رفتن به مطلب

سواستفاده از فریماه فرجامی برای تخریب فاطمه معتمدآریا

ارسال های توصیه شده

پخش مصاحبه فريماه فرجامي در برنامه سينمايي «هفت» واكنش رخشان بني اعتماد را به همراه داشت

اين كارگردان در يادداشتي با عنوان «امين تارخ، دست مريزاد» كه نسخه‌اي از آن را در اختيار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) قرار داده خطاب به اين بازيگر آورده است:

:

«سحرگاه شنبه است. برنامه هفت هنوز ادامه دارد ... از ساعتي پيش در برنامه هفت، شخصيت به يادماندني آثار با ارزشي از سينماي ما را به سخره گرفتند. آفاق «نرگس» را ...

آفاق مرا که آفاق فريدون جيراني هم هست آن چنان نشان دادند که مي‌دانستم و نمي‌خواستم ديگران ببينند . همان طور که تو گفتي و هنوز هم که اين برنامه ادامه دارد باز هم داري مي‌گويي...

امين تارخ، دست مريزاد....

ترا ستايش مي‌کنم بي‌تعارف براي همين دقايق که با درايت و تيزهوشي و درک موقعيت‌ات که خشم خانواده کوچک سينمايي ما را، من و باران و جهان را که بي‌ترديد حال مشابه خانواده بزرگ سينماست، جواب گفتي...

امين تارخ، دست مريزاد...

راستي چه نگاه و هدفي پس نمايش از دست رفتن بازيگراني چون پورعرب و فرجامي است؟

به چه حقي دهل ترحم‌پذيري بر خانواده سينما را بر آنتن رسانه مي‌کوبند؛ در حالي که خانواده سينماي ايران در برابر فشارهاي همه‌جانبه و دست خالي مانده از حقوق طبيعي خود، فقط به همت اهالي‌اش صورت به سيلي سرخ مي‌کند؟!

امين تارخ، دست مريزاد...

اگر تو امشب نمي‌گفتي، من جوابي براي بارانم، که نگاه به نسل مقصر ما در سرخوردگي شرايط حاضر دارد، نداشتم.

امين تارخ، دست مريزاد...

مي‌توانستي از هراس پخش امواج مستقيم بهراسي و سکوت کني؛ مي‌توانستي از هذيان حرف‌هاي فريماه عصبي شوي و پاسخ را به جواب‌گويي‌هاي شخصي محدود کني، ولي گفتي آن گونه که يک هنرمند انسان، که جسارت و دل به دريا زدن در لحظه تصميم، مشخصه بودن است، گفتي آن چه را که بايد مي‌گفتي ...

امين تارخ، دست مريزاد...

ساعت دو ونيم صبح شنبه 9 بهمن 1389

رخشان بني اعتماد

لینک به دیدگاه
جریان چیه؟ چیشده؟

داستان از این قراره که برنامه هفت یه فیلمی پخش میکنه که فریماه فرجامی که به شدت مریضن و کاملا توی فیلم مشخصه که خیلی کنترل ندارن روی صحبت ها شون و من خودم وقتی ایشونو توی اون حال دیدم شکه شدم !!!

حالا فکر کنید توی این فیلم درباره فاطمه معتمد آریا یه سری حرفایی میزنه و اونا هم سو استفاده کرده فیلم را پخش میکنن همه هم میدونیم که چرا معتمد آریا هدف قرار گرفته!!

مهمان برنامه امین تارخ است و بعد از پخش این فیلم به جیرانی میگه جسارته ولی برای برنامه شما متاسفم که این فیلم را پخش کرد وخودتون هم بهتر میدونید چرا؟؟؟؟

بعد از اون دارن برنامه هفت را تحریم میکنن و نامه میدن و اعتراض میکنن!!!

لینک به دیدگاه

فريماه فرجامي مدتي است كه از نوعي بيماري رنج مي برد

به نوعي كه كمي حالت عقب ماندگي پيدا كرده

در برنامه ي هفت با او مصاحبه اي كردند و او در آن مصاحبه كمي از رنج هايش گفت

دست آخر نام چند بازيكن زن جديد را بردند كه او نظر بدهد و او هم نظر داد

در مورد معتمد آريا گفت از او خوشم نمي آيد خيلي تكبر دارد و خاكي نيست

---------

مهمان برنامه امين تارخ بود

پس از پايان برنامه از او در مورد اين مصاحبه نظر خواستند و او گفت براي شما متاسفم كه همچين مصاحبه اي را پخش كرديد و نشان داد كه آزاده است و نمي تواند قبول كند كه از شرايط روحي فريماه فرجامي اين گونه سو استفاده شود

