رفتن به مطلب

مرد سالاری ... فمنیسم ؟؟!!؟؟!!

p mehdi q

مردسالارید یا فمنیسم؟  

24 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. مردسالارید یا فمنیسم؟

ارسال های توصیه شده

فمنیسم هیچ ربطی به زن سالاری نداره با آوردن چند عکس که برداشت شما ازشون اشتباه بوده نمیتونید یه جنبش که سال های سال برای انسانیت تلاش کرده خدشه دار کنید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 56
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظر خودت این میتونه صحت داشته باشه؟!

من که تو اقوام و آشنایانمون این درصد رو حس نمیکنم.

اما من اصلا این پدیده رو یه پدیده ای نمی بینم که مربوط به ایران باشه . پدیده فمنیسم در ایران فقط ترجمه ی یک پدیده ی جهانیه

بستگی داره از دیدگاه شما خشونت چی باشه تا بتونید به این آمار برسید

لینک به دیدگاه

ازونجایی که روابط درستٰ سالمٰ معقول و منطقی بین زن و مرد فقط یک رویای شیرینه من فمنیسم رو ترجیح می دم چون به دنبال ایجاد برابری و آزادی جنس زن هست...

سروری و سیادت هرکدوم از دو جنس بی معناست گرچه که بعضی وقتا متقاعد می شم که مردها اشتباه آفرینش ان!:ws3:

لینک به دیدگاه

به نظرم این چیزا مسخره بازیه...

هر فرد از هر جنسی که باشه یه سری توانایی ها و یه سری نقاط ضعف داره

چیزی که مهمه اینه که انسان ها بفهمند "زن و مرد مکمل یکدیگرند"

حالا میگین حقوق برابر تو ایران...

همه میدونیم که اصولا در خانم ها احساسات بر عقل و منطق غالبه و این یکی از دلایل عمده ی تفاوت های حقوقیه...مثلاً همین که خانم ها نمیتوانند قاضی باشند!

دو طرفه نگاه کنید...

زن حق طلاق میخواهد ، مرد هم مهریه و شیر بها... معلومه که نمیشه کاریش کرد!!!

لینک به دیدگاه

همه میدونیم که اصولا در خانم ها احساسات بر عقل و منطق غالبه و این یکی از دلایل عمده ی تفاوت های حقوقیه...مثلاً همین که خانم ها نمیتوانند قاضی باشند!

دو طرفه نگاه کنید...

مخالفم

لینک به دیدگاه

دو طرفه نگاه کنید...

نمیدونم چرا فقط مسلمونا اینو میدونن و بقیه نمیدونن و در کشورهای پیشرفته زنانشون عقلشون بر احساسشون غلبه میکنه و قاضی زن دارن ؟

میشه کاریش کرد برای مثال به قوانین ازدواج و طلاق زرتشتی های ایران مراجعه کنید ببینید میشه کاریش کرد یا نمیشه بهتر رک بگید که نمی خوایم کاریش بکنیم چون قدرت در دستمون خوشحالیم :hanghead:

لینک به دیدگاه
نمیدونم چرا فقط مسلمونا اینو میدونن و بقیه نمیدونن و در کشورهای پیشرفته زنانشون عقلشون بر احساسشون غلبه میکنه و قاضی زن دارن ؟

میشه کاریش کرد برای مثال به قوانین ازدواج و طلاق زرتشتی های ایران مراجعه کنید ببینید میشه کاریش کرد یا نمیشه بهتر رک بگید که نمی خوایم کاریش بکنیم چون قدرت در دستمون خوشحالیم :hanghead:

من کاری به اسلام و... ندارم میدونم تو ایران دلیل عمده اینه...

اما واقعاً هم همینطوره معمولاً احساسات خانم ها بر عقل و منطقشون غالبه!!!

متأسفانه از قوانین ازدواج و طلاق زرتشت بی خبرم :sigh: اما به نظر من با توجه به چیزایی که تو کشور ما رسمه اینجوری بهتره...(با درستی و نادرستی رسومات کاری ندارم...)

لینک به دیدگاه
من کاری به اسلام و... ندارم میدونم تو ایران دلیل عمده اینه...

اما واقعاً هم همینطوره معمولاً احساسات خانم ها بر عقل و منطقشون غالبه!!!

