رفتن به مطلب

کمک کنید.مشکل در حافظه کوتاه مدت و عدم تمرکز

ارسال های توصیه شده

دوستان گرامی و ارجمند درود

من سپهر هستم. دانشجوی ترم 4 مهندسی نفت - گرایش حفاری. خیلی خوشحالم که اولین تاپیکم را در این تالار به ثبت میرسونم.

دوستان متاستفانه مدت درازیست که با دومشکل دست و پنجه نرم میکنم. یکی مشکل در حافظه کوتاه مدت و دیگری عدم تمرکز.

وقتی امتحان دارم کتاب رو کامل میفهمم و به ذهن میسپارم. اما فرداش موقع جلسه امتحان تمام مطالب از ذهنم میپره. ریاضیات و فیزیک - شیمی رو اصلا نمیتونم حفظ کنم. چه در دبیرستان و چه دانشگاه- مشکلترین قضیه ها رو بدون کوچکترین مشکلی درک میکنم اما نمیتونم روی کاغذ بنویسم. شاید باورتون نشه اما من در دانشگاه گاهی به جای اساتید دروس ریاضی را تدریس کردم:ws52: اما امتحانات رو گند میزنم. گرفتن نمره 20 در ریاضیات دانشگاه و 3 سال آخر دبیرستان برایم آرمان شده.:ws21: برعکس حافظه دراز مدتم شگفت انگیزه( حرف خودم نیست. حرف اطرافیانم است.) شاید باورتون نشه اما من از 2-2.5 سالگی ام هم یادمه که وقتی برای والدین و بزرگترها تعریف میکنم شگفت زده میشن. تمام روزهای زندگی ام و تمام اتفاقات رو یادمه با کوچکترین جزئیات اما از اتفاقات دوروز پیش به سختی یادم می آید.

مشکل دوم من عدم تمرکزه. وقتی میام 4 خط درس بخونم 100 هزار بار خودمو اینطرف و آنطرف میکنم- با خودکارم ور میرم - فکرم به هرجا که فکر کنید میره. واقعا کلافه میشم.

لطفا روانشناسان محترم با ارایه راهکارهایی به کمک کنند.

سپاس از شما

سپهر

لینک به دیدگاه

سلام. ما یه درس داشتیم برای سال اول دانشگاهه و درس اجباری هم هست.

یکی از موضوعاش این بود که چه جوری درس بخونیم.

مثلا" می گفت: افراد حافظشون متفاوته:

تصویری- نوشتاری- شنیداری و....

من خودم وقتی یه چیزی رو طراحی می کنم باید بسسازمش توی مقیاس کوچیک و بررسیش کنم و تغییراتش رو ایجاد کنم و حافظه ی تصویری من به شدت قویه. مثلا" یه عروسی که می ریم راحت می تونم بگم هر کسی لباسش چی بود و....

باید بگردی و ببینی که حافظت چه جوریه یعنی تصویریه با شنیداریه با....

من یه دوست داشتم ریاضی رو می خوند و وقتی می گفتی اینو حل کن تند تند می گفت و چیزی نمی نوشت :w58:

موفق باشی:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنمایی هایت مهناز عزیز

راستش حافظه کوتاه مدتم به هیچ کدوم از موارد شنیدن - دیدن - نوشتن حساسیت نشون نمیده. برای نمونه : دارم در تلویزیون سریالی میبینم به محض اینکه کسی بعد از پایان سریال از من بپرسه چی شد، هیچی خاطرم نیست. در صورتی که هم دیدم و هم شنیدم. اما ده سال بعد صحنه صحنه همین سریال یادم میمونه. درس هم همینه. من وقتی درس میخونم ریاضیات رو برای خودم 2-3 بار مینویسم اما باز موقع امتحان فراموشم میشه.

بازم شما مهناز جان و بقیه دوستان من رو از راهنماییهاتون محروم نکنید.

سپاس

لینک به دیدگاه

هه نگران نباش خیلیا مثه تو هستن

یکیش من!!!!:دی

منم خیلی چیزا رو فراموش میکنم

از سر جلسه امتحان که بلند میشه یادم میره سوالا چی بود اصلا!!!:ws3:

لینک به دیدگاه
هه نگران نباش خیلیا مثه تو هستن

یکیش من!!!!:دی

منم خیلی چیزا رو فراموش میکنم

از سر جلسه امتحان که بلند میشه یادم میره سوالا چی بود اصلا!!!:ws3:

خب این واقعا بده.

اگه راه درمانی داره باید درمان بشیم. برای من که حافظه دراز مدتم خفنه(:icon_gol: تقدیم به خودم:ws3:) خب حافظه کوتاه مدتم هم تقویت بشه خب خیلی خیلی خوب میشه.:w410:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...