رفتن به مطلب

مسابقه بهترین تصاویر مهندسی پزشکی-راندسوم :دی

کدوم عکس ؟؟؟ :دی  

12 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم عکس ؟؟؟ :دی

• 0
    • 2
    • 2
    • 0
    • 1
    • 2
    • 5

ارسال های توصیه شده

خب اینم از عکساااا....:ws3:

عکس که ندادین...حداقل رای بدین:banel_smiley_4:

تصویر شماره1

9asg46sc370or0ayilf.png

تصویر شماره2

3lmyoq11rz3j65faf2a7.jpg

تصویر شماره3

lt3qdrl4npn8amp3p3p.gif

تصویرشماره4

y6ijugu4157rfu3uocwf.jpg

تصویر شماره5

gya4p3jnglcjsnr7dpjo.jpg

تصویر شماره6

775e3xp8vjcb1fnhcf0p.jpg

تصویر شماره7

99klsnc8iuasdetcya.png

• Like 12
لینک به دیدگاه

9asg46sc370or0ayilf.png

خب تصوير اول كه يه بازوي مصنوعي هست و گويا همه ي انگشت ها رو هم ميتونه حركت بده. با توجه به كابل ها سيستم كنترلي خيلي قوي بايد داشته باشه.

من دقيقا نميدونم اين مربوط به چه شركتي هست ولي جزئ موارد جديديه كه قابليت حركت در چند درجه ي آزادي براي انگشت ها رو داره.

3lmyoq11rz3j65faf2a7.jpg

تصوير دوم هم مربوط به CyberKnife هست كه توي CyberKnife Robotic Radiosurgery مورد استفاده قرار ميگيره. اين طريقه ي جراحي براي بيماراني كه داراي تومور خصوصا توي ناحيه ي ريه هستن مورد استفاده قرار ميگيره. دقت خيلي بالايي داره به طوري كه ميتونه تومور رو كاملا با اشعه از بين ببره بدون اينكه به بافت اطراف آسيبي بزنه.

اين وسيله براي درمان كاملا غير تهاجميه و قابي كه به جزئي از بدن متصل بشه هم نداره. چوون بقيه ي دستگاه هاي راديوسرجري همه يه سري قابايي دارن كه با پيچ توي سر يا استخوناي بيمار فرو ميرن كه خيلي درد آور و تهاجميه. :hanghead:

lt3qdrl4npn8amp3p3p.gif

اينم يه نوع ديگه از دستگاه هاي مورد استفاده براي راديو سرجري هست به نام gamma knife. اين وسيله با تمركز اشعه هاي درست شده توي قسمت هاي مختلف و با زواياي مختلف، نيروي زيادي رو توي ناحيه ي كانوني (تمركز) ايجاد مي كنه و باعث از بين رفتن تومور و حل شدن مشكل بيمار ميشه. :w16:

y6ijugu4157rfu3uocwf.jpg

اين تصويرم راستش من نميدونم چه نوع جراحي رو داره نشون ميده. ولي به هر حال يكي از جراحي هايي هست كه به كمك كامپيوتر و سيستم تصوير برداري زنده انجام ميشه. توي تصويري كه توي مانيتوره يه قسمتي از يه مفصل ديده ميشه منتها من تشخيص نميدم كدوم مفصله. ميتونه شانه باشه. :w127:

من اينجا اطلاعات چنداني ندارم. ارسال كننده بعدا خودش بياد توضيح بده لطفا :4chsmu1:

gya4p3jnglcjsnr7dpjo.jpg

اين يه نوع روش كاشت دريچه ي مصنوعي هست كه توي اون كل بخيه ها رو قبل از عمل دور دريچه دوختن و حين عمل فقط كافيه به دور دريچه دوخته بشه و خيلي راحت تره.

اين روش باعث ميشه ميزان كمتري آسيب به بافت هاي اطراف برسه و توي زمان كمتري قابل انجام هست.

775e3xp8vjcb1fnhcf0p.jpg

اينم يه سيستم ريتراكتور براي جراحي قلب هست كه با برش خيلي كوچيكي جراحي رو انجام ميدن. در واقع ديگه نيازي به برش كامل و جراحي قلب باز نيست.

اين ريتراكتور ابزار هاي مخصوص خودش رو داره كه بايد بلند و باريك باشن.

البته براي جراحي هاي محدودي ميشه ازش استفاده كرد ولي در نوع خودش پيشرفت بزرگيه :w16:

99klsnc8iuasdetcya.png

اين تصويرم كه پاي مصنوعي هست براي افرادي كه از بالاي زانو پاشون به هر دليلي قطع ميشه. زانوي اين پاي مصنوعي تا حد زيادي تونسته نحوه ي فعاليت زانوي عادي رو شبيه سازي كنه. با اموزش به بيمار ميشه خيلي سريع اون رو با اين نوع پا وفق داد. قابليت حركت روي پله رو هم هر پايي نداره... اين نوع پاي مصنوعي رو اولين بار دانشگاه جانز هاپكينز ارائه كرد. :w16:

من با يه اطلاعات ناقص اين توضيحاتو نوشتم. تكميلش در صورت نياز به عهده ي خود شركت كننده ها كه منم نميدونم كين. :w127:

ادامه ندارد...راي دهيد لطفا:ws3:

با تشكر :icon_gol:

• Like 13
لینک به دیدگاه

منم راي دادم :ws3:

ممنون كه مسابقه رو راه انداختي.

ممنون از دوستان به خاطر عكساي خوبشون. :icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
منم راي دادم :ws3:

ممنون كه مسابقه رو راه انداختي.

ممنون از دوستان به خاطر عكساي خوبشون. :icon_gol:

اری جون ممنون بابت توضیحات :4uboxsmiley:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...