رفتن به مطلب

::: مسابقه طراحی با sketchup (سری دوم) :::

به نظر شما کدام طرح بهترین است؟  

34 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما کدام طرح بهترین است؟

ارسال های توصیه شده

همه ي طرح ها خوب هستن

اول اينكه طرح يك ماله هر كي هست تقلب كرده چون ما قرار داشتيم فقط مدل كنيم طراح عزيز سايه گذاشتن

آقا من رسما اعتراض دارم:ws37:

تحليل طرح ها :

آقا خانم كسي ناراحت نشه ها

من به محمد.آ گرامي گفتم آلاچيق مثله ميز كامپيوتر نيس

كه تك شي باشه

آلاچيق در واقع با فضا كار ميكنه

با محيط اطرافش

در واقع آلاچيق يك استراحتگاه هست براي بهره بردن از طبيعت

ن صرفا فضاي مكث

پس بهتره فضايي كه با محيط كار ميكنه رو با يك ساباط اشتباه نگيريم

آلاچيق همون ساباط گذشته هست اما مدرنش:ws3:

طرح 1 با اينكه قشنگه اما آلاچيق نيس

به نظرم اگه مسابقه ي پي كابلي ميزاشتن اين طرح اول ميشد

ممنون از همه

• Like 2
لینک به دیدگاه

درود :icon_gol: و خسته نباشيد

به نظر شما کدام طرح بهتر است؟ (از نظر خلاقیت و از نظر طراحی)
اگه فقط از نظر كار با نرم افزار بخوام رأي بدم، رأيم گزينه ي يك خواهد بود... چون ارائه ي بهتري داره نسبت به بقيه (پلان و نما و سه بعدي و سايه و...) و طرح خلاقانه اي داره ولي از طرفي طرحش مناسب آلاچيق نيست بنظرم

يه فضاي دور هم بودن و ترجيحاً نشستن لازمه، اينو كجاي طرح ميشه تعريف كرد؟ (هرچند كه فرم كلي يه نيمكره رو تداعي ميكنه و درونگرايي رو داره)

و اينكه با توجه به حداقل ارتفاعي كه تو قسمت مياني بايد داشته باشه، فكر ميكنم فضاي زيادي رو اشغال ميكنه

طرح شماره ي 2 و 3 با اينكه خلاقيت خاصي توشون نيست، ولي جوابگوي عملكرد هستن و ايراد خاصي هم نميشه گرفت ازشون؛ بجز اينكه مثلا در مورد 2 ميتونم بگم اگه با چند تا پله يه كمي از سطح زمين بالاتر قرار ميگرفت، شكيل تر ميشد، و ديگر اينكه اگه ريتم تكراري دورتادور كار رو چند جا ميشكست، جلوه ي بهتري پيدا ميكرد.. و يا در مورد 3 هم فلسفه ي نقش و نگارا رو متوجه نشدم! (اينكه طرح طبيعي مصالح منظوره يا نقش تزئينيه يا...) و اينكه چرا ارتفاع پله ها يكي نيست!

طرح 4 خيلي سنگين و صلب هستش، آلاچيق دورش ديواره ي آنچناني و سنگين نميخواد، مصالح سبكتر و ظريفتر يا حتي توخالي كردن بعضي قسمتاش، يه فرم سبكتر و جذابتري رو ايجاد ميكنه

طرح 5 حس دعوت كنندگي خوبي داره و خلاقانه هم هست

رأي من 5 هست... ولي اگر سقف ميداشت، از نظر من بهتر بود و اينكه زمين و آسمون رو تو كار نشون ميداد و ارائه ي بهتري داشت

پ.ن. كاش منم اسكچاپ بلد بودم....:ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه

طرح5 اومده كل آلاچيق رو قاب گرفته و خواسته كسي كه پايين ميشينه وقتي به آسمان نگاه ميكنه آسمون رو قاب شده ببينه

نكته ديگه اينكه از ما نحوه ي ارائه نخواستن

فك كنم از اين به بعد بهتره يه عكس بزاريم و از رو عكس مدل كنيم تا درست قضاوت بشه

من خودم كه كلي كلنجار رفتم با خودم

جدي ميگم

• Like 2
لینک به دیدگاه

به نظر من همه طرحها خوب هستن وخوب هر کدومشون هم به يه شکلي کار کردن ولي به نظر من طرح شماره 1 و شماره 5 يه مقدار از قالب هميشگي وکلي آلاچيق بيرون اومدن وقالب شکني کردن. اين دليل نميشه تا به ما گفتن آلاچيق طراحي کن 4 تا پايه بزنيم و روش يه سقف به نظر من طرح شماره 1و5 به علت اينکه يه حرف جدید برای گفتن دارن طرحشون جالب تر به نظر مياد.شايد هم به همين دليله که تا حالا اين دو تا از طرحهاي ديگه جلوترن.اگه هميشه به ما يه موضوع بدن و ما مثل همه طراحي کنيم که به اون ديگه نميگن طراحی.

