رفتن به مطلب

ادای دین,تبعیض!

terajedi21

ارسال های توصیه شده

به نظر شمایی که مخالفید و فکر می کنید جاهای دیگه اشکال نداره فقط توی دانشگاه و سربازی نباشه !!!!

اگه همون بچه شهید یا جانباز یا ایثارگر اگه نتونه بره دانشگاه ، عقده ای نمیشه ؟ نمیگه بابام جونش رو برای حفظ این مملکت گذاشت و به زن و بچه اش فکر نکرد حالا ما اینطوری شدیم. اگه بابا داشتم یا بابام سالم بود منم دانشگاه میرفتم و یا اینکه سربازیمو میخریدم. ..و آیا غصه نمیخورد ؟

هر که نان از عمل خویش خورد منت حاتم طایی نبرد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 47
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با تمامی احترام به کسانیکه شهید یا جانبــاز شدند،نتیجه عملشان برای ما بیشتر ضرر بوده تا منفعت.

یعنی چی ؟ کار خوبی کردن رفتن از مملکت دفاع کردن یا کار بدی کردن ؟

منظورتون از ما کیا هستن ؟ ملت ایران یا قشر و گروه خاصی ؟

لینک به دیدگاه

تو خيلي از كشورها به كسايي كه به خاطر حفظ مملكتشون از جونشون مايه گذاشتن و حالا با هر عقيده و گرايشي به جنگ با متجاوزين كشورشون رفتن تسهيلاتي تعلق ميگيره..حتي روسيه هنوز به بازماندگان افرادي كه تو جنگ جهاني دوم كشته شدن يا قطع عضو شدن مقرري ميدن.....به نظر منم بايد با اين دسته از افراد تسهيلاتي داد.اما اينكه تو استخدام و يا دانشگاه سهميه خاصي به اين افراد تعلق بگيره درست نيست.اگه دولت ميخواد با استخدام اين افراد به اونا كمكي كرده باشه بهتره اون حقوقي رو كه طرف با استخدام دريافت ميكنه بصورت ماهيانه بهش بده تا كسايي كه استخدام جايي ميشن طبق شايسته سالاري باشه.البته خيلي از تسهيلاتي كه دولت اعلام ميكنه به اين افراد تعلق نميگيره و بيشتر جنبه تبليغاتي داره..من دوستي دارم كه از خونواده شهداست.ميگفت اينقدر هي ميگن شهدا و ايثار گران و .....بعضي وقتا روم نميشه كه جايي كه هستم بگم از خونواده شهدام.

لینک به دیدگاه
اولا اکثرشون از مملکت دفاع نکردند،بلکه از اسلام و امامشان دفاع کردند.

امامشان هم هرگز نگفت برای ایران جهاد کنید،همیشه میگفت برای اسلام بجنگید.

منظورم از ما اکثریت توسری خور و ترسو است.

اگر عراق هم ایران را میگرفت،طرفداران حزب بعث تو تهران راه میافتادند و شعار مرگ بر ضد صدام راه میانداختند و به مخالف صدام تجاوز میکردند.

الان جای صدام،کس دیگریست و به جای طرفداران بعثی هم ، افرادی دیگر.......

منصفانه نيست...مگه نه اينكه الان همه از اينكه هزارواندي سال پيش كشور ما رو اعراب حجاز غارت كردن افسوس ميخوريم؟چطور ميتونستيم نسبت به تجاوز به كشور ما ساكت بمونيم؟دفاع از كشور و تماميت ارضي ايران با هر نيت و منظوري كه بوده هميشه قابل ستايشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

در کشور های پیشرفته برای تمام معلولین که در آمد ندارن حقوق ماهیانه و همینطور بچه هایی که بی پدر بزرگ میشن امتیازات خاصی در نظر میگیرن.

من هم اگر کسی به خاطر من رفت دعوا کرد و زخمی شد مدیونش میشم و باید سعی در جبرانش کنم ،‌ طبیعی هست که حکومت باید امتیازاتی برای این دسته که ازش مجافظت کردن در نظر بگیره .