لینک به دیدگاه

دوستان چرا مسائل رو بيخودي به هم ربط ميديد تالار سينما بايد راجع به سينما نظر داد فريدون جيراني و محمد رضا شريفي نيا هر چه هستند من از هر دو نفر متنفر هستم ولي هر كس مسئول رفتار خودشه ديگران نمي تونن تعيين كنن كه يه نفر تو زندگي شخصي و تو عقيده ي خودش چطور رفتار كنه اين دو نفر هنرمند هستن اگه شما ازشون بدت مياد بايد تو زمينه ي هنر بدت بياد و اگه خوشت مياد بايد تو همين زمينه خوشت بياد نه چيزاي حاشيه اي زندگيشون

لینک به دیدگاه

اما در مورد اين مسئله كه فريماه فرجامي به اون حال و روز افتاده و الان حتي فيلماي خودش رو نداره كه ببينه خيلي تاسف باره اما اينكه فريدون جيراني با اون لحن كودكانه ازش مي پرسيد كه از فلاني چي از فلاني خوشت مياد؟؟؟انگار داره با كسي حرف ميزنه كه هيچي نمي فهمه !!!

و بزرگترين اشتباه جيراني اين بود كه مصاحبه رو بدون سانسور پخش كرد يعني اشتباه بزرگي بود نظر شخصي ايشون در مورد خانم معتمد آريا كه گفت متكبر هست و همچنين نظر شخصي ايشون در مورد تارخ كه گفت ايشون بيشتر به ظاهرش فكر مي كنه و به بازيگر روبرو اهميت نميده و حرص ادمو در مياره اشتباه بود نبايد اينا پخش ميشد وگرنه كل كار و مصاحبه به نظرم خيلي خوب بود و ياد خيليا انداخت كه چنين ستاره اي الان گوشه خونه افتاده...

اما در مورد خانم بني اعتماد با تمام علاقه اي كه به كار ايشون و خصوصا دخترشون خانم كوثري دارم ولي فكر مي كنم هم ايشون و هم آقاي تارخ اشتباه كردن چون به نظر من دقيقا بايد اينجور چيزارو نشون داد دقيقا بايد به نسل جوون بازيگرا نشون داد كه آينده بازيگري و اين همه رزق و برق و امضا و عكس ممكنه به اين چيزا بكشه ...

لینک به دیدگاه
دوستان چرا مسائل رو بيخودي به هم ربط ميديد تالار سينما بايد راجع به سينما نظر داد فريدون جيراني و محمد رضا شريفي نيا هر چه هستند من از هر دو نفر متنفر هستم ولي هر كس مسئول رفتار خودشه ديگران نمي تونن تعيين كنن كه يه نفر تو زندگي شخصي و تو عقيده ي خودش چطور رفتار كنه اين دو نفر هنرمند هستن اگه شما ازشون بدت مياد بايد تو زمينه ي هنر بدت بياد و اگه خوشت مياد بايد تو همين زمينه خوشت بياد نه چيزاي حاشيه اي زندگيشون

تو یه برنامه تلویزیونی این کارا کردن اصلا ربطی به زندگی شخصی یه هنرمند نداره چه طوری وقتی این ادما برای هنر این کشور برای چیزی که دارن به مردم نشون میدن ازش قایل نیستن وفقط فکر منافع خودشون هستن یا چیزایی را درست کنن که به نفع خودشونه من چرا باید احترام بزارم یا دوسشون داشته باشم

من هنرمندی را دوست دارم که فقط هنرش براش مهمه نه به فکر فروش فیلمه نه به فکر مجوز گرفتن فیلم فقط و فقط کار هنری که ارائه میده براش مهمه این هنرمند قابل ستایشه !!!!!

لینک به دیدگاه
تو یه برنامه تلویزیونی این کارا کردن اصلا ربطی به زندگی شخصی یه هنرمند نداره چه طوری وقتی این ادما برای هنر این کشور برای چیزی که دارن به مردم نشون میدن ازش قایل نیستن وفقط فکر منافع خودشون هستن یا چیزایی را درست کنن که به نفع خودشونه من چرا باید احترام بزارم یا دوسشون داشته باشم

من هنرمندی را دوست دارم که فقط هنرش براش مهمه نه به فکر فروش فیلمه نه به فکر مجوز گرفتن فیلم فقط و فقط کار هنری که ارائه میده براش مهمه این هنرمند قابل ستایشه !!!!!