متأسفانه از قوانین ازدواج و طلاق زرتشت بی خبرم :sigh: اما به نظر من با توجه به چیزایی که تو کشور ما رسمه اینجوری بهتره...(با درستی و نادرستی رسومات کاری ندارم...)

منشا این ها اسلام نمیتونی کاری نداشته باشی حتی منشا حرف ها و اعتقادات و رسوماتی که میگی هم اسلام . تو مغز مسلمون جماعت این چیزا از بچگی خوندن زنان زیادی هستن که با قوانین اسلام مخالف هستن و از ایران میرن و عقل و احساسشون در تعادل (بی احساس بودن هم خیلی پسندیده نیست) مگه اونا ایرانی نبودن :ws52:

خوب خانوم ها هم میگن خشم بر عقل اقایون غالبه اینجوری هیچ عاقلی نداریم :w58:

لینک به دیدگاه
منشا این ها اسلام نمیتونی کاری نداشته باشی حتی منشا حرف ها و اعتقادات و رسوماتی که میگی هم اسلام . تو مغز مسلمون جماعت این چیزا از بچگی خوندن زنان زیادی هستن که با قوانین اسلام مخالف هستن و از ایران میرن و عقل و احساسشون در تعادل (بی احساس بودن هم خیلی پسندیده نیست) مگه اونا ایرانی نبودن :ws52:

خوب خانوم ها هم میگن خشم بر عقل اقایون غالبه اینجوری هیچ عاقلی نداریم :w58:

منشأ اسلامه؟!؟!؟!wow.gif

آیا میدانید تا قبل از اسلام زنان زنده به گور میشدند و اسلام از اینکار جلوگیری کرد؟

آیا میدانید قبل از اسلام زن وسیله ای بود برای رفع نیاز های جنسی مرد؟

آیا میدانید قبل از اسلام زن ها حق مالکیت نداشتند؟

و...

درباره قسمت قرمز :

یه نفر میگفت این عقلی که ما میگیم عقل نیست!!!

+این جمله رو اولین باره که میشنوم...!!!

لینک به دیدگاه

حقوق و رفتار با زن در ايران باستان

دوره‌ امپراطوري ساساني از جمله دوره‌هاي از ايران باستان قبل از اسلام است که تمدن ايراني در آن به حد بالايي از بالندگي و شکوفايي رسيده بود. لذا به دليل همين شکوفايي تمدن ايراني در دوره ساسانيان، ما براي بررسي حقوق زن و جايگاه او را در ايران باستان به ايندوره بسنده مي‌کنيم. در امپراطوري ساسانيان، بنابر عرف و رسمي که از قديم مانده بود، زن شخصيت حقوقي نداشت؛ به اين معنا که او به عنوان يک انسان داراي حق نبود.

زن در زمان امپراطوري ساساني به عنوان يک شي فرض مي‌شد که مي‌توانست مال کسي يا حق کسي باشد و خود زن حقوق مالينداشت.

زن در سلسله مراتب خانوادگي تحت سرپرستي و قيموميت رييس خانواده به نام «کتک ختاي» «کدخدا» بود، اين کد خدا مي‌توانست هر کسي باشد: پدر باشد يا شوهر و در صورت مرگ آنها جانشين ايشان رييس خانواده داراي اختيارات وسعي بود که اين اختيارات به ندرت محدود مي‌شد و تمام هداياي که گاهبه زن داده مي‌شد، يا مالي را که زن با کار و تلاش خود به دست مي‌آورد همه متعلق به رييس خانواده بود و زن از اموال خود نصيب نمي‌برد.2

در نظام خانوادگي دوره ساسانيان تعداد ازدواج‌ها در اختيار زن نبود، بلکه از اختيارات و حقوق ثابت شده مردان بودند. مردان در تعدد همسر، هيچ محدوديت نداشتند، مردان اگر توان مالي داشتند به تعداد زياد زن مي‌گرفتند. مردان که توان مالي و اقتصاد بالاي داشتندبه اندازه‌ي يک دوره‌ تسبيح، زن در حرمسراي خود، مي‌توانستند داشته باشد

لینک به دیدگاه

نقش زن در جامعه اسلامي

زن در جامعه وظيفه‌اي دارد که از مرد اصلاً ساخته نيست؛ نقش زن بي همتا و بي‌نظير مي‌باشد. به صراحت مي‌توانيم بگوييم که بقاي زندگي و نسل بشر محتاج وجود زن است. زن نيم پيکر جامعه است و نقش او را اسلام ناديده نگرفته است.