به نظر من سهمیه کنکور برای هیچکسی نباید باشه (البته با یه سیستم آموزشی درست نه این سیستم مسخره آموزشی که هیچ بازده علمی نداره )

ولی از لحاظ مالی و به خصوص شرایط محیطی زندگی باید به معلولین کمک بشه ، همچنین خانواده شهدا باید حقوق خوب و یک پسرشون از خدمت معاف بشن تا بالای سر خانواده بمونه ، و برای اسیر ها هم اون مدتی که در اسارت بودن حقوق حساب بشه بهشون داده بشه

ولی این که الان 50٪ استخدام ها پارتی بازی باشه و 50٪ خانواده اینا اصلا انصاف نیست ، فرضا گناه من چیه که بابام اون موقع تو روستاهای محروم و دوردست داشته معلمی میکرده؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
منصفانه نيست...مگه نه اينكه الان همه از اينكه هزارواندي سال پيش كشور ما رو اعراب حجاز غارت كردن افسوس ميخوريم؟چطور ميتونستيم نسبت به تجاوز به كشور ما ساكت بمونيم؟دفاع از كشور و تماميت ارضي ايران با هر نيت و منظوري كه بوده هميشه قابل ستايشه:icon_gol:

دشمن خارجی هیچ تفاوتی با دشمن داخلی ندارد.

بلکه گزند دشمن داخلی بیشتره،چون میشه با دشمن خارجی راحت تر جنگید و بیرونش کرد.

هین الان هم شما فکر نکن ایران مستقله،همون اعراب حاکمند با این تفاوت که زبانشان فارسی است و به جای سوسمار، ساندیـس میخورند.

لینک به دیدگاه

هین الان هم شما فکر نکن ایران مستقله،همون اعراب حاکمند با این تفاوت که زبانشان فارسی است و به جای سوسمار، ساندیـس میخورند.

نظرت محترم اسي جون....:icon_gol:

اما به نظر من يكي از بدترين كارهايي كه تو كشور ما انجام شد اين بود كه حتي دفاع از سرزمين و كشور هم سياسي و مصادره شد...

براي مقابله يا اعتراض به حاكميت نبايد تمامي داشته هاي خودمون رو كه با خون دل و سختي مادران و پدران و بعضا" خودمون به دست آورديم زير سوال ببريم.

لینک به دیدگاه
نظرت محترم اسي جون....:icon_gol:

اما به نظر من يكي از بدترين كارهايي كه تو كشور ما انجام شد اين بود كه حتي دفاع از سرزمين و كشور هم سياسي و مصادره شد...

براي مقابله يا اعتراض به حاكميت نبايد تمامي داشته هاي خودمون رو كه با خون دل و سختي مادران و پدران و بعضا" خودمون به دست آورديم زير سوال ببريم.

من برای تمامی کسانیکه جنگیدند،احترام قائلم،بیشتر صحبتم اینست که هدفشان اون چیزی که باید بود،نبود.

وگرنه در اصل کارشان شجاعت و دلاوری بوده.

اما به نظر شما چند درصد از جانبازان و ایثارگران و فرزندان شهدا و.... آن زمان، الان با این وضعیت مخالفند؟

لینک به دیدگاه
اولا اکثرشون از مملکت دفاع نکردند،بلکه از اسلام و امامشان دفاع کردند.

امامشان هم هرگز نگفت برای ایران جهاد کنید،همیشه میگفت برای اسلام بجنگید.

منظورم از ما اکثریت توسری خور و ترسو است.

اگر عراق هم ایران را میگرفت،طرفداران حزب بعث تو تهران راه میافتادند و شعار مرگ بر ضد صدام راه میانداختند و به مخالف صدام تجاوز میکردند.

الان جای صدام،کس دیگریست و به جای طرفداران بعثی هم ، افرادی دیگر.......

اینجور که معلومه شما با ایرانی جماعت مشکل داری ؟

اینهمه شهدایی که نذاشتن یک وجب از خاک کشور به غارت بره هم مسلمون بودن هم زرتشتی و هم مسیحی و ...

بدا به حالت که برات فرقی نمیکنه که صدام حاکم کشورت باشه یا یک ایرانی .

اگه صدام تهران رو میگرفت که شما اکثریت تو سری خور و ترسو باید بهش میگفتین خان دایی:ws28: مرد اونایی بودن که سینه جلو گلوله سپر کردن و تن به ذلت ندادن.

لینک به دیدگاه
اینجور که معلومه شما با ایرانی جماعت مشکل داری ؟

اینهمه شهدایی که نذاشتن یک وجب از خاک کشور به غارت بره هم مسلمون بودن هم زرتشتی و هم مسیحی و ...

بدا به حالت که برات فرقی نمیکنه که صدام حاکم کشورت باشه یا یک ایرانی .

اگر همینطور که شما پاچه خواری دیکتـــاتور را میکنی و مردم کشورت را لو میدی،من هم پاچه خواری صدام را میکردم،به جای ساندیس ایرانی بهم رانی عربستانی میداد. :a030:

من با ایرانی متحجر جماعت خیلی مشکل دارم. :a030:

لینک به دیدگاه

بخشهایی از خوزستان عرب زبانند. یعنی شما خوزستان را جزء ایران نمیدانید.

؟؟؟

در ضمن سید بودن نشان از عرب بودن نیست .

مثلا خودت میتونی ادعا کنی نسل اندر نسل بچه تهرون بودی و قوم مغول و افغانی و ترک و انگلیسی و روسی و ... قاطی نداری .

در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بعد از انقلاب جلال الدین فارسی که از فعالان انقلابی بود به دلیل اینکه مادرش افغانی بود رد صلاحیت شد طبق قانون.

میشه بگید ملاک شما برای ایرانی بودن چیه؟

لینک به دیدگاه
اگر همینطور که شما پاچه خواری دیکتـــاتور را میکنی و مردم کشورت را لو میدی،من هم پاچه خواری صدام را میکردم،به جای ساندیس ایرانی بهم رانی عربستانی میداد. :a030:

من با ایرانی متحجر جماعت خیلی مشکل دارم. :a030:

اینکه من از رشادتهای سربازان ایرانی که برای کشورشان جنگیدند دفاع میکنم به نظر شما پاچه خواری است؟

اینکه شما به هر دلیلی و در هر پست و تاپیکی به عقاید فکری و نظرات سیاسی دیگران حمله میکنید و آنها را به باد تمسخر میگیرید و توهین میکنید به نظرتان تحجر نیست ؟

بسیاری از کاربرها با همان عقایدی که شما آنها را متحجرانه می خوانید در این انجمن و در گفتگوی آزاد بحث می کنند . ولی حتی یکبار هم شده به نوشتار هایتان فکر کنید ؟

به نظر من این عین تحجر است . و شما با خودتان مشکل دارید.

بیخود خودتون رو نماینده ایرانیها ندانید.

لینک به دیدگاه
بخشهایی از خوزستان عرب زبانند. یعنی شما خوزستان را جزء ایران نمیدانید.

؟؟؟

در ضمن سید بودن نشان از عرب بودن نیست .

مثلا خودت میتونی ادعا کنی نسل اندر نسل بچه تهرون بودی و قوم مغول و افغانی و ترک و انگلیسی و روسی و ... قاطی نداری .

در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بعد از انقلاب جلال الدین فارسی که از فعالان انقلابی بود به دلیل اینکه مادرش افغانی بود رد صلاحیت شد طبق قانون.

میشه بگید ملاک شما برای ایرانی بودن چیه؟

دیگه خودتان بهتر میدونین منظور من از عرب کیه،فرافکنی میفرمایید.

عرب زبان ایرانی،یک ایرانیه،عرب اون کسیست که ایران را جز غنیمت جنگی میدونه و حق مسلم خودش.

تنها چیزیکه بنده مد نظرم نیست نژاده،که شما مدام از نژاد صحبت میکنی.