خب اون بحثش جداست اين چيزي كه شما ميگي دقيقا همون مشكليه كه من با جيراني و امثال جيراني دارم فيلمشون ضعيفه توهين به شعور مخاطبه برنامشون ضعيفه و توهين به ديگران اين ميشه دليل هنري واسه تنفرم از اينا ولي بعضي دوستان كلا هنري فكر نمي كنن

البته من معتقدم سليقه ي يه كشوره كه بخش عمده ي سينماي كشور رو تشكيل ميده اگه سينماي ما فيلماش ضعيفه مشكل از سليقه ي اكثريت مردم هست گفتم اكثريت نه قشري خاص

لینک به دیدگاه

البته من معتقدم سليقه ي يه كشوره كه بخش عمده ي سينماي كشور رو تشكيل ميده اگه سينماي ما فيلماش ضعيفه مشكل از سليقه ي اكثريت مردم هست گفتم اكثريت نه قشري خاص

خوب میشه شما بگید وقتی یه فیلم مجوز نمیگیره و وقتی باید یه سری چیزا را نشون بده یه سری چیزا را نشون نده و کلی محدودیت دیگه داره خوب من تماشاگر چی کار کنم؟؟

من میریم فیلمی را میبینم که پخش میشه بقیه فیلما که بدست من نمیرسه چی کار کنم؟؟

ما فضای آزادی نداریم که هر سلیقه و هر فکری بخواد راحت انتخاب کنه چه مخاطب چه فیلم ساز!!

چندتا از فیلمای بیضایی پخش شد؟؟خوب چقدر بها بهش دادن چقدر امکانات که فیلم بسازه ومن بتونم ببینم؟؟تو ایران اکثرا فیلم میفروشن چند نفر هستن که فیلم میسازن و اونا هم اینقد مشکل دارن که به هیچ جا نمیرسن!!!!

لینک به دیدگاه
اما در مورد اين مسئله كه فريماه فرجامي به اون حال و روز افتاده و الان حتي فيلماي خودش رو نداره كه ببينه خيلي تاسف باره اما اينكه فريدون جيراني با اون لحن كودكانه ازش مي پرسيد كه از فلاني چي از فلاني خوشت مياد؟؟؟انگار داره با كسي حرف ميزنه كه هيچي نمي فهمه !!!

و بزرگترين اشتباه جيراني اين بود كه مصاحبه رو بدون سانسور پخش كرد يعني اشتباه بزرگي بود نظر شخصي ايشون در مورد خانم معتمد آريا كه گفت متكبر هست و همچنين نظر شخصي ايشون در مورد تارخ كه گفت ايشون بيشتر به ظاهرش فكر مي كنه و به بازيگر روبرو اهميت نميده و حرص ادمو در مياره اشتباه بود نبايد اينا پخش ميشد وگرنه كل كار و مصاحبه به نظرم خيلي خوب بود و ياد خيليا انداخت كه چنين ستاره اي الان گوشه خونه افتاده...

اما در مورد خانم بني اعتماد با تمام علاقه اي كه به كار ايشون و خصوصا دخترشون خانم كوثري دارم ولي فكر مي كنم هم ايشون و هم آقاي تارخ اشتباه كردن چون به نظر من دقيقا بايد اينجور چيزارو نشون داد دقيقا بايد به نسل جوون بازيگرا نشون داد كه آينده بازيگري و اين همه رزق و برق و امضا و عكس ممكنه به اين چيزا بكشه ...

به نظر من دوست گران قدر کار درستی کردن اعتراض کردن چون واقعا کارشون بد بود:w00: نشون بدن که مریضه یه عیادت این بد نیست هیچ کس با این موضوع مشکل نداره ولی به قول شما خودشونم مثل بچها از این بنده خدا سوال میکنن خوب درست نیست!!!الان اکثر کسایی که پیر میشن تشخیص نمیدن چی بگن خوب آدم بره هر کاری میخواد بکنه!! اصلا درست نیست!!

لینک به دیدگاه
خوب میشه شما بگید وقتی یه فیلم مجوز نمیگیره و وقتی باید یه سری چیزا را نشون بده یه سری چیزا را نشون نده و کلی محدودیت دیگه داره خوب من تماشاگر چی کار کنم؟؟

من میریم فیلمی را میبینم که پخش میشه بقیه فیلما که بدست من نمیرسه چی کار کنم؟؟

ما فضای آزادی نداریم که هر سلیقه و هر فکری بخواد راحت انتخاب کنه چه مخاطب چه فیلم ساز!!