زن مربي است و نخستين کلاس درس، دامان زن است.در دامان او است که کودک مهر و محبت مي‌آموزد و انسان‌هاي بزرگ پا به عرصه هستي مي‌گذارد. زن مادر است و انسان پروري به دوش او است.

کدام مرد مي‌تواند انسان پروري را به دوش خود بگيرد، آنچه را که نظام خلقت بر دوش زن گذاشته است؟ چه وظيفه بالاتر و ارجمندتر از اين که زن به عهده گيرد.

اسلام با حضور زن در کار و تلاش مخالف نيست ولي وظيفه اصلي زن را مادري مي‌داند، در کنار وظيفه اصلي به زن اجازه داده است که با حفظ شان و منزلت خود در اجتماع حضور يابد و سرنوشت خويش را به دست گيرد. خديجه کبري اولين زن مسلمان است که تمام زندگي خود را وقف اسلام نمود

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28:

حرفات آخر شبی من خیلی خندوند مرسی

فکر کنم بحث نکنیم بهتر کسی که هنوز این چیزا باور می کنه بهتر ادامه پیدا نکنه

خنده تلخ البته.ما کجا زندگی میکنیم؟:sigh:
لینک به دیدگاه
:ws28::ws28:

حرفات آخر شبی من خیلی خندوند مرسی

فکر کنم بحث نکنیم بهتر کسی که هنوز این چیزا باور می کنه بهتر ادامه پیدا نکنه

از اینکه خنده به لیانت آمد خوشحالم...:w16::icon_gol:

ولی بدون ، اونی که به اسم اسلام میبینی ، اسلام نیست

به قول معروف هه چیزمان اسلامی است ، بجز اسلام ما...:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
حقوق و رفتار با زن در ايران باستان

دوره‌ امپراطوري ساساني از جمله دوره‌هاي از ايران باستان قبل از اسلام است که تمدن ايراني در آن به حد بالايي از بالندگي و شکوفايي رسيده بود. لذا به دليل همين شکوفايي تمدن ايراني در دوره ساسانيان، ما براي بررسي حقوق زن و جايگاه او را در ايران باستان به ايندوره بسنده مي‌کنيم. در امپراطوري ساسانيان، بنابر عرف و رسمي که از قديم مانده بود، زن شخصيت حقوقي نداشت؛ به اين معنا که او به عنوان يک انسان داراي حق نبود.

زن در زمان امپراطوري ساساني به عنوان يک شي فرض مي‌شد که مي‌توانست مال کسي يا حق کسي باشد و خود زن حقوق مالينداشت.

زن در سلسله مراتب خانوادگي تحت سرپرستي و قيموميت رييس خانواده به نام «کتک ختاي» «کدخدا» بود، اين کد خدا مي‌توانست هر کسي باشد: پدر باشد يا شوهر و در صورت مرگ آنها جانشين ايشان رييس خانواده داراي اختيارات وسعي بود که اين اختيارات به ندرت محدود مي‌شد و تمام هداياي که گاهبه زن داده مي‌شد، يا مالي را که زن با کار و تلاش خود به دست مي‌آورد همه متعلق به رييس خانواده بود و زن از اموال خود نصيب نمي‌برد.2

در نظام خانوادگي دوره ساسانيان تعداد ازدواج‌ها در اختيار زن نبود، بلکه از اختيارات و حقوق ثابت شده مردان بودند. مردان در تعدد همسر، هيچ محدوديت نداشتند، مردان اگر توان مالي داشتند به تعداد زياد زن مي‌گرفتند. مردان که توان مالي و اقتصاد بالاي داشتندبه اندازه‌ي يک دوره‌ تسبيح، زن در حرمسراي خود، مي‌توانستند داشته باشد

یک دوره تسبیح؟؟؟؟ کجای کاری برادر من... بالای هزار تا زن تو حرمسراهاشون بوده... این ویژگی همه حکومت هاییه که دین رو قاطی حکومت می کنن و با هزار تفسیر و تعبیر اونو ابزار حفظ قدرت و سرکوب جامعه می کنن... جامعه ای که زن هاش سرخورده و ضعیف باشن سرخورده و ضعیف تربیت می شه و قدرتشو به تنها کسی که نشون می ده همین قشر زن هست... بازم تکرار می کنم منفعت چنین حکومت هایی سرخوردگی و حقارت زن رو ایجاب می کنه!!!!! و مختص به دوره ساسانی هم نیست... :whistle:

گرچه تو همون دوره ساسانی هم پادشاه یا وزیر زن داشتیم!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یک دوره تسبیح؟؟؟؟ کجای کاری برادر من... بالای هزار تا زن تو حرمسراهاشون بوده...

