رفتن به مطلب

آبشار لاتون

shirin.agro

ارسال های توصیه شده

آبشار لاتون در استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا شهر لوندویل روستای کوته کومه جای گرفته‌است .

ارتفاع تقریبی آبشار لاتون ۱۰۵ متر است که بلندترین آبشار استان گیلان به حساب می‌آید.

مسیر صعود

فاصله ازروستای کوته کومه تا آبشار حدود ۶ کیلومتر است که در مدت طی این مسافت ۳/۵ ساعتی در حدود ۷۵۰ متر ارتفاع زیاد می‌شود.

مسیر صعود آبشار تپه‌هایی جنگلی و بسیار زیباست که در طول مسیر چشمه‌های فراوانی با آبی خنک و نوشیدنی دیده می‌شود. انتهای مسیر نیز دارای پرتگاه‌هایی خطرناک و مرگبار است. آبشار از فاصلهٔ ۵۰۰ متری قابل رویت است.

در مسیر صعود به آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیو شوان می‌رسیم که تقریباً خالی از سکنه است. به زبان تالشی، آسیو به معنی آسیاب و شوان به معنی کنار رودخانه می‌باشد.

در حاشیهٔ آبشار یکی از زیباترین جنگل‌های متراکم بکر و دست‌نخوردهٔ گیلان با انبوهی از درختان آلو، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی وجود دارد که در ۹ ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می‌کند.

سرچشمه آبشار

این آبشار از دامنه‌های شرق کوه اسپیناس سرچشمه گرفته و به رودخانهٔ لوندویل که با طول ۱۷ کیلومتر خود نیز از کوه اسپیناس سرچشمه گرفته سرازیر می‌شود و با شیب تندی به سمت کوته کومه و لوندویل حرکت کرده و در آخر وارد دریای خزر می‌شود.

حجم آب آبشار در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد.

449px-LATON1.jpg

LATON3.jpg

laton%20map.jpg

34354305.jpg

abshar.jpg

لینک به دیدگاه
من یکی از ارزوهامه برم این ابشارو ببینم:ws3:

ممنون شیرین بخاطر اطلاعات خوبت:w16:

جات خالی میلاد جوووون امروز رفته بودم اونجا خیلی به یادت بودممممممم :ws3::icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه
جات خالی میلاد جوووون امروز رفته بودم اونجا خیلی به یادت بودممممممم :ws3::icon_gol::a030:

بذار تابستون شه میام اونوری میرم می بینمش:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
خب با بچه ها هماهنگ کنید بیایین .......

این که دیگه گریه نداره گلم...:w16::a030:

می دونی چند ساعت باید توی راه باشم:banel_smiley_4: حداقل 27ساعت راه :icon_pf (34): بعدش کی میاد بامن اینهمه راه:w74:

یک نذری کنید من بتونم بیام آستارا خب دلم میخواد نیومدم ،نشده:shame:

لینک به دیدگاه
می دونی چند ساعت باید توی راه باشم:banel_smiley_4: حداقل 27ساعت راه :icon_pf (34): بعدش کی میاد بامن اینهمه راه:w74:

یک نذری کنید من بتونم بیام آستارا خب دلم میخواد نیومدم ،نشده:shame:

:jawdrop::ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...