چندتا از فیلمای بیضایی پخش شد؟؟خوب چقدر بها بهش دادن چقدر امکانات که فیلم بسازه ومن بتونم ببینم؟؟تو ایران اکثرا فیلم میفروشن چند نفر هستن که فیلم میسازن و اونا هم اینقد مشکل دارن که به هیچ جا نمیرسن!!!!

دقيقا هميني كه گفتي بهرام بيضايي ميگن نابغه اي در فيلمنامه نويسي هست كه اگه هر كدوم از فيلمنامه هاش كه مجوز نگرفتن ساخته ميشد شايد دو سه تا شاهكار سينمايي در سطح جهاني از توش در ميومد ولي همين فيلمهاي محدود بيضايي كه مجوز گرفتن چقدر مورد استقبال مردم قرار گرفتند؟؟؟استقبالي كه از فيلم مزخرف اخراجي ها ميشه ...

من معتقدم ايران نميذاره بزرگان سينما مثل مخملباف،بيضايي،كيارستمي و ... كار كنن ولي مسئله اينجاست كه حتي اگه همه اين بزرگان تو سينما فيلم بسازن مورد استقبال مردم قرار نميگيره بهرحال از انصاف نگذريم سالي دو سه تا فيلم قوي مثل درباره الي،چهارشنبه سوري،آواز گنجشكها،تقاطع،سوپر استار و ... در سينماي ايران ساخته ميشه آيا اين فيلماي خوب مورد استقبال عوام قرار ميگيرن؟؟؟بازم ميگم استقبال يعني استقبالي كه از مزخرفات ده نمكي و معيريان و ... ميشه

به نظر من دوست گران قدر کار درستی کردن اعتراض کردن چون واقعا کارشون بد بود:w00: نشون بدن که مریضه یه عیادت این بد نیست هیچ کس با این موضوع مشکل نداره ولی به قول شما خودشونم مثل بچها از این بنده خدا سوال میکنن خوب درست نیست!!!الان اکثر کسایی که پیر میشن تشخیص نمیدن چی بگن خوب آدم بره هر کاری میخواد بکنه!! اصلا درست نیست!!

اره خب منم معتقدم كه اون مصاحبه و ياد كردن مي تونست فقط با يه احوالپرسي و كمي گله كردن از وضعيت سينما و ... انجام بشه نه اينكه نظرت در مورد فلاني چيه نظرت در مورد اون بازيگر چيه ... مشكل اين برنامه كه به نظرم ميتونه خيلي بهتر از اين باشه مجري مزخرفشه كه واقعا محافظه كار هست به نظر من دليل موفقيت برنامه نود تو ورزش جسارت فردوسي پور و مهم تر از همه خارج از فوتبال بودن ايشونه اگه يه فوتباليست يه برنامه ورزشي ارائه بده ميشه ورزش از نگاه دو كوثري

در مورد سينما هم بهتر بود يه منتقد برنامه مي ساخت يا حداقل مجريگري مي كرد

لینک به دیدگاه
دقيقا هميني كه گفتي بهرام بيضايي ميگن نابغه اي در فيلمنامه نويسي هست كه اگه هر كدوم از فيلمنامه هاش كه مجوز نگرفتن ساخته ميشد شايد دو سه تا شاهكار سينمايي در سطح جهاني از توش در ميومد ولي همين فيلمهاي محدود بيضايي كه مجوز گرفتن چقدر مورد استقبال مردم قرار گرفتند؟؟؟استقبالي كه از فيلم مزخرف اخراجي ها ميشه ...

من معتقدم ايران نميذاره بزرگان سينما مثل مخملباف،بيضايي،كيارستمي و ... كار كنن ولي مسئله اينجاست كه حتي اگه همه اين بزرگان تو سينما فيلم بسازن مورد استقبال مردم قرار نميگيره بهرحال از انصاف نگذريم سالي دو سه تا فيلم قوي مثل درباره الي،چهارشنبه سوري،آواز گنجشكها،تقاطع،سوپر استار و ... در سينماي ايران ساخته ميشه آيا اين فيلماي خوب مورد استقبال عوام قرار ميگيرن؟؟؟بازم ميگم استقبال يعني استقبالي كه از مزخرفات ده نمكي و معيريان و ... ميشه

منم در این مسئله کاملا با شما موافق هستم هیچ وقت یادم نمیره رفته بودم فیلم آواز گنجشکهای مجیدی را ببینم باورت نمیشه دو ردیف صندلی پر شد تازه تو یه سینما کوچیک بعد اومدم سر راه دیدم برای یه فیلم آشغال چه صف طولانی بسته شده :ws46:

مردم هم حمایت نمیکنن کاملا درسته کافی یه دلقک بازی راه بندازن ببین سینما چه خبر میشه :icon_pf (34):حرف شما درسته !!!