• Like 4
لینک به دیدگاه

رسما اعلام ميكنم محمد خان يا سري بعد مسابقه عكس بزار

يا متريال و نور و ....... رو آازاد كن

اينجانب رسما تهديد ميكنم

در صورت عدم پذيرفتن سروط فوق الذكر

بنده هيچ مسئوليتي در قبال عدم شركت كننده "وفا" نخواهم داشت

مراتب قدر داني اينجانب را پيشاپيش بپذيريد:banel_smiley_4:

• Like 1
لینک به دیدگاه
طرح5 اومده كل آلاچيق رو قاب گرفته و خواسته كسي كه پايين ميشينه وقتي به آسمان نگاه ميكنه آسمون رو قاب شده ببينه

نكته ديگه اينكه از ما نحوه ي ارائه نخواستن

قاب، ايده ي خيلي جالب و خوبيه... من الان ديدم بالاش حالت قاب داره

ولي بنظر نمياد كه هم عرض كل آلاچيق باشه

اينو اگه با من بودين، من عرض كردم كه به ارائه رأي ندادم، خلاقيت و جوابگويي به عملكرد مهم بود برام :w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام

طرح 1 و5 جالبن ولی به آلاچیق نمیخورن حالا باز 1 میشه آلاچیق استفاده کرد

طرح های 2 3 4 هم یه خورده طراحی کنن به نه بزرگ منم میگفتن آلاچیق بگش همینا رو میکشید

اگه تند بود ببخشید....

• Like 2
لینک به دیدگاه

از همه دوستانی که در نظرسنجی شرکت کردن تشکر میکنم. به خصوص دوستانی که در مورد طرح ها توضیحاتی که به نظرشون میرسید رو ارائه دادن :a030: البته موقع توضیحات لو ندین که کدوم طرح واسه کیه :banel_smiley_4:

ایشالا که تو مسابقات بعدی شرکت کننده ها هم بیشتر میشه :w16:

اینا رو گفتم فکر نکنید نظرسنجی وقتش تموم شده :ws3: تا آخر امشب وقت هستش :a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
از همه دوستانی که در نظرسنجی شرکت کردن تشکر میکنم. به خصوص دوستانی که در مورد طرح ها توضیحاتی که به نظرشون میرسید رو ارائه دادن :a030: البته موقع توضیحات لو ندین که کدوم طرح واسه کیه :banel_smiley_4:

ایشالا که تو مسابقات بعدی شرکت کننده ها هم بیشتر میشه :w16:

اینا رو گفتم فکر نکنید نظرسنجی وقتش تموم شده :ws3: تا آخر امشب وقت هستش :a030:

چسب.... :w02:

لینک به دیدگاه
شماره 4 -در ضمن می خواستم از شما خواهش کنم در مورد این نرم افزار توضیح بدید من اطلاعاتم خیلی کم و آیا اینکه یاد گرفتنش سخت؟ :ws52:ممنون

یادگیری این نرم افزار خیلی ساده هستش. تو تاپیک زیر آموزش این نرم افزار گذاشته شده و در حال تکمیل هستش :a030:

آموزش Google sketchup

تو این تاپیک هم نمونه های کارشده و رندر شده از اسکتچاپ هستش:

كارهاي رندر شده با sketch up

پیشنهاد می کنم حتماً یاد بگیرینش. به خصوص واسه شهرسازا. چون رندرش واسه فضاهای بیرونی تقریباً در سطح 3دی مکس هستش (با وجود اینکه خیلی ساده تر از اونه). حالا واسه فضاهای داخلی یه کمی ضعیف تره.

• Like 1
لینک به دیدگاه

از همه دوستانی که تو این مسابقه شرکت کردن تشکر می کنم.

ایشالا که تو مسابقات بعدی شرکت کننده های بیشتری هم باشن.

و اما طرح ها:

طرح شماره 1: b4gher

طرح شماره 2: Mohammad.A

طرح شماره 3: partow

طرح شماره 4: pesar-mashhadi

طرح شماره 5: وفا

پس طراح برتر این هفتهb4gher هستش. بهش تبریک میگم.

100 امتیاز و یه مدال طراح برتر بهشون اهدا میشه :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...