از نظر من ایرانی کسیست که مملکتش در اولویتش باشه،نه رهبر و پیشواش یا دینش.

لینک به دیدگاه

اینکه من از رشادتهای سربازان ایرانی که برای کشورشان جنگیدند دفاع میکنم به نظر شما پاچه خواری است؟

حالا مگه من رشادت اونها را زیر سوال بردم و گفتم ترسو هستند !!!!!!! :ws52:

بنده گفتم عملشان قابل تحسین و احترام بوده،اما هدفشان اون هدف ناب اصیل نبوده.

پاچه خواری را واسه یک نفر گفتم که خودت میدونی کیه،نه سربازان.

اینکه شما به هر دلیلی و در هر پست و تاپیکی به عقاید فکری و نظرات سیاسی دیگران حمله میکنید و آنها را به باد تمسخر میگیرید و توهین میکنید به نظرتان تحجر نیست ؟

بسیاری از کاربرها با همان عقایدی که شما آنها را متحجرانه می خوانید در این انجمن و در گفتگوی آزاد بحث می کنند . ولی حتی یکبار هم شده به نوشتار هایتان فکر کنید ؟

به نظر من این عین تحجر است . و شما با خودتان مشکل دارید.

بیخود خودتون رو نماینده ایرانیها ندانید.

اون کسانیکه بنده به باد تمسخر گرفته ام،کسانی هستند که از تمامی تریبون ها ، دیگران را مسخره میکنند و آدم مسخره را باید مسخره کرد.

تحجر یعنی حمایت از یک انسان یا مکتب بدون هیچگونه انعطاف.

اگر دیدین بنده از انسانی یا مکتبی همچین حمایتی کردم،حرفتان متین. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
دیگه خودتان بهتر میدونین منظور من از عرب کیه،فرافکنی میفرمایید.

عرب زبان ایرانی،یک ایرانیه،عرب اون کسیست که ایران را جز غنیمت جنگی میدونه و حق مسلم خودش.

تنها چیزیکه بنده مد نظرم نیست نژاده،که شما مدام از نژاد صحبت میکنی.

از نظر من ایرانی کسیست که مملکتش در اولویتش باشه،نه رهبر و پیشواش یا دینش.

میشه بگید این تعریف ایرانی بودن رو از کجا آوردین (قسمت سبز رنگ)

یعنی اونهایی که در مواقع مختلف جان و مال خودشون رو در اولویت نسبت به کشورشون قرار دادن رو ایرانی نمیدانید . ( بنفش رنگ) این تعریفتون هم از ایرانی بودن ناقصه .

با این مغالطه ها چی رو می خواین ثابت کننین .

شما هنوز تعریف جامعی از ایرانی بودن ندارید . اونوقت هر کی رو که دوست نداشتید از دایره ایرانی بودن خارج می کنید و عرب و دیکتاتور و وطن فروش میدونید.

لینک به دیدگاه
حالا مگه من رشادت اونها را زیر سوال بردم و گفتم ترسو هستند !!!!!!! :ws52:

بنده گفتم عملشان قابل تحسین و احترام بوده،اما هدفشان اون هدف ناب اصیل نبوده.

پاچه خواری را واسه یک نفر گفتم که خودت میدونی کیه،نه سربازان.

اون کسانیکه بنده به باد تمسخر گرفته ام،کسانی هستند که از تمامی تریبون ها ، دیگران را مسخره میکنند و آدم مسخره را باید مسخره کرد.

تحجر یعنی حمایت از یک انسان یا مکتب بدون هیچگونه انعطاف.

اگر دیدین بنده از انسانی یا مکتبی همچین حمایتی کردم،حرفتان متین. :icon_gol:

از امضایی که گذاشتید معلومه چقدر به شهدا احترام میذارید

حمایت کورکورانه از بی دینی و تمسخر و توهین به ادیان و اعتقادات دیگران بدون در نظر گرفتن نقاط مثبت آن اعتقادات نیز تحجر است. اگه خلاف اینه یک نمونه متن از پستهات توی این انجمن رو مثال بیار.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...