اره خب منم معتقدم كه اون مصاحبه و ياد كردن مي تونست فقط با يه احوالپرسي و كمي گله كردن از وضعيت سينما و ... انجام بشه نه اينكه نظرت در مورد فلاني چيه نظرت در مورد اون بازيگر چيه ... مشكل اين برنامه كه به نظرم ميتونه خيلي بهتر از اين باشه مجري مزخرفشه كه واقعا محافظه كار هست به نظر من دليل موفقيت برنامه نود تو ورزش جسارت فردوسي پور و مهم تر از همه خارج از فوتبال بودن ايشونه اگه يه فوتباليست يه برنامه ورزشي ارائه بده ميشه ورزش از نگاه دو كوثري

در مورد سينما هم بهتر بود يه منتقد برنامه مي ساخت يا حداقل مجريگري مي كرد

ما توی سینما و هنر آدم کم نداریم که خیلی بهتر از جیرانی هستند ولی خوب اونا نباید بیان چون خارج از چهارچوب حرف میزنن !!

به هنر توهین میشه هنر باید بدون هیچ حد و مرزی باشه تا پیشرفت کنه اگه به هر دلیلی جلوش گرفته شه و هر کی بخواد به زور نظر خودشو وارد کنه

میرسه به بن بست، بالاخره یک فیلم نمیتونه همه تفکرات را راضی کنه باید گذاشت آزادانه فیلم ساخته شه و آزادانه نقد کرد و مخاطب برداشت خودشو بکنه نه این که به شخصیت من توهین بشه بقیه و یه تفکر خواص تصمیم بگیرن من و شما چی ببینم !!!

لینک به دیدگاه
ما توی سینما و هنر آدم کم نداریم که خیلی بهتر از جیرانی هستند ولی خوب اونا نباید بیان چون خارج از چهارچوب حرف میزنن !!

به هنر توهین میشه هنر باید بدون هیچ حد و مرزی باشه تا پیشرفت کنه اگه به هر دلیلی جلوش گرفته شه و هر کی بخواد به زور نظر خودشو وارد کنه

میرسه به بن بست، بالاخره یک فیلم نمیتونه همه تفکرات را راضی کنه باید گذاشت آزادانه فیلم ساخته شه و آزادانه نقد کرد و مخاطب برداشت خودشو بکنه نه این که به شخصیت من توهین بشه بقیه و یه تفکر خواص تصمیم بگیرن من و شما چی ببینم !!!

من به شخصه از جيراني متنفرم و گفتم كه بهتر بود يه منتقد برنامه ميساخت تا يه كارگردان كه خودشم تقريبا هيچ فيلم قابل دفاعي نداره ولي من معتقدم بهرحال بايد از يه جايي براي ايران و سينماي ايران شروع ميشد يه همچين برنامه اي به اين اميد كه شايد 10 سال بعد بشه به راحتي از فيلم كارگرداني نقد كرد بدون اينكه بدش بياد

اما در مورد اينكه چه فيلمي ساخته بشه و نشه همه جاي دنيا سياست كاملا روي سينما احاطه داره حتي تو بزرگترين صنعت فيلمسازي دنيا هاليوود يه نگاه به فيلمايي كه مورد توجه اسكار قرار مي گيرن بنداز تماما با تفكرات دولت حاكم مناسبت داره البته اونجا ژانر فيلم رو تعيين مي كنه و اينجا داستان فيلمو ولي باز من معتقدم مخاطب اگه اراده كنه مي تونه سينما رو هدايت كنه مخاطبي كه مي تونست با رفتن به سينما براي به رنگ ارغوان نشون بده كه توقيف اين فيلم يعني تعطيلي سينما ولي مخاطب ميره به مسخره بازي هاي اخراجي ها مي خنده تا شماره سوم هم ساخته بشه و باز هم تو سينماها به شعور مخاطب توهين بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...