اعتراض وارد نیست...تسبیح هزارتایی هم داریم...:tt2:

این ویژگی همه حکومت هاییه که دین رو قاطی حکومت می کنن و با هزار تفسیر و تعبیر اونو ابزار حفظ قدرت و سرکوب جامعه می کنن...

خودت میگی با هزار تفسیر و تعبیر پس یه جورایی میشه همون دین نبودن دینمون...!!!(در عمل ما)

جامعه ای که زن هاش سرخورده و ضعیف باشن سرخورده و ضعیف تربیت می شه و قدرتشو به تنها کسی که نشون می ده همین قشر زن هست...

مؤافقم چون زن ها نسل های آینده ی یک جامعه رو می سازن...:w16:

بازم تکرار می کنم منفعت چنین حکومت هایی سرخوردگی و حقارت زن رو ایجاب می کنه!!!!! و مختص به دوره ساسانی هم نیست... :whistle:

گرچه تو همون دوره ساسانی هم پادشاه یا وزیر زن داشتیم!:banel_smiley_4:

دلم برای اسی تنگ شده...

من که هرچی گفتم قبول نکردید...

زور مردان بیشتر است ، حقوق بیشتر دارند...شما هم برید تو کار باشگاه ورزشی و فمنیسم:ws3:

ولی جدا از شوخی

شما میگید چکار کنیم که اقتدار یک حکومت مشروط به سرخوردگی و ضعف زن ها نباشه؟

لینک به دیدگاه
بازم سلام:ws52:

خوبین؟

دوستانم . واقعا مرد سالاری و در مقابل اون فمنیسم چه مفهمومی داره؟؟؟

اصلا بحث روابط زناشویی نیست . بحث سر روابط انسانیه .

انسانها موجوداتی معقول هستند که قوه تعقل، ابزاری علاوه بر قوایی است که سایر جاندارن دارند. جانداران دیگر ، مفهموم رقابت را درک میکنند. و جنگ و جدال برای رسیدن به مقصود را به صورت غریزی مورد استفاده قرار میدهند

اما انسان .....

به علت قوه تعقل خود . می تواند علاوه بر جنگ و جدال، از ابزار پیشرفته تری هم استفاده کند . که همان پذیرفتن تفاوت ها و دوست داشتن هم نوع است....

آیا این جنگ و جدال ها بر سر حقوق بیشتر مردان یا حقوق بیشتر زنان .. منطقی است؟؟

به نظر من زن و مرد تفاوت های زیادی دارن اما این دلیل نمیشه بگیم که یکی از این دو جنس برتر از دیگریه.

هر جنسی نقاط ضعف و قوت خودشو داره.

به نظرم خیلی غیر منطقیه که یکی از دو جنس از دیگری برتر باشه.

وقتی میتونیم تفاوتهامونو با جنس مخالفمون بپذیریم و درباره ی مشکلاتی که این تفاوتها به وجود میارن حرف بزنیم و حلشون کنیم چرا باید کارو به یه نوع جنگ بکشونیم؟

زمانی به زنها خیلی ظلم میشد و واقعا رفتار بدی باهاشون میشد.(نمیگم الان خیلی خوب داره رفتار میشه امابهتر از اون موقعست)

بعد زنها آگاه شدن که حقوقی دارن و میتونن خیلی کارها بکنن و باید باهاشون خیلی بهتر از اینها رفتار بشه اما به جای اینکه بخوان به حقوقشون برسن خواستن فراتر از اون برن.

زمانی مردها حاکم بودن و مردسالاری شیوه ی متداول رفتار تو خانواده و جامعه بود و مردها فکر میکردن که از زنها برترن اما بعد دقیقا برعکس شد.زنها فکر کردن برترن.

این راه حلی برای مشکل نبود فقط شکل مشکلو یکمی تغییر داد.

هر دو جنس میتونن با پذیرش نقاط قوت و ضعف و تفاوتهای همدیگه در کنار هم با آرامش زندگی کنن.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...