی با تاریکی مطلق هستی ،از هر سوراخی منتظر نور هستی.....

خب پس بزار یخورده بحث تاپیک رو منحرف کنم

اونا مسجدی نداشتن تا بهترین هاشو به دلیل گفتن حقیقت درجلوی مردم اتیش بزنه اونا کلیسایی داشتند که این کاررو هنوزهم اگرقدرت دستش بیفته انجام میده ولی تو ملل عقب افتاده وحتی درنظری رقت انگیز عقب نگهداشته شده مسلمان مسجد گاها ملجا امید همین معترضان هم بوده!(خواستی با مستندات تاریخی میرم سراغش)

اونها توتالیتریسم رو معنا کردن وما مزمزه کردیم

ما حکومت فاشیستی بالای سرمون نبود

ما حکومت نازی با افکار بسیارایده ال ولی منحرف شده رو باهاشون زندگی نکردیم

ما کمونیسمی ندیدیم که برای مسافرت از شهری به شهر دیگه اجازه نامه بگیریم ولی اونا هفتاد سال باهاش زندگی کردن ویادگرفتن برای ازاد زندگی کردن فکرخلاق پشتکار وهمدلی عمومی ملت نیازه نه شعار

اونا وقتی درپراگ اعتراض کردن تو خیابونا موندن وما وقتی اعتراض کردیم بوق زدیم وترقه انداختیم

اونا میدونستند چی میخوان وما هنوزهم نمیدونیم چی میخوایم؟

حتی تو مخالفان وموافقان مسئله هم تشتت ارای وحشتناکی حاکمه

تاریخ هجوم؟

بجز حمله اقوام اسیایی که دربرهه تمدن روی نداده حمله اعراب به جنوب اروپا بوده...حمله عثمانی ها وفتح وین قلب اروپا دراروپا اتفاق افتاده

جنگ جهانی اول ودوم هردو دراروپا اتفاق افتاده وبه ضرس قاطع میگم همه چی رو ویرون کرده یعنی همه چی واونا مثل ما به مهاجمان بله نگفتند

شکست خوردند اما بیدارشدند ویادگرفتند که چگونه بیرونشون کنند وبا فکرخودشون زندگی وجامعشون رو بسازند

انقلاب فرانسه درکشورهای مسلمان اتفاق نیفتاده واگر درمقام قیاس بربیاییم ما اندازه اونا رعب ووحشت وجنگ وبدبختی رو تجربه نکردیم

اما درمورد حرف اخرت مشکل ازکج فهمی ملت هست

اونجا روبسپیر رو گردن زدند اما میراثش موند اینجا اعدامهای مشروطه همه چیزرو با خودش زیرخاک دفن کرد

اینجا توپ لیاخوف روسی افکارو منجمد کرد وما هنوزهم میترسیم فکرکنیم

مشکل اینجاست اسی عزیز

اونا سوراخهایی عمیقتر وزندانهایی تنگتررو با تکیه برفکرانسان پشت سرگذاشتند وبقولی ما هنوزاندرخم یک کوچه ایم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من اصلا کاری به کار اینکه کی به دیگران میل زده که برین رای بدین ندارم . . .

عجیب ترین نکته برای من اینه که اون کسی که این نظرات رو نوشته ، صرفا به امتیاز نگاه کرده و نه به تعداد آرا و نقد و . . . فیلم . در ثانی این سایت به لحاظ نقد ، یه سایت تخصصی هست و همه میدونن و کاملا مشخصه که هیچ اطمینانی به امتیازاتش نیست چون سلایق متفاوته!

کلا به نظرم این ظاهر بینی و نوشتار و نقد ، فقط از یکی دو گروه بر میاد. :JC_thinking:

کاملا با گفتت موافقم ولی خب حقیقت تلخ وگزنده هست!:icon_gol:

هرچیزی جایی داره ، دویدن در آب تو پرده سینما و نت اتفاق نمیوفته ، تو خیابونا اتفاق میوفته ، مردم بحرین و سوریه و لیبی الان دارن تو آب میدون ؛ ما فقط اداشو در میاریم ؛

شما اگه زندانی بودی ، یه سوزاخ با یک پرتو نور اگه دیدی ؛ با ناخنات سعی در کندن دیوار و باز کردن راه میکنی نه این حرکات بچه گانه که خودتو مسخره همه دنیا بکنی و بهت بگن ببعی!!!

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب چون این قسمت حرفات برام درسطح عمومی افکار قابل نقده میگم

این مشکل بزرگ ودرواقع یه درد عمیق تو این ملت هست که الگوپذیری رو با نقد همیشه اشتباه میکنن

من عاشق افکار مدرنیسم وپست مدرنیسم نیستم با یه سری کارا وافکارشون موافقم وبعضیاشونو رد میکنم ولی ملت شریف ایران عادت دارن به صورت مدارهای صفرویکی عمل کنند

یاهمه چیزخوبه ویا همه چیزبد وما قائل به تفسیرونقد نیستیم

جامعه تشکیل میشه ازانسان وافکارانسانی وببینیم جامعه ما ازچه چیزی تشکیل شده؟

لینک به دیدگاه

اگر غرب عقل کل تر نبودن الان چندین قرن از ما جلوتر نبودن ، این که شباهت ندارن بهانست ، تحجر تو لیبی شدیدتره یا اینجا؟ دیکتاتور لیبی سفاک تره یا اینجا؟ این گفته ها و این کارها همه برای پوشاندن ترسو بودن ماست ، یه قانون کلی هست که میگه: خلایق هرچه لایق ، اگر زندگی ما امروز اینه ، اگر دید دنیا امروز نسبت با ما اینه ، دلیلش اینه لیاقت ما همیه ، از لحظه ای که ما سرنوشتمون رو تغییر دادیم اونوقته که لیاقت ما سرنوشت جدیدمون میشه ، مشکل شما ها غرور به شدت کاذب و خودبرتر بینی تونه ، تا زمانی که ایرانی ایرانی ها رو باهوش ترین مردم دنیا میدونه، تا زمانی که فرهنگ "عرب سوسمار خور" در این مملکت حاکمه و تا زمانی که احمقانه خودش رو برتر از همه میدونه ، و خودش و شاءنش رو بیشتر از این میبینه که برای یک زندگی بهتر خون فدا کنه ، مبارزش و در آب دویدنش همین رای دادن ها و تحریم کردنه فیلم هاست و نتیجش این ببعی شنیدن ها

لینک به دیدگاه

ادبیاتش چقد ب ده نمکی نزدیکه ....

البته نظراتیم ک واسه این فیلم دادن واقعا بچه گونه ست

اینم شده مثه این قضیه ک آف میزارن اگه خدا و پیغمبرو قبول داری واسه 10 نفر سند کن ..اگه ایرانی هستی برو ب خلیج فارس رای بده

ی عده هکره بیکارم حتی واسه بالا بردن آبروی ملی ! شون میرن روبات میسازن ک تعداد رای ها نجومی بره بالا

ولی ی چیزیم راجع ب این سایت هست .. رای دهنده ها تعدادشون نسیت ب پدرخوانده و بقیه فیلمای مطرح خیلی کمه ...اینم میشه مثه آواتار رای دهنده ها بیشتر بشه ریت تعطیل میشه آواتارم یادتون باشه اوایل تا 9.5 رفت ولی تعطیل شدن

البته از حق هم نگذریم ک این فیلم جزو بهتریناست ک اگر نبود توی این نظر سنجی قرار نمیگرفت .. همین ک ب این فیلم اهمیت دادن تو رنکینگ گذاشتنش باید کبکمون خروس بخونه ولی نه اینکه کسی ک حتی فیلمو ندیده بره رای به ک از رقیب کم نیاره !

لینک به دیدگاه

اسی بین نذاشتن ونخواستن یه فرق عمده ای هست

اینجا اکثریت نمیخوان بهمند چون ازفهمیدن میترسند چون دردداره چون باید تاوان فهمیدن رو پس بدی چون باید ازخیلی ازمنافع چشم بپوشی

اما درمورد وضعیت عراق ولیبی مطمئن باش حالشون ازما خیلی بهتر میشه همونطوری که حال افغانستان داره از ما بهتر میشه

وقتی ملتی فعل خواستن رو صرف کنه یه دوره زمانی پیش میاد که زجر میکشه زانو میزنه ولی دراخر به نتیجه ای که میخواد میرسه واونا مطمئنا بهتر وقویتر ازما درحال صرف این فعل هستند چه به اجبار غرب چه به خواست قلبیشون

حداقل اونا به ماه نگاه نمیکنند تا معجزات رو کشف کنن ویکشبه تغییر باور نمیدن تا بزرگترین حامی فکریشون رو به ویل واصل کنند!

لینک به دیدگاه

من اینجا از غرب دفاع نمیکنم ، اما غرب هم اگه ببعی بازی در آورد تو قرن 15 در آورد نه 21

من نه غرب پرستم نه غرب ستیز ، فقط سعی میکنم واقع بین باشم ، مغرورانه فکر نکنم ، و هرجا که لازم باشه الگو برداری کنم و هرجا که نه نکنم ، وقتی جامعه ای که سالها از ما جلوتر هست ، همچین تفکری نسبت به ما دارن ، بهتره بشینیم و فکر بکنیم که آیا مشکل از مای ببعیه قرن 21 هست یا از ببعیه سابق قرن 15

لینک به دیدگاه

ببینم،

شما هم به تازگی عضو وبسایت

IMDB

می شوید و به فیلم جدایی نادر از سیمین "تا عددی که امکان دارد!" (10) رای می دهید؟

این موضوع هم مثل همان "خلیج فارس" تان است؟

"اسمش را داشته باشید، ولی خودش و ساحلش را به گند کشیده باشید؟"

ایرانی؟

وطن پرست؟

فقیر رقت انگیز؟

بفرمایید!

اگر می خواهید فرهنگ و هنرتان را با این کار ثابت کنید، بفرمایید!

جدا، چه چیزی از این بهتر و حقیقی تر؟

آقای تحصیل کرده!

آشنا با اینترنت!

ببعی!

اما قبل از اینکه این کار را بکنید، لحظه ای درنگ کرده

به سخنان امام تان گوش فرا دهید که می گویم:

"فرهنگ و هنر شما مثل خریت شماست!"

:w888:

این فقط میتونه ادبیات یک ایرانی احمق باشه

مبینم که سریع همه هم تایید میکنید

اول یکم فکرکنید بد نیستاااا

این متن و این خبر نیاز به تایید داره بعد باید نظر داد

لینک به دیدگاه

:w74: صورت مسئله را پاک نکنید w74.gif

اصلا اینو من نوشتم ، نه اصلا ده نمکی نوشته ، مگه دروغ میگه ؟

لینک به دیدگاه

من تو سنتی ترین ومذهبی ترین شهرایران دارم زندگی میکنم با کسایی دارم سروکله میزنم که صحبت ازفرعیات پیششون گناهی نابخشودنیه چه برسد درمورد مسایل اعتقادی بخوای حرف بزنی ولی همه چیز با صبر وحوصله حل میشه!

اره دیدم

دیدم اون دختررو طالبان چطوری مثله کرد دیدم خررو روپوش پوشوندن تا اسلامی بشه ظاهرش دیدم تحجرهای وحشتناکی که ادامه دارهست ولی همه ایناهم وارداتیه

طالبان خود ملت نیستند حاصل فقر وکمبود امکاناتی هست که درپی جنگ با شوروی سابق وتکثر قومیتیشون حاصل شده

شما چندسال بعد خواهیددید این تفکروارداتی طالبان خواهد خشکید ومطمئنا افکارضعیفتری که از سوی یه عده خواص داره بهشون القا میشه هم به شهادت عملکرد اونا تاثیرشو داره ازدست میده!

اونا وقتی بستر لازم رو پیدا کنندتغییرمیکنند واین بسترها داره براشون اماده میشه واین حرکتهای احساسی هم اخرین تیرهای ترکش تحجروتعصب هست!

زمان میبره ولی اونا راه درست رو پیدا کردن

ترکیه تا همین ده پانزده سال پیش فکرمیکنی کجا بود؟

اتاتورک درحد یک بت بهاداده میشه اونجا واونا روزی شروع به تغییر کردن که دین رو بردن خونه هاشون واختلافات قومیشون رو گذاشتن کنار نه اینکه تبدیل به انبار باروت کنن

اگر ازمیر یک شهر هست دیاربکرهم یک شهر هست وادماش مثل بقیه ادمن واین تفکرهست که اونارو درکنارمالزی وامارات سه کشور مسلمون جهان دومی کرده!

شما فکر میکنید میتونید یکسال وشاید بیشتر رو با نان هزاروپانصدتومنی سرکنید؟

این تجربه ترکیه هست که درسال 74 ازنزدیک شاهدش بودم

تغییر کردن به شعارنیست به عمل هست وعمل باید ازذهن به چالش کشیده شده واماده بربیاد

لینک به دیدگاه

به نظر ما فیلم فرهادی از همه بهتره . اون چرا به نظر ما احترام نمیزاره .........

همه مردم که مثل هم فکر نمیکنن....

75 میلیون جمعیت داریم این تعداد این فیلم رو دوست دارن .......

لینک به دیدگاه

حاضرم قسم بخورم این متن را یه ایرانی نوشته............

چه تاسف بار که یک ایرانی نوشته باشه!

نه جای اعتراض رو بلدیم نه جای نقدرو!

لینک به دیدگاه

ولی من قبول ندارم جای اعتراض باید در خـــیابان ها باشه.

پس جای اعتراض کجاست؟

لینک به دیدگاه

خیلی واضح کشور را میشناسه ...... و دلیل رای دادن هم میدونه چیه......... اگه خارجی بود میگفت این فیلم چی بوده که مردم ایران دوسش دارن.....این طوری فکر میکرد نه اینکه بیاد توهین کنه.......

تازه بعدش فکر میکرد که خوب سلیقه مردم اینه.....

من عاشق یه غذایی هستم که شاید مردم کشورهای دیگه دوست ندارن در مورد فیلم هم همین طوره پس نمیشه خورده گرفت به مردم و سلیقه مردم..

لینک به دیدگاه
ولی من قبول ندارم جای اعتراض باید در خـــیابان ها باشه.

پس جای اعتراض کجاست؟

من متوجه نشدم باید باشه یا باید نباشه؟

جای اعتراض درخیابونه نه درمنزل نه درپشت بام ولی اینم نیاز به یه سری پیش زمینه ها داره!

خب اونی که میره خیابون چی میخواد؟

براساس چه برنامه ای وبه چی داره اعتراض میکنه؟

کف وسقف خواسته هاش چیه؟

ایا کسی که بغل دست اون داره اعتراض میکنه وافکاری کاملا متفاوت رو داره میتونه بعد از رسیدن به حرفش هم تحمل کنه؟

دریک کلام ساخت یافتگی فکری برای اعتراض وچارچوب اعتراض رو بلده؟

خیلی واضح کشور را میشناسه ...... و دلیل رای دادن هم میدونه چیه......... اگه خارجی بود میگفت این فیلم چی بوده که مردم ایران دوسش دارن.....این طوری فکر میکرد نه اینکه بیاد توهین کنه.......

تازه بعدش فکر میکرد که خوب سلیقه مردم اینه.....

من عاشق یه غذایی هستم که شاید مردم کشورهای دیگه دوست ندارن در مورد فیلم هم همین طوره پس نمیشه خورده گرفت به مردم و سلیقه مردم..

خب اینجوری باشه ملت چین برن یک میلیارد رای بدن بگن سینمای ما بهترینه!

شما هیچوقت نمیرین تو تالار شیمی بحث کنید میرید تالارکامپیوتر بحث میکنید چون سررشته دارید

اون سایت برای اظهارنظرعموم درمورد فیلمها نیست اونم به صورت جوزده

لینک به دیدگاه

در مورد همین ایران حالا من پایتخت را کاری ندارم در مورد بقیه جاها حرف میزنم .

چرا فرهنگ مردم سیستان بلوچستان اینقد نسبت به فرهنگ گیلان عقب تره؟؟

اینا هر دوتاشون تحت یه حکومت بودن همیشه ......

چون اونجا توریستیه فضای بازی داره مردم پیشرفت میکنه...

ولی سیستان بلوچستان یه بن بسته هیچ کس نمیره ... پس نمیشه انتظار پیشرفت را داشت.

مردم مقصر نیستن !!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

ددور از جون شما من کاری به اسم نویسنده ندارم من در مورد شعورش حرف میزنم

.................

من گفتم اول باید تایید شه یک

دو بفهمیم چطوری امتیاز میاره

سه قوانین به چه صورت بوده و کلی چیزای دیگه

بعدم اینکه چقدر ارزش داره نتیجه این نظر سنجی

...........................................

بعد تازه میرسیم به ادبیات نویسنده که جز تاسف چیزی نداره

به سخنانامام تان گوش فرا دهید که می گویم:

"فرهنگ و هنر شما مثل خریت شماست!"

..............................

در نهایت حق با نویسندس ایرانی مثل این نویسنده جز ببعی چیزینیست....

..................................

میدونی ما ایرانیا خیلی خوشمون میاد به خودمون توهین کنیم فرض کن این اتفاق افتاده و فرض کن خیلی هم اتفاق مهمی بوده تازه میرسیم به اینکه این میتونسه کار هزار نفر نه اصلا ده نفرم میتونستن اینکارو کرده باشن این در برابر جمعیت ایران قابل مقایسه نیست که ادم بخواد بگه ما همه ایرانیا ببعین (به عنوان موجود بدون عقل و شعور)

واگه معتقدین جمعیت زیادی در این کار دست داشتن پس میرسیم به این مسله که واقعا طرفدار زیادی داشته

حرف من تایید این کار نیست من فقط دارم در جواب نویسنده که کل ایرانیارو خطاب قرار داده واکنش نشون